Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Březen 28, 2024, 01:47:40 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Henchman  (Přečteno 7927 krát)
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
kdy: Únor 05, 2014, 09:00:05 am

Měl bych dotaz, jak je to vlastně s henchmany. Zaplatím mu nějakou vstupní částku, platím mu lvl při postupu, starám se mu o výbavu.

1) Platím mu i nějaký žold v průběhu času? Pokud ano tak
2) je žold závislý na době, kdy je u mě, kdy je uvázaný u pultu, nebo když je někde na lovu s mou postavou či je to čistě v závislosti na reálném čase
3) v tom případě, kolik činí jeho žold a odkud ho bere, jestli z rozhovoru s ním a nebo třeba z účtu postavy v bance

Stalo se i to, že jsem s ním vyrazil na výpravu, nestihl jsem se vrátit do vesnice a tak jsem odlognul v táboře. Když jsem opět lognul, henchmen byl sice u mě, ale neměl vůbec žádnou výbavu. Čím to mohlo být? Je to bug a nebo si jen "prodal výbavu, aby měl na svůj žold?"
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2014, 11:34:00 am

sakrys uz presne nevim
myslim, ze mu platis za prijeti a zvednuti lvl
jinak nic

netusim pro by mel byt nahy... leda ze mel vsechno sundane a v inventari, kouknul jsi se "do nej"?
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Únor 05, 2014, 11:38:14 am

sakrys uz presne nevim
myslim, ze mu platis za prijeti a zvednuti lvl
jinak nic

netusim pro by mel byt nahy... leda ze mel vsechno sundane a v inventari, kouknul jsi se "do nej"?

Ano, měl kompletní nízkolevelovou výbavu - sekeru, plnoplát, prsteny, amulet, boty a štít (helmu te´d netuším). Když jsem znova lognul, bylo vše pryč, v inventáři nic a na sobě měl své původní hadříky (nějakou tu železnou robu, či co to je)
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Únor 05, 2014, 01:27:51 pm

Můžu tě uklidnit, že se to stalo i mně. Akorát s tím rozdílem, že na sobě měl 4+ věci Smutek... To pak zamrzí, ale bral jsem to jako holí fakt Úsměv
Jinak chci se zeptat, jak je to s opotřebováváním věcí na Henchmanovi? Kolik max může dosáhnout level? 30?
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Únor 05, 2014, 01:31:04 pm

Můžu tě uklidnit, že se to stalo i mně. Akorát s tím rozdílem, že na sobě měl 4+ věci Smutek... To pak zamrzí, ale bral jsem to jako holí fakt Úsměv
Jinak chci se zeptat, jak je to s opotřebováváním věcí na Henchmanovi? Kolik max může dosáhnout level? 30?

Takže je teda nutnost ho vždy zakotvit u pultu? Pokud skončím jinde, je tu riziko ztráty výbavy (jako bug)?
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5 kdy: Únor 05, 2014, 01:46:43 pm

max je 30lvl

to ze byl nahy muze byt i lagem, protoze nahrani pomocnika do hry je to nejslozitejsi co muze byt
musi se zalozit spravna NPC, pripojit k PC
musi se mu do inventare nahrnout z DB vse co mel
musi se oblect do veci, ktere mel, atd.

jeste je moznost, ze jsi nemel ulozenou postavu a tj. ani pomocnika
pouzil jsi mezi oblecenim pomocnika a vypadnutim ze hry ulozeni postavy (a nebo byl jsi alespon dlouho ve hre, ze se stacila ulozit sama?)
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #6 kdy: Únor 05, 2014, 02:02:22 pm

max je 30lvl

to ze byl nahy muze byt i lagem, protoze nahrani pomocnika do hry je to nejslozitejsi co muze byt
musi se zalozit spravna NPC, pripojit k PC
musi se mu do inventare nahrnout z DB vse co mel
musi se oblect do veci, ktere mel, atd.

jeste je moznost, ze jsi nemel ulozenou postavu a tj. ani pomocnika
pouzil jsi mezi oblecenim pomocnika a vypadnutim ze hry ulozeni postavy (a nebo byl jsi alespon dlouho ve hre, ze se stacila ulozit sama?)

Byl jsem s ním na lovu, abych vyzkoušel co umí. tj. vyrazil z vesnice, kde jsem ho oblíkl a šel zkusit skřetvědy a nějaké to menší okolí. Takže jsem byl ve hře odhadoval bych hodinu. Poté jsem zjistil, že už se nestihnu vrátit do vesnice, přešel jsem aspoň do tábora, kterou jsem považoval za bezpečnou lokaci, postavu uložil přes kámen a vypnul hru. Pochybuju, že bych v té chvíli, kdy jsem se dostal do lokace tábora a opuštěním hry jakkoliv znova hýbal s jeho inventářem (ale tvrdit to nemůžu).

Chápu ale dobře, že standardně se může stát jen to, že při novém nalogování má mít věci shozené do inventáře (tj. že tamto byla jen nějaká nepředvídatelná událost v podobě malého bugu)? Beru to pro záležitosti budoucí, protože ho teď nechávám v hospodě, pokud nemám jistotu, že ho stihnu připoutat k pultu.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #7 kdy: Únor 05, 2014, 02:40:31 pm

jestli je nebo neni u pultu asi nema vliv na to jestli bude mit nebo nebude mit veci
jen kdyz se pomocnik objevuje primo u postavy, tak je tam teoreticky "mene" casu na jeho uvedeni do spravneho stavu
tezko rict co se presne stalo, tahle cast K2 je asi to nejslozitejsi oblafnuti std. funkci NWN, takze se tam obcas muze asi objevit nejaka podivnost
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #8 kdy: Únor 05, 2014, 02:46:51 pm

Super. Tak to ho spoň pořád můžu brát sebou, když může přijít o věci i když je přivázaný u pultu.

Jen doufám, že mu ty věci nebudou mizet moc často. Zas tak bohatou postavu nemám  Škleb
Zaznamenáno
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #9 kdy: Únor 05, 2014, 05:37:21 pm

To, žě se pomocník objeví nahý se občas stane, ale pokaždé měl věci jen schozené v inventáři, alespon u mě tedy, že by zmizeli uplně se mi nestalo  Úsměv
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #10 kdy: Únor 06, 2014, 07:12:52 am

To, žě se pomocník objeví nahý se občas stane, ale pokaždé měl věci jen schozené v inventáři, alespon u mě tedy, že by zmizeli uplně se mi nestalo  Úsměv

Mě se to stalo právě jen jednou a shodou okolností právě v době, kdy jsem vůbec testoval, jak s ním zacházet.

Včera jsem ho vzal na lov sebou, odlognul mimo a z hrůzou očekával, jestli bude mít výbavu, až znova lognu.

...a měl  Škleb
Zaznamenáno
PaulVanDyke
Šampión
**
Příspěvků: 182



Zobrazit profil
Odpověď #11 kdy: Únor 06, 2014, 01:30:17 pm

Mě se zase stává skoro pořád, že když přijdu k baru, tka se pomocník objeví, ale nemá tělo  Úsměv
Celkem sranda když tam chodí plášť, sekera a štít sám .. Smích
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #12 kdy: Únor 20, 2014, 08:31:48 am

Není možné zařídit nějak, aby henchman zůstával v partě i když "majitele zabijou"? Nebo je to úmysl, že z party hned vypadne tj. majiteli s léčením rozhodně nepomůže. Když už majitele zabijou, tak budiž, ale když jen umírá a potřebuje pomoct, myslím, že by měl i ten henchman pomoct. Koneckonců, moje postava mu v nouzi pomáhá taky Nevím co si myslet/Nerozhodný

Další věc je, když pro něj jdu a najdu ho tam, kde mi postavu zabili, okolo bývají potvory a do party ho prostě dřív nedostanu, než všechny potvory budou zabity a bude po boji.
Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #13 kdy: Březen 25, 2016, 01:29:59 pm

Ahoj Včera si Nadar (má postava) koupil v hospodě U opilce (navrhuji jí přejmenovat na hospodu El Ashally) nového Henchmana, a to elfku lučitnici .
Pojmenoval jí Ivana L........á . Kupodivu jí nesvlékl ale opačně , oblékl jí a vystrojil   a vyzbrojil.  Nasledoval ostrý test tváří tvář strašlivému nepříteli - ehm no šli jsme jen na bahenní hady.  Už po cestě se mi zdálo, že je nějaká divná ( ne ,nebyla to mimozemštanka) vůbec se neptala Nadara kde má stát v jaké vzdálenosti a čím má bojovat popřípadě zda-li mne a sebe ma lečit a podobně tak jak se ptala před 2ma roky.  No v boji to bylo jasné stála Nadarovi za prdelí  asi tak 2-3 metry tak jak chodí ti trpoši za veleknězem.  No to je ale nepoužitelný henchman že?  Nepřítel okamžitě vystartuje po ní to je jasné že. Kdyby byla za Nadarem těch 10 metrů jak dříve šli by po Nadarovi a ona mohla v klidu kosit lukem.   Mám dvě otázky - proč to není jak dříve.  a druhá - proč nabízíte lučištnice které jsou na nic , ani vařit neumí Smích
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #14 kdy: Březen 25, 2016, 01:34:21 pm

Vse lze nastavit v dialogu s henchmenem i ta vzdalenost jde  Mrknutí vse je nastaveno defaultne aby si to mohl kazdy přizpůsobit podle sveho...pokud se nepletu

Jinak na rychlej panel nacpat prikazy hlidani ,napadani, leceni a podobne ....
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS