Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 19, 2024, 08:08:32 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pribeh zlodeja dusi  (Přečteno 1652 krát)
Mithrandir
Host
kdy: Duben 09, 2009, 10:05:53 pm

Das mi kusok tvojej duse !
Nemusis sa bat, nebude to boliet, len potrebujem tvoje povolenie. Zachranil som ta predsa !
Toto je len mala cena za moju pomoc. Bol by si predsa mrtvy !



To boli prve vety, ktore pocul Aughr, po tom co ho neznamy klerik ozivil. Aughr bol len jeden z mnohych, ktorym klerik za vidinou zisku pomohol.

A tak povolil...
Nebolelo to, citil sa normalne. Klerik hovoril pravdu.

Kazda flasticka s kuskom duse mala inu farbu, ako inak. Kazda dusa je predsa ina...ale na co ich zbieral ?

Ziadna z obeti sa nepriznala, ze niekomu dovolila vziat si kusok ich duse. Kazdy mlcal.

Chceli na tu udalost zabudnut.

..a tak sa aj zabudlo..



Jedneho dna sa v Krateri zjavil muz, bol stary, avsak mysel a schopnosti mu sluzili velmi dobre.
Zamieril do hospody, kde vyrozpraval pribeh o zlodejovi dusi. Kazdy si vsak myslel ze je to len rozpravka, kto by veril starcovi ?
Ked videl ich neveriacke pohlady, rozhodol sa presvedcit ich. Vytiahol akusi flasticku. Vo vnutri nebola tekutina, ale hmla. Alebo ako inak to nazvat ?
Ludia uverili, starec hovoril pravdu. Ten tajomny klerik, zlodej dusi, kedysi naozaj existoval a zbieral duse na ostrove Kandelabrijiskom. Ved tu, tu priamo pred nimi je jedna z tych flasticiek!

Na starca sa vyvalila kopa otazok. Kazdy chcel vediet za akym ucelom hromadil tieto duse.
Kazdemu je predsa jasne, ze tajomny klerik mal nejaky plan, velkolepy plan plny zla.
Odpovede vsak nedostali. Starec sa tvaril unavene. Povedal, ze im o tom plane povie dalsi vecer...V krateri, U Opilca.

//dnes po 18.10
Poslední změna: Duben 10, 2009, 12:16:27 pm od Mithrandir Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS