Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 15, 2024, 03:46:19 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 353
  Tisk  
Autor Téma: Odpadkový koš  (Přečteno 1668830 krát)
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #1530 kdy: Srpen 06, 2009, 06:19:40 pm

Jo mě se taky nejde přihlásit. Inak astere hlášení od správce je IC je to správce uzemí na něj dou všechny stížnosti kdyš přijde bulva aa začne vraždi prodavače asi prvně zajidou za ním on povolá ochranku atd a pak o tom dá vědět svým pánům jedina nevyhoda tu je že systemově nejde zjistit zda utočil sumon přítelíček nebo čistě hráč. Ono v tom připadě měli dotyční vudci uzemí  se poptat telem jak to bylo aby nedošlo k nedorozuměním.

Jasně, pokud někdo napadne obchodníka ve městě, je jasné, že ho vidí desítky lidí. A jak říká Neus, asi se najde někdo,kdo ho popíše a muze se přistoupit k nějakému dalšímu IC jednání. Ale vem si prostě, jak jsem se u PC tvářil, kdyz na mě vybafla Amy s tím, že je na mě několik hlášení o tom, jak vraždím její zaměstnance (obchodníky). Takže jsem reagoval tím,že nemám tušení o co jde (protože to vždy byla vyvolaná bulva, unelador byl několik lokací mimo), takze nema nikdo IC šajn o tom, že za tím stojí Unelador). Načež mě Amy málem napadla. Dost nelibě jsem na to reagoval tellem.

Pokud by to bylo udělané tak, že je v hlaseni zprava o útoku + jmeno útočníka a to přesně (bud jméno postavy, pokud se aktivně účastnila útoku.. nebo příšery, která napadla), nikdo by nic neměl nic proti a pak ano, je to IC hlášení a hotovo, hrajeme dál. Pokud ale je útok připsán osobě, která za útokem nestojí, tak to prostě brát jako IC hlášení nemůžeme. V takovém případě musíme přeci postupovat tak, že mam jen hlášení o nějakém útoku na obchodníky a začít podle toho IC jednat (pátrat, zajistovat obranu atd). Já si vážně připadám už trapný ale nedá mi to. Tady je to prostě normální chování jak ze strany vedení tak ze strany hráčů.

Příklad. 1, vendelín napadne strážného u orků..ano strážní asi podali zprávu o napadení - jediné, co mohlo ovšem v popisu stát je, že se jednalo o gnoma, jelikož byl dotyčný zahalený v mocné magii (odpor ovšem dostane jen Vendelín)
2, zabiju strážné (RKK) dole v podtemnu... opět se děje to samé. Jak mne mohl někdo popsat? Útočník byl efl, či hubený člověk celý zahalený v magii. Jelikož to bylo v podtemnu, tak s největší pravděpodobností se jedná o drowa. Ano, z toho všichni usoudili, ze to byl Unelador.
3, vyvolana bulva zabije obchodnika a je zabita/odvolana.. majitel neni vubec v dané lokaci ani poblíž. Je předání zpráva o útoku, ve které stojí, že pachatelem byla nikoliv nějaká bulva ale Unelador.

Vážně, nezlobte se. Dokud to bude takto, tak to prostě nejde. Vážně ne.
To o čem píšeš to jsou všechno technické nedostatky systémů které prostě jsou jak jsou a ošetřeny možná ani nebudou. Např system karmy jsme nikdy nepochopil nahoře možná funguje ale dole se mužem zabijet  dennodenně bez kažení karmy i kdyš podtemno má jiné zásady něco jako zakony džuungle. Jinak co se tyče magických ochran myslím že někde na forum bylo že ochrany typu kamenka stínovej štít předtucha atd nemaj žádnej  ic viditelnej efekt  viditelnej efekt má max obraz nebo lepší inv.
Poslední změna: Srpen 06, 2009, 06:23:10 pm od Tadomekaari Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #1531 kdy: Srpen 06, 2009, 06:28:38 pm

Jo mě se taky nejde přihlásit. Inak astere hlášení od správce je IC je to správce uzemí na něj dou všechny stížnosti kdyš přijde bulva aa začne vraždi prodavače asi prvně zajidou za ním on povolá ochranku atd a pak o tom dá vědět svým pánům jedina nevyhoda tu je že systemově nejde zjistit zda utočil sumon přítelíček nebo čistě hráč. Ono v tom připadě měli dotyční vudci uzemí  se poptat telem jak to bylo aby nedošlo k nedorozuměním.

Jasně, pokud někdo napadne obchodníka ve městě, je jasné, že ho vidí desítky lidí. A jak říká Neus, asi se najde někdo,kdo ho popíše a muze se přistoupit k nějakému dalšímu IC jednání. Ale vem si prostě, jak jsem se u PC tvářil, kdyz na mě vybafla Amy s tím, že je na mě několik hlášení o tom, jak vraždím její zaměstnance (obchodníky). Takže jsem reagoval tím,že nemám tušení o co jde (protože to vždy byla vyvolaná bulva, unelador byl několik lokací mimo), takze nema nikdo IC šajn o tom, že za tím stojí Unelador). Načež mě Amy málem napadla. Dost nelibě jsem na to reagoval tellem.

Pokud by to bylo udělané tak, že je v hlaseni zprava o útoku + jmeno útočníka a to přesně (bud jméno postavy, pokud se aktivně účastnila útoku.. nebo příšery, která napadla), nikdo by nic neměl nic proti a pak ano, je to IC hlášení a hotovo, hrajeme dál. Pokud ale je útok připsán osobě, která za útokem nestojí, tak to prostě brát jako IC hlášení nemůžeme. V takovém případě musíme přeci postupovat tak, že mam jen hlášení o nějakém útoku na obchodníky a začít podle toho IC jednat (pátrat, zajistovat obranu atd). Já si vážně připadám už trapný ale nedá mi to. Tady je to prostě normální chování jak ze strany vedení tak ze strany hráčů.

Příklad. 1, vendelín napadne strážného u orků..ano strážní asi podali zprávu o napadení - jediné, co mohlo ovšem v popisu stát je, že se jednalo o gnoma, jelikož byl dotyčný zahalený v mocné magii (odpor ovšem dostane jen Vendelín)
2, zabiju strážné (RKK) dole v podtemnu... opět se děje to samé. Jak mne mohl někdo popsat? Útočník byl efl, či hubený člověk celý zahalený v magii. Jelikož to bylo v podtemnu, tak s největší pravděpodobností se jedná o drowa. Ano, z toho všichni usoudili, ze to byl Unelador.
3, vyvolana bulva zabije obchodnika a je zabita/odvolana.. majitel neni vubec v dané lokaci ani poblíž. Je předání zpráva o útoku, ve které stojí, že pachatelem byla nikoliv nějaká bulva ale Unelador.

Vážně, nezlobte se. Dokud to bude takto, tak to prostě nejde. Vážně ne.
To o čem píšeš to jsou všechno technické nedostatky systémů které prostě jsou jak jsou a ošetřeny možná ani nebudou. Např system karmy jsme nikdy nepochopil nahoře možná funguje ale dole se mužem zabijet  dennodenně bez kažení karmy i kdyš podtemno má jiné zásady něco jako zakony džuungle. Jinak co se tyče magických ochran myslím že někde na forum bylo že ochrany typu kamenka stínovej štít předtucha atd nemaj žádnej  ic viditelnej efekt  viditelnej efekt má max obraz nebo lepší inv.

1, no to je právě to, o čem mluvím/mluvíme. Pokud to má prostě nedostatky, které možná ani nejdou opravit, tak se podle toho mají všichni přizpůsobit a ne vylozene kazit hru tem, co se snazi hrat zlo.
2, co je to za divnou úpravu hry, když já ten efekt vidím... vidím ho u jiných ... takže tohle je - nezlob se - jen ulehčení hry pro "dobrou"stranu, protoze nekomu se zlo nelibi. Coz chapu. Ale nesnažte se všechno resit tim, ze si vse upravite podle sebe. Videl te hraničár, kouzlo nema viditelny efekt atd. To to můzeme zabalit a hrát si spolu na pisečku a kecat u ohne. Kdyz budeme chtit zlo, tak si zajdeme do podtemna nebo na Acrony. Ostatni zlo tady nema co dělat. My chceme v klidu expit, craftit a kecat u ohně.
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Amelor
Host
Odpověď #1532 kdy: Srpen 06, 2009, 06:31:36 pm

ONO TO ŽIJÉÉÉ!!!
Zaznamenáno
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1533 kdy: Srpen 06, 2009, 06:40:18 pm

... Jinak co se tyče magických ochran myslím že někde na forum bylo že ochrany typu kamenka stínovej štít předtucha atd nemaj žádnej  ic viditelnej efekt  viditelnej efekt má max obraz nebo lepší inv.

To ti rekl jiste nejaky hodne zkuseny RP hrac, vid ?  Smích Kouzlo kamena kuze nema graficky efekt pokryti tela kamenym filmem ? Neni to videt ani graficky ? Nebo si tu jen nekdo neco vymyslel tak, aby mu to pasovalo ? Dobre tedy. Tak v tom pripade si ja na sebe kouzlim kouzlo nazvane tajemne utajeni, ktere nema sice graficky efekt ale zato me nikdo nepozna z hlediska RP. Dohodnem se tedy alespon na tomto ?  Smích
Zaznamenáno

Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #1534 kdy: Srpen 06, 2009, 06:54:26 pm


1, no to je právě to, o čem mluvím/mluvíme. Pokud to má prostě nedostatky, které možná ani nejdou opravit, tak se podle toho mají všichni přizpůsobit a ne vylozene kazit hru tem, co se snazi hrat zlo.
2, co je to za divnou úpravu hry, když já ten efekt vidím... vidím ho u jiných ... takže tohle je - nezlob se - jen ulehčení hry pro "dobrou"stranu, protoze nekomu se zlo nelibi. Coz chapu. Ale nesnažte se všechno resit tim, ze si vse upravite podle sebe. Videl te hraničár, kouzlo nema viditelny efekt atd. To to můzeme zabalit a hrát si spolu na pisečku a kecat u ohne. Kdyz budeme chtit zlo, tak si zajdeme do podtemna nebo na Acrony. Ostatni zlo tady nema co dělat. My chceme v klidu expit, craftit a kecat u ohně.

No prostě pokud vím tak bud na K foru nebo na Eq foru to bylo kouzla typu kamenná kuže atd všechny ty efekty nejsou ic jsou to ooc efekty aby hráč poznal že něco takoveho na sobě má. Ono všimni si na eq ten efekt zkamenění u kamenné kuže odstranili uplně. Technicky tvurci NWN  se vyprdli na nějake HCRP servery atd podle nich každe boost kouzlo by mělo mit nějake viditelnej efekt což většina má ale určitě ic neudivdíš kolem něj samá očiska bublinky kolem hlavy atd i kdyš je to fantazy tak neni moc ic aby každá 2 osoba byla chodící socha nebo chodící kurovec. A jestli jo tak si jako spravnej drowak vypěstuju  velmi  vypělý druh termitu a budu vám hrozi nech toho nebo na tebe pustím termity Úsměv
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #1535 kdy: Srpen 06, 2009, 06:56:11 pm

... Jinak co se tyče magických ochran myslím že někde na forum bylo že ochrany typu kamenka stínovej štít předtucha atd nemaj žádnej  ic viditelnej efekt  viditelnej efekt má max obraz nebo lepší inv.

To ti rekl jiste nejaky hodne zkuseny RP hrac, vid ?  Smích Kouzlo kamena kuze nema graficky efekt pokryti tela kamenym filmem ? Neni to videt ani graficky ? Nebo si tu jen nekdo neco vymyslel tak, aby mu to pasovalo ? Dobre tedy. Tak v tom pripade si ja na sebe kouzlim kouzlo nazvane tajemne utajeni, ktere nema sice graficky efekt ale zato me nikdo nepozna z hlediska RP. Dohodnem se tedy alespon na tomto ?  Smích
To si říkáte rp hráči podle vás je rp jen to co vidím na obrazovce vubec žádná představivost. Taky občas vidím na obrazovce typka bez hlavy protože nemám v overide jeho hlavu a neříkám mu hele ty nemáš hlavu  to si pěstuješ rybník? Jinak kouzlo tajemné utajení není kdyby jsi ho nějak ic vytvořil a dm ti to povolila tak prosím. A ještě věc kdyšna sebe hodíš kamenku nebo kuru bufy atd tak pokud už trváš na grafickém efektu tak tě pak stejně každej pozná je jendo jestli máš tu nebo tu barvu oblečení bo  magiči chodí věčně v bufech. A lidi si na to zvyknou.
Poslední změna: Srpen 06, 2009, 07:03:25 pm od Tadomekaari Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #1536 kdy: Srpen 06, 2009, 07:06:08 pm

Když seš tak chytrej, tak jak takové kouzlo - třeba kamenka - může snižovat zranění, když nemá onen viditelný efekt? Já bych přísahal, že ti snižuje zranení právě ten kamenný obal kolem tebe  Smích A jeste by mě treba zajímalo takové kouzlo neviditelnosti, jak může fungovat, kdyz nemá viditelný efekt?  Smích V takovém případě by měla být postava v invisu normálně viditelná a jen by ti to hodilo hlášku "prochází kolem tebe osoba, která je neviditelná"
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #1537 kdy: Srpen 06, 2009, 07:07:44 pm

Když seš tak chytrej, tak jak takové kouzlo - třeba kamenka - může snižovat zranění, když nemá onen viditelný efekt? Já bych přísahal, že ti snižuje zranení právě ten kamenný obal kolem tebe  Smích A jeste by mě treba zajímalo takové kouzlo neviditelnosti, jak může fungovat, kdyz nemá viditelný efekt?  Smích
Kouzlo neviditelnosti jsem zminoval že viditelný efekt má kamenná kuže znamená že  kouzlem tu kuži posílíš aby byla pevné jako kámen ne že budeš chodící socha to rovnou nikdo nepotřwebuje brnění oblečení atd chodte nazí a jen si nahodte kamenku stejně to nikdo nepozná.Ic neviditelnost odráží světlo= elektromagnetické záření(jestli to mám špatně tak mě pls opravte maj to bít nějake částice ale nevzpomínám si).
A tím se stane prakticky neviditelná pro okolí.
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Orbi
Host
Odpověď #1538 kdy: Srpen 06, 2009, 07:10:02 pm

No myslim, ze autori prave chceli aby ta koza vyzerala ako kamenna. Inak by nerobili pre toto kuzla dva efekty. Teda ak sa nemylim, tak napriklad priatelickovia a sumoni maju obcas velku lietajucu kamennu gulu.
Zaznamenáno
Mithrandir
Host
Odpověď #1539 kdy: Srpen 06, 2009, 07:12:27 pm

ako moze mat nieco neviditelne viditelny efekt ?
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #1540 kdy: Srpen 06, 2009, 07:12:46 pm

Co, co? Někdo tu bije částice?  Škleb
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #1541 kdy: Srpen 06, 2009, 07:14:42 pm

Njn to už je jedno snažil jsme se  ten topic najit ale asi už neni. Stejně  jak říkám byste kuzla typu kamenky atd brát  v potaz moc neměli mágy vnich vidají lidi skoro denně a pak vám spíš jen pohorší protože vás lepe poznají.
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #1542 kdy: Srpen 06, 2009, 07:16:22 pm

To uz je vec hracu,ci je nekdo pozna nebo ne. Hlavne ze nepoznaj tebe. Diky bohu ani bych nechtela  Smích
Zaznamenáno

maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #1543 kdy: Srpen 06, 2009, 07:16:38 pm

S čím přijdete přístě? S tím, že nemá cenu se převlékat do jiného obleční? Pač oblek nepřekryje Vás osobní pach, který každý cítí? (to bych zvědav na tvou reakci, minule si psal, ze po tobe šli, byť jsi měl nový oděv). Vám se to moc hezký mluví, když se Vás podobné nesmysly vlastně netýkají. Kdežto zlo je na nich dost závislé.
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
aster3
Hrdina
***
Příspěvků: 320



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1544 kdy: Srpen 06, 2009, 07:17:03 pm

To si říkáte rp hráči podle vás je rp jen to co vidím na obrazovce vubec žádná představivost. Taky občas vidím na obrazovce typka bez hlavy protože nemám v overide jeho hlavu a neříkám mu hele ty nemáš hlavu  to si pěstuješ rybník? Jinak kouzlo tajemné utajení není kdyby jsi ho nějak ic vytvořil a dm ti to povolila tak prosím. A ještě věc kdyšna sebe hodíš kamenku nebo kuru bufy atd tak pokud už trváš na grafickém efektu tak tě pak stejně každej pozná je jendo jestli máš tu nebo tu barvu oblečení bo  magiči chodí věčně v bufech. A lidi si na to zvyknou.

To je presne o tom ze v prvni a nevyvratitelny (az na vyjimky) je system doladovan hracskou fantazii (v pripade ze s tim souhlasi i druhy hrac) Treba:
Stinovy stit:
1. Hrac muze rict ze jeho postava je "obalena" ve stinech a proto nelze rozeznat o koho se jedna.
2. Jiny hrac rekne treba ze kazdy druhy carodej je ohalen v tomto stitu a proto se naucil rozpoznavat carodeje...
3. Dalsi hrac vidi kouzlo stinovy stit ne jako postavu obehnanou stity, nybrz jako postavu obehnanou nejakou divnou cernou hmotou, ktere rika stinovy stit.
4.atd atd.

Jak vidis, kazdy to muze vnimat jinak, protoze nikde neni napsano jak to kouzlo skutecne funguje. Je to tedy na domluve hracu. Pokus se hraci nedomluvi, tak rozhoduje graficky efekt. Graficky tedy nedokazes urcit treba farbu oci, farbu vlasu, vousu, tvar nosu atd. Tak v tom pripade se da mluvit o "maskovacim kouzle". Navic je to ze skoly iluze. Podobne to je pri kouzle kamena kuze. Da se to ruzne vysvetlit ale kdyz nedojde k domluve tak graficky taky nedokazes toho moc urcit. Akorat tak vysku osoby... Takze na graficky efekt se da docela slusne reagovat ingame. Co se tyce ooc informaci tak mas efekt kouzla jak na vrchni liste (seznam boostu) tak ve vypisu postavy.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 353
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS