Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 11:05:52 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: NPC  (Přečteno 9625 krát)
Snekoun
Host
NPC
kdy: Březen 09, 2009, 10:01:45 am

Ahoj, mam pár dotazů ohledně najímatelných NPC

1, proč se lečí jen když mají těžká zranění.Nacpu NPC lékarnama že je skoro nemůže unést a stejně se neléčí dokud prostě jeho životy neklesnou na 1/3.Podle mne by šlo udělat že pokud má v inventáři lečivé prostředky, mohlo by se léčit samo pokud někde stojí v klidu až do maxima.

2, nešlo by přidat nějakou taktiku jako u singleplayeru ? Osobně sebou tahám lučišnici a musím nabýhat do zatáček abych jí přitáhnul k sobě a mohla střílet za roh.Pak zase zmateně běhám zpět za ní.To nemluvím o tom že někdy se mi bláznivě rozběhne na kontakt, místo toho aby střílela s odstupem.Bylo by dobré nějak nastavit vzdálenost kterou si bude udržovat.A to nevim jak to funguje u trpoše a klerika ( napište někdo zkušenosti ).

3, Dále nevim jak funguje to když osoba zemře a krvácí.Teď se mi to stalo u Auril.V bludišti jsem dostal ránu a lehnul a krvácel, poté jsem zemřel. NPC vyskočilo z party a začlo utíkat od nepřátel.Když překonalo určitou vzdálenost vypařilo se.Hned jak mě spoluhráč zvednul začli jsem NPC hledat a nikde už nebylo a to jsem proběhli hned celé bludiště.Nikde nebyly ani pozůstatky.Tohle se mi vlastně stalo už jednou ale byl ten rozdíl že jsem neumřel :-) a zmizelo ještě dřív.

Pište jsem prosím jen postřehy co se týkají NPC.Díky.

Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1 kdy: Březen 09, 2009, 11:18:16 am

Takže henchman:
1) No, s tim léčením by byli problémy, protože já třebas bych nechtěl, aby trpaslík spotřeboval všechny lékárny. V healu tolik bodíků nemá a jako klerik si ho můžu vyléčit snadněji, případně mu dát něco s regenerací a chtít počkat. Jinak máme vyzkoušené, že pokud má pod tu polovinu (třetinu), tak ho můžeš vyléčit příkazem 'attack nearest', a to i několikrát za sebou. Ale pokud mu dáš neviditelnost, tak se ti léčí až do plného zdraví.
Řešením by možná bylo upravit jeho příkaz 'heal me', že by léčil sebe. Ale to asi bude hardcoded.
2. Jo tak taktika by mi taky nevadila. Hlavně píšeš klerika, já myslel, že to je mnich, ale nikdy jsem o nezkoušel. A bez té taktiky co byla  v singleplayeru, si to teda nedovedu představit. Coa si ten klerik castí.
3. Tohle taky nevim přesně. Bylo mi řešeno, že se odpojí z party a pokud lehne, tak se caa po 30 minutách promění v balíček s věcma. Ale...
A) není možné, že proběhla přechodem?
B) Víš, že tady creepové a NPC (nemyslim henchmana) lootí? Není možné že si ten balíček po ní rozbrali?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Snekoun
Host
Odpověď #2 kdy: Březen 09, 2009, 11:42:43 am

Nevim jestli to je klerik nebo mnich.Jinak lucisnice se neleci sama ani kdyz ma invi  Co??? Lecil jsem ji jedine tim ze jsem ji daval lektvary, nebo jsem ji lecil kouzlama.Myslel jsem ze by ten prikaz byl nastaveny tak se kdyz ma mene jak 3/3 mene jak 1/2 mene jak 1/3 nebo aby se nelecilo vubec.

Vzpomnel jsem si jeste na jednu vec.Nevim podle ceho si lucisnice vybira sipy, ktere bude pouzivat kdyz je vystrili.Mel jsem v inventari stribrne, zlate a obyc.Byli jsem u piratu, tak jsem ji dal stribrne.Hned jak dostrilela skocili ji tam obyc.Po chvilce koukam ze nedela zadne zraneni tak jsem ji je prehodil a dal obycejne sipy do jejiho inventare.Zkousel jsem je davat nakonec, doprostred, na zacatek a stejne si je nasla  Co??? Nevim tedy podle ceho si sipy vybira.Nakonec jsem to musel resit tim ze vetsinu streliva pro ni nosim u sebe a nabijim ji z meho inventare.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Březen 09, 2009, 12:36:15 pm

munici si pravdepodobne vybira nahodne

a to ze se ztratil pomocnik mozna souvisi s tim, ze je "chytrej"
a jestli byl opusteny (doufam ze to ovladany nedela) a byl zranen silnym nepritelem (to auril je),
tak mohl dostat strach a vzit nohy na ramena... jako to delaji potvory (AI potvor i pomocniku je stejna)
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #4 kdy: Březen 09, 2009, 12:49:49 pm

Jasne beru to veme nohy na ramena, ale mohl by alespon zustat nekde v lokaci jako tazne zvire.Takhle mi utece i s vecma ( coz toho mela docela dost ) a veci jsou v pr.... NPC je v pr ...stala me penize vybava taky, alespon kdyby zustaly pozustatky.Kdyz se ti to stane nekolikrat za sebou  ............. ( jinak jak jsem psal jednou se mi to dokonce stalo i kdyz jsem mrtvej nebyl, ale to byla asi nahoda ? )
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Březen 09, 2009, 02:07:31 pm

fakt netusim cim to mohlo byt
musel bych to videt a nejak dokazat nasimulovat

AI je tak slozita ze se to tezko hleda
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Březen 09, 2009, 03:59:37 pm

jenom k tem sipum, pokud se nepletu, tak si vybira vzdycky ty "nejhorsi" sipy.. aspon kdyz jsem strilel ja se svoji postavou, tak si vzdycky nabila ty nejvetsi blbosti
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Snekoun
Host
Odpověď #7 kdy: Březen 09, 2009, 04:06:24 pm

jenom k tem sipum, pokud se nepletu, tak si vybira vzdycky ty "nejhorsi" sipy.. aspon kdyz jsem strilel ja se svoji postavou, tak si vzdycky nabila ty nejvetsi blbosti

Tak to by sedělo  Hněv
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #8 kdy: Březen 09, 2009, 06:04:13 pm

No k těm šípům... měla by si automaticky brát šípy s nejmenší nominální hodnotou.

A u toho henchmana mi spíš vadilo, že se bral dialogem. Takže on mi umře, já chci utéct, ale i když ho oživim, tak se mnou stejněnepůjde, dokud všechno nevymlátim a neuklidnim ho. Jo a co je horší je mezi pastmi a když se třebas otevřel nějaký mrak (nebo jak se tam dostal).
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Březen 09, 2009, 08:05:45 pm

Nemám tucha jak to funguje s šípama u NPC, ale u hráče to je myslím tak, že to je podle toho, jaký šíp poslední přibyl do inventáře - jako by tam byl zásobník (LIFO). Není to tady taky tak?
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Březen 09, 2009, 08:34:52 pm

Nemám tucha jak to funguje s šípama u NPC, ale u hráče to je myslím tak, že to je podle toho, jaký šíp poslední přibyl do inventáře - jako by tam byl zásobník (LIFO). Není to tady taky tak?
Mno nevím. Spíš bych řekl, že to veme první šíp na který to narazí. Aby si to pamatovalo pořadí šípů jak je dáš do invu se zdá nepravděpodobné... ale možná se pletu Úsměv
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Březen 09, 2009, 09:47:24 pm

Sipy bere od najhorsieho po nalepsi. Vie mto preto lebom som mal v inventari zlate (5) a batohu (4) strieborne a nabilo mi tie strieborne 
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Březen 09, 2009, 11:34:09 pm

Sipy bere od najhorsieho po nalepsi. Vie mto preto lebom som mal v inventari zlate (5) a batohu (4) strieborne a nabilo mi tie strieborne 

PC to pravděpodobně bere LIFO. Možná ti v tvým případě to tak bralo, že to vypadalo jako podle kvality, ale batoh je pořád součástí inventáře a bylo to něčím jiným. Já mám např. zkušenost, že jsem si nabral do invu 5+ i 3+ a měl jsem tam z dávné doby 0+: 5+ jsem přidal do invu jako poslední pro strýčka příhodu. Šel jsem střílet orky a nabil jsem 3+. Když jsem vystřílel 3+, začal jsem je zabíjet nějak podezřele rychle. Když jsem se podíval, tak jsem zjistil, že mám nabito 5+ a ostatní 3+ a 0+ to nechalo ladem. Mnoho pokusů napovídá tomu, že to tak skutečně je. Trošku jsem si s tím hrál, protože ten půl toulec 5+ na blbý orky mě fakt nasral.  Mrknutí Otázkou je, jestli to nebyly náhody. Ale podle kvality to určitě nedělá, to by se to chovalo nějak pravidelně.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Snekoun
Host
Odpověď #13 kdy: Duben 05, 2009, 05:30:52 pm

Koukam ze zmizeni pomocniku se opakuje ( viz. prispevek od Jachyma ). Nemuze to nekdo nejak otestovat pri boji atd .... nebo piste sem zkusenosti.
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Duben 05, 2009, 06:37:16 pm

Koukam ze zmizeni pomocniku se opakuje ( viz. prispevek od Jachyma ). Nemuze to nekdo nejak otestovat pri boji atd .... nebo piste sem zkusenosti.

Kdž jsem tuhle zhebnul (nějaký inteligent zavedl obra do dolu), tak ten pomocník zůstal stát v dolu na tom místě, co byl, když jsem hebnul. Ale stává se mi jiná věc. Občas prostě ten mrzák zmizí a chvíli není vidět ani na mapě ani v herním okně. Prostě někde visí ve warpu. A když o kus popojdu, tak se třeba po minutě nebo i víc objeví hned vedle mě. Nebo když přejdu na jinou lokaci. On obecně ten systém pohybu pomocníků a zvířat stojí za hovno. Pořád se zasekávají za mostky a kameny a kopečky, teleportují se, když se někde zapomenou atd. A jejich chování v boji je taky na pendrek. Občas prostě odmítají zasáhnout, stojí a čumí.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS