Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 01, 2024, 11:14:55 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kouzla kouzelníka  (Přečteno 2989 krát)
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
kdy: Srpen 06, 2009, 11:43:47 am

Zdravim, chtěl sem se zeptat na pár věcí ohledně pár kouzel... a to:

1, pravý uder, já at se snažim jak se snažim, nikdy se nemůžu dopočítat 9 vteřin jako dobu trvání tohoto kouzla, vždy je to tak 5-6 sec. od tý doby co postava začne kouzlit.

2, zabij nemrtvé, to kouzlo má oblast působnosti OBROVSKÁ to znamená, že když jdu do npř. temnýho hradu spownu upíry v druhé nebo třetí místnosti a mám tam 5 nemrtvých postaviček u sebe sešlu to mezi ně, tak yb měli být mrtví všichni (alespon si hodit), místo tohosi hoděj jen dva... jakto, že si neháže všech 5 nemrtvých postaviček, obzvlášt, když to není způsobené vzdáleností od centra kouzla

3, Duhová sprška má 7 možností, jak zasáhnout nepřítele, píše se záchrana zvláštní (to nevím co je).. když to sešlu na 6 vlků,  hodí si opět dva, ač jsou u sebe, sice to jednoho nebo dva zabilo a jednoho to omráčilo, ale i dkyž sem to seslal podruhé, pořád tam ze 6 stála polovina, kterou sem oddělal "spolehlivýma" kouzlama.


Díky za vysvětlení

PS: ono by se eště na nějakém kouzlu chybka našla, ale ty drobnosti sem nechal být...
Zaznamenáno




Orathe
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #1 kdy: Srpen 06, 2009, 12:02:47 pm

2. neviem ci sa nebere charizma na pocet nemrtvych
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2 kdy: Srpen 06, 2009, 12:34:36 pm

Zdravim, chtěl sem se zeptat na pár věcí ohledně pár kouzel... a to:

1, pravý uder, já at se snažim jak se snažim, nikdy se nemůžu dopočítat 9 vteřin jako dobu trvání tohoto kouzla, vždy je to tak 5-6 sec. od tý doby co postava začne kouzlit.

2, zabij nemrtvé, to kouzlo má oblast působnosti OBROVSKÁ to znamená, že když jdu do npř. temnýho hradu spownu upíry v druhé nebo třetí místnosti a mám tam 5 nemrtvých postaviček u sebe sešlu to mezi ně, tak yb měli být mrtví všichni (alespon si hodit), místo tohosi hoděj jen dva... jakto, že si neháže všech 5 nemrtvých postaviček, obzvlášt, když to není způsobené vzdáleností od centra kouzla

3, Duhová sprška má 7 možností, jak zasáhnout nepřítele, píše se záchrana zvláštní (to nevím co je).. když to sešlu na 6 vlků,  hodí si opět dva, ač jsou u sebe, sice to jednoho nebo dva zabilo a jednoho to omráčilo, ale i dkyž sem to seslal podruhé, pořád tam ze 6 stála polovina, kterou sem oddělal "spolehlivýma" kouzlama.


Díky za vysvětlení

PS: ono by se eště na nějakém kouzlu chybka našla, ale ty drobnosti sem nechal být...
Klidně se ptej i na další.
1) True strike - nejsem si jistý ale podle mě těch 9 sekund = 1,5 kola - v první části kola se kouzlo uvede začne animačka a začne se čarovat, jelikož nemáš to kouzlo urychlené tak to kouzlo ti zabere i druhou část kola, a pak následuje další kolo - těch 6 sekund které počítáš.
PS: Kouzlo true strike nemá pro mága naprosto žádný význam,  maximálně někoho hodito do pracky nebo do kamene a pak ho valit ale kouzla jsou lepší. Pro bojovníka jakbysmet ten než doběhne tak mu to padne - jedinný význam je pro lučišníka který po zakouzlení si zvedne AB a jelikož střílí z dálky tak může toho dostatečně využít společně s použitím cíleného zásahu na nohu....

2) Celkově je zabij nemrtvého zabugované - to píšou i na nwnwiki.  Jen bych podotknul že velikost OBROVSKÁ - je kruh o poloměru 10 m, tzn. představ si 10 m stranu jedné dláždice v nwn toolsetu (či hře).  A jelikož je to kruh je možné že někteří z určité skupiny mimo tenhle kruh a někteří uvnitř.

3) Záchrana zvláštní znamená že je to podle toho jaký efekt danému tvorovi padne, např. jestli otrava tak na výdrž, jestli paralýza tak na výdrž a jestli zmatení nebo smrt na vůli. Rozumíš?
A vzhledem k tomu že je tam náhodný generátor tak není se na co spoléhat protože navíc - kouzlo má vybrat 2 efekty ale může se stát že nwn kostka hodí 2x stejné číslo takže padne 2x jeden efekt který se bohužel nesčítá.  Takže kouzlo samotné není moc účinné.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
score
Mob
*
Příspěvků: 86



Zobrazit profil
Odpověď #3 kdy: Srpen 06, 2009, 01:08:25 pm

já jen dodám k tomu undeath to death, neboli zabij nemrtvého.

Ze zkušenosti:

Kouzlo trošku na haluz ale na K1 jsem na pohoduj s maxovanejm a posílenejma vymlátil celou jeskyni s pirátama. Stejně to na nějaký cílený házení není, prostě nabereš co můžeš a házíš Smích

Jednou se to řešilo už na k1 foru. Zaleží taky na celkovým součtu ovlivněnejch nemrtváků v okolí. A samozřejmě ten hod na vůli.

nevím jak na tom byli nemrtváci na k1 s HP ale maxovanejma jsem jich sejmul i 6 najednou. Určitě se stane taky že hod není takže asi určo bug.

Description: This spell slays 1d4 HD worth of undead creatures per caster level (maximum 20d4). Creatures with the fewest HD are affected first; among creatures with equal HD, those closest to the point of origin of the burst are affected first.

edit NotesRequires Hordes of the Underdark.
The number of HD affected is actually a single roll of a d4, which is then multiplied by the caster level.
This spell goes through walls, so it can inadvertently kill undead not yet seen by the caster.
The spell description incorrectly states that it affects the closest undead first; the most distant undead creature in the area of effect is affected first. Possibly a bug.
Zaznamenáno


Merdor'yraen
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #4 kdy: Srpen 06, 2009, 03:29:44 pm

díky kucí, má to aspon váýsledek, že vim, že tyhle kouzla jsou jen pro doplnění knihy Smích jejich funkce náhodná...
Btw Arashi díky a rozumim .)
Zaznamenáno




Orathe
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS