Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 10:39:29 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Svobodná polemika o světě našem a světech okolo nás  (Přečteno 5586 krát)
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
kdy: Březen 13, 2009, 07:33:11 pm

Vím že mne to bude za pár hodin mrzet , že píšu ty moje nápady, ale snad to přežiji.
 Na scéně NWN je několik etablovaných serverů které jsou některé více a jiné méně úspěšné. Hráčů NWN houfně nepřibívá a tak stavající hráči si mohou vybírat kam půjdou , rozhoduje atraktivita světa , prvním měřítkem úspěchu pro nováčka je návštěvnost.  Každý chce mít úspěšnou postavu na silném serveru kde hrají velmi známý a "staří" hráči. Hráči kteří hrají kvalitní RP a s nimiž se nenudíte .  Dále pak zajímá  hráče systém :
1 - vztah vedení k RP    2 - vztah vedení serveru k PvP . 3 - system získávání platidla 4 - system získávaní expů a postupu po levlu.  5 - sytem craftu a ekonomiky která se ho přímo týká.   6 - funguje - li na serveru něco co jinde nenajde.                                                         
  Pozoruji světy okolo sebe, a mohu říci že některé servery jsou velmi silné , úspěšné , mají prostě zelenou. Hovořím všude s hráči . 
Kdo chce silné RP  vybere zřejmě Eq . Kdo si chce zabojovat v PvP může zkusit Démonu a případně jiné servery . Kdo chce nádherně udělaný středověk se vším všudy   může zkusit Th...  .
 Ačkoli PvP  spoustu lidí láká , pravdou je že na PvP zaměřené servery nikdo nechodí a postupně zanikli (ono se to skoro vždy zvrtne v nenávist hráčů). 
 Co mne překvapuje je fakt - že v době když ostatní servery rozšiřují počet lokací do takových rozměrů že je nestíhám ani oběhnout , tak K-2 počet hracích lokací snižuje - víz Kandl, Timpánie atd.  Argument - je nás málo tak ať se potkáváme - se mi vůbec nelíbí a podle mne není správný.
 Kdyby se udělalo  jedno centrum , přístav. obchodní centrum kde by se odehravali největší akce a byznis tak by tam asi všichni potkávali (např každá nová postava by se vylodila - narodila objevila tam v tom městě a samozřejmě by tam utrácela své donešené zlatky za první a následné vybavení.                               
Další rozpor je v tom - že zatímco jiné servery o nováčky a hráče stojí, tady se jim tak utahuje uzda , tak se stěžuje život , že bych chtěl vidět toho nováčka bez pomoci jak by tu živořil.  Argument pro ztěžování hry -  pokud budou muset hráči pro  přežití  shánět zoufale prachy  bude je to nutit k větší aktivitě , tak tento argument  se mi též zdá zvrácený, i když ho trochu chápu , ale to by se nemělo týkat tak jednotlivců ale spíše vlastníků vesnic.                                                                                       
Ačkoli Zlé jazyky vidí budoucnost K-2 černě , tak já NE . Položme si otázku , co je na K-2 co jinde nemají?   Na K-2 je takový jistý nepopsatelný duch přátelství - kamarádství, je tak silný že hráče by snad ani nenapadlo že ten druhý hráč by jim chtěl doopravdy ublížit - naštvat je  atd. Což považuji za velké + pro K-2.                       
Na K-2 je něco co se jinde moc nedaří .  Podařilo se tu zavést spolky .  Spoky se na K-2 tak silně etablovali že jsou už její nedílnou součástí. Věřte nevěřte tak dobré tak silné  to jinde (podle mne ) není.  Hráči už vnímají svět kolektivně , radí se uvnitř  spolku a mezi spolky navzájem. 
Toto vidím jako další velké + pro K-2.   
No a poslední výhoda - hráči podle mne důvěřují svým DM a vzájemmně si rozumý.
 K - 2 má jistě velkou naději do budoucna , ale jen to rozhýbat - že.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2009, 08:17:05 pm

Ty vidíš budoucnost K2 na kamaradičkování? Šok
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2009, 09:00:52 pm

Myslel tym ze je to dobra a pohodova atmosfera a nie ze ked clovek niekde pride hned niekto zabija osocuje alebo vulgarnimi slovami napada. To je tiez pre mna plus. Preto tu hram.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Twinkee
Host
Odpověď #3 kdy: Březen 13, 2009, 09:32:13 pm

To me vzdycky dostane,posudek od hrace ktery nelogl jak je rok dlouhy,ale na foru mu to jede o 106..
V necem mas pravdu ale, v poslednich radcich od "Ačkoli Zlé jazyky vidí budoucnost K-2 černě , tak já NE" uz pravdu nemas
to se s tebou klidne budu hadat a rozpoutam flame  Smích
Zaznamenáno
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Březen 13, 2009, 09:54:18 pm

To me vzdycky dostane,posudek od hrace ktery nelogl jak je rok dlouhy,ale na foru mu to jede o 106..
V necem mas pravdu ale, v poslednich radcich od "Ačkoli Zlé jazyky vidí budoucnost K-2 černě , tak já NE" uz pravdu nemas
to se s tebou klidne budu hadat a rozpoutam flame  Smích
Kde bereš tu jistotu, že nelogl? :)Když jdu na oběd tak si beru noťas a sem tam se připojím do hry. Schválně který účet a IP to je?  Valím oči! Super!
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Twinkee
Host
Odpověď #5 kdy: Březen 13, 2009, 09:56:22 pm

Kde bereš tu jistotu, že nelogl? Úsměv

Tak treba logl,ale celou dobu sleduju vypis hracu a byl tam tak dneska ? Úsměv
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Březen 14, 2009, 12:04:36 pm

Pohodova atmosfera tu je, jestli to nebude tim, že tady nehrajou zakomplexovaný lidi jako třeba na demoně Valím oči! Super!...
S tim "snižováním" lokací bych to tak černě neviděl...Spíš je mínus, že když už je to město přepadený, neda se s nim nijak pracovat...nic tam prakticky neni.
Co se toho centra týče, neni to zase tak moc výhra mít nějaký "centrum" kde se všichni slezou. Dost to podle mě ruší ty spolky a guildy...
Je nás tu málo mno, chtělo by to horkou krev bez horkých hlav Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Zax19
Šampión
**
Příspěvků: 105


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Březen 14, 2009, 01:07:36 pm

Demona je pro mě příklad sice nudného, ale velice funkčního kraftu (tedy až na ex. neex. výrobu a kontroverzní alchymii). Na druhou stranu, má esence, což je obrovská hloupost (připomíná mi to honení honor ve WoW na equip), podporuje časté vybírání pokladů a tím i kolečkování na pokladech. A právě jedno centrum je asi ta největší kravina, co se do reálií týče.
Rasismus je v Forgotten Realms běžná věc a lidé by spolu žít nevydrželi. Jak už řekl Oneill, kazí to spolky a frakce rebelů se vždycky zvhne v připitomělé vraždění a loupení.
A jelikož ekonomickou základnou je jedině Alicie, tak lidé nejsou rebelové, ale prostě nej CvCčkaří zase po vzoru loupežníků, nuda.

Zvětši koncentraci lidí na K2? Určitě. Udělat jediné centrum? Určitě ne. Lidé tu sice moc nerespektují rasové rozdíly, žijí si kdekoli (Byl jsem celkem zklamán, když mě, trpaslíka, obyvatelé elfí vesnice zlákali k usazení se tam.), tak pak se ty města těžko rozvíjí nějakým určitým směrem.
K2 pro mě znamená několik nových věcí, z těch dobrých jsou to opravdu zajímavé dungeony vyžadující trochu přemýšlení, pěkné efekty. Nevím proč, ale kraft mě tu bavil, ačkoli jsem velice líný a kraft jsem dříve dělal ten jednodušší a jen pokud jsem byl bez peněz.
Z těch horších jsou to některé změny a nastavení, která působí jak kopance do rozkroku. No a dříve jsem se setkával s ne-RP chováním a pěkným RP chováním. Tady jsem objevil mizerné RP, pokusy, které pak dopadnou pomalu hůře než ne-RP.

Teď me celkem mrzí čas kraftění, ale pár pěkných věcí tu je, lokace jsou asi nejhezčí z nich.
PS:Máte to někde fotky Podtemna? Chtěl bych ho zhodnotit a nechci si zakládat ne-RP postavu jen na proběhnutí a kazit atmosféru, díky Úsměv .
Zaznamenáno

Brun Derg - zhrzený bard a armádní bubeník, navrácený z pole, v tuto chvíli pravděpodobně zaneprázdněn praním plín u pramenů Brundibáry
Arash
Host
Odpověď #8 kdy: Březen 14, 2009, 01:46:29 pm

Upřímně řečeno taky mi zde chybí takovéto centrum, ne zrovna obchodní nebo spolkové,  ale něco takového jako byl na K1 starý kandahár, prostě vždycky když bylo na serveru víc než 3 hráči tak alespon jednoho jsem tam potkal a něco se dělo.
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Březen 14, 2009, 04:12:17 pm

Tak prestante brecet, seberte zbraně a pojdte si ten kandahar konecne vydobit  Valím oči! Super!

TO Zax:
  Nemyslim si že by se frakce rebelů zvrhla v připitomělý vraždění Co???
K2 taky neni běžný nwn, ty změny nastavení z tohohle serveru dělaj K2   Valím oči! Super!
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Amy
Host
Odpověď #10 kdy: Březen 15, 2009, 06:17:58 am

 Úsměv a ty mi koukej sehnat kala a balsu  Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS