Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 25, 2024, 05:09:04 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Je tohle v pořádku?  (Přečteno 15773 krát)
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #15 kdy: Duben 13, 2009, 10:21:31 pm

Hele Crayy ja te nechci prudit ale pochop moji postavu. Potkas v lesich prirodni zenskou (faba pleti, obleceni, lesni barvy) mluvis s ni neotesane a ozbrojen take v kapi (takze to nevypada moc pratelsky) pak te RP upozorni co nemas delat (kuli cemu se citi ohrozena) a teprv pak te zabije. Boj probihal na dvakrat. Prvni krat na tebe kobolt skocil, pak prestal bojovat kdyz si byl skoro mrtvej (daval ti moznost stahnout ocas a utect a pri tom zvatlal at nekouzlis) ty si zacal znova kouzlit leceni a jak si vypil lahvicku na OC tak znova zautocil... Mozna to bylo drsny ale Amelie se citila v ohrozeni. Kdyz si vedel ze si slabsi tak si mnel utect, kdyz si tva postava myslela ze dokaze amelii pokorit tak se ty jako hrac nezlob ze te zabila.

Zkus hrat s vecsim citem pro hru a vyuzivaj pud sebazachovy. kdyz te neco temer zabije a pak prestane tak se nesnazis lecit a znova pripravovat na boj ale proste uteces...
Zaznamenáno

Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #16 kdy: Duben 13, 2009, 11:41:28 pm

Odborník nejsem  Vyplazuji jazyk ale tato situace byla podle mého názoru ok.

Hele, kouzlení není životně důležitá nutnost. Jeho postava měla důvod nechtít, aby jsi kouzlil. Řekla ti to. Tvoje postava to věděla a přesto čarovala dál.
Tohle není asi ani na stížnost, tvoje postava měla možnost se konfliktu (boji) vyhnout. Navíc jsi vypil MageArmor, což je očividná příprava k boji.

Jediné, co by mohlo být od druida pochybné, je to okradení o peníze, ale to ti koukam moc nevadí.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #17 kdy: Duben 13, 2009, 11:53:55 pm

Jo ještě po přečtení jedna věc všeobecnější.

Hrajte podle toho, co vidíte, to znamená, že róba upravená na vzhled fullplatu je prostě velké železné brnění a postavu ve fullplate upraveném na mniškou róbu klidně oslovte mnichu.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Duben 14, 2009, 12:22:21 am

No nezlobte se na mě, ale RP trvající 3 věty, z toho jedno je otázka bez emocí: "kdo jsi?"  pak emočně zabarvená odpověď: " co je ti potom" a "tss" a 2 slova ve hvězdičkách značící útok s následným zákeřným útokem. RP velmi ubohé, s přihlédnutím k IC popisu postavy Amelie, kterou mrtvou odnesla ta veliká bohyně Dannan stvořitelka.... Ale vycházím jen s obecně známých informací, IC sekce, fotka, popis. Hm, hm, neutralita druidů má holt asi trhlinu.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Amy
Host
Odpověď #19 kdy: Duben 14, 2009, 04:47:42 am

Bodejt by neměla, když jim umírá strom života  Úsměv
Zaznamenáno
Crayfish
Šampión
**
Příspěvků: 231


JFF - just for fun


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Duben 14, 2009, 05:48:14 am

Okey, tak já bych to nehrotil, pak přišel Legan, a oživil mě, za čež mu jsem vděčný. Takže byc to už nechal, každopádně, souhlasím s Cendou, že ady se o RP moc mluvit nedá, a jinak zabít člověka je docela hřích (bez zlého přesvědčení, by to mělo být hodně těžké). A co se týče toho kouzlení, radši si budu dávat bacha Škleb tak bych to tu ukončil. Každý dal svůj názor (až na vyjádření dM sem moc neviděl  Úsměv)
Zaznamenáno

acc: GeForce
Geofery
Glongdil Kvasinka
Sywyn Greydie

R.I.P.
Orathe
Romarrygg
a par dalsich
Crayfish
Šampión
**
Příspěvků: 231


JFF - just for fun


Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Duben 14, 2009, 06:02:15 am

"Hrajte podle toho, co vidíte, to znamená, že róba upravená na vzhled fullplatu je prostě velké železné brnění a postavu ve fullplate upraveném na mniškou róbu klidně oslovte mnichu."

Jinak tohle je hloupost, roby nebo brnění by měl každý respektovat, at je má člověk, jaké se mu líbí, a že roba vypada jako fullplate, ted nemůžeš určit, když i kožená zbroj může vypadat jako fullplate, takže tady bych neřešil vůbec, jakou má ten dotyčný robu či zbroj. Kdyby nebyla upravovaná, tak to můžeš tvrdit, ale takhle ne. (Jestli jsi to Cagusi myslel, jako že to postava vydí RP, tak to že někdo má brnčo, nezanemá, že ho kůli tomu sejmu ne?)
Zaznamenáno

acc: GeForce
Geofery
Glongdil Kvasinka
Sywyn Greydie

R.I.P.
Orathe
Romarrygg
a par dalsich
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Duben 14, 2009, 06:23:42 am

Bodejt by neměla, když jim umírá strom života  Úsměv

jestli ten strom života zastupuje živý tvory, tak další smrt řeže další větve ?  Kroutím očima
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #23 kdy: Duben 14, 2009, 06:57:53 am

RP velmi ubohé, s přihlédnutím k IC popisu postavy Amelie, kterou mrtvou odnesla ta veliká bohyně Dannan stvořitelka.... Ale vycházím jen s obecně známých informací, IC sekce, fotka, popis. Hm, hm, neutralita druidů má holt asi trhlinu.

Predtym nez zacnes do ooc sporu tahat IC postav tak si poradne precti a teprv pak neco napis. Amelie (postava z testu) umrela ve valce proti acronum s celym druidskym spolecenstvim a tahle Amelie (IC se jmenuje Ilsacea - v jazyku elfu Amelie) je jeji dcerou.

Neutralita druidu nema trhlinu ale nenehaji se prudit ozbrojenci v lesich. A kdyz nekdo namitne ze to nebylo prudeni tak ta kape, zbrane, zbroj a podobne nesvedci o "nebojovych" umyslech a da se povazovat jako "bojovy stav". Kdyz se zacal boostit, ciste ohrozeni. Nasledoval utok atd. atd. Tym tahle debata konci.
Zaznamenáno

aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #24 kdy: Duben 14, 2009, 07:21:38 am

Jinak tohle je hloupost, roby nebo brnění by měl každý respektovat, at je má člověk, jaké se mu líbí, a že roba vypada jako fullplate, ted nemůžeš určit, když i kožená zbroj může vypadat jako fullplate, takže tady bych neřešil vůbec, jakou má ten dotyčný robu či zbroj. Kdyby nebyla upravovaná, tak to můžeš tvrdit, ale takhle ne. (Jestli jsi to Cagusi myslel, jako že to postava vydí RP, tak to že někdo má brnčo, nezanemá, že ho kůli tomu sejmu ne?)

Presne tak, ohanet se tym jak si psal vys v postech ze si nemel brnco ale jen robu upravenou na brnco mnela moje postava vedet odkud ? Jen tak pro tvou informaci Amelie mnela na sobe nulkovou robu co dostala na zacatku akorat ji mnela graficky upravenou. Ale nic to nemeni na tom ze si byl ve zbroji. Neznamena to ze lidi ve zbroji automaticky utoci ale za jistych okolnosti se to da vysvetlit ze si pripraven k boji.

Jo a ted jeste sem postrehl takovou malickost k tomu ze si chtel v invu utect pryc :
Dal si si inv a ja te nevidel (na screenu je videt ze sem mel 50% postih), pak si nekam odbehl stranou a ja sem chvilicku tapal do doby nez si rozsekl lavicku. A na screenu je pak hezky videt jak si si tu invis zrusil prastenim do lavicky. Taky je tam videt ze si mnel nacarovany ohen na zbrani, coz mi jako kouzlo k uteku moc nepripada. Takze nemuzu si pomoct ale ty si proste utect nechtel.

A celkove nemam chut se bavit o tom s clovekem ktery neprojevuje vubec zadnou vuli priznat si chybu a navic se mi vyhrazi ruznyma nasledkama po tellech, postihu od DM a ze mi to nezapomenes... Zeby vyhrozovani tellem az budes mit silnejsi postavu tak mi to vratis ?  Mrknutí a jen tak mimochodem taky tam priznavas ze si kouzlil podpurne kouzla. Bud rad ze nezadam na takzvanem RP modulu trest ja pro tebe za tyhle telly http://kell.wz.cz/3.jpg.
Zaznamenáno

Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Duben 14, 2009, 07:56:48 am

Možná by sis mohl ještě dopsat IC sekci.
Třeba nějak takhle: Běžím si v koboldí přeměně po lese a hle vidím u ohně zakuklenou postavu čerstvě vyspanou, juknu co s ní, no jooo ptal se mě kdo jsem ?. Co je mu po tom ! *skočím na něj* haha je skoro mrtvej, 1:0 pro mě, hurá, druidi mají další body pro záchranu stroma života. Jupí. Ty vole on nemá dost, mu nestačí že jsem ho napadl, on se LÉČÍ a při tom kouzlí. Nekouzli povídám, to bys mě mohl něco udělat, třeba mi to vrátit, nekouzli povídám, sejmu tě. Tak a máš to, já ti to říkal. Ještě ti vemu prachy páč jako mrtvýmu jsou ti k ničemu a budeš si mě pamatovat. Jsem King of les. Holt RP hraný druid. Ehm. Zakládáte útočné woodlanderkommando? Že bych se přihlásil.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #26 kdy: Duben 14, 2009, 08:13:33 am

No víme že na boostovaný postavy jsou velmi sílné a postavy to znají taky. Takže koukat se nato jak se někdo nakouzluje, čekat až zaútočí a pak si ani neškrtnout může udělat jen hlupák. Takže Amelie zareagovala správně. Teď hraju samý sušinky takže bych s něma do boje nešel. Ale kdyby tam byl Cor Arg tak ho rozseká k nepoznání :-). Páč čistej bojovník je proti naboostěným postavám nula, tak bych tam s nim taky nečuměl.
Poslední změna: Duben 14, 2009, 08:17:21 am od Erunamo Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #27 kdy: Duben 14, 2009, 08:16:45 am

Možná by sis mohl ještě dopsat IC sekci.
Třeba nějak takhle: Běžím si v koboldí přeměně po lese a hle vidím u ohně zakuklenou postavu čerstvě vyspanou, juknu co s ní, no jooo ptal se mě kdo jsem ?. Co je mu po tom ! *skočím na něj* haha je skoro mrtvej, 1:0 pro mě, hurá, druidi mají další body pro záchranu stroma života. Jupí. Ty vole on nemá dost, mu nestačí že jsem ho napadl, on se LÉČÍ a při tom kouzlí. Nekouzli povídám, to bys mě mohl něco udělat, třeba mi to vrátit, nekouzli povídám, sejmu tě. Tak a máš to, já ti to říkal. Ještě ti vemu prachy páč jako mrtvýmu jsou ti k ničemu a budeš si mě pamatovat. Jsem King of les. Holt RP hraný druid. Ehm. Zakládáte útočné woodlanderkommando? Že bych se přihlásil.

Spim v podobe pulelfky, zobudim sa a u ohna vidim zakuklenu ozbrojenu postavu v zbroji, ktora sa ma pyta kto som. Odvrknem ze co je mu do toho. On sa zacne boostovat, ja sa premenim v kobolta a skocim na neho. v podobe kobolta mu dam dve sance utiect. Jedna bola ze som ho upozornoval nech necaruje a druha, ze si hodil invis a ja som tapal (potom rozsekol lavicku) a znova sa zacal boostit. Osoba, ktora nema pud sebazachovy zomiera. Mal moznost, nevyuzil ju. Rovnako ako ked by stretol napriklad NPC zly strom ten by mu nedal vôbec sancu na utek a zabil by ho na dve rany bez "slova" a RP predohry.

A teraz otazka za sto bodov: Niekto ta prizabije a potom prestane (si schopny utiect a si schopny sa liecit, a utocnik sa k tebe stale sprava nepriatelsky) co urobis ? zacnes vytahovat obväzy a 10 minut sa liecit alebo sa snazis odplazit sa co najdalej do bezpecia a tam sa liecit ?
Zaznamenáno

Xico
Nováček

Příspěvků: 37



Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Duben 14, 2009, 09:18:16 am

muj bratr Hyacint taky Geofryho potkal, ale zazitek byl v opacnym gardu ;], tzn. moje postava obet, stejne misto ;]

ja se vubec neboostil a dostal ;] a tou sou to skoro kolegove ;]

jen pak to "omlouvani se" po tellu mi narusilo peknou atmosferu v ocistci a hru s diblikem

tzn. jsem pro PK v nebezpecnych zonach skorem bez omezeni, prece ve svete, kde se nosej zbrane je nekoho postouchnout ostrim vice nez denni chleba ;]
Zaznamenáno

Le Cho-Cho

(Xicohtencatl, penizionovaný rituální obřadník III. stupně, bytem ve Větrově)

ACC: donarek
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #29 kdy: Duben 14, 2009, 01:13:05 pm

"Hrajte podle toho, co vidíte, to znamená, že róba upravená na vzhled fullplatu je prostě velké železné brnění a postavu ve fullplate upraveném na mniškou róbu klidně oslovte mnichu."

Jinak tohle je hloupost, roby nebo brnění by měl každý respektovat, at je má člověk, jaké se mu líbí, a že roba vypada jako fullplate, ted nemůžeš určit, když i kožená zbroj může vypadat jako fullplate, takže tady bych neřešil vůbec, jakou má ten dotyčný robu či zbroj. Kdyby nebyla upravovaná, tak to můžeš tvrdit, ale takhle ne. (Jestli jsi to Cagusi myslel, jako že to postava vydí RP, tak to že někdo má brnčo, nezanemá, že ho kůli tomu sejmu ne?)

Myslel jsem to tak, že postava má reagovat na to, co vidí, nedomýšlet si, jestli je to upravovaný vzhled.

Ale ukončíme to!
OOC: Aster se ničeho protipravidlového nedopustil, Clayfishova postava měla možnost se boji vyhnout. Byl jsi v invu, mohl jsi utéct.
IC: Druid je ochránce lesa, může (s předehrou IC) zaútočit i na toho, kdo po lese chodí s lukem vytaženým, protože vypadá jako pytlák. Problém tu nevidím.

Kouzlení podpůrných kouzel je příprava k boji, vždycky byla, mělo by se tak k ní pohlížet. Pokud má rozumnou postavu (ve smyslu WISdom, což aster má), bude vědět, že když ho nechá se naboostit, bude v nevýhodě. Správné jednání.

A nelíbí se mi, že se tu navážíš do RP (a ještě generalizuješ na celý server) něčího hráče, když sám argumentuješ ryze OOC argumenty (po 4 dnech lognu a hned mě zabije, on ví že jsem slabý).
Nepleťte si OOC spor s IC (aster už zmiňoval).

A jak psal xico, uvědomte si že jste v lese, v doméně druidů a hraničářů. A svět je sakra nebezpečný. Speciálně ten fantasy. Bojíte se že umřete, nelezte z města.

Okey, tak já bych to nehrotil, pak přišel Legan, a oživil mě, za čež mu jsem vděčný. Takže byc to už nechal, každopádně, souhlasím s Cendou, že ady se o RP moc mluvit nedá, a jinak zabít člověka je docela hřích (bez zlého přesvědčení, by to mělo být hodně těžké). A co se týče toho kouzlení, radši si budu dávat bacha Škleb tak bych to tu ukončil. Každý dal svůj názor (až na vyjádření dM sem moc neviděl  Úsměv)
Zabít člověka je docela  hřích? Tvoje postava nikdy nezabila žádné humanoidní NPC? Myslím člověka, elfa, halflinga etc..? Dobře, jestli tě uvidim to udělat budeš za to mít IC následky. Jenom si uvědom, že IC mezi zabitím PC a NPC není rozdíl.

A rozloupneme to, asterovi dám 3 bodíky ke zlému přesvědčení za okradení o peníze, a jsem zvědavý Clayfishovo RP, o kterém se tady moc mluvit nedá.
Konec tématu, zbytek si vyřiďte přes PM.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS