Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 15, 2024, 07:03:49 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Návrh pravidel Hráč versus Hráč  (Přečteno 31349 krát)
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Únor 21, 2013, 12:30:31 am

Jak to spolu souvisí. Opravdu nevidím důvod proč by povrchnak měl být v bezpečí u podtemnáckého ohniště a naopak!
Nikdo tě nenutí chodit do podtemna, jdeš tam z vlastní vůle. Nevím proč by měla existovat taková výhoda.
Navíc zabití u ohniště považuju za jednu z mála možností jak vyřadit nepřátele na mnohem vyšším lvlu. Je to vlastně útok ze zálohy.
Z logiky věci by neměl být v bezpečí. Jen k zabití u ohniště, možná se pletu, ale mám pocit, že právě kvůli věcem minulým se bezvýhradně zakázalo napadení spící postavy. Samozřejmě pokud je vzhůru a proběhne předehra, pak na tom není teoreticky nic špatného.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
wowyus
Nováček

Příspěvků: 36


Zobrazit profil
Odpověď #31 kdy: Únor 21, 2013, 01:31:29 am

Nerad soudím, ale řekl bych, že celé toto vlákno bylo založené kvůli incidentu Petrana+Šedostinka vs. Cagus.
http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=6410.0

Přijde mi to zbytečné. Myslím, že pravidla jsou již dost jasná a ve vyváženém poměru abstraktní/konkrétní.

Konkrétně povrchní lidé vs. podtemní lidé:
1. Souhlas s předehrou. Pro upřesnění prosím o vypsání všech možných situací a způsobů předehry, které můžou nastat. Jen s "3x dialogem" nesouhlasím, opomíjí tucet dalších možností předehry a konkrétních činností a způsobů předehry, které mohou nastat.
2. a) Nesmysl. V reálu taky budu útočit 9mmtrovkou, pokud budou dva a bez zbraně a já zlej.
2. b) dostatečně vyjádřeno v pravidlech
3. dostatečně vyjádřeno v pravidlech
4. Souhlas, když přijede Američan do Afgháhinstánu na misi, taky si nejdřív nehází kostkami.
5. Vždy existuje milosrdenství. A jelikož postava ví, že IC může oživovat a má na to nástroje, tak proč je nevyužít. Ať už pro zábavu mučením nebo ze solidarity, třeba úcty k životě. Může vždycky nechat toho druhého jít.
6. Nesmysl. Když dobře znám terén a vím, kde se mi může myšička lapit do pasti, tak si na ni počíhám. Jsem tu doma, nemá tu, co dělat.
7. Nesmysl. Když jdu ve válce do boje, snažím se být co nejvíc nenápadný. Chci přežít a eventuelně zabít - jsem v nepřátelském prostředí.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #32 kdy: Únor 21, 2013, 05:33:06 am

Varianta Hráč x Hráč  (Obránce = Povrchnan v podtemnu a opačně)

1. Utok bez předehry a IC důvodu není možný. Za předehru se považuje výměna minimálně 3x vedený dialog
2. Utok na přesilu (Utočník 1 - obránce - 2 a více) je možný pakliže Drow/Povrchnan brání své prostředí tzn Podtemno/Povrch
2. Utok bez nastaveného odporu není možný. Odpor se nastavuje až poté, co postava jasně vyjádří svůj záměr druhou postavu napadnout.
3. Hráč je povinen brát ohled na přesvědčení své postavy.
4. Utočící hráč není povinen akceptovat návrh řešení boje kostkami
5. Poražené postavy NESMÍ být kříšeny protistranou.
6. Utok na odpočívadle a přilehlé lokaci je zakázán
7. Povrchnan v podtemnu a Drow na povrchu NENÍ maskovatelný a je okamžitě rozpoznatelný.
1. 3x Vedený dialog znamená že musí útočník 3x promluvit?
Ano, dialog a jeho podstatu snad popisovat není nutné
2. Takže třeba budu probíhat solo podtemnem a uvidím 2 drowy, co mám v cestě... takže musím čekat až pujdou pryč, pokud opravdu chci dál?
Ty je napadnout nesmíš, jsou v přesile.
3. Co to znamená? Jak mé přesvědčení zohlední tu akci?
Pud sebezáchovy je nadřazený přesvědčení
4. Souhlas.
5. Pokud jej oživím hrozí mi trest? Tzn. chcete trestat ty hráče, kteří chtějí být solidární a nechtějí aby druhá strana přišla o xp... Co???
Ano, v případě podtemno x povrch.
6. U tohoto bodu se bojím aby se z odpočívadla nestala bezpečnostní zona, aby hráči nekempili na odpočívadle a nevysmívali se opačné straně stojící okolo.... sám nevidím důvod proč zakazovat útok na odpočívadle...  mágové jsou na tom zle ale to je hold jejich mínus - oproti tomu v jiných situacích jsou pak na tom výrazně lépe.
AFK je na tomto serveru proti pravidlům, pokud se nepletu. Opačná strana nemá co stát - face to face - protistraně na odpočívadle a pokud tak jsou zde kostky jejich neuposlechnutí bude trestné.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Únor 21, 2013, 05:35:08 am

6. Utočící hráč je povinen udržovat odstup od bránícího se hráče pakliže je tento kouzlící postavou. Odstup musí být takový, aby nebylo možné zasáhnout útočníka buffem (modtlitba), který je sesílaný Obráncem na sebe samého (není bráno jako útočný akt).
A tohle je s prominutím naprostá blbost. Jak poznáš že je někdo kouzlící postava?

Vzdálenost před zahájením boje být musí. Toto je RP server ne PK server. Pokud chceš mermomocí "PK" v určité formě, ráda vyhlásím podtemno za místo bez pravidel.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Únor 21, 2013, 05:36:58 am

Jak to spolu souvisí. Opravdu nevidím důvod proč by povrchnak měl být v bezpečí u podtemnáckého ohniště a naopak!
Nikdo tě nenutí chodit do podtemna, jdeš tam z vlastní vůle. Nevím proč by měla existovat taková výhoda.
Navíc zabití u ohniště považuju za jednu z mála možností jak vyřadit nepřátele na mnohem vyšším lvlu. Je to vlastně útok ze zálohy.

Podtemno může být - pokud budete na tom trvat - zona bez pravidel.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Únor 21, 2013, 05:41:08 am

Nerad soudím, ale řekl bych, že celé toto vlákno bylo založené kvůli incidentu Petrana+Šedostinka vs. Cagus.
http://kandelabrie.dyndns.org/chat/index.php?topic=6410.0

Přijde mi to zbytečné. Myslím, že pravidla jsou již dost jasná a ve vyváženém poměru abstraktní/konkrétní.
Nepřijde mi to zbytečné, pokud se k sobě nedokážeme chovat ohleduplně - což nedokážeme.

Konkrétně povrchní lidé vs. podtemní lidé:
1. Souhlas s předehrou. Pro upřesnění prosím o vypsání všech možných situací a způsobů předehry, které můžou nastat. Jen s "3x dialogem" nesouhlasím, opomíjí tucet dalších možností předehry a konkrétních činností a způsobů předehry, které mohou nastat.
2. a) Nesmysl. V reálu taky budu útočit 9mmtrovkou, pokud budou dva a bez zbraně a já zlej.
Ne na kandošce. Tady totiž 9mm není.Asi jsi si spletl server  Úsměv
2. b) dostatečně vyjádřeno v pravidlech
Tautologie není na škodu.
3. dostatečně vyjádřeno v pravidlech
Viz výše.
4. Souhlas, když přijede Američan do Afgháhinstánu na misi, taky si nejdřív nehází kostkami.
Tady je jiný Kandhár. Opět jsi si zřejmě spletl server, tady Američané (ještě nejsou). Kostky jsou součástí DnD a Nwn je založeno na DnD.
5. Vždy existuje milosrdenství. A jelikož postava ví, že IC může oživovat a má na to nástroje, tak proč je nevyužít. Ať už pro zábavu mučením nebo ze solidarity, třeba úcty k životě. Může vždycky nechat toho druhého jít.
Ne v podtemnu od zákonně zlé postavy. Toto je RP server, nebo alespon byl, dokud nás tady bylo pět a půl.  Úsměv
6. Nesmysl. Když dobře znám terén a vím, kde se mi může myšička lapit do pasti, tak si na ni počíhám. Jsem tu doma, nemá tu, co dělat.
7. Nesmysl. Když jdu ve válce do boje, snažím se být co nejvíc nenápadný. Chci přežít a eventuelně zabít - jsem v nepřátelském prostředí.



Podtemno může být bez pravidel, pakliže na tom trváte.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Únor 21, 2013, 08:13:40 am

Neměl jsem v úmyslu reagovat, ale na tohle zkrátka musim...

Jde mi hlavně o tu přesilu. Vem si paladina, který vidí 2 nemrtváky (z jeho pohledu neni podstatné, jestli je to NPC nebo PC). Taky se jich neptá, jestli si chtějí hodit kostkama nebo, nedej bože, stáhne meč mezi nohy a neuhání co to dá, pro další lidi, aby mu s těma 2 potvorama pomohli. Ani náhodou. Pustí se do nich hlava nehlava a pokud padne, bude to za dobrou věc...

Pokud to vztáhnu přímo na PvP tak je to naprosto to samé. Když se potká paladin a dva hledaní zločinci (nebo ještě lépe nekromanti) tak se do nich prostě pustí. Ano rýpalové řeknou, že beru v potaz pouze extrémní situaci, ale proč by ně? Hodně hráču zde hrají své fanatické postavy... Možná jsou tak fanatické, protože nemají důvod bát se smrti... Ale to jsem zase jinde...

Druhá věc, která mě zvedla ze židle je, že se nesmí oživovat. To je jako by jsi přikázal, aby protihráči usekli hlavu, protože nic nebrání vítězi vzít tělo poraženého a někam ho schovat, ne-li přímo hodit do koše, strčit do kotlíku na odpočívadle, ... Z pravidel je snad jasné ,že opakované zabíjení je zakázané. Tím bych to prostě nechal být. A to, že povrchňák sejme Drowa (nebo opačně) a pak ho zvedne... Ano může to být bráno jako OOC, ale ukazuje to na zralost zvedajícího. Nechce, aby zbytečně přicházel poražený o XP, spokojí se s tím, že vyhrál, může si udělat další zářez, případně i s nějakou tou zlatkou...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Únor 21, 2013, 08:37:14 am

Naprosto souhlasim s trepikem.
Vzdy kdyz se slo do podtemna nebo naopak se pocitalo s tim ze se bude bojovat zvlast pokud byli drowove ve hre nebo naopak.. proste je to to riziko jde se na nepratelske uzemi tak postava musi pocitat s bojem popripade se zajmutim nebo otrocenim... zrovna ted jedu postavu zakoneho dobraka vykonavatele Bozi vule moje presvedceni a vira mi proste prikazuje pustit se do krizku treba i s 10drowama at uz to sou npc nebo pc. Pravidla tady jsou staci si je jen precist a dodrzovat byli tady dost dlouho a fungovalo to...
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #38 kdy: Únor 21, 2013, 08:44:24 am

Soucasna, platna pravidla rikaji ze strach ze smrti je nadrazeny. A co se tyka fanatika, no fanatismus neodmenuje nikdy a pokud jej hrajes mep by jsi pocitat s nasledky. Na druhou stranu mel by jsi jej tak hrat porad. Overim  parkrat ve hre Mrknutí
.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Únor 21, 2013, 08:50:54 am

Jen over i v ic knihovnicce mam napsane proc jsem priplul na kandelabrii.jeste k tematu nic proti tobe ale mam z toho dojem ze se to resi jen proto ze postizena si mezi postizenyma si byla i Ty Amy...
Jasne taky mi vadi kdyz umru jeste kdyz me jako celkem low podtavu sunda vysoky lvl a obere me o prachy.ale hold drowaky asi nebavi chodit na poklady. Ted se lidi nastvou kdyz jim nekdo sahne na prachy pac je proste potrebuje kvuli mistra.zrusit mistra a kazdemu bude celkem jedno ze sem tam prijde o prasule
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Únor 21, 2013, 08:58:26 am

Ono nejde o to, že by Drowové šli na povrch se záměrem okrádat povrchňáky, nebo že by je nebavilo podtemno a tak. Jdou nahoru, protože se tam dá sehnat něco jinýho, než co je v podtemnu nedostatkové a pod. A pokud se jim pod ruce připletou chodící měšečky, tak jedině dobře Kroutím očima

Mistra bych asi ani nerušil. Ano, když jsi mohl dřív odejít z města a vrátit se o x levelů zkušenější (a co je důležitější, během boje si člověk mohl naklikat nový lvl), tak to bylo mnohem jednodušší. Bral bych, kdyby si člověk mohl třeba předplatit nějakých X levelů dopředu (příklad, vím, že jdu na velice dlouhou výpravu a předpokládám, že bych měl získat dostatek zkušeností na další level, tak si ho předplatim - i s nějakou penalizací cca 10-20%)
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #41 kdy: Únor 21, 2013, 09:19:42 am

Soucasna, platna pravidla rikaji ze strach ze smrti je nadrazeny. A co se tyka fanatika, no fanatismus neodmenuje nikdy a pokud jej hrajes mep by jsi pocitat s nasledky. Na druhou stranu mel by jsi jej tak hrat porad. Overim  parkrat ve hre Mrknutí
.

Opravím tvoje tvrzení : Pravidla jen doporučují že strach ze smrti je nadřazený!

Pokud na tom jako DM team trváte musíte to přesunout z doporučení do pravidel.







Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #42 kdy: Únor 21, 2013, 09:25:55 am

Jen over i v ic knihovnicce mam napsane proc jsem priplul na kandelabrii.jeste k tematu nic proti tobe ale mam z toho dojem ze se to resi jen proto ze postizena si mezi postizenyma si byla i Ty Amy...


Problém je že spousty lidí si sepíše IC ke své postavě a tím se ohání a brání (bylo to tu již několikrát a vždy s tím byl podle mě problém).
Příklad : policista který složil přísahu se také bezhlavě nevrhá na lupiče, ale přemýšlí o tom, vyhodnocuje každou situaci zvlášť a pracuje v teamu, volá posily atd.....
Proto bych při posuzování jednotlivých incidentů přistupoval i bodům jednotlivých vlastností postavy. Pokud je paladin hloupý ( int. 8-9) tak se asi bezhlavě na přesilu vrhne. Pokud je ale ovšem alespoň průmerně chytrý (int. 10-12), tak je třeba bude sledovat, dojde pro pomoc atd....

V jednom má pravdu Lubko - že je blbé pokud to řeší DM, kterému se taky zabila postava, je to podle mě střet zájmů a mělo by to řešit jiné nestranné DMko.
Poslední změna: Únor 21, 2013, 09:34:36 am od Cili Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Únor 21, 2013, 10:53:04 am

Ono nejde o to, že by Drowové šli na povrch se záměrem okrádat povrchňáky, nebo že by je nebavilo podtemno a tak. Jdou nahoru, protože se tam dá sehnat něco jinýho, než co je v podtemnu nedostatkové a pod. A pokud se jim pod ruce připletou chodící měšečky, tak jedině dobře Kroutím očima

Ne že bych se vydaval za prikladneho hrače ale:
Tak to musi byt podle mne zoufaly drow bez hrdosti když si prizna že nahore je líp a stoji mu za to riziko se tam vypravit.
Ja bych se vic drzel klasicke hry drowa a z te prvotne vychazel, predeslo by se tak mnozstvi zbytecnych a nejasnych incidentu.
Když se pak skupina drowu nahoru vypravi ma to už spravnou predehru a motiv a nik nemuže namitat.

Osobne je pro me nepredstavitelny dorw ktery opusti svuj svet a nebudu popisovat do jakeho sveta se "podle nej" vydáva, pro lepsi vybavu, zlato, nebo nevim co si mel na mysli.
Tohle drowa jenom degraduje a kazi mu povest na K.

Tu je však problem prave v to jakeho drowa kdo hraje, jak podtemno vypada, pokud je to uprchlik (nema strach ze sve bohyne ktera ho stvorila Lloth) dalsi  nebo jina vyjmecna situace ktera je nepristupna a normalne by mela koncit rychlou smrti pak dovoluje ruzne "prasarny".
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #44 kdy: Únor 21, 2013, 10:58:00 am

Myslim ze potreba pojmenovat problem a tady podle mne prave je, nerika ze vas omitam respektovat, ja tu od toho nejsem abych soudil a pak nikomu nehodlam kazit jeho hru.
Ale takhle se podle mne veci maj, dolu je samostatny svet, poklady, suroviny a nevim co vsechno, pokud vam neco chybi meli ste hrat nahore, normalni drow by nahoru nepachnul.
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS