Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 06, 2024, 01:56:28 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2072238 krát)
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #1110 kdy: Září 09, 2008, 11:57:21 am

To nikdy nedelalo dobrotu, aby si hrac mohl sam menit presvedceni.. presne jak psal vanilka, vzdy se nejde nejaky chytrak, co toho zneuzije a pak se citi strasne ukrivdenej, kdyz se to resi...(viz pala,bg,xx a podobne prasarny..) :wink:
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #1111 kdy: Září 09, 2008, 01:15:45 pm

Já jsem spíš  taky jen za postihy a odměnování. S tou změnou přesvědčení jsem to spíš myslel, že by to měli v rukou dm nikoli hráči.
Třeba muj Cor Arg je postava Barbara (zmatený neutrál),  jehož vnímání zákonů a pořádku nebylo nikdy nic moc. A postupem let ztrávených v civilizaci se mění. Změnila se jeho víra a pod. Ale není to samozřejmě něco výrazného a každý přesvědčení lze hrát na X způsobů.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #1112 kdy: Září 09, 2008, 02:53:18 pm

Ciste hypoteticky je mozne aby za DLOUHODOBOU hru menilo DM presvedceni, ale je to na DM a musi to byt spis zazrak, protoze pak stoji dotycne DM pred problemem, ze prijde nekdo dalsi a rika, hele ja taky hraju, zmen mi to taky, u nej to slo a u me ne? Takze to uz musi stat za to :wink:
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Arash
Host
Odpověď #1113 kdy: Září 09, 2008, 03:04:06 pm

Citace: "Erunamo"
Já jsem spíš  taky jen za postihy a odměnování. S tou změnou přesvědčení jsem to spíš myslel, že by to měli v rukou dm nikoli hráči.
Třeba muj Cor Arg je postava Barbara (zmatený neutrál),  jehož vnímání zákonů a pořádku nebylo nikdy nic moc. A postupem let ztrávených v civilizaci se mění. Změnila se jeho víra a pod. Ale není to samozřejmě něco výrazného a každý přesvědčení lze hrát na X způsobů.


Tohle v žádném případě.  Pokud nějakou ultimátní výhodu tak pro všechny nebo pro nikoho.  ATM to napsal vedlo by to jen k dalšímu flamu.

Já beru přesvědčení v herní mechanice pouze jako OOC info, protože je to pouze jeden z prostředků na omezení buildování.   To co ty píšeš by se mělo spíše projevit v popisku postavy ( tím myslím když ji někdo dá Prozkoumat).  Někde jsem slyšel že od toho patche 1.69 se prý dají ty popisy herně měnit. Takže by nebylo na škodu do hry něco takového umístit.  Hráč by tedy mohl bud měnit nebo dopisovat info o své postavě v průběhu času.
Zaznamenáno
vanilka
Mob
*
Příspěvků: 68


Zobrazit profil
Odpověď #1114 kdy: Září 09, 2008, 03:15:08 pm

Citace: "Arash"
Někde jsem slyšel že od toho patche 1.69 se prý dají ty popisy herně měnit. Takže by nebylo na škodu do hry něco takového umístit.  Hráč by tedy mohl bud měnit nebo dopisovat info o své postavě v průběhu času.


..tak pod tohle se podepisu vsema 10-ti..
Zaznamenáno

S'ssiron Ssivah Y'rrnern    ...izil natha su'aco...
Sathiran
Hrdina
***
Příspěvků: 407



Zobrazit profil
Odpověď #1115 kdy: Září 09, 2008, 03:19:32 pm

Taky musim s Arashem ve vyse citovanem souhlasit, udelat item na zmenu popisu by nemuselo byt tak tezke od 1.69. Jen bych hlavne pridal nejakou moznost nahledu na ten text pred ulozenim a pripadny dotaz na zmenu, protoze delsi text je dost naslepo, kdyz se nevejde do radku
Zaznamenáno



Inthuul Chath Olath - Je libo prsten ci amulet od nejvycuranejsiho z drow?
Ilztdaer Arkenund Olath - Nejmladsi arachnomancer v historii zname i nezname
Acc: BhaaL69, ale pozor, nejsem ten Bhaall
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #1116 kdy: Září 09, 2008, 09:40:57 pm

Zdar. Dobrý nápad.
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #1117 kdy: Září 10, 2008, 08:56:34 am

Citace: "Arash"
Citace: "Erunamo"
Já jsem spíš  taky jen za postihy a odměnování. S tou změnou přesvědčení jsem to spíš myslel, že by to měli v rukou dm nikoli hráči.
Třeba muj Cor Arg je postava Barbara (zmatený neutrál),  jehož vnímání zákonů a pořádku nebylo nikdy nic moc. A postupem let ztrávených v civilizaci se mění. Změnila se jeho víra a pod. Ale není to samozřejmě něco výrazného a každý přesvědčení lze hrát na X způsobů.


Tohle v žádném případě.  Pokud nějakou ultimátní výhodu tak pro všechny nebo pro nikoho.  ATM to napsal vedlo by to jen k dalšímu flamu.

Já beru přesvědčení v herní mechanice pouze jako OOC info, protože je to pouze jeden z prostředků na omezení buildování.   To co ty píšeš by se mělo spíše projevit v popisku postavy ( tím myslím když ji někdo dá Prozkoumat).  Někde jsem slyšel že od toho patche 1.69 se prý dají ty popisy herně měnit. Takže by nebylo na škodu do hry něco takového umístit.  Hráč by tedy mohl bud měnit nebo dopisovat info o své postavě v průběhu času.


Já jsem taky nepsal, že chci něco měnit. Spíš jsem o tom přemýšlel ve vztahu k víře, páč tam je to důležitý. Co se týká buildování, tak to vidíš špatně, podle mě to přesvědčení má hlubší význam.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1118 kdy: Září 10, 2008, 10:13:18 am

Presvedceni je dulezite a ma i IC vyznam.
Kazda postava by mela mit nejaky charakter a "stupnici hodnot", hrac by si to mel pred zalozenim rozmyslet a hrat postavu podle presvedceni, ktere ji "daroval".
Omezeni na presvedceni u nekterych povolani je tam proto, aby se alespon nahrubo "nastavilo" chovani postav, ktere je maji a hra nebyla silenej bordel.

V systemu cirkvi je presvedceni dulezite, u oblibenosti postavy u boha rozhoduje rozdilnost presvedceni postavy a boha.
napr. PM muze byt uctivacem nejakeho zakone dobreho boha, ale bude mu to skoro na nic.
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #1119 kdy: Září 10, 2008, 10:18:13 am

Co se tyce presvedceni a hry, muze se sice postava "prevychovat" ale chaoticka postava proste nikdy neprekroci urcitou hranici prevychovani neprevychovani...takze ve chvili kdy mate chaotickou postavu, tak nikdy nemuze hrat stejne jako zakonna, i kdyby zila ve meste buh vi jak dlouho...a obcas by se spravne mela seknout a proste ignorovat zakon, ktery se ji osobne prici...

Presvedceni neni striktni suplik, ale spise urcuje hranice, za ktere postava jit nemuze...to je treba si uvedomit...

Takze vyse uvedeny barbar zijici u druidu...bude spolupracovat s lidma, na kterych mu zalezi a zna se s nima, ale kdyz ho pri lovu chytne nejakej druid, ktereho nezna, tak mu bez potizi ufikne hlavu kdyz mu v tom bude branit :wink:  A to ze je zakazano zakonem ve hvozdech lovit bez povoleni by mu melo byt +- volny :wink:
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #1120 kdy: Září 10, 2008, 05:48:40 pm

Mam  dotazy.
Ako mam konzumovat to jedlo si navarim? spravil som si zo surovych hub  huby a nic nejde s nimi robit.

Ako sa pouziva ta prikrivka co mam v inevtery?

Je tu aj Runa AFK? Lebo ja ju v invetary nemam
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #1121 kdy: Září 10, 2008, 05:50:44 pm

Citace: "MinoDL"
Mam  dotazy.
Ako mam konzumovat to jedlo si navarim? spravil som si zo surovych hub  huby a nic nejde s nimi robit.

Ako sa pouziva ta prikrivka co mam v inevtery?

Je tu aj Runa AFK? Lebo ja ju v invetary nemam


Jídlo se konzumuje samo při odpočinku, přikrývka se používá taky sama (u ohně) a AFK runa není - postávání když u toho nejsi je na vlastní nebezpečí.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Weles
Lord
****
Příspěvků: 899



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1122 kdy: Září 10, 2008, 10:09:06 pm

Citace: "ATM"
Co se tyce presvedceni a hry, muze se sice postava "prevychovat" ale chaoticka postava proste nikdy neprekroci urcitou hranici prevychovani neprevychovani...takze ve chvili kdy mate chaotickou postavu, tak nikdy nemuze hrat stejne jako zakonna, i kdyby zila ve meste buh vi jak dlouho...a obcas by se spravne mela seknout a proste ignorovat zakon, ktery se ji osobne prici...

Presvedceni neni striktni suplik, ale spise urcuje hranice, za ktere postava jit nemuze...to je treba si uvedomit...

Takze vyse uvedeny barbar zijici u druidu...bude spolupracovat s lidma, na kterych mu zalezi a zna se s nima, ale kdyz ho pri lovu chytne nejakej druid, ktereho nezna, tak mu bez potizi ufikne hlavu kdyz mu v tom bude branit :wink:  A to ze je zakazano zakonem ve hvozdech lovit bez povoleni by mu melo byt +- volny :wink:


No já si myslím, že zákoné přesvědčení nemá nic společného se zákonama města/státu/vesnice/lesa. Jde o to, jestli je postava zásadová, chová se plánovitě a předvídatelně, nebo jestli je na druhou stranu naprosto nevypočitatelná.

Chaotická postava imho není nucena porušovat nějaká úřední ustanovení, a to zejména proto, že pak dochází většinou k nějaké persekuci, což je dostatečný důvod je dodržovat.
Zaznamenáno

"I am all singing all dancing crap of the world!"
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #1123 kdy: Září 11, 2008, 09:13:51 am

Citace: "Weles"
Citace: "ATM"
Co se tyce presvedceni a hry, muze se sice postava "prevychovat" ale chaoticka postava proste nikdy neprekroci urcitou hranici prevychovani neprevychovani...takze ve chvili kdy mate chaotickou postavu, tak nikdy nemuze hrat stejne jako zakonna, i kdyby zila ve meste buh vi jak dlouho...a obcas by se spravne mela seknout a proste ignorovat zakon, ktery se ji osobne prici...

Presvedceni neni striktni suplik, ale spise urcuje hranice, za ktere postava jit nemuze...to je treba si uvedomit...

Takze vyse uvedeny barbar zijici u druidu...bude spolupracovat s lidma, na kterych mu zalezi a zna se s nima, ale kdyz ho pri lovu chytne nejakej druid, ktereho nezna, tak mu bez potizi ufikne hlavu kdyz mu v tom bude branit :wink:  A to ze je zakazano zakonem ve hvozdech lovit bez povoleni by mu melo byt +- volny :wink:


No já si myslím, že zákoné přesvědčení nemá nic společného se zákonama města/státu/vesnice/lesa. Jde o to, jestli je postava zásadová, chová se plánovitě a předvídatelně, nebo jestli je na druhou stranu naprosto nevypočitatelná.

Chaotická postava imho není nucena porušovat nějaká úřední ustanovení, a to zejména proto, že pak dochází většinou k nějaké persekuci, což je dostatečný důvod je dodržovat.


Já jsem Cor Argovi dal to přesvědčení asi špatně (chaotic neutral). Jsem si to vyložil, spíš tak, že se řídí podle svýh zásad a zákony jsou mu ukradený a to obvzláště pokud jsou v rozporu. Třeba ten příklad s lovením v lese, ten Cor Arg skutečně nehodlá ctít, protože mu přivlastnění si lesa přijde špatný. Zas na druhou stranu, že by musel hned kuchnout druida co ho nachytá, to by asi neudělal. Vstoupil do církve která je zákoně neutrální, což asi není ono :-), ale on nikdy nebyl moc zbožnej, skoro se nomodlí a pod., takže je to celkem jedno.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #1124 kdy: Září 11, 2008, 09:27:09 am

No tak aby nedoslo k nedorozumeni, tka tady je vcelku pekna definice :wink:

A chaotic neutral character follows his whims. He is an individualist first and last. He values his own liberty but doesn't strive to protect others' freedom. He avoids authority, resents restrictions, and challenges traditions. A chaotic neutral character does not intentionally disrupt organizations as part of a campaign of anarchy. To do so, he would have to be motivated either by good (and a desire to liberate others) or evil (and a desire to make those different from himself suffer). A chaotic neutral character may be unpredictable, but his behavior is not totally random. He is not as likely to jump off a bridge as to cross it.

A z vety "resents restrictions, and challenges traditions" mi prijde tve pochopeni Corga vcelku v poradku.

A to Weles: Zakonna postava zijici v nejakem meste bude dodrzovat zakony toho mesta, pokud to neni zakonne zly, ktery spise dodrzuje sve vlastni normy chovani a pravidla, kterymi je take vazan... jak napsal Eru... ridi se tim co si mysli ze je spravne a ne tim co zakony nebo nekdo jiny rekne...(+-)
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Stran: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS