Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 13, 2024, 11:18:03 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Anketa
Otázka: Proč už nehraju na Kandošce?  (Hlasování ukončeno: Květen 02, 2013, 01:12:31 pm)
Neni tam žádná zábava (chybí mi progres příběhu, akce, turnaje...) - 3 (12%)
Je tam málo lidí (kdyžtam vidim těch pár lidí, tak jdu raději dělat něco jinýho) - 4 (16%)
Je jaro, sluníčko svítí, ptáčkové zpívají a já netrpím alergiemi, chodím raději ven, nwn jsou sezónní záležitostí na zimu - 1 (4%)
Hraju něco jinýho (prostě mě teď baví jiná věc) - 2 (8%)
Nemám čas z jakýchsi objektivních důvodů nespojených s ničím z výše uvedeného (stěhuju se, rodim, sestrojuji nukleární hlavici, pracuju tvrději než Chuck Norris) - 8 (32%)
Jiný důvod (napiš do postu) - 7 (28%)
Celkem hlasů: 24

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: Chcíplej pes  (Přečteno 36426 krát)
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #30 kdy: Duben 27, 2013, 12:06:07 pm

uff... Úsměv
Přesně, uff.. Šok

Běžně hraju jinde, ale byl jsem otráven tamním děním a tak jsem si řekl, zkusím Kandelábr, třeba to bude lepší, třeba tu zůstanu. Jenže RP je pro mě nedílnou součástí hry, dungování a pvp je pro mě až hodně za tím. A ruku na srdce, úroveň RP je na Kandelábru hrozná, možná zde je pár dobrých RP hráčů, s kterými má smysl hrát, ale rozhodně to není většina.

Říkal jsem si, že se třeba zkusím začlenit do jedné nejmenované církve a bude to za něco stát, ale když mi ani členové této církve, vrchní představitelé, nebyli schopni o svém bohu říct více než se píše na webu (troufám si říct, že toho o něm řekli ještě méně) tak to je smutné. A tohle není jediný příklad. Vadí mi, když mi chodí ooc zprávy o tom, zda s postavou kterou vůbec neznám nepůjdu dung. Vadí mi jak se velká část dění zjevně domlouvá v OOC rovině a IC se tomu věnuje pozornost minimální (a nebo možná v uzavřených skupinkách, do kterých se přirozenou cestou dostává špatně).

To co se hraje zde, bych přirovnal k wowku, ale já hledám něco, co se bude blížit spíš PnP. Je mi líto, ale po RP stránce nemá Kandelábr co nabídnout.
Tohle je psycho. To to tu takhle opravdu fungovalo? Mám pocit, jako bys mluvil o jiném světě, hrál jsem od zimy hrubým odhadem s nějakými 15-20 lidmi a vždycky jsem se dočkal aspoň nějakého RP. Nebylo to pokaždé dokonalé, ale snaha byla a to se cení nejvíc.

Po dlouhý zimě si lidi určitě užijou konečně pěkný počasí ale určitě to není jedinej důvod proč tu chcípl pes.

Přišel jsem na K2 kvůli lidem. Který tu přestávají hrát asi kvůli podobným problémům.

Můj poslední log do hry byl, když jse vyrazil na piráty a DM mě okradlo a nechtělo mě pustit přes očistec. ( nedělal jsem tam kolečka ale šel jsem tam poprvé )

To by mě ani tak nerozhodilo, kdyby mě DM neokradlo takhle několikrát za ty dva měsíce co jsem na K2 byl Smích. Ale ani to by mě tak nerozhodilo. Ale za ty celý dva měsíce jsem nezažil jedinej kvest a ani žádný zpestření hry.

Takže nemluvím za všechny ale přímo můj osobní pohled je takovej, že hraju a pořád mě někdo hlídá a buzeruje a znechucuje hru. To jako pardon ale to si radši zahraju singl NWN nebo jakýkoliv jiný RPG.

Ale nadruhou stranu tenhle server je fakt pěknej a hrozně moc lituju toho kdo si s tím dal takovou práci a kvůli kravinám to jde do háje.

Chápu že někdo nemá čas, ale tak ať se na to vykašle nebo to dělá jen jeden den v týdnu a těch DM může být fakt víc. Nebo ať chytá opravdový bugery a "pekaře". A ne to že jdu poprvé v týdnu na piráty a když vidím, že to nedávám, tak se nechám zabít. Dostanu okradení, DM mě zvedne a zabíjí všechny NPC kolem mě abych nemohl umřít. Opravdu paráda Smích moc mě ta hra pobavila.
Tohle taky docela koukám, ale nebudu k tomu nic říkat, nebyl jsem u toho. Snad jen dvě věci, mohls to jen špatně pochopit nebo mohlo DM udělat chybu (ano, jsou to taky jen lidi Úsměv ). A opakovaně? Pokud to opravdu někdo z nějakého důvodu dělá, tak stačí prostě říct a posvítí se na něj.

A dál jen krátce:
Ad Dajardd:
Knihy řemeslné i magické mají větší cenu a minimálně Yariel je jako bývalý knihovník vykupuje, nesnáší pohled na to, když se k nim někdo neumí chovat Mrknutí Už jsem kupoval od více hráčů, ale asi si postavy hlídají své odbytiště Smích Pro léčení nemocí by všechno potřebné mělo být v lékárně, snad s výjimkou lektvarů proti moru, ale opět se stačí zeptat pár postav IC, někdo z nich tě za mnou dost možná pošle (díky dárci lektvarů Mrknutí ). Nový velitel stráží má bohužel starosti v reálném světě, ale zatím nebylo potřeba ho vyměnit, když tu teď skoro nikdo nehraje (stejně zákoník Elfí, taky je hotový).

Ad Laxus:
Taky zastávám názor, že hráči musí být schopní hrát si sami i bez DM.. Když vezmu klasický papírový dračák, tak co tam DM dělalo? Tvořilo svět a staralo se, aby ten svět nějak reagoval na to, co dělají hráči. To přece obstarává hra samotná, svět tvoří a na hráče do jisté míry taky reaguje (otevřeš truhlu => najdeš poklad, nepřátelé útočí atd.). Tedy hrajte a když budete hrát hezky, tak si vás DM všimne. A když budete hrát hezky častěji, tak jednou si vás všimne i ve chvíli, kdy bude mít čas, a třeba vám nějak hezky hru zpestří. Mrknutí Vždyť tak se to dělalo vždycky (aspoň co já pamatuju), že do kanálu družiny šlo IC hlavně ve dvou případech:
  • když se zrovna účastníte questu s DM (to je nutnost)
  • když by se hodila reakce DM, např. mluvím na NPC, dělám něco, na co hra nedokáže IC správně reagovat atp.
Na druhou možnost už musíš obvykle mít u DM nějaký svůj obrázek (a DM čas a chuť, to je za odměnu), a ten získáš zase jenom hrou, zejména tím, co píšeš do družiny. Úsměv


A na závěr, na Šedostínku nedám dopustit, díky za ni! A vůbec všichni DM jsou fajn a dělají dost, co jsem měl možnost slyšet, ikdyž nejsou tolik vidět nebo s nimi někdy nesouhlasím. Mrknutí
Poslední změna: Duben 27, 2013, 12:17:07 pm od Geralt z Rivie Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Dajardd
Host
Odpověď #31 kdy: Duben 27, 2013, 01:24:22 pm

Pro me slaba utecha Geralte. Po druhem tretim a ctvrtem pokusu o nabizeni ruznych knih jsem rezignoval. Ohledne noveho velitele strazi: mno...
byl to looser. Prisel sem s velkou pompou, jako vyslanec samotneho Jupitera a odesel rychleji nez chcanky z meho tela dnes po ranu. Kdyz predokladam ze nebudu hrat, tak proc se do toho proboha seru? Dnes chce byt kazdy hvězda, co nejrychleji. Ukousl si velke sousto a spoluznechutil mi hru. Starosti ma kazdy z nas a ja tady sve nebudu ventilovat. Zvolili jste (vy podpovedni) a zvolili jste spatne.
Ani bych se nedivil tomu, pokud jste se chovali podobne k nekterym hracum, ze odesli. Co dela Sedostinka a vedeni proto, aby zde udrzeli kvalitni hracskou zakladnu? Hovno.
Nabil jsem pocit, ze potrebuji jen patolizaly, kterí se jim budou klanet. A utrvrzovat je v jejich velkoleposti. ,,Oh dekuji, to byl bajecny kvestik. Ano ano, dam ti odmenu. Tobe dam dneska trest, protoze me dneska boli brisko.,, 
Pred dvema lety me bylo doporuceno, ze jestli se mi tady nelibi muzu jit hrat jinam: tak jsem sel. A v soucasne dobe odesli i jini. Vypada to, ze to co platilo tehdy plati i dnes a ja se loguji kdyz mam chut, coz ted vubec nemam. A proc tu jeste zustavam? Abych vam rekl svuj nazor.
Ale musim rict, ze tady byl DM, jehoz acc neznam a ten me nekolikrat velmi potesil. Nebylo a neni vse spatné.
 
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #32 kdy: Duben 27, 2013, 02:02:00 pm

Čiastočne zdielam Dajardov postoj a myslím si, že podobne na tom budú aj tie desiatky hráčov čo bez slova K2 opustili, buď sa ich dotklo jednanie šedostínky alebo ich otrávila kvalita hry alebo ich to proste prestalo na tomto servery baviť. Šedostínka má dobré questy, sám som zažil na vlastnú kožu a čo sa mňa týka nemal som problém, zjavne ale nie všetci hráči mali to štastie. Faktom ale je, že cca pred 4 rokmi bola práve ona jeden z dôvodov môjho odchodu z K2 a nebol som sám, je to človek ktorý keď nemá náladu dá ti to znatelne arogantne najavo. O tom každý vie svoje myslím ... a to Dajardovo vyjadrenie s patolízalstvom ... no úprimne, niečo pravdy na tom bude.

Yariel, toto nieje klasický papierový dračák. Ľudia ako napríklad ja a myslím, že ich bude dosť, nikdy dračák nehrali a predsa hrajú NWN.

Čo sa týka tejto ankety mám pocit, že aj tak objektívny výsledok bude nedosiahnuteľný, keďže určite bude kopec hráčov ktorý opustili K2 kvôli 1. alebo 2. alebo (Kvoli nejakemu hracovi alebo DM) a je im nejaké fórum ukradnuté.
Zaznamenáno
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #33 kdy: Duben 27, 2013, 02:35:00 pm

Já nechci píchat do vosího hnízda hoši, ale vím že moje celá rodinka (Isidur,unknown a bráchové) přestali hrát z jednoho jedinýho důvodu. Nelíbí se jim světobříběh stylu " dobrý den pane drowe, to máme dneska ale pěkně co? a to sluníčko jak nám konečně svítí" nebo "smekám poklonu madam. *drow v pravý poledne uprostřed pouště pomyslí si*" .
Nebo třeba to, že se jedno DM věnuje 3 hráčům.. a ostatní jsou pro něj nejspíš taková ta spodní příčka..

Nějak se nám vytratili ty realie a pravidla což?
Zaznamenáno

Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #34 kdy: Duben 27, 2013, 02:58:21 pm

Tak jste si to hezky vyříkali a léto na krku. Docela to uběhlo, což?  Mrknutí
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #35 kdy: Duben 27, 2013, 03:01:17 pm

Pro me slaba utecha Geralte. Po druhem tretim a ctvrtem pokusu o nabizeni ruznych knih jsem rezignoval. Ohledne noveho velitele strazi: mno...
byl to looser. Prisel sem s velkou pompou, jako vyslanec samotneho Jupitera a odesel rychleji nez chcanky z meho tela dnes po ranu. Kdyz predokladam ze nebudu hrat, tak proc se do toho proboha seru? Dnes chce byt kazdy hvězda, co nejrychleji. Ukousl si velke sousto a spoluznechutil mi hru. Starosti ma kazdy z nas a ja tady sve nebudu ventilovat. Zvolili jste (vy podpovedni) a zvolili jste spatne.
...
Inu, velitel stráží se nikam necpal, my "odpovědní" (já a Kinkin) jsme ho nezávisle na sobě zvolili a shodli jsme se na něm, protože prostě postava vypadala jako někdo, kdo se na ten post hodí. Hráč říkal, že neví, jak to bude mít s časem, hned od začátku. Mrknutí
Přesto to špatná volba nebyla, aspoň podle mě. Michael prostě splňoval všechno, co jsem si od nového velitele stráží představoval, a hráč navíc sám začal tvořit zákoník, ikdyž už nelogoval. A když bude potřeba, prostě se zvolí nový, to jsem mu taky říkal hned na začátku. A neumím si dobře představit, že by ti zrovna on znechutil hru.
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #36 kdy: Duben 27, 2013, 03:14:11 pm

...
Co bylo před čtyřmi roky nebo kdykoli jindy, to podle mě nemá smysl řešit, od toho máme dějepis. Jsou to fakta, to ano, ale přítomnost je jiná. Úsměv
A tedy:
  • buď sa ich dotklo jednanie šedostínky
> Ok, beru to, není to tu jediná "tvrdá palice", ale ano, ne každý si s každým rozumí.
  • alebo ich otrávila kvalita hry
> No to už jsem slyšel víckrát, takže na tom něco bude. To je zrovna škoda, protože se tu (teď myslím NWN obecně) dá hrát RP, narozdíl od prakticky všech ostatních her. Přesto trvám na tom, že se tu dá najít krásné RP.
  • alebo ich to proste prestalo na tomto servery baviť
> a to je otázka proč a proto se tu bavíme Úsměv


Klasický dračák to samozřejmě není, ale principy tu stejné jsou, zejména pokud mluvíme o RP. Hrozná spousta věcí, problémů i otázek se dá vyřešit IC ve hře, přesto mi častěji chodí telly na to, co jak je a nebo není. Proč? Protože hráči myslí jako hráči, ne jako postavy. Štve mě něco ve hře? Dá se předpokládat, že postavu to bude štvát taky, tak proč to řešit jako hráč, když to můžu řešit jako postava? A chodí to i od hráčů, co jsou ve stejné lokaci jako já a stojíme na dohled od sebe, takže to nebude tím, že mě někdo nemůže najít.. Mrknutí

Objektivní výsledek tu samozřejmě nejspíš nebude, ale pořád bude objektivnější, než když budou něco vymýšlet "ti odpovědní", kteří tu zůstali hrát, protože oni ty problémy nevidí.. Úsměv

Ad. patolízalství - to má být na mě? Úsměv Pokud ano, tak ve zkratce: neznám člověka, který by nerad slyšel pochvalu, a tak se snažím pochválit nebo poděkovat, když se mi něco líbí nebo pro mě někdo něco udělá. To mi přijde normální, v reálu se chovám stejně a nemyslím, že by mi internetová anonymita dávala právo se chovat jinak. A jen tak mimochodem, stejně jako v reálu většinou říkám konkrétní věci konkrétním lidem, na fórum jde jen malá část Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #37 kdy: Duben 27, 2013, 03:26:28 pm

...
Drowi na povrchu a povrchňani v podtemnu prostě bude vždycky vděčný téma. On by dobrovolně ani jeden na druhou stranu nelezl, aspoň z pohledu logiky a reálií. Jenže hrajeme jednu hru, jejímž smyslem je víceméně nějaká interakce mezi hráči. Navíc jsou ta prostředí systémově málo nepřátelská a tak se chodí i na poklady atd., protože se to prostě vyplatí.

Tak jste si to hezky vyříkali a léto na krku. Docela to uběhlo, což?  Mrknutí
Hehehe, nevím, jestli je konec, ale já jdu zase dělat věci do školy.. léto mám leda za oknem Kroutím očima Úsměv Večer ve hře, ať popojedem Smích
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Dajardd
Host
Odpověď #38 kdy: Duben 27, 2013, 03:35:24 pm

Co jsem chtel rict jsem rekl. Kazdy z nas jednou bude stat sam pred sebou a veskera pravda jeho cinu ho naplno zasahne, vse co vykonal se mu nejakym zpusobem vrátí.
Tahle jediná pravda, predávaná moudrymi od nepameti me drzi nad vodou a obsahuje v sobe vecnou spravedlnost, ktera napravi jakekoliv bezpravi.
Chce to jen viru a trpelivost. GL

P.S. Už jen na žalostném stavu Kandelabrie se mi to potvrzuje...a mnohokrát jinde. Pláč

https://www.youtube.com/watch?v=dj0bmPpwnDc
Poslední změna: Duben 27, 2013, 03:40:58 pm od Dajardd Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #39 kdy: Duben 27, 2013, 04:28:07 pm

...

Tentokrát sa zhodneme, súhlasím.

Yariel: patolizalstvi nebolo určite na teba, nebolo smerované na nikoho konkrétneho, len som súhlasil s tým výrokom a vidim na tom niečo pravdy.

Keď tak čítam príspevky hráčov tak každého dráždi iná vec, pre ktorú server opustil, zbežne možno tak:
1. Globálna kvalita RP (nespokojnosť s úrovňou IC hry iných hráčov, OOC vybavovanie namiesto IC atd..)
  - ako som si všimol K2 dost postráda rôznych IC hračičiek a vylepšení oproti iným serverom, ako napríklad zmieňované krídla, aspoň pár subrás a iné rôzne doplnky, ktoré by sa fakt šikli.
  - OOC informacie  podtemnak-zlocines  atd... tiez k IC nepridava
2. Nesúhlas so svetopríbehom a všeobecne s dianím okolo IC roviny
3. Nespokojnosť s rozhodovaním DM
4. Málo akcií, málo questov, málo dynamiky a akcie zo strany vedenia serveru (vrátane názorov, že k2 má kopec vecí ktoré sa nevyuživajú)

Na druhej strane sú hráči, ktorí prestali hrať z časových dôvodov alebo ako napríklad ja kde nemám na čom hrať a momentálne nemám motívaciu hľadať spôsoby ako to napraviť.
Keď sa to spojí dostaneme prázdny server. Štatistika ukazuje, že aj iné servery postihla strata návštevnosti, čo prisudzujem k zmene počasia. Nwn je zjavne sezónna záležitosť. Každopádne 4 body čo som zhrnul sú napravitelné a zmenitelné, ak bude samozrejme komunita chcieť.

Poslední změna: Duben 27, 2013, 04:33:09 pm od Laxus Zaznamenáno
GeForce
Hrdina
***
Příspěvků: 344


S úsměvem je každý den hezčí!


Zobrazit profil
Odpověď #40 kdy: Duben 27, 2013, 05:19:42 pm

...

To shrnutí se mi líbí a pokud s tím nic neuděláme, bude takové jaké je - mizerné... tak doufám, že se alespon pár lidí připojí k mému nápadu a zkusíme něco rozjet, když bude chuť. Psal jsem i vyšším inšancím a rád bych hru zpestřoval i jinak, tak uvidíme, zda-li bude dopřáno  Smích
Zaznamenáno

Geofery

"To je zase neusovina, to ti povim.." - OpOneill Škleb

Cagus je týpek Mrknutí
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #41 kdy: Duben 27, 2013, 05:24:17 pm

čaute Úsměv

Jsem jaká jsem, ale slavnostně slibuju, že se nezměním. Jsem zákeřná, náladová a protivná a rozhodně nenosím na tričku růžový motýlky a už vůbec mi neimponuje mužské ego, které se neumí sehnout. Nu, ale světopříběh se blíží ke konci a tak ráda uvolním místo lepším, šikovnějším - možná těm největším křiklounům? Úsměv

Takže ještě jednou čaute dneska a zítra, nějak to dopadne Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Dajardd
Host
Odpověď #42 kdy: Duben 27, 2013, 05:37:39 pm

Už bylo na čase:

https://www.youtube.com/watch?v=22ut_pzoWgY

Litovat tě nebudu.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #43 kdy: Duben 27, 2013, 06:06:49 pm

Už bylo na čase:

https://www.youtube.com/watch?v=22ut_pzoWgY

Litovat tě nebudu.

Zase ta guma... hm... Smích
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Dajardd
Host
Odpověď #44 kdy: Duben 27, 2013, 06:34:41 pm

http://www.youtube.com/watch?v=cia-YuIlFzs

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS