Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 21, 2019, 09:24:41 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Spolky a církve  (Přečteno 2774 krát)
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5333


Zobrazit profil
kdy: Červen 07, 2008, 11:41:56 am

Spolky a církve
Každá postava může být členem nejvýše dvou spolků či církví (např. spolek + spolek, spolek + církev, nelze být členem dvou církví zároveň). Nedoporučuje se mít postavy 1 hráče ve více různých spolcích z důvodu možného střetu zájmů. Zneužití informací OOC přenosem přes hráče může být trestné.

Založení spolků a církví
Spolek či církev se může založit u matrikáře. Zakládající postava však musí mít povolení ke spolčování, které lze získat od DM (v zastoupení například krále) kvalitní hrou a vymyšlením zajímavého námětu pro nový spolek. Pro založení církve je třeba mít minimálně 15. úroveň klerika či druida. Druid nebo klerik, který chce založit církev, musí dodržet následující pravidla:
- před založením své církve nesmí vstoupit do jiné (vystoupení z ní nepomůže)
- při zakládaní postavy si musí zvolit jméno boha z panteonu
- musí mít stejné přesvědčení na ose dobro-zlo jako jeho bůh

Vztahy spolků k postavám a jiným spolkům jsou:
- nepřátelství - pokud spolek vlastní území stráže jedince napadnou
- zatknout - stráže se pokusí jedince zatknout
- neurčený - vztah je automaticky počítán např. z rasy
- tolerance - může otvírat zamčené brány
- spojenectví - vztah nepokazí ani případná špatná pověst postavy

Víra, modlení a obřady
Hra nijak neomezuje postavy ve volbě svého boha. Síla boha se určuje podle počtu věřících, které ho uctívají. Každá postava se může sama modlit nebo navštěvovat obřady církví a tím si zlepšovat svoji oblíbenost u boha nebo přírody. Oblíbenost postavy u boha značně klesá, jestliže je "vzdálenost" jejich přesvědčení (v tabulce devíti přesvědčení) větší než 2 a nebo je postava dobrá a bůh zlý (a opačně).

Klerické bohy lze uctívat u vyrobitelných oltářů, které se dají libovolně rozmisťovat v městech a vesnicích. Druidské bohy lze uctívat pouze v lesích u pevně rozmístěných "oltářů".

Věřící povolání (druid, klerik, paladin, černý strážce, hraničář, boží bojovník, měňavec) mají své schopnosti závislé na oblíbenosti u boha nebo přírody.

Pro "nevěřící" povolání je víra v bohy také výhodná. Oblíbené postavy mohou u oltáře požádat bohy o oživení mrtvého přítele, mají snížené postihy při smrti, větší šanci, že přestanou krvácet při umírání anebo dokonce bonusy k záchranným hodům.

Obřady pro církev mohou vést klerici nebo druidi s min. 15lvl, kteří mají stejné přesvědčení na ose dobro-zlo jako bůh a mají od své církve na to oprávnění. Obřad zvyšuje oblíbenost u boha podstatně víc, než obyčejné pomodlení. Síla obřadu roste s počtem a úrovní účastnících se kleriků nebo druidů a také s počtem přítomných věřících. Zjednodušeně platí, že čím více postav se modlí tím lépe.

Také přízeň u bohů zvyšují svaté symboly vyráběné zlatníkem.

Zatýkání, soudy a pověst postavy
Jestliže postava provádí protizákonné věci, utrpí tím její pověst. Nezávisle na sobě se měří pověst postavy na povrchu a v podtemnu. To například znamená, že jestliže paladin z povrchu nemilosrdně vyvražďuje drowy, nijak tím neutrpí jeho pověst mezi obyvateli povrchu.

Postavy se špatnou pověstí můžou mít problémy s ostatními postavami nebo s NPC. Jestliže NPC stráž zpozoruje a pozná postavu se špatnou pověstí nebo postavu, na níž majitel území vydal zatykač, snaží se jí zatknout a dopravit do místního vězení. Zatčení mohou provést i postavy hráčů. Zatýkaný musí se zatčením souhlasit, jen v případě že je mrtvý nemůže zatčení odmítnout. Zatčená postava, která je dopravená do vězení v něm čeká max. 3 reálné dny na soud nebo jiné vyřešení své situace.

Uvězněnou postavu může soudit soudce v přítomnosti několika svědků. Soudce je postava, která dostane od svého spolku nebo církve oprávnění soudit. Spolek, do kterého soudce patří, musí být všeobecně uznávaný (o tom rozhoduje DM) a musí být majitel území, kde soud probíhá, anebo s ním musí mít dobré vztahy. Potrestání nebo osvobození souzené postavě, může napravit její pověst.
Poslední změna: Únor 27, 2011, 08:16:06 pm od Neus Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS