Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červen 29, 2024, 04:12:26 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2150916 krát)
Arash
Host
Odpověď #2115 kdy: Červen 10, 2009, 11:26:41 am

Já nevím čemu se tady divíte. Není tady vůbec žádná motivace. Proč bych měl vyrábět něco a prodávat.

A tobě neusi se už vůbec nedivím, jen si to vezmi, každý normální si to umí zpočítat. Proč bych měl vyrábět něco někomu když stejný čas můžu jít těžit nějaké suroviny - ze kterých se daleko více zlepším, a lepší výrobky lépe prodám.

Právě naopak, já teda nevidím důvod proč takovou zakázku nevzít a nepřivydělat si peníze? Ano, možná je to otázka peněz, ale myslím že v tomhle případě to nebylo pro charitu  Úsměv
Řekni mi, na co potřebuješ peníze když ne na platbu nájmu? jednoduše na nic. Pokud jsou spolky craftové soběstačné tzn. Mají všechny crafty rozumně rozdělené tak kromě již zminovaného nájmu nic nepotřebuješ.
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #2116 kdy: Červen 10, 2009, 11:30:57 am

Řekni mi, na co potřebuješ peníze když ne na platbu nájmu? jednoduše na nic. Pokud jsou spolky craftové soběstačné tzn. Mají všechny crafty rozumně rozdělené tak kromě již zminovaného nájmu nic nepotřebuješ.

Náš spolek rozhodně soběstačný není, takže ty peníze potřebuju na nákup vybavení... dokonce i ten materiál kupuju když občas narazím na někoho kdo nabízí... a nějakej ten zlaťák by se třeba hodil i na vylepšení spolku
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Arash
Host
Odpověď #2117 kdy: Červen 10, 2009, 11:32:27 am

Řekni mi, na co potřebuješ peníze když ne na platbu nájmu? jednoduše na nic. Pokud jsou spolky craftové soběstačné tzn. Mají všechny crafty rozumně rozdělené tak kromě již zminovaného nájmu nic nepotřebuješ.

Náš spolek rozhodně soběstačný není, takže ty peníze potřebuju na nákup vybavení... a dokonce i ten materiál kupuju když občas narazím na někoho kdo nabízí...
Ano když spolej soběstačný není tak to potom jo. Právě máš pravdu - když narazíš na někoho kdo nabízí....
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #2118 kdy: Červen 10, 2009, 11:33:41 am

A řešení podle mě: Snížit bodovou hranici pro maximální craft na 1700. Aby ten kdo se plně zaměřuje na main aby nemohl dělat nic jiného. A naopak.  Sice by to celkově craft zpomalilo ale to zase takový problém není.

Bodovou hranicí sice stížíš práci crafterů ale situace zůstane stejná... Podle mě by bylo nejlepší udělat řemesla na vlastnosti... třeba horník by mohla bejt postava se silou nad 16, brusič s obratností nad 16, alchymista s moudrostí nad 16... a nebo udělat natvrdo že co postava to jedno povolání, ať už hlavní nebo sekundární, to by bylo teprve zajímavý  Úsměv
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Arash
Host
Odpověď #2119 kdy: Červen 10, 2009, 11:36:56 am

A řešení podle mě: Snížit bodovou hranici pro maximální craft na 1700. Aby ten kdo se plně zaměřuje na main aby nemohl dělat nic jiného. A naopak.  Sice by to celkově craft zpomalilo ale to zase takový problém není.

Bodovou hranicí sice stížíš práci crafterů ale situace zůstane stejná... Podle mě by bylo nejlepší udělat řemesla na vlastnosti... třeba horník by mohla bejt postava se silou nad 16, brusič s obratností nad 16, alchymista s moudrostí nad 16... a nebo udělat natvrdo že co postava to jedno povolání, ať už hlavní nebo sekundární, to by bylo teprve zajímavý  Úsměv
Není pravda- člověk si bude muset vybrat jestli chce jet na main nebo pomocná, a main řemeslníci budou muset kupovat věci od těžících.
Vlastnosti by to sice řešili ale začali bychom škatulkovat - pak by si bojovník co jede na sílu nemohl rozjet alchymii která by doplnovala jeho schopnosti ale jen např. klerik kterému je to takřka k ničemu.
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #2120 kdy: Červen 10, 2009, 11:39:34 am

pak by si bojovník co jede na sílu nemohl rozjet alchymii která by doplnovala jeho schopnosti ale jen např. klerik kterému je to takřka k ničemu.

však to je naprosto v pořádku, každý by vyráběl to pro co má IC předpoklady... takovej bojovník s moudrostí a inteligencí 8 by na to vaření byl prostě levej  Mrknutí
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Arash
Host
Odpověď #2121 kdy: Červen 10, 2009, 12:01:04 pm

pak by si bojovník co jede na sílu nemohl rozjet alchymii která by doplnovala jeho schopnosti ale jen např. klerik kterému je to takřka k ničemu.

však to je naprosto v pořádku, každý by vyráběl to pro co má IC předpoklady... takovej bojovník s moudrostí a inteligencí 8 by na to vaření byl prostě levej  Mrknutí
Jistě bude mu to trvat déle než se to naučí, a pochopí, ale proč by se nemohl naučit vůbec?
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2122 kdy: Červen 10, 2009, 12:08:23 pm

Problém je v počtu hráčů.

Pokud by počet hráčů byl stabilně > 30, z čehož řekněme 3 hlavní části, kde se mohou setkal po 10ti, tak by nebylo špatné, kdyby bylo jedno povolání a podobně.
Ale pokud bude jedno povolání a já nebudu moct dělat, protože 2 týdny kvůli menšímu počtu hráčů nelogne nikdo, kdo mi může opatřit suroviny, tak se na to vydlábnu.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Snekoun
Host
Odpověď #2123 kdy: Červen 10, 2009, 12:09:12 pm

Ano je pravda ze kdyz je moznost delat vsechno sam neni potreba obchodovat. Znam postavy ktere nepotrebuji dosahnout mistrovstvi a staci jim delat veci + 5 a delat si vsechno sam. Takovych je podle me spousty. Stejne se nejvic proda toho spotrebniho zbozi pro stredni levely.
Ja tezim bylinky a uzivit se s tim da. Neni to vsak zapricenene nedostupnosti, ale lenosti crafteru. Proto nejlepe prodavam byliny, kterych je malo. Mezi ne urcite nepatri top bylinky ahelas a mandragora. Protoze tech je vsude hodne.
Pred wipem se rikalo ze by se mel omezit pristup k top surovinam. Konkretne u bylin jsem nic takoveho nezaznamenal. Co se tyka kuzi, az po bileho draka je to myslim take v pohode.

Je pravda ze na K1 kdyz jsem delal truhlare, jsem neustale obchodoval s kovari. Ja jim dodaval nasady, oni me ulomky na sipy.
To tady nepotrebujes. Zavislost craftu vzajemne na sobe je moc mala. Dalsi vec je ze suroviny jako jsou lana, latky, lahve atd.. jsou podle  mne moc levne. Mozna by to pak nutilo craftera shanet vice penez na vyrobu a vice by prodaval.
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #2124 kdy: Červen 10, 2009, 12:12:28 pm

Problém je v počtu hráčů.

Pokud by počet hráčů byl stabilně > 30, z čehož řekněme 3 hlavní části, kde se mohou setkal po 10ti, tak by nebylo špatné, kdyby bylo jedno povolání a podobně.
Ale pokud bude jedno povolání a já nebudu moct dělat, protože 2 týdny kvůli menšímu počtu hráčů nelogne nikdo, kdo mi může opatřit suroviny, tak se na to vydlábnu.

Ne ze se na to vydlabnes, ale budes rad kdyz sezenes zbozi ktere potrebujes. Termin vyroby bude sice delsi, ale o to vice si budes vazit vyrobku. Budes pak ochotnej zaplatit vetsi sumu za rychle dodani materialu. Ted to spise funguje jako tovarna. Chces neco ? Za 10 min mam 50 ks.
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #2125 kdy: Červen 10, 2009, 12:12:51 pm

Problém je v počtu hráčů.

Pokud by počet hráčů byl stabilně > 30, z čehož řekněme 3 hlavní části, kde se mohou setkal po 10ti, tak by nebylo špatné, kdyby bylo jedno povolání a podobně.
Ale pokud bude jedno povolání a já nebudu moct dělat, protože 2 týdny kvůli menšímu počtu hráčů nelogne nikdo, kdo mi může opatřit suroviny, tak se na to vydlábnu.
Jenže tohle je extrém, který jsem zažil já třeba pokud vím jen jednou a to bylo po wipu na K1 kde hrál jen formi.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2126 kdy: Červen 10, 2009, 12:17:00 pm

No problém je, že těch těžičů není tolik. Vlastně skoro žádnej. Já jsem snad krom šnekouna  a Jerryho nepotkal nikoho, kdo by pouze těžil bez hlavního řemesla.

A btw.. Nikdo mě ani nikdy nekontaktoval skrze nějaké alchymistické výrobky. Furt plním ty vitríny, ale fakt nebudu dávat věci za malou cenu, když sám musim sbírat.
Pro mě by také bylo pohodlné, aby mi někdo nasbíral suroviny a já mu za to udělal výrobky, ale pokud budou platit penězma, budou to mít drahé, protože nejhorší je shánění materiálu. Nejnudnější část hry, dělá se snad jenom kvůli lepšímu equipu a časovým expům. Nevěřím, že to někoho baví.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2127 kdy: Červen 10, 2009, 12:18:19 pm

Já vás varuju jen před tím, že pokud bude každý člověk dělat 1 kraft, skončí to tak, že jeden hráč bude mít 5 kraftících postav a přelogoávat a přendavat si je přes stůl.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Host
Odpověď #2128 kdy: Červen 10, 2009, 12:19:21 pm

No problém je, že těch těžičů není tolik. Vlastně skoro žádnej. Já jsem snad krom šnekouna  a Jerryho nepotkal nikoho, kdo by pouze těžil bez hlavního řemesla.

A btw.. Nikdo mě ani nikdy nekontaktoval skrze nějaké alchymistické výrobky. Furt plním ty vitríny, ale fakt nebudu dávat věci za malou cenu, když sám musim sbírat.
Pro mě by také bylo pohodlné, aby mi někdo nasbíral suroviny a já mu za to udělal výrobky, ale pokud budou platit penězma, budou to mít drahé, protože nejhorší je shánění materiálu. Nejnudnější část hry, dělá se snad jenom kvůli lepšímu equipu a časovým expům. Nevěřím, že to někoho baví.
Musíš si napsat makro které hledá na aktivní obrazovce bitmapy bylin a seká je a probíhá lokacemi.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #2129 kdy: Červen 10, 2009, 12:21:35 pm

ja robim zberaca, len este nemozem zbierat vsetky byliny Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS