Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 10, 2024, 09:04:42 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2073183 krát)
Orbi
Host
Odpověď #1125 kdy: Září 11, 2008, 09:34:52 am

http://easydamus.com/chaoticneutral.html na tejto stranke su presvedcenia naozaj detailne rozpisane ... ku kazdemu je tam niekolko stran
Zaznamenáno
Weles
Lord
****
Příspěvků: 899



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1126 kdy: Září 11, 2008, 10:01:42 pm

No ja si prave myslim, ze zakona postava by se mohla dostat do krizku se zakonem a mohl by ji vadit mnohem vice, nez chaoticke, pokud je ten zakon v rozporu s jejim osobnim presvedcenim a zasadami.

A to i zakonně dobrá postava, která se ale spíš bude snažit ty zákony změnit, popřípadě odejít, než aby je porušila... i když nevim, co by dělal zákoně dobrej válečník v královské gardě, kdyby jeho král vydal zákon na vyvraždění všech novorozeňat...

Jako nevim, nejsem nějakej NWN/DnD guru, abych tohle věděl s jistotou, spíš popisuju, jak jsem si to vyložil já a celou dobu jsem tu podle toho hrál.
Zaznamenáno

"I am all singing all dancing crap of the world!"
John Faker
Nováček

Příspěvků: 19



Zobrazit profil
Odpověď #1127 kdy: Září 12, 2008, 06:55:40 am

Já si zpravidla dám přesvědčení neutral a DM ať mi s ním šoupne k dobru nebo zlu dle stylu mé hry.....
Zaznamenáno
Zax19
Šampión
**
Příspěvků: 105


Zobrazit profil
Odpověď #1128 kdy: Září 12, 2008, 11:33:07 am

tak nějak souhlasim s Welesem, zákonost a chaos je čistě stav postavy, jestli sama má nějaká pravidla. Ty ale nemusí vůbec souviset se zákony společnosti, navíc postava cestuje, tudíž se i mění podmínky okolo ní. A jak už řekl Weles, i zákonná postava, která doposud souhlasila se všemi body zákonů na určitém území se může dostat do takové patové sitace, vždyť na to je založeno šílený množství herních, filmových a knižních zápletek.. v této sitaci si myslim, že rozhodnití už nezávisí na zákonnosti, ale na dobrotě..
to máte jako třeba duel, kdy postava zvítězí, může pak zasadit smrtelnou ránu, idkyž je hodná, pokud ví, že ten člověk je zločinec (zákonnost-zlo musí zemřít), popřípadě třeba čístě z důvodů nesouvisejících s přesvědčením, třeba msta za příbuzného..
opačně jiná zákonná postava třeba respektuje právo na soud, tudíž ho nechá žít a nechá ho soudit
naopak zlá postava mu může dát milost, pokud je ve městě nová a chce se jen "ukázat" místnímu podsvětí a dostat se do jejich přízně...
a jedna věc na posled:
vždycky, než začněte spojovat zákonnost a zákony společnosti, tak si vzpomeňte na barda, který musí respektovat zákony, protože se chce volně pohybovat, chce chodit po hospodách a dostat se k dobře platící sortě.. ačkoli je chaotický, což vychází z jeho "děvkařské" povahy, žití ze dne na den, bez velkého záměru  Úsměv
Zaznamenáno

Brun Derg - zhrzený bard a armádní bubeník, navrácený z pole, v tuto chvíli pravděpodobně zaneprázdněn praním plín u pramenů Brundibáry
Sathiran
Hrdina
***
Příspěvků: 407



Zobrazit profil
Odpověď #1129 kdy: Září 12, 2008, 11:42:11 am

Ja zakonnost beru taky predevsim jako drzeni se sveho kodu, vzdyt zakonne zla postava taky asi nebude davat kazdou chvili pozor, aby treba nerusila nocni klid, kdyz nekomu vyhazuje do povetri pul palace  :lol: Ale od toho, ze ten kod ma, by se mela odrazet nejaka metodika chovani, precijen mit vlastni kodex do znacne miry primo znamena ve spouste situaci predurcenost k jednomu typu reakce, pokud se nejedna o nejake extremni pripady.

Na druhou stranu chaoticka postava svuj kodex nema, tzn. nema "prednastavene" chovani a nezalezi ji na tom, protoze to povazuje za svazujici.

Velkou roli v tech konkretnich situacich hraje druha osa presvedceni, ktera chaoticke postave urcuje vetsinu jednani primo a zakonne neprimo, protoze hodne ovlivni ten jeji kodex chovani.

Z cehoz snad doufam je videt, jak se presvedceni odrazi IC a ze to imho rozhodne neni jen buildovaci omezeni, jako treba pocet skillpointu
Zaznamenáno



Inthuul Chath Olath - Je libo prsten ci amulet od nejvycuranejsiho z drow?
Ilztdaer Arkenund Olath - Nejmladsi arachnomancer v historii zname i nezname
Acc: BhaaL69, ale pozor, nejsem ten Bhaall
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #1130 kdy: Září 12, 2008, 03:29:26 pm

Já si třeba představuju chaoticky zlou postavu jako hrdlořeza a lapku
kterej zcela otevřeně ať už pro zábavu nebo za nějakým cílem vyvražďuje vesnice, znasilňuje ženy  a pod.
Zatímco zákoně zlá postava mě přijde typická pro intrikáře, kterej v podstatě ctí zákony, ale pomalu spřádá plány např. převratu. A jeho pravé já se ukáže až když to sklapne. Ty jsou v podstatě nejnebezpečnější (prostě typickej had)

Když se zamyslím nad tabulkou přesvědčení, tak se mi nabízí jednoduchá definice:  z vrchu dolů je posun od dobrácké povahy ke zlu
                   z leva do prava od pořádku k anarchii (anarchie, ale přeci neznamená, že nemůžeš mít vlastní zásady)
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #1131 kdy: Září 12, 2008, 05:20:41 pm

Citace: "Erunamo"
Já si třeba představuju chaoticky zlou postavu jako hrdlořeza a lapku
kterej zcela otevřeně ať už pro zábavu nebo za nějakým cílem vyvražďuje vesnice, znasilňuje ženy  a pod.
Zatímco zákoně zlá postava mě přijde typická pro intrikáře, kterej v podstatě ctí zákony, ale pomalu spřádá plány např. převratu. A jeho pravé já se ukáže až když to sklapne. Ty jsou v podstatě nejnebezpečnější (prostě typickej had)



No, trošku ti tam vypadnul neutral evil, kterého osobně považuju za nebezpečnějšího. Není svázán nějakými zásadami a nehledí na důsledky svých činů pro ty ostatní a přitom nevraždí zbytečně a neupoutává pozornost.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
(CZ)Lenny
Hrdina
***
Příspěvků: 433



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1132 kdy: Září 14, 2008, 07:41:05 pm

pri uceni se cizi reci se bere zakladni hodnota znalosti nebo i s bonusama? jestli dkyz mam neco +5 znalosti jestli se muzu naucit o jazyk navic Úsměv
Zaznamenáno

You're like a baby, making noise, don't know what to do.
Amy
Host
Odpověď #1133 kdy: Září 21, 2008, 06:19:54 am

Dotaz: POkud prodávám v Bazaru, na čí účet jdou penízky?
Na můj osobní, na účet spolku, nebo na účet církve?

Dá se nějak nějaký účet preferovat?

Dotaz číslo dvě - upravovali se lékárny, aby měli větší efekt, ale co s lahvičkama?
Takové léčení kritického zranění (4) léčí skoro stejně jako (3). Je možné to odstupnovat? Čtyřkové léčení je v podstatě neprodejné, každý koupí uzdrav...


Dotaz číslo tři. Recepty (4) jsou pro každý lekvar jiné - mají všechny lekvary své 4,5tkové varianty? (Sila např.)
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1134 kdy: Září 21, 2008, 08:47:37 am

Citace: "Amy"
Dotaz: POkud prodávám v Bazaru, na čí účet jdou penízky?
Na můj osobní, na účet spolku, nebo na účet církve?

zisk jde na ucet te postavy co vec do bazaru dala

Citace: "Amy"

Dá se nějak nějaký účet preferovat?

jestli myslis moznost vyberu mezi svym, spolkovym nebo cirkevnim ucetem tak ne

Citace: "Amy"

Dotaz číslo dvě - upravovali se lékárny, aby měli větší efekt, ale co s lahvičkama?
Takové léčení kritického zranění (4) léčí skoro stejně jako (3). Je možné to odstupnovat? Čtyřkové léčení je v podstatě neprodejné, každý koupí uzdrav...

obvazy se trochu posili
lektvary ti neposilim protoze jsou to bezne kouzla uz s danym efektem, mozna jen trochu by to slo, ale je nutnej zasah do 2da

Citace: "Amy"

Dotaz číslo tři. Recepty (4) jsou pro každý lekvar jiné - mají všechny lekvary své 4,5tkové varianty? (Sila např.)

Vsechny lektvary i hulky maji 4, 5 verzi.
Nektere druhy lektvaru maji i vylepsenou 2. sadu efektu.
Treba jako obvazy zakladnim postupem jde udelat obvaz 6, ale kdyz se vi jak udela se az obvaz 15.
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1135 kdy: Listopad 04, 2008, 10:02:18 am

Mam dotaz na system hry.V systemu D20 ( coz je D&D a nwn ) plati pravidlo ze kdyz hodim na 1D20 cislo 1 znamena to automaticky neuspech (coz kdyz se podivam na vypis ve hre funguje to tak ), ale v klasickem D20 sytemu take plati ze kdyz padne na 1D20 cislo 20 znamena to automaticky uspech i kdybych se nemel sanci trefit na utok a nebo prehodit TO pasti atd..... Toto druhe pravidla automatickeho uspechu pri hodu 20 jsem zatim nikde ve hre nepostrehl, jak to tedy funguje ?Timto ma vlastne ve hre hrac moznost uspet v nekterych situacich ( stoji pri nem bohove atd ... ) a spestruje to hru.
Vite nekdo tedy jak to v nwn ( popr v K2 ) funguje ?
Dikec.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #1136 kdy: Listopad 04, 2008, 01:14:24 pm

Utok prri 20tke je automaticky uspech, nie?
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1137 kdy: Listopad 04, 2008, 01:34:59 pm

Utok prri 20tke je automaticky uspech, nie?

tim si nejsem uplne jisty a stejne by to prave melo byt i u pasti.Ale kdyz ti napise nejaka past, nebo dvere ze uspech je nemozny tak nevim jestli je to s tou dvackou tak jak si myslime
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #1138 kdy: Listopad 04, 2008, 02:29:58 pm

u pasti ti rozhodne 20 nepomuze, pokud se to tu neupravovalo
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
cyco
Šampión
**
Příspěvků: 127



Zobrazit profil
Odpověď #1139 kdy: Listopad 04, 2008, 02:50:02 pm

20tka pri utoku tu znamena automaticky zasah. Aspon co ja vim.

U pasti a odemykani to podle me snad nebylo nikdy ne (standard NWN) ..protoze pokud je postava v klidu (neni v boji nebo ma na to feat) tak si vzdy hodi 20 a spocte se jestli na to ma DC. Kdyby to tak nebylo tak by tu kazdej s jednim bodem mohl otevrit cokoli (cekal by na 20tku).
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS