Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 15, 2024, 05:39:41 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Stížnost proti Ondrasos Grey pro úmyslné zabití  (Přečteno 40408 krát)
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #60 kdy: Červen 28, 2009, 07:17:33 pm

jen... zakonne-zleho druida neudelas Úsměv

nerikam, ze zakonne-neutralni druid nemuze byt v podtemnu,
ale rikam ze asi bude hodne zoufat a pravdepodobne v neustalem sporu s ostatnimi... asi dlouho neprezije (stejne jako PM na povrchu bude lovna zver)
je zakonny, verici a "knez" nejakeho sveho prirodniho boha, zakony toho boha asi nebudou moc slucitelne s chovanim a nazory ostatnich podtemnaku
Zaznamenáno
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
Odpověď #61 kdy: Červen 28, 2009, 07:38:46 pm

Myslim ze ve sporu byt nemusi ma li ve svem kodexu jez se rozhodne dodrzovat na jednom z prvnich mist vernost sve rodine a jeji ochranu.
Zaznamenáno

s uctou
Vip
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #62 kdy: Červen 28, 2009, 07:50:59 pm

Jestli se Vipe řídíš popisem přesvědčení z NWN, tak si nejsem jist, jestli jsi na stejné vlně jako většina ostatních. To co je tam napsáno o osobním kodexu je snůška blbých keců, protože osobní kodex má kde kdo. Třeba i neutral evil, který se řídí zásadou účel světí prostředky (což je vlastně jeho osobním kodexem). To jak se chovají jednotlivá přesvědčení by mělo být spíš v ohledu k jejich okolí a všeobecným morálním standardům.
Poslední změna: Červen 28, 2009, 07:55:04 pm od Ludekk Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #63 kdy: Červen 28, 2009, 11:14:52 pm

Předesílám, že vás ve hře nechci omezovat, je to jen takové polemizování, dobrá?
Líbí se mi, že jste přístupní diskuzi.

2Vip:
No k tomu přesvědčení. Pokud není zlý, tak neiniciuje zlo. Ano, pokud by patřil (LN) do rodiny a ta bude napadena, tak se může i mstít. Ale pokud to nedostane rozkazem (nebo třebas je donucen jinými prostředky, chtěl potěšit paní), neměl by jen tak zabít.
O tom, že jsou zlí... no drowové, kteří nejsou zlí, tak ve své společnosti nemají šanci uspět. Jsou výjimky, ale ty většinou nedokáží tuto společnost unést, odchází, jsou vyhnáni, zabiti, podlehnou.
Pokud to máš ve hře dostatečně okecaný, tak je to v pořádku, jenom člověku, co zvějšku vidí, že přiběhne LN druid a někoho rozsápe to přijde divné. Ale jak jsem říkal, jinak to bylo podle mne rozhodně v mezích.

5. Tady budu ale neústupný. Medvěd rozhodně nemá hlasivky schopné vydávat artikulované zvuky rozeznatelné jako lidská řeč. Pokud bude někdy některý druid v proměně komunikovat s mými postavami, tak rozhodně nebudou rozumět. Pokud by komunikovali s druidy tak je to něco jiného. Jistě si rozumí. Vy to můžete hrát tak, že si ostatní zvykly na to mu rozumět, ale já to dělat nebudu, protože mi to přijde divné. U elementálů bych si nebyl jistý, ale spíš také ne. (teda krom elementála země, ten jistě mluvit nemůže.)
(Mluvit nelze naučit ani šimpanze či gorily, ačkoliv k tomu mají inteligenční kapacitu, právě kvůli fyziologii hlasivek. Mohou ale komunikovat třebas znakovou řečí.)

6. No.. pokud ty postavy na potkání zabijou někoho, kdo začne utíkat.. to není moc mírová mise, ne? Úsměv

2Kilgor:
Nojo, přiznávam, že v podtemnu je teď asi úplně jiné situace. Drowové nějak změkli (a dokonce zapomněli na svoje divno-šílený jména), ale asi je to způsobený vývojem. A s povrchem ještě neměli tolik co dočinění, abychom věděli jak přesně na tom jsou Mrknutí

Hehe, jak říká Neus zákonně zlý druid opravdu nejde  Škleb

Trošku upravím to s těmi zákonnými postavami. Ono to vyznívá, jako kdyby postava měla ve svém kodexu 'koho potkám, toho okradu' a mohla být zákonná. Ta zákonost leží spíše v těchto věcech 'čestná, důvěryhodná, spolehlivá a uznává authority' a tradici. Zákonnost je ve vztahu k okolí. Jak píše ludek, zákonnost nelze hledat v kodexu 'kašlu na všechny' protože to už je chaotično.
A neutrální postavu jsi popsal přesně jako True evil (NE).  Zkusim lepší tezi:"Neutralita na této ose znamená, že postava mnapř. má námitky proti zabíjení nevinných, ale nebude riskovat a přinášet vlastní oběti na jejich pomoc."
A samozřejmě jsou vázané svými osobními vztahy.

S tím afkem s tebou rozhodně souhlasím.

No s tou aktivitou jen v noci... ono lidé zase mají vyvíjet aktivitu jen ve dne. Ale tady se na to nehraje. Upřímně řečeno jsem rád. Hrát polovinu času... už jsem to zažil a je to opravdu peklo.

Reakce na Neuse
To je vlastně to co jsem chtěl napsat. Takový druid musí trpět, se zlými driowáky se asi nebude kamarádit a pokud bude plnit jejich vůli, tak pravděpodobně spíš jako úkoly otroka než s enthusiasmem. (mluvím o LN, NE by byl asi jinej případ)

2Vip: Ano ano, určitě tam může být oddanost k rodině, ale jak jsi napsal šlo by o ochranu.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #64 kdy: Červen 28, 2009, 11:47:03 pm

Ještě k těm přesvědčením: Ona to není zas tak jednoduchá věc a existuje spousta materíálů, kde si o tom můžete přečíst (wiki, google, knihy D&D atd.). Já už jsem toho o přesvědčení přečetl spoustu a pořád jsou věci, kterými bych si nebyl jist, nicméně doslovná interpretace žvástů z PC hry (ještě k tomu nejspíš s děsným českým překladem) určitě není nejvhodnější cestou. Chápu ale, že pro někoho kdo přišel z WOW to může být problém. Takže doporučuju přečíst si pár stránek o přesvědčení na netu a nějak si ty rozumy utříbit.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #65 kdy: Červen 29, 2009, 12:02:36 am

Souhlasim.

Pokusil jsem se kdysi přeložit článek z wiki a dal jsem ho na k2wiki, ale na zbytek jsem se vyfláknul a je to nedotažený. Možná zítra, že se k tomu vrátím.
http://k2wiki.cagus.cz/index.php/P%C5%99esv%C4%9Bd%C4%8Den%C3%AD
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Zeus
Host
Odpověď #66 kdy: Červen 29, 2009, 01:37:48 am

Předesílám, že vás ve hře nechci omezovat, je to jen takové polemizování, dobrá?
Líbí se mi, že jste přístupní diskuzi.

2Vip:
No k tomu přesvědčení. Pokud není zlý, tak neiniciuje zlo. Ano, pokud by patřil (LN) do rodiny a ta bude napadena, tak se může i mstít. Ale pokud to nedostane rozkazem (nebo třebas je donucen jinými prostředky, chtěl potěšit paní), neměl by jen tak zabít.
O tom, že jsou zlí... no drowové, kteří nejsou zlí, tak ve své společnosti nemají šanci uspět. Jsou výjimky, ale ty většinou nedokáží tuto společnost unést, odchází, jsou vyhnáni, zabiti, podlehnou.
Pokud to máš ve hře dostatečně okecaný, tak je to v pořádku, jenom člověku, co zvějšku vidí, že přiběhne LN druid a někoho rozsápe to přijde divné. Ale jak jsem říkal, jinak to bylo podle mne rozhodně v mezích.

5. Tady budu ale neústupný. Medvěd rozhodně nemá hlasivky schopné vydávat artikulované zvuky rozeznatelné jako lidská řeč. Pokud bude někdy některý druid v proměně komunikovat s mými postavami, tak rozhodně nebudou rozumět. Pokud by komunikovali s druidy tak je to něco jiného. Jistě si rozumí. Vy to můžete hrát tak, že si ostatní zvykly na to mu rozumět, ale já to dělat nebudu, protože mi to přijde divné. U elementálů bych si nebyl jistý, ale spíš také ne. (teda krom elementála země, ten jistě mluvit nemůže.)
(Mluvit nelze naučit ani šimpanze či gorily, ačkoliv k tomu mají inteligenční kapacitu, právě kvůli fyziologii hlasivek. Mohou ale komunikovat třebas znakovou řečí.)

6. No.. pokud ty postavy na potkání zabijou někoho, kdo začne utíkat.. to není moc mírová mise, ne? Úsměv

2Kilgor:
Nojo, přiznávam, že v podtemnu je teď asi úplně jiné situace. Drowové nějak změkli (a dokonce zapomněli na svoje divno-šílený jména), ale asi je to způsobený vývojem. A s povrchem ještě neměli tolik co dočinění, abychom věděli jak přesně na tom jsou Mrknutí

Hehe, jak říká Neus zákonně zlý druid opravdu nejde  Škleb

Trošku upravím to s těmi zákonnými postavami. Ono to vyznívá, jako kdyby postava měla ve svém kodexu 'koho potkám, toho okradu' a mohla být zákonná. Ta zákonost leží spíše v těchto věcech 'čestná, důvěryhodná, spolehlivá a uznává authority' a tradici. Zákonnost je ve vztahu k okolí. Jak píše ludek, zákonnost nelze hledat v kodexu 'kašlu na všechny' protože to už je chaotično.
A neutrální postavu jsi popsal přesně jako True evil (NE).  Zkusim lepší tezi:"Neutralita na této ose znamená, že postava mnapř. má námitky proti zabíjení nevinných, ale nebude riskovat a přinášet vlastní oběti na jejich pomoc."
A samozřejmě jsou vázané svými osobními vztahy.

S tím afkem s tebou rozhodně souhlasím.

No s tou aktivitou jen v noci... ono lidé zase mají vyvíjet aktivitu jen ve dne. Ale tady se na to nehraje. Upřímně řečeno jsem rád. Hrát polovinu času... už jsem to zažil a je to opravdu peklo.

Reakce na Neuse
To je vlastně to co jsem chtěl napsat. Takový druid musí trpět, se zlými driowáky se asi nebude kamarádit a pokud bude plnit jejich vůli, tak pravděpodobně spíš jako úkoly otroka než s enthusiasmem. (mluvím o LN, NE by byl asi jinej případ)

2Vip: Ano ano, určitě tam může být oddanost k rodině, ale jak jsi napsal šlo by o ochranu.


Proc potom stavis PM a jsi u mesicnich elfu ?
Zaznamenáno
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
Odpověď #67 kdy: Červen 29, 2009, 07:26:09 am

Ještě k těm přesvědčením: Ona to není zas tak jednoduchá věc a existuje spousta materíálů, kde si o tom můžete přečíst (wiki, google, knihy D&D atd.). Já už jsem toho o přesvědčení přečetl spoustu a pořád jsou věci, kterými bych si nebyl jist, nicméně doslovná interpretace žvástů z PC hry (ještě k tomu nejspíš s děsným českým překladem) určitě není nejvhodnější cestou. Chápu ale, že pro někoho kdo přišel z WOW to může být problém. Takže doporučuju přečíst si pár stránek o přesvědčení na netu a nějak si ty rozumy utříbit.

nehraju jen wowko  Smích, pomerne dost casto i dlouho hraju klasicke DND v "papírové " podobě .. dříve 3 - 3,5 a ted nejvíc 4e... takze co se přesvedčení týče, tak si myslím že nevycházím jen a pouze z toho co je psano v prekladu. (viz nize) Avsak pro vetsinu lidi by melo byt , muj nazor, zavazne to co je prave v te dane hre kterou hraje psano, neni li to nijak upraveno primo na foru dane hry. Osobne si myslim ze by nemel byt tak velky problem zeditovat soubor cestiny, a napsat tam VLASTNI pojeti presvedceni... a byla by to ciste kandelabrijska cestina.
Ocekavat vsak ze hrac ktery prijde sem hrat hru, bude prolejzat internet vsude mozne mimo stranky kandelabrie a hledat vsechny mozne souvisejici clanky apod mi prijde opravdu utopicke.

Souhlasim.

Pokusil jsem se kdysi přeložit článek z wiki a dal jsem ho na k2wiki, ale na zbytek jsem se vyfláknul a je to nedotažený. Možná zítra, že se k tomu vrátím.
http://k2wiki.cagus.cz/index.php/P%C5%99esv%C4%9Bd%C4%8Den%C3%AD

trosku me tam prekvapuje ze v neutralovi ti uplne vypadly state mluvici o tom ze postava dela vetsinu veci s ohledem na svuj zisk (o bezpecnosti tam neco malo pises).

 Ano pouzivas cast toho co je napsano na  http://srd.d20.cz/index.php/SRD_d20_-_Popis, tak to tam ale dej cely a ne jen kousek.  A nebo to pretvor k obrazu svemu a pak to vydavej za tve pojeti presvedceni, pokud tu bude schvaleno necht se to pak stane oficielnim vyhlasenim presvedceni pro kandelabrii. Ono mnohe pojeti presvedceni se castecne lisi zdroj od zdroje i ve verzich DnD, proto by urcite nebylo na skodu rici zdali ten preklad vychazejici jiz z tebou zminené state ze stranek D20ky je tedy pro tento svet v poradku nebo nikoli.
Nwn jede podle zvlastni kombinace 2. 3. a mala cast 3,5 edice DnD takze muze dojit k nejasnostem snadno.


Zaznamenáno

s uctou
Vip
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #68 kdy: Červen 29, 2009, 09:24:05 am

Ta tabulka přesvědčení má hrozně jednoduchej klíč  Mrknutí. Z leva do prava = od zákona k anarchii, ze zhora dolů = od dobra ke zlu. Průsečíkem je neutrální postava. Zákoná postava tedy ctí zákony a všeobevná pravidla společnosti, bez ohledu zda je zlá, či dobrá (dovedu si ovšem představit, že když bude nařízeno pozabíjet všechny novorozeňata ve městě, že se tomu vzepře i zákoně dobrá postava). Zatímco zmatená postava (v podstatě anarchista), žije dle vlastních hodnot.

Příkladem zmateně neutrální postavy je třeba Conan. Pomalu tam kam přišel tam spadla koruna z hlavy, byl schopnej zabít jen proto, že se na něj někdo křivě podíval. Měl však jakýsi vlastní barbarský kodex, např. úctu k ženám, kterej byl pro něj nepřekročitelnej.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Arash
Host
Odpověď #69 kdy: Červen 29, 2009, 09:38:58 am

Ta tabulka přesvědčení má hrozně jednoduchej klíč  Mrknutí. Z leva do prava = od zákona k anarchii, ze zhora dolů = od dobra ke zlu. Průsečíkem je neutrální postava. Zákoná postava tedy ctí zákony a všeobevná pravidla společnosti, bez ohledu zda je zlá, či dobrá (dovedu si ovšem představit, že když bude nařízeno pozabíjet všechny novorozeňata ve městě, že se tomu vzepře i zákoně dobrá postava). Zatímco zmatená postava (v podstatě anarchista), žije dle vlastních hodnot.

Příkladem zmateně neutrální postavy je třeba Conan. Pomalu tam kam přišel tam spadla koruna z hlavy, byl schopnej zabít jen proto, že se na něj někdo křivě podíval. Měl však jakýsi vlastní barbarský kodex, např. úctu k ženám, kterej byl pro něj nepřekročitelnej.
Lawful - zákon je špatný překlad, spíše bych řekl pořádek. To že je postava Lawful neznamá že musí dodržovat zákony něčeho, nejprve musíš vzít v potaz jak se k nim postaví - máš zlého tyrana co má zákony na svém panství zákony které vykořistují obyvatelstvo, tak příchozí paladin je zřejmě dodržovat nebude.
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #70 kdy: Červen 29, 2009, 09:41:51 am

Ta tabulka přesvědčení má hrozně jednoduchej klíč  Mrknutí. Z leva do prava = od zákona k anarchii, ze zhora dolů = od dobra ke zlu. Průsečíkem je neutrální postava. Zákoná postava tedy ctí zákony a všeobevná pravidla společnosti, bez ohledu zda je zlá, či dobrá (dovedu si ovšem představit, že když bude nařízeno pozabíjet všechny novorozeňata ve městě, že se tomu vzepře i zákoně dobrá postava). Zatímco zmatená postava (v podstatě anarchista), žije dle vlastních hodnot.

Příkladem zmateně neutrální postavy je třeba Conan. Pomalu tam kam přišel tam spadla koruna z hlavy, byl schopnej zabít jen proto, že se na něj někdo křivě podíval. Měl však jakýsi vlastní barbarský kodex, např. úctu k ženám, kterej byl pro něj nepřekročitelnej.
Lawful - zákon je špatný překlad, spíše bych řekl pořádek. To že je postava Lawful neznamá že musí dodržovat zákony něčeho, nejprve musíš vzít v potaz jak se k nim postaví - máš zlého tyrana co má zákony na svém panství zákony které vykořistují obyvatelstvo, tak příchozí paladin je zřejmě dodržovat nebude.
Ano, proto jsem tam napsal ten příklad s novorozeňatama v závorce.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Arash
Host
Odpověď #71 kdy: Červen 29, 2009, 09:45:01 am

Ta tabulka přesvědčení má hrozně jednoduchej klíč  Mrknutí. Z leva do prava = od zákona k anarchii, ze zhora dolů = od dobra ke zlu. Průsečíkem je neutrální postava. Zákoná postava tedy ctí zákony a všeobevná pravidla společnosti, bez ohledu zda je zlá, či dobrá (dovedu si ovšem představit, že když bude nařízeno pozabíjet všechny novorozeňata ve městě, že se tomu vzepře i zákoně dobrá postava). Zatímco zmatená postava (v podstatě anarchista), žije dle vlastních hodnot.

Příkladem zmateně neutrální postavy je třeba Conan. Pomalu tam kam přišel tam spadla koruna z hlavy, byl schopnej zabít jen proto, že se na něj někdo křivě podíval. Měl však jakýsi vlastní barbarský kodex, např. úctu k ženám, kterej byl pro něj nepřekročitelnej.
Lawful - zákon je špatný překlad, spíše bych řekl pořádek. To že je postava Lawful neznamá že musí dodržovat zákony něčeho, nejprve musíš vzít v potaz jak se k nim postaví - máš zlého tyrana co má zákony na svém panství zákony které vykořistují obyvatelstvo, tak příchozí paladin je zřejmě dodržovat nebude.
Ano, proto jsem tam napsal ten příklad s novorozeňatama v závorce.
No dyt jistě ale můj příklad byl k tomu, že někomu kdo je zákoně dobrý může přijít na základě jeho vlastního myšlení, že elfové v horské vsi jsou ti kdo vykořistují tamní lid. Co pak udělá zákonně dobrá postava?
Zaznamenáno
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #72 kdy: Červen 29, 2009, 09:52:36 am

Dejme si s píš příklad jinej. Třeba ten, že pro zákoně dobrou postavu by byla asi nesnesitelná vláda Asherah jako byla v Timpanii. Jejich zákony by rozhodně nepřijala.  Nemyslím si, že v Horské teď dochází k nějakému zlému vykořisťování obyvatel, aby se proti měsíčním elfům postavili jiné zákoně dobré postavy. Samozřejmě z pohledu trpaslíka je to jíné  Smích.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #73 kdy: Červen 29, 2009, 10:16:24 am

vzhledem k tomu, že nikdo neplatí prodavače to vykořisťování je a je více vidět u rasově rozdílných společností  Škleb
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #74 kdy: Červen 29, 2009, 10:48:25 am

bohuzel... prodavaci se plati Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS