Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Duben 26, 2024, 12:51:13 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Jak na to po WIPE v ostrem provozu  (Přečteno 21625 krát)
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Březen 24, 2009, 05:07:51 pm

zvazte dobre za co budete hrat!!!
podle toho jak zvolite tak se svet bude vyvijet, tou volbou bude predurceno jak svet dopadne
DM uz to potom nemuzou moc ovlivnit a nic zachranit!!!!

predpokladam ze v kazde rase jsou +/- zastoupeny vsechny presvedceni,
u nekterych prevazuje dobro (elfove) a u nekterych zlo (1/2 ork)

jestli vsechno bude sice ruzna rasa, ale zly-trpaslik, zly-elf (neni to uz drow???), ...
asi to zase bude divne a casem stejne nudne

nepouzivejte argumenty, ze ted je stejne malo hracu a nepujde to uhrat... co vy vite co bude za nejakou dobu
a jestli zacne hrat "chybne", tak si sami muzete uplne zavrit moznosti dalsiho vyvoje

---

doporucil bych ty hlavni rasove spolky byly udelane volneji, nazval bych to treba "otevrene"
napr. nemusi to byt treba ani technicky opravdovy spolek, ale proste dobre hrana soudrznost rasy

priklad na elfech:
elfove spolu ziji a hlasi se VSICHNI k sobe,
casem (nebo hned) zacne vznikat nejaka vladni struktura (jadro elfu - spolek nebo cirkev),
zvoli se elfsky "starosta", "rada starsich", kteri budou ochranovat elfi zajmy a uzemi s pomoci svych jednotek elitnich lucistniku, atd.
kdyz se objevi nova postava elfa, tak se ostatni uz hrajici elfove k ni zacnou hlasit jako ke sve...
kazdy elf ma jistotu ze u nich najde pomoc

jinak hrozi zase to, ze bude 5-8 hracu co hraji "sve" elfy a okolo bude behat spousty "cizich" elfu,
kteri nikam nepatri, tezko se zapoji do hry a odejdou

---

na svete by melo byt rovnomerne zastoupeno zlo i dobro
dobro - budovani, solidarita, pomoc ostatnim i bez vlastniho prospechu, ... melo by ovladat podstatnou cast povrchu
zlo - sobectvi, hajeni osobnich zajmu, cesta za vlastnimi cily bez ohledu na ostatni, ... melo by ovladat hlavne podtemno

jestli chcete hrat zle postavy zvazte jestli nebude lepsi je hrat v podtemnu,
svet i daleko lepe podporuje spory a konflikty povrch-podtemno,
ma zabudovane i jine chapani moralky v "dobrem" (povrch) a "zlem" (podtemno) svete...
napr. zabiji-li se 2 sobe neznami drowove, je to brano jako bezna vec, nikdo se na nikoho nebude pohorsovat

atd.

---

proste dobre zvazte co udelate!!!
hrac ma tady volnost, ale tim ma i odpovednost za to co se se svetem stane

No co jsem říkal... s tímhle přístupem ti to tu půjde do s***** pěkně rychle.
Poslední změna: Březen 24, 2009, 05:13:21 pm od Mithrandir Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Amy
Host
Odpověď #16 kdy: Březen 24, 2009, 05:57:51 pm

Neusku, ignoruj Eruruoovy výkřiky, neví co činí.

Já budu hrát, pokud teda dál budu, Dceru Amy a Kala, tedy, pokud kal nebude nic namítat a budu pokračovat v tradicích a šlépějích maminky Úsměv Budem hodní, dobrá, ale paladina ze mě neuděláš.

Neusku, co takhle zamknout podtemno a udělat ho, do chvíle než sttoupne počet hráčů, čistě NPC záležitostí?
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Březen 24, 2009, 06:26:13 pm

Co jsem tak na fóru zatím přečetl, pokud jde o zatím se rýsující spolky po wipu, moc z nich radost nemám....

Mám takovou představu, že to zase budou více-méně hodní přiteplení elfové v lese (co se taky dá čekat, když bydlí v pařezech) a zlí loupežníci/piráti, nejspíš lidi.

Ti elfové budou stereotyp asi jako "Modrá ústřice" a loupežníci/piráti budou svou náplní přitažliví asi jako seriály Xena a Herkules. Už se mi dělá blivno jen při tom pomyšlení.

Pojďte někdo udělat nějakou alternativu. Já mám na mysli hned několik možností:

a) Lawful neutrální skupina lidí, která bude běhat po světě a třeba i násilím nutit ostatním svůj řád. (Něco jako současná církev Mephatranova, ale trošičku fanatičtější a aktivnější - teď jsme jenom dva a s tím se toho moc dělat nedá).

b) Lawful nebo neutral evil skupina inteligentních humanoidů, kteří budou mít za cíl ovládnout ostatní pomocí temné magie. Rýsuje se tu množství všelijakého RP (intriky, špionáž, vraždy atd.) a potenciálních questů (např. výpravy za mocnými artefakty).

c) Chaotic neutral skupina barbarů "horských" ras (trpaslíci, půlorci, třeba i lidi), kteří se nebudou pídit po území ale budou za peníze sloužit komukoli a budou mít jen svou vlastní morálku.

d) Elfové, ale takoví, co nejsou přitepleně schovaní v lese a používají i něco jiného než jen luk a šíp. Arogance z nich jen kape, pohradjí ostatními rasami a bezohledně si jdou za svým vyšším cílem (sorry Neusi, ale lesních elfů mám až po krk, jsou ještě horší než Xena a Herkules  Škleb )

e) Lawful good paladinové. Tentokrát se ale nebudou slepě hnát za obchodem a spojovat se kvůli tomu s pochybnými existencemi.

f) Něco jiného.....
Poslední změna: Březen 24, 2009, 06:38:59 pm od Ludekk Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Březen 24, 2009, 06:33:09 pm

Nemusíte se bát, minimálně skupina elfů, co se nebude jen krčet v lese je na cestě, co se týče paladinů, tak to je taky zařízený. Stačilo dát trochu hlavy dohromady a vznikla zajimava vec Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Březen 24, 2009, 06:41:08 pm

Neusku, ignoruj Eruruoovy výkřiky, neví co činí.
Hehe jestli tu bude, se současnou ideí serveru, do půl roku hrát 15+ lidí  tak koupím nový server Smích A tím nemyslím špičku která trvá 10 minut ale stabilní počet.
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Amy
Host
Odpověď #20 kdy: Březen 24, 2009, 08:08:14 pm

Luděk, amy, Mino

Co takhle se dát do kupy a vytvořit rodinku. Ne spolek ale normální rodinku Úsměv
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #21 kdy: Březen 24, 2009, 08:13:35 pm

Luděk, amy, Mino

Co takhle se dát do kupy a vytvořit rodinku. Ne spolek ale normální rodinku Úsměv


Acronskou?  Mrknutí
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Březen 24, 2009, 08:29:58 pm

TAk to neni spatny napad ale zalezi jakou aby tam zapadol reikarnace Mina (ak bude wipe) pulelfa
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Březen 24, 2009, 08:49:46 pm

radeji bych podporoval ty "otevrene" spolky, kdyz se udela rodina uz je to omezena na par postav
a ostatni se tam uz nedostanou

ATM a par lidi s nim maji podle me ted docela dokonaly napad pro (vsechny) elfy, 1/2 elfy a pripadne dobre postavy
nemam zatim rikat podrobnosti,
ale kdyz to vyjde, tak bude hrani (nejen) elfa celkem zajimave, opravdu vsichni elfove se budou moci spolehat na pomoc ostatnich, snad budou mit i slusnou rasovou soudrznost a hrdost na svuj puvod Úsměv ... jen tak dal drzim palce

podobny napady jak pomoci hre a diky vytahnuti a zrurazneni nejake hlavni vlastnosti rasy
udelat svet zajimavy a dat prislusnosti k nejake rase IC duvod jsem mel na mysli
jeste neco podobneho vymyslet treba pro trpasliky, hobity, ... atd.
a je zalozeno na hezky svet
Zaznamenáno
Šedostínka
Host
Odpověď #24 kdy: Březen 25, 2009, 06:18:40 am

Viz můj příspěvek u oligarchů.

Do začátku dva dotované , generální spolky pro přeživší a acronské.
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #25 kdy: Březen 25, 2009, 10:12:28 am

Viz můj příspěvek u oligarchů.

Do začátku dva dotované , generální spolky pro přeživší a acronské.

Naprosto nesouhlasím, stane se to co bylo ted.
1) Žádné dotace pro spolky co tu budou ze začátku, to se na tu hru můžu rovnou vykašlat, chceme aby po wipu všichni začínali od začátku a né zase nějaká skupinka bude na tom lépe kvůli nějakým dotacím.
2) A hlasuju proti tomu aby byl Acronský spolek.

Já jsem čekal že to spočátku bude trochu Hardcore a hráče to donutí aby si něco vydobyli, tzn. celá kandelabrie pod vladou acronů a postavy začínající na jedinném zachraném místě což je pro povrch ostrovní pevnost.

Jak řekl Neus co hráči nedobyjí to nezískají.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Březen 25, 2009, 10:34:05 am

osobne bych daval prednost tomuhle:

krater:
sily dobra+neutral, rozdelene na rasy, pravdepodobne se se skripanim zubu spoji do doby nez si pomuzou ziskat zpet sve vesnice
mezi trpaslikama, lidma, hobitama a elfami by se meli objevit nejaky vudcove, ktery budou zastupovat svou rasu a chranit jeji cleny (bez rozdilu) a casem vladnou na jejich uzemich

vesnice uprchliku:
sily zla, to same ale drow a duegar

nedostatek postav nejake rasy se bude muset docasne a nebo trvale resit tak,
ze si nektery vudcove vezmou pod sva kridla vic ras... co ja vim treba elfove pomuzou i hobitum

na natovehle nastaveni je K2 uz od zacatku nastavena, a podporuje to spoustou udelatek
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #27 kdy: Březen 25, 2009, 10:36:41 am

No lenze je rozdiel zly drow a zly clovek. Zleho cloveka by som sa neodvazil hrat v podtemne. Osobne by som to nerozdeloval na povrch=dobro, podtemno=zlo.
Poslední změna: Březen 25, 2009, 10:38:48 am od Orbi Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Březen 25, 2009, 10:45:00 am

asi jsem tam mel napsat prevazujici presvedceni
tj. i na povrchu muze byt nekdo zly a urcite bude Úsměv
ale nemuze to byt "oficialni" nazor na svet za kterym pobezi treba vsichni lidi
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #29 kdy: Březen 25, 2009, 11:03:45 am

A kdy že už se to rozjede?:-)
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS