Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 09:46:35 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Tajemný odkaz  (Přečteno 4925 krát)
M
Host
kdy: Únor 16, 2009, 02:24:56 pm

Tajemná osoba zahalená v plašti, dorazila do další vesnice.
Tak to je snad už poslední“............. vzdychne.V hlavě si vzpomene na všechny ty místa kde už byl a v duchu si je začne vybavovat.Všude z něj měli strach a psi bazlivě zalézali za roh.Dokázal se však dohodnout vždy s každým prodavačem a měl radost že už je to poslední místo na tomto podivném kontinentě.Zhládne na rynku ještě nějakého muže jak se ochomítá kolem vitrín a vyrazí k němu.Je zázrak že v noci tu ještě někdo je.
Vyndá smotané svitky a začne se domlouvat s prodavačem..
„Nechám tady tyto posvatné svitky a určená osoba si je vyzvedne ... chápeš to ?“
Prodavač nechápavě kouká na zahalenou osobu kterou obklopuje zvláštni aura.Když priblíži ruku k nabízeným svitkum projede jeho celým tělem podivný pocit strachu.Je to ten pocit který zažil, když stal tváři tvář medvědovi v lese.Jeho celé tělo se orosilo potem a chlupy se mu zježily na zátylku.Hluboce polknul a zamumlal :
„ ano“ bylo to jediné na co se zmohl.Tenkrát v lese mu zachranil jeden dobrodruh život, zde nikdo poblíž nebyl.Rynek byl najednou prázdný .... sakra kam se všichni poděli ? Pomyslil si.
„Jaká bude odměna ? „ rychle vyhrkne a přikrčí se, jakoby očekával nějakou ránu.
Cizinec se na něj otočí a z pod kápě se ozve hlas :
„Neboj se odměnu dostaneš, ten kdo si pro ten svitek přijde ti musi dát penize.Jinak mu nic nedávej.Ty penize si mužeš nechat... to je tvá odměna“Prodavač rychle přikývne, aby tento obchod měl už za sebou a pozoruje jak se muž otáči k odchodu.
Prodavač začne zkoumat zboží které má v ruce.Svitky jsou zabalené do jemné kozí kůže a pečlivě zapečetěny.Znak na pečeti mu něco připomíná.Bedlivě zkoumá ten tvar a hned si vzpomene kde ho už viděl.Bylo to když jeho žena vařila vývar a na stole byl chumel slepičích pírek.ANO! ..... je to slepičí pírko.Slyšel něco o kultu nějakého divného boha, jehož vyznavači nosí u sebe slepičí pírko.
Svitky strčil do vitríny a doufal že si snad někdo pro ně přijde...

Tajemný muž pomalu odjíždí směrem ke Kandaháru.Tam je jediné místo, kde se může nalodit a odplout zpět domů.Těšilo ho že jeho plán vyšel tak hladce.Snad se svitky dostanou do správných rukou jeho rodiny.Raději udělal několik kopii, co kdyby se dostali do nespravných rukou.
Poslední změna: Únor 16, 2009, 02:35:26 pm od M Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2009, 10:38:20 am

Demetriovice Gorala opět bolela hlava.Celou noc prohýřil s těma hobitíma děvkama a teď se válel ve svém pelechu.V domě byl šrumec.Nahoře v patře bylo slyšet řezání dřeva a mlácení kladivem.
„Chátra jedna pracovitá“ zakřičel na celý dům.
Jeho oči zabloudily na oltář stojící kousek od jeho postele.Na oltáři ležel pergamen.
Ihned vyskočil, rozlomil pečeť a začal číst.......
Najednou v domě všechno ztichlo.Zavalitá postava obalená dekou stála u oltáře, v ruce rozbalený pergamen a na zemi rozlomená pečeť.
„Všichni sem !“ rozlehlo se po celém domu.
Snědé postavy přibýhali ze všech koutů domu a Demetriovic rozdával rychle rozkazy :
„ Ihned se vydejte do všech měst a prohledejte všechny kouty a budovy!“„Přineste mi všechny svitky s touto pečetí!“ ukazuje na pečeť se slepičím pírkem.
„Miro Lovara nám zanechal vzkaz a je potřeba získat všechny části zprávy, je rozdělena na několik svitku a dovede nás k jeho odkazu“Najednou ho napadla ta nejhorší myšlenka : co když svitky získá někdo cizí?No raději se musí připravit na to že bude potřeba pustit nějaký ten chlup.Aby vše proběhlo v pořádku.Ihned se vydal do banky za tím skrčkem přepočítat peníze.
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2009, 10:40:33 am

Ćonka se vrátil celý udýchaný ........... rychle utíkal rovnou za baronem.
Sotva mohl dech popadnout :
„už jsem ho nenašel .... híeh ...heh“ skoro plíce vyplivnul.
Demetriovic na něj hleděl a čekal co z něj dalšího vypadne ... mlčel.
„nikde ... jsem nic nenašel a stále nám chybí mnoho částí...heh ... uff“.
Čonka padl vyčerpáním.Demetriovic se podíval na tu trosku u jeho nohou.
Tenhle se moc nepovedl.Vídal Čonku jak se vždy večer po tajnu krade do ohrady se zvířaty a ráno ho vždy viděl od slámy a kravinců.Chtělo se mu z něj zvracet.Co pak tohle je hrdý cikán ?Zřejmě věděl že jím Demetriovic pohrdá, ostatní cikáni si dělali z Čonky srandu, ale o to víc byl Čonka snaživý a jeho slovům se dalo věřit.
Čert vem jeho úchylky a neřesti, jako špión a informátor byl k nezplacení.
Teď musí Demetriovič vymyslet jak získat všechny části dopisů.
Sebral pergamen, brk a začal rychle psát.
Během chvilky dopsal několik vět a kopnul do Čonky.
„vstávej špíno ... koukej se sebrat a s timto pergamenem oběhni všechny veřejné tabule a vyvolávače ve všech městech ... je to otázka života a smrti.“
Čonka vyděšeně kouká na Demetriovice.
„jistě ... hehh .. ufff ... hned se vydám a udělám co říkaš“ heká a staví se na nohy.

Čonka s pergamen vyráží a v běhu si čte skákající písmenka.Na pergamenu stojí :

ZA PERGAMEN S NEPORUŠENOU PEČETÍ VE ZNAKU SLEPIČÍHO PÍRKA SE VYPISUJE  TUČNÁ ODMĚNA.
PODEPSÁN : Demetriovic Lovara Goral


Ještě toho dne to se tato zpráva roznese po všech městech a osadách.
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2009, 07:46:37 pm

Mám dva kousky *houkne Meribetka na vracejícího se Čonku *sekla jsem je tlusťochovi na trhu *zastrčí listy pod kalhotky a promne si prstíky *
Tak je sem dej ,odnesu je baronovi *natáhne Čonka po lejstrech ruku *
Tůdle *vyplázne Meri na něj jazyk *abys slíznul smetánku u  barona ,za mne .Jsem malá ,ale ne blbá…Předám mu je sama *zasměje se a zmizí v lese*
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
deion
Hrdina
***
Příspěvků: 412


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2009, 08:18:40 pm

"Tupane" zarve Boiko na Conku "az baron skonci s tou elfskou stetkou tak mu rekni ze jsem ve mlejne a mam dalsi dopis"
"a kdes ho nasel"pta se zvedavy Conka tleska a nadsenim se mu v rozkroku udelalo mokre kolecko
"voslovil me jeden corkar a chtel mi ho prodat dal bych mu i 10mescu ale smejd chtel vo krapet vic tak jsem z nej musel vymlatit dusi" a ted me nevotravuj musim pomilovat jeste jednu rajdu z mlejnice" Bioko se potutelne usmal pohladil bradku a vykrocil za mlynarkou
Zaznamenáno

Tamba Englen - ochrance sirotku
Viola - sirotek
Snekoun
Host
Odpověď #5 kdy: Únor 19, 2009, 01:04:35 am

Demetriovic byl nestastny ..... rozeslal sve lidi do vsech koutu sveta a stale chybelo mnoho casti.
Nechal si zavolat Čonku :
" ihned rozhlas ze 5 dne po uplnku budu cekat v nasem dome na vsechny co maji pro me pergameny, odmenu budu vyplacet kazdemu kdo mi donese pergamen s neporusenou peceti..... a ted upaluj at se to vsichni dozvi"
Čonka popohnan mohutným kopancem vyrazil.Jeho snažení nebylo marné.Pár svitků získal a už se těšil na svuj díl odměny.Raději bude ještě pátrat ... co kdyby se někde ještě něco našlo ?

( odměna se bude vyplácet v sobotu 21.2. v 19 - 20 hod v domě rodiny Lovara Goral - čas se může ještě změnit )
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Únor 20, 2009, 10:23:15 am

Proč jsi prodal dopis gadžovi“ a ne mne *křičí Callar na prodavače * To jako černej neprodáváš ,*divoce gestikuluje rukama* .Ti moje zlato není dost dobrý .Dal bych ti za něj mnohem víc než "bíla ušatá huba" …*utrousí jako by mimo řeč * Ten tlusťoch si s ním jistě něco utře a já mohl mít tučnou odměnu šmejde *rudý vzteky ,kope do vitríny a se slovy o prokletejch ušounech odchází z trhu *
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
deion
Hrdina
***
Příspěvků: 412


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Únor 21, 2009, 10:54:09 am

" Conko " rve Boiko ke stajim
"sezen nejakou kafku at nam prinese Mirovi spisy nejaky jsou v druidoelfim hampejzu"
Conka s blazenym vyrazem vychazi ze staji " a proc jsi je neprines ty? "
"protoze to jsou sraci" "chtel jsem dokonce zaplatit" odplivne si " ale ten nafrnenec rek ze s cigosema nekseftuje" " tak jsem mu dal pesti ale v tu chvili me chytil straznej za fligr a uz me vedli ven z mesta" " ze jako se prej mam pakovat sic me nalozi na hrb" znovu si odplivne a polohlasne zakleje " Lovara vam pozehna na to se muzete spolehnout " pohrozi pesti
" jo Conko nevis esli mlynar jel do horsky vesnice s tou moukou? "
Zaznamenáno

Tamba Englen - ochrance sirotku
Viola - sirotek
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Únor 21, 2009, 11:39:58 am

Hele panáčku  *houkne Meribetka na bankovního úředníka ,když vyhazuje krámy z trezoru * máš to tu pořádně zabezpečené .Počítám že sem dotáhnu větší sumu peněz a do té bedny *prohlíží  kování a zámek na bedně *něco cenného taky přijde …
Jistě madam *usměje se úředník *tady to je naprosto bezpečné a venku jsou nejlepší vojáci v okolí….
Jen aby *odvětí Meri a nenápadně odřízne chlapovi měšec *nerada bych o něco přišla *zabouchne víko trezoru a pečlivě zamkne *ještě letím juknout do horské vsi *křikne než zmizí ve futrech *
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Snekoun
Host
Odpověď #9 kdy: Únor 21, 2009, 09:00:27 pm

Baron sejde dolu ze schodů a kouká na místnost plnou lidí.Sakra to je tu ale živo ..pomyslí si.
Začnou se na něj sypat dotazy ze všech stran.Utiší dav a odkašle si :
" těší mě váš zájem o mou věc a těší mě že má zpráva byla doručena všude, věc se má tak že zpráva která obsahuje indicie měle několik kopií a podařilo se mi nashromaždit už všechny" někteří sebou trhnou a je vidět zmatek v očích.
Demetriovic pokračuje :
"proto se na mě nezlobte že již svitky nepotřebuji.."
Zahalená postava začne brblat a hned vyskočí."Co to má být ? ... stálo mě to spousty peněz a teď to mam jako spálit ?"
Demetriovic se otoci na postavu." nikdo se vas o to neprosil a vaše náklady jsou čistě vaše věc.. mam co jsem potřeboval a tak jestli mě chcete urážet opus'te hned můj dům ! "
Několik naštvaných postav opouští dům a vykřikují svoje výhružky.

" tak konečně už mam tohle za sebou a můžu se věnovat studii svitků " zabrouka Demetriovic a odchází si odpočinout.

( případným reakcím se meze nekladou ale jen IC ! )
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS