Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 21, 2024, 05:52:03 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2080993 krát)
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #2385 kdy: Červenec 06, 2009, 04:31:07 pm

Hele formi zkousel si ten tis pokacet? Jen tak se kontrolne ptam, pokud ne, zkus to Mrknutí
A jak uz sem napsal vyse, tisu je spis vice nez mene ted celkove na serveru, ..........
Doporucuji si probehnout les, zjistis, ze toho tisu opravdu neubylo, ba naopak...
Podotýkám,že na kontrolu tu jsou DM s permanentním spěchem ,porty a jinými udělátky + jasným přehledem o pohybu případných „pominutých ušounů“ ,kteří mohou těžit Tis tzv o lokaci před mou kontrolou ,tudíž jsem jej nemusel najít  (byl vytěžen při mém průchodu ) a že jsem se netáhl  k pirátům přez dalších 10 map ,abych tam našel 1 malý stromek ,(předpokládám že tam je )

Nejprve jsem nechtěl běhat ,ale nakonec jsem tomu dnes dopoledne ,2 hodinky běhání po lese ,věnoval .
Tím může být moje bádání poněkud zkreslené .1.7. stav byl jiný ,ale to už dnes není podstatné,proto že se datum opravy zřejmě stejně nedovíme  .
Připomínám ,že Tis patří do tzv top surovin vedle mitrilu ,mandragory ,bílých draků a pod (tedy +5 věcí ) a jako takový byl i chráněn NPC a že do  údajů počítám 100% výtěžnost ,tedy malý strom 5 ks ,velký 10 ks dřeva .

Stav dnes dopoledne ,spawn cca 10 min . Pouze malé stromy– v podstatě až na pár map ,co lokace (lesa + blat )  to jeden malý stromek .

Lokace kde není ,či je třeba  minimální boj :
Zapomenutá cesta – 1 ,Stará brána –1,Hvozd elfů – 1,Vodopád – 1,Křišťálový potok – 0,Křistálová cesta – 1,
Šedavé skály –1,Hvozd u močálu – 1,Kandahárský hvozd – 0,Hvozd jezero – 1 ,Hvozd tábořiště – 0,Hvozd –skály – 0,Kand .hvozd tajemný tábor – 1,Hvozd u tábora – 0,Tábořiště – 0,Temný les u tábora – 1, Bludný močál u hvozdu – 1= 11 * 5 = 55 ks stromu

Lokace ,kde je boj docela tužší (odhad  lv 15 + )
Pohřebiště – 1 ,Mith Tirion –1, Starý les – 0, Rokle – 1, Hvozd hnízdiště – 1, Hustý les – 1=5*5 = 25 ks stromu

Lokace ,kde by těžil  pouze idiot či naprostý zoufalec ,z důvodů bloudivých skriptů ….
Bludný močál I – 0,Bludný močál u blat – 1,Bludný močál blata – 1 ,Bludný močál  II- 1,Menhir – 1,Bludný močál ruiny – 1 – 5*5 = 25ks stromu

Stav před  úpravou .
Blata + tuším pohřebiště + u pirátů  cca - 4 ks velký strom ,2* malý  máme celkem 50 ks na lokaci (150 na server ) spawn cca 10 min .(Je jasné ,že se dalo těžit pouze v jedné lokaci .)

Než  vyřknu verdikt ,připomenu ještě ,že spawn není pokaždé stejný co do umístění (různé místo v lokaci )  .

Výsledek ??
Ano ,máš pravdu ,malého Tisu je dost .
Bohu žel ,k  k jeho těžení ,co do počtu ,potřebuješ krom sekery ,skillu a rychlosti ,času ještě tachometr na počítání km ,které naběháš většinou po prázdných lokacích .Doporučoval bych ,velký Tis vyfotil a foto umístil na foru ,jako raritu ( asi neexistuje ,nebo jsem měl den blbec  ,nenašel jsem ho )

Celé toto kolečko i s blaty ( bloudění ) mi zabralo 2 hodiny reálného času ,tak že každý kdo má základní znalosti počtů si udělá obrázek sám a přijde na to ,co je lepší a efektivnější varianta a jak byla úprava po nájezdu na hvozd provedena .
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Snekoun
Host
Odpověď #2386 kdy: Červenec 07, 2009, 09:39:04 am

Jeden dotaz jak je to u postavy ktere je v zakladu neverici a modli se u ruznych oltaru ?
Muj priklad :

Mam svou postavu carodejky. Modlim se prilezitostne, ale vetsinou u ruznych oltaru ( jednou v Zumpe, jednou v hlavni budove krateru, jednou v horske atd..... ). Vzdy jsou to oltare knezskych bohu. Jde vsak o to ze se modlim pokazde u jineho oltare. Pokud jsem to pochopil spravne, tak oltaru jsou jen dva druhy ( prirodni a knezsky ) a pokud nedelate obrad s knezem je tedy jedno kde se modlim ( nazev je prece jenom pojmenovani veci - oltare ) ?
Dale jak je to kdyz se neverici postava zucastnuje ruznych obradu ( jednou toho boha,  jednou zase jineho ). Vynuluje se vzdy prizen 1. boha kdyz se zucastnim obradu 2. boha ? Nebo se to nejak scita ?

Dale kdyz ozivuji mrtvou postavu a nepodari se mi to. Pocita se prizen u boha moje nebo mrtveho ? Nebo oboje ?

Nejak jsem poradne jeste ten system viry nepochopil a jiste nebudu jedinej ...
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2387 kdy: Červenec 07, 2009, 09:52:43 am

Uf Škleb

Oltare jsou jen dva typy, prirodni a mestsky, to jestli se jmenuje oltar radegasta, ithil ci nasledovniku rovnovahy je uplne jedno, i to jaky je to oltar z pohledu vyroby. Takze to nevadi...

Kdyz nejsi v zadne cirkvi muzes se ucastniti obradu libovolne cirkve, ale zda se to nuluje ci ne poradne ani ja nevim...

Ozivovani postavy zavisi na souctu prizni obou postav, tzn i kdyz budes bezne pomodlen a on na to kaslal nemusis ho zvednout...kdyz jste pomodleni oba nemel by byt problem...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Snekoun
Host
Odpověď #2388 kdy: Červenec 07, 2009, 10:01:38 am

Hmm dekuji za 90 % odpoved ... koukam tedy ze nektere veci jsou nejasne i DM  Škleb
Mozna by stalo za to tu viru podrobneji rozepsat na wiki a do manualu. Kdyz k tomu vemu jeste svate symboly atd ... je toho docela dost  Kroutím očima
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #2389 kdy: Červenec 07, 2009, 10:51:48 am

Ak si dobre spominam, tak sa ti "zapise" najvyssia viera.
Zaznamenáno
Zeus
Host
Odpověď #2390 kdy: Červenec 07, 2009, 04:39:23 pm

Dnes mi Rastin ve hre rekl ze za zaklinace a carodeje neni potrebne se modlit ... je na tom neco pravdy ?

....

formatora mi je uprimne lito , i kdyz necraftim a je mi to jedno myslim si ze urcite na tom nejaka pravda bude
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #2391 kdy: Červenec 07, 2009, 04:43:05 pm

Dnes mi Rastin ve hre rekl ze za zaklinace a carodeje neni potrebne se modlit ... je na tom neco pravdy ?

....

formatora mi je uprimne lito , i kdyz necraftim a je mi to jedno myslim si ze urcite na tom nejaka pravda bude

Aby jsi mohl kouzlit jako carodej ci zaklinac, modlit se nepotrebujes, pokud vsak chces mit urcite vyhody : oziveni u oltare, mensi ztrata xp, bonusy k zachranym hodum atd... musis se modlit. Je to ale tvoje dobrovolna vec. Nikdo Te nenuti. Hrat se da i bez toho ( pouzivat hulky oziveni, smirit se se ztratou xp... )
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #2392 kdy: Červenec 07, 2009, 04:43:17 pm

čarodej modlit, tak to snad ne  Škleb
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #2393 kdy: Červenec 07, 2009, 04:55:30 pm

Já to jen pro jistotu rozvedu.

Klerik, paladin, černý strážce (BG), boží bojovník se musí modlit, aby měli jakoukoli ze svých schopností. Můžou se modlit u městských i přírodních oltářů a je jim to fuk.

Druid, měňavec a hraničář se můžou modlit jen u přírodních oltářů, aby měli kouzla (proměny..), na něco jim stačí i městský oltář (třeba na zmenšení ztráty expů). Je tu jedna výjimka, hraničář si může povolat přítelíčka i bez přízně bohů (druid už ne?).

Ostatní mají všechny své schopnosti i bez modlení, ale přízeň bohů poskytuje další výhody (už tu bylo napsáno).
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2394 kdy: Červenec 07, 2009, 05:08:18 pm

Ne, paladin, klerik, BG ma sve schopnosti vazane na mestske oltare Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2395 kdy: Červenec 07, 2009, 05:39:52 pm

Ne, paladin, klerik, BG ma sve schopnosti vazane na mestske oltare Mrknutí
Boží bojovník ne?
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2396 kdy: Červenec 07, 2009, 05:42:15 pm

ne, muze to byt bojovnik i prirodniho boha, je obojetnej Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #2397 kdy: Červenec 07, 2009, 06:38:23 pm

Ne, paladin, klerik, BG ma sve schopnosti vazane na mestske oltare Mrknutí
Nesouhlasím, minimálně jako klerikovi mi příroda stačí. Mrknutí Mnohokrát otestováno.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #2398 kdy: Červenec 07, 2009, 06:56:08 pm

tak to je chyba, opravime Mrknutí
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #2399 kdy: Červenec 07, 2009, 06:59:51 pm

tak to je chyba, opravime Mrknutí
Škleb Škleb Škleb tak to jo, no...
tímto se omlouvám všem, kterým jsem dal info, že příroda stačí a zároveň se omlouvám za nenahlášení "bugu" Smích

PS: proč se jako např. klerik nemůžu modlit k přírodě? A teď mě tak napadá, co když jsem zároveň klerik a druid? K čemu se mám modlit, abych měl schopnosti obou?
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Stran: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS