Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 19, 2024, 10:32:03 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Isca - historie emigrantů  (Přečteno 5337 krát)
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
kdy: Červen 08, 2008, 02:46:55 pm

dne 14.bukena roku 2845 nového letopočtu
 
už nemohu déle setrvávat v Acronu, imperiální jednotky přišly na mé pracovníky, rozdávat ty veršované letáky asi nebyl nejlepší nápad.

pro nic robotovat nebudu
pranic užiju si na hubu
pro naše dobro
rány bičem pálí
vám je po tom lejno
sviním bláto málo vadí

chtěl bych vidět tvář správce obecných prací když se mu to doneslo, asi byl dost naštvanej, to co spustil bych radši neviděl, říkám si, asi jsem to prehnal. Ale zpátky, nevydrzim skryty déle než pár dní, seženu Rychlíka třeba bude o něčem vědět. V přístavu se jeden vždycky nějak ztratí, kdyby byla alespoň nějaká místnůstka, spát zase na molu se mi nechce, je tam zima i kdyz celý den praží slunce.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Červen 08, 2008, 02:47:32 pm

dne 15.bukena r 2845

jdou po mně jdou jdou, na každým rohu mají fotku mou
dneska tu byli vojáci, vnutil jsem jim predstavu ze jsem pes co zahrabává kost, kdyby tak veděli, že to byly klíče které měli předtím u pasu. Byla ve mně malá dušička, kdyby na to šli jen trochu chytřeji, dostali by mně.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Červen 08, 2008, 02:48:22 pm

dne 16.bukena 2845

Klid nuda, jsem schovany v přízemku jednoho zlatníka, Gavun se jmenuje, nechává mě u sebe jen díky tomu, že jeho matka byla neteř babičky nevlastního bratra muže mojí sestry, takže si musím na jídlo vydělávat. Vážím prach z brusů, komu to prodává nevím, kdyby to nebylo vpodstatě kamení řekl bych že to budou drogy, podle toho co s tím dělá za tajnosti.
Někdo klepe *písmo je roztřesené*
Byl to Rychlík, v přístavu by se našlo místo nosiče s ubohým ubytováním a ještě bych za to musel platit, copak já dokážu dělat nosiče, chcípl bych za pár dní.
Ale zatýká se dál, stejně bych tam dlouho nevydržel. Další možnost je nalodit se odplout pryč od Acronu, je mi jedno kam, ale jediný kapitán který by byl ochoten mě vzít chce sedum měšců. Kde to mám sebrat ?? Ukrást ?? Něco mě napadlo. Ty klíče, připravím se na večer.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Červen 08, 2008, 02:48:50 pm

Dne 18.

Jsem na lodi, na minulé dni nechci vzpomínat takže stručně. Ty klíče co jsem sebral strážím byly od východní věže, zrovna tam přivezli daně z vyprahlých zemí, co mě napadlo ten váček s drahokamy sebrat nepochopím. Děkuji Mystře za hry které jsme kdysi hráli když jme byli malí, jednomu strážnému přimrzly boty k podlaze. Kdybych si všimnul jeho jednotky za ním mohlo to být snazší, pak následoval běh chodbami, občas jsem je počastoval zablesky světla.
včerejšek jsem strávil v kanále, krysy, zima, vlhko, smrad.
K lodí míří stráž, kapitán asi také nemá čisté svědomí, protože podezřele rychle vyplouváme.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Červen 08, 2008, 02:49:48 pm

Dne 18. bukena večer
Sleduje nás imperiální fregata, ale kapitán tvrdí že jeho loď je nejrychlejší, moc mu nevěřím.

20.
*roztřeseným písmem*
je mně špatně, klidně ať nás chytěj, smrt nemůže být horší.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Červen 08, 2008, 02:50:11 pm

23. bukena
samé dobré zprávy, imperiální loď to v té bouřce vzdala a potom co se uklidnily vlny mě už je také lépe.
Seznámil jsem se s někým kdo si říká Siegfried, nejen že neplujeme z dosahu Acronu, ale prý plujeme do jakési země zaslíbené, Kandelábrie, kdo o ní kdy slyšel ?
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Červen 08, 2008, 10:14:03 pm

30 bukena.

zdá se, že loď je plná těch kteří museli opustit Acron, jsou tu rváči, zločinci, zloději, ale i ti ktere pronasledoval imperator pro jejich nazory a vědění. Mezi všemi těmito existencemi nalezl jsem několik přátel a mnoho spřízněných duší.
Sdíleli mé myšlenky ohledně uspořádání společnosti ve které se dá žít. Všichni jsme měli dost Imperátorova diktátorsví, nenecháme si rozkazovat někým, kdo si myslí že ví, co je pro nás nejlepší. Myslíme si, že společnost složená z jedinců dostatečně chytrých a zkušených jako je naše, neboť jeden každý na této lodi musel učinit řadu životních rozhodnutí, dokáže vládnout sama sobě sama.
Klíčovým předpokladem jedince v takové společnosti je ovšem odpovědnost za své činy a schopnost domýšlet důsledky svých činů. V takové společnosti by si mohli být všichni rovni. Cílem každého v této společnosti je jeho vlastní životní úroveň s tím, že společnost je prvořadá.
S myšlenkou humanity a trvale udržitelného rozvoje, musí každý brát v potaz zásadní myšlenku a sice, že kde začíná svoboda jednoho, končí svoboda druhého. Proto je tato společnost založena na třech svobodách.
Právo na život,
právo na svobodu,
právo na majetek.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Červen 09, 2008, 11:42:05 am

7. Květána
potkal jsem na lodi i pár starých známých, Jean z rodu Lioncourt, kdysi jsem ho potkal v jedné krčmě, to on mě pomohl začít prosazovat své názory. Vyšlo najevo že se imperátorovi znelíbila celá jejich rodina a z posledních peněz zaplatitli tuto loď, aby mohli odejit do nuceneho vyhnanství.  Jean dokáže neuvěřitelně vyjednávat, kdysi mi dokázal zajistit schůzku s velitelem jedné tajné organizace, to
tehdy unesli..., ale to sem nepatri, prostě mu za dost vděčím.


22. Květána. - prvního dne v novém světě

po mnoha týdnech na moři jsme spatřili břehy světa, jemuž Siegfried přiřkl jméno Kandelábrie. Přiblížili jsme se k břehu a spatřili jsme město, s přístavem. Toho jsme okamžitě využili a při průzkumu města objevily jeho krásu nyní však již notně zašlou. Doufám v obnovení tohoto města. Je obrovské, nemyslím, že by tu někdo měl potíže s nedostatkem prostoru.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Červen 09, 2008, 12:08:26 pm

první týden v novém světě

Podařilo se mi zúročit můj poslední čin v Acronu, s tím co mám tady mohu vytvořit jakýsi ekonomický systém. Byl jsem požádán abych se ujal správy nad financemi kolonie. Jaká ironie osudu, mám peníze a jsem odsouzen je ztratit, aby vůbec měly nějakou hodnotu.
Abych nezapomněl, kousek na sever od nás končí poušť, je tam krásná příroda. Podařilo se nám obnovit bývalou vesnici a dali jí jméno Chmelníkov.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Červen 10, 2008, 03:17:49 pm

*v deníku je založený list*

Narodil jsem se ve znamení Ištar a díky svému povolání ke mě dosáhnou i jiní. Mou sílu ovládá Mystra, mé svědomí Ištar, Azuth nademnou bdí, abych nečinil bezpráví.
Ištar mi dala do vínku volnost, Azuth mě nutí přemýšlet. Po vzoru Mystry vidím že mé konání ovlivňuje celý svět.
Ištar se dokázala oprostit od všech konvencí, které ji svazovaly, dokázala tančit sedmi branami a dokázala přivést zpět svého milého, chci mít její cílevědomost. Mystra řídí osnovu magie světa, při všem co dělám cítím její dotek. Ona prošla očistcem aby vykonala spravedlnost na svých nepřátelích, chci následovat její příklad a pronásledovat zlo ve všech jeho podobách
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Tree
Šampión
**
Příspěvků: 123



Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Červen 19, 2008, 11:24:38 pm

Ve chmelinkove zda se zacina byt zivo, zacinaji se tam stehovat lide ani nevim odkud, je tam hezke prostredi, pojedu se tam podivat, uz jsem sveril Timpanii do rukou Jeana a jeho bratra, myslim ze oni budou dobrymi strazci.

Ve Chmelinkove snad budou rozumni lide, kteri si uvedomi dulezitost spolecnosti pro ochranu vsech. ale asi tam budu muset dat na zacatek nejake zakony, mozna spis doporuceni, ale nevim jestli bude uplne vhodne magicke:
cin cokoliv, ale neskod a cokoliv ucinis, trikrat ti bude vraceno,
 nebo se snizit k prostemu
oko za oko, zub za zub.
Jeste uvidim, vse je pripraveno, vyrazim na cestu.
Zaznamenáno

Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek! EMR
______________________________________
Současná Inkarnace - Isca
Requiescant in pace - Rivil  Bílá, Babún, Ringwil
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS