Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 27, 2024, 06:35:37 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Craft v novém  (Přečteno 9874 krát)
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
kdy: Listopad 14, 2008, 11:33:53 am

No tak jsem si všimnul že se učí i vedlejší craft . Mám několi dotazů a připomínek .
Pochopil jsem že součet všech bodů v craftu má horní hranici asi tak 2500 která sice
může být překročena - ale je to asi velmi těžké potom ano? je to tak?
Počítá se do teto hranice i vedlejší craft??
No a protože jsem začal sekat drevo mám dotaz na drevo:
Tohle je trochu  no nedomyšlené např.  jdete sekat drevo které je v lese jeden nebo dva stromy
 a pobijete např. orky a nasekate - nezískáte žádný bod tak jdete a vymlátite to vedle
v lokaci  ale -
 to počítadlo to zapomene že už jste sekal a sekáte znovu  a zase dva stromy a zase nic !
 nebylo by ferovější že by za každý velký posekaný strom to skočilo alespon o bod?
 Asi nenajdete čtyři stromy vedle sebe.
 A nebo si to ten systém nějak pamatuje že jsem vedle v lokaci sekal???
Pred několika měsíci jsem se bavil s par hrači. a ti mi řekli že si myslí že craft kováře
je poměrně snadný skoro nejsnadnější.
No a teď zjištuji že kovář holt bude asi zlatý důl, na serverech s craftem je otázka
 nářadí - pracovního nářadí, velmi důležitá. prostě ted když budete muset používat nařadí
+1,+2,+3,+4  tak kovaři se  budou koupat v penězích . Já si nestěžuji , protože my
máme Yamota , ten se ale také může za chvíli ztrhat - že. připadne mi jen že za současného
stavu budou kováři dost zvyhodněni a system nebude roznovážný.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Listopad 14, 2008, 11:39:09 am

Pred několika měsíci jsem se bavil s par hrači. a ti mi řekli že si myslí že craft kováře
je poměrně snadný skoro nejsnadnější.
No a teď zjištuji že kovář holt bude asi zlatý důl, na serverech s craftem je otázka
 nářadí - pracovního nářadí, velmi důležitá. prostě ted když budete muset používat nařadí
+1,+2,+3,+4  tak kovaři se  budou koupat v penězích . Já si nestěžuji , protože my
máme Yamota , ten se ale také může za chvíli ztrhat - že. připadne mi jen že za současného
stavu budou kováři dost zvyhodněni a system nebude roznovážný.

Co se týče obtížnosti, těžko soudit, každé řemeslo má svoj úskalí, já si teda nemyslím že je kovář až tak jednoduchý, ale jednu věc vím a to že to není žádný zlatý důl   Škleb Jestli chceš aby ti lidi utrhli ruce tak jeď krejčího nebo zlatníka  Mrknutí
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Orbi
Host
Odpověď #2 kdy: Listopad 14, 2008, 11:41:48 am

No tak jsem si všimnul že se učí i vedlejší craft . Mám několi dotazů a připomínek .
Pochopil jsem že součet všech bodů v craftu má horní hranici asi tak 2500 která sice
může být překročena - ale je to asi velmi těžké potom ano? je to tak?
Počítá se do teto hranice i vedlejší craft??

pocita sa i vedlajsi, a po prekroceni 2500 je to tachsie ...

avsak ta hranica 2500 bola predtym nizsia, kedze sa zacali zapocitavat i vedlajsie remesla, tak sa zvysila umerne i ona
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Listopad 14, 2008, 11:42:33 am

No tak jsem si všimnul že se učí i vedlejší craft . Mám několi dotazů a připomínek .
Pochopil jsem že součet všech bodů v craftu má horní hranici asi tak 2500 která sice
může být překročena - ale je to asi velmi těžké potom ano? je to tak?
jj
Citace: Jachym
Počítá se do teto hranice i vedlejší craft??
jj
Citace: Jachym
...
hra si pamatuje kolik jsi kde sekal a "upravuje pravdepodobnost zlepseni", zlepsit se jde celkem dobre, hadam ze u orku tezis nejake lepsi drevo, takze problem nezlepsovani je spis v pouziti nekvalitni sekery
Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Listopad 15, 2008, 01:21:50 am

Jdou nějakým způsobem odmazat ty craftové body co už mám z něčeho z čeho je teď nechci?  Ted je to totiž už jasně vidět, co a za kolik a kolik zbývá?
 Nebo třeba dat tu možnost jen do 30.11 a nebo za peníze teda  za zlatky atd. atd. ?
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Listopad 15, 2008, 01:42:19 am

Jdou nějakým způsobem odmazat ty craftové body co už mám z něčeho z čeho je teď nechci?  Ted je to totiž už jasně vidět, co a za kolik a kolik zbývá?
 Nebo třeba dat tu možnost jen do 30.11 a nebo za peníze teda  za zlatky atd. atd. ?

jde to, Neus to psal, body z tezicich povolani si muzes nechat odmazat
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Listopad 15, 2008, 01:47:38 am

Otazkou je kde? Ja bych taky chtěl odmazat body zlatníka a zpracovávání dříví atd atd...prostě věci, které od upravy už nebudu nikdy používat...
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Snekoun
Host
Odpověď #7 kdy: Březen 29, 2009, 11:18:57 pm

Ahoj pročítal jsem si pravidla na hlavní stránce a nebylo by špatné napsat kolik bodů hráč má na craft celkem a kolik bodů mají jednotlivá řemesla strop. Nikde to napsané není. Všichni co hrajeme to asi víme, ale nově příchozí ne. Na foru je to docela nepřehledné a špatně se to hledá.
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Březen 29, 2009, 11:30:43 pm

To nechte na manualu a k nemu vytvorenym wikistrankam, udaj o limitech tam jsou a i jine veci
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #9 kdy: Květen 02, 2009, 09:48:27 am

Myslím, že po dobytí Horské vsi můžeme hodnotit vývoj K2 po wipu.
Žel to z mého pohledu nevypadá dobře. Server se opět rozdělil na řemeslníky, kteří prodávají výrobky za příliš nizkou cenu a ty kteří cenu výrobků uměle vyháněj nahoru (cca s 500 % marží) a to zřejmě z důvodu udržitelnosti ekonomiky či co. Když jsem si kupoval 2+ nefritovou robu za 10 měšců, bral jsem to tak, že je to z důvodu výsoké licence na zlatou horu. Když mi ale bylo napsáno, že 2+ malachitová roba stojí skoro to samé velmi jsem se podivil, protože malachit si můžu narubat klidně přímo ve vesnici. Kde je tedy efekt licencí? Z čeho se odvijí cena?

Další vadou jsou notoričtí crafteři. Proč je craft tak oblíbenej ačkoli je tak nudnej a podobá se spíš šrotování přebytečných výrobků? Žel mi to došlo až teď i přesto, že je to tak zřejmé. Při craftu je hráč (postava) odměňován dvakrát. A to craft body + xp. Ptám se proč xp? Tím že budu trávit 90% herního času u zlatnickýho ponku nebo šitím se ze mě stane lepší bojovník nebo čaroděj? Asi ne. Myslím si, že by to mělo být nastavený jasným výběrem: jsem výborný zlatník, ale v boji moucha, protože jsem většinu života strávil zavřenej v dílnách, nebo opak..

Kvůli výpadkům jsem poslední týdny nebyl skoro ve hře. Tohle jsou moje postřehy při prvním spůštění K2 po výpadcích. Během té doby se K2 dost změnila, zejm. díky rozvoji v Horské vsi. 
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Květen 02, 2009, 12:16:04 pm

 

Abych ti to vysvětlil (protože tu róbu jsi kupoval u mě), tak cena se neodvíjí ani tak od materálu, jako spíš od obtížnosti výroby a od cen konkurence a dostupnosti peněz. Pokud by se situace dostala s penězi tam, kde byla před wipem, tak budou výrobky levnější. A nezapomeň, že nakupuješ něco, co jen tak někdo nevyrobí (róbu +2 sice asi jo, ale +3 už dáme možná tak tři).

Pokud jde o odměnu v xp za stání u craftu.... To nestojí za to. Lidi dělají craft ze dvou důvodů - sám pro sebe ve stylu Sim City či tak nějak (jako např. Arash) nebo proto, aby měl na nájem a další věci a aby měl lepší vybavení, co si vyrobí (jako třeba já).
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
night
Nováček

Příspěvků: 39



Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Květen 02, 2009, 01:17:15 pm

Myslím, že po dobytí Horské vsi můžeme hodnotit vývoj K2 po wipu.
Žel to z mého pohledu nevypadá dobře. Server se opět rozdělil na řemeslníky, kteří prodávají výrobky za příliš nizkou cenu a ty kteří cenu výrobků uměle vyháněj nahoru (cca s 500 % marží) a to zřejmě z důvodu udržitelnosti ekonomiky či co. Když jsem si kupoval 2+ nefritovou robu za 10 měšců, bral jsem to tak, že je to z důvodu výsoké licence na zlatou horu. Když mi ale bylo napsáno, že 2+ malachitová roba stojí skoro to samé velmi jsem se podivil, protože malachit si můžu narubat klidně přímo ve vesnici. Kde je tedy efekt licencí? Z čeho se odvijí cena?
Essence u krejčího nejsou  podstatnou slozkou výroby.  Hlavno rozdíl je v kužích a ty jsou u obou rob stejné tak nevím na co si stěžujes.
Zaznamenáno


Zeke
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Květen 02, 2009, 01:57:01 pm

 
...
Pokud jde o odměnu v xp za stání u craftu.... To nestojí za to. ....
hele, třeba to za to nestojí, ale já jsem pro, klidně i jen tak na zkoušku Škleb uvidíme, kolik lidí na craft zapomene Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Crayfish
Šampión
**
Příspěvků: 231


JFF - just for fun


Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Květen 02, 2009, 02:09:40 pm

Pred několika měsíci jsem se bavil s par hrači. a ti mi řekli že si myslí že craft kováře
je poměrně snadný skoro nejsnadnější.
No a teď zjištuji že kovář holt bude asi zlatý důl

No, podle toho co jsem zkusil, nevím jestli to dělám efektivně, a podle toho co tu čtu asi ne... protože já nakutal okolo 450 rudy železa a zatím jsem moc daleko nepokročil (mam okolo 75 bodů v kovařině) a craftím na těch věcech co maj uspěšnost aspon 40% až do 75% takže opravdu nevím, že by kovář byl zlatý důl (nehledě na to, když jsem měl na stříbro uspěšnost 80% tak se třeba stalo, že pouze jedna rána ze 5 se povedla...)
Tak mě napdá,. jedině že můj kovář je bud levej jak jelito, anebo mu bozi opravdu nepřejou Smích
Zaznamenáno

acc: GeForce
Geofery
Glongdil Kvasinka
Sywyn Greydie

R.I.P.
Orathe
Romarrygg
a par dalsich
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Květen 02, 2009, 03:23:52 pm

 
...
Pokud jde o odměnu v xp za stání u craftu.... To nestojí za to. ....
hele, třeba to za to nestojí, ale já jsem pro, klidně i jen tak na zkoušku Škleb uvidíme, kolik lidí na craft zapomene Mrknutí

Nevím, o čem mluvíš, ale já jsem to myslel tak, jako že se nevyplatí dělat craft proto, že dostaneš 900 xp za hodinu. Už jenom když budeš s někým kecat tak dostaneš 1500 a kdybys tu hodinu expil, tak dostaneš ještě víc.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS