Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 29, 2024, 09:51:09 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Chci soudní proces!  (Přečteno 2089 krát)
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
kdy: Leden 23, 2009, 03:35:05 am

"Héééj, ty plešatá napodobenino strážce!" ozývalo se cely vězení v Horské vsi. "Koukej mi sehnat starostu, chci soud!"
Uvězněným byl Heinrich Blindenschlager, kněz Mephatranův, dobrodruh, alchymista a muž dbalý zákona. To že se tentokrát nechal dobrovolně zavřít za něco co neudělal neznamenalo, že se mu to musí líbit.
"Hej, ty nádhero, co tohle je za vězení? Ani tu nejsou krysy a tekoucí voda ze stropu." Chvilku se zamyslel. "A jak to, že jsi mě zavřel bez obvinění? Je to tady jak ve Vrtákově*."
Po několika dalších pokusech navázat plodnou komunikaci s plešounem se pomodlil k Mephatranovi, aby mu dal sílu nezbláznit se z blbosti stráží a začal si leštit brnění.
"Ani brnění mi nesebrali, vrtáci." Zamumlal si pro sebe a pokračoval v leštění. "Aspoň mám čas na přemýšlení a fantazírování." Plivnul na hadřík, aby neleštil na sucho a začal si pro zábavu představovat acronského císaře na skřipci, jak přiznává své zločiny.
Plešatý strážce pak celý zbytek dne přemýšlel o tom, proč se asi ten šílenec v cele usmívá.

*pozn.: Vrtákov - legendární vesnice půlčíků, kde pověsili vola na věž chrámu, protože si mysleli, že jim vyžere mech z okapů
Poslední změna: Leden 23, 2009, 03:37:40 am od Ludekk Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
cyco
Šampión
**
Příspěvků: 127



Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2009, 02:59:25 pm

Druhý den k ránu dostala Balsa od kapitána žoldáků zprávu.
Kapitán: "Takže v minulých dnech se událo..".
Odmlčil se, rozvinul pergamen a spustil.
Kapitán: ".. máme tu útok draka - tři obyvatelé mrtví jeden zraněný. Dále několik přepadení obchodníků skřety a obry - nedošly zásoby s pivem a vínem. A na závěr tu máme rutinní výtržnictví - jeden mrtev a jeden zatčený, který se dožaduje soudu".
Balsa: "Dobrá dnes to vezmeme odzadu."
Postavila se, profoukla si ofinu a vyrazila směrem k celám.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS