Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 19, 2024, 08:34:02 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2078477 krát)
Tropmor
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 206


Zobrazit profil
Odpověď #5250 kdy: Listopad 29, 2011, 02:09:43 pm

jak je zlodej odhalen nebo se dum stane podezdrelym, je vyhlasen poplach, na ktery reaguji NPC straze, jsou na nej upozorneni i PC straze... ted z hlavy nereknu jestli i spojenci strazi (a to jsou ted vsichni co se zapojuji do globalniho deje)

takze jeste dalsi moznost jak se branit je nezit "solo", ale zapojovat se do okolniho deni, podporovat krale jeho armadu (preci vas chrani), obchodovat (platit dane), tim umoznit krali mit lepsi vojaky, atd.
no a ti kterym zalezi na bezpecnosti ve meste opravdu hodne se klidne muzou stat i PC strazniky...

Vidíš, já mám pocit, že se Hayriye zapojuje do dění docela dost (i když se záměrně drží dál od krále) a žádné upozornění nedostává. Navíc pokud někdo opravdu chce, tak si počká do dvou, do tří ráno, to tam není z PC nikdo. A pokud v domku nemám žádné prodavače a tovaryše, potom nemá ani kdo si zloděje všimnout. Teda kromě stráží venku, kteří jsou teď asi hodně špatní Úsměv Navíc zloděj se většinou dělá s vysokým ukrytím a tichým pohybem, což se ještě dá solidně vylepšit vybavením. Je tu vůbec nějaká šance, že stráže (třeba i ty nejnamakanější) si takového mistra zloděje všimnou? Asi jo, jen aby to ale nebylo na jedničku Úsměv

Do IC se nezapojuju od té doby, co jsem pochopil, že …
 

S tím OOC do party má alchymista pravdu a je to fakt špatný, dávejte si na to pozor. A to nejen bez lomítek, ale i s lomítkama Úsměv

A alchymisto, na RP určite nezanevři kvůli OOC v partě, byla by to škoda. Pokud si dobře pamatuji, v Chmelínkově se nedávno Tanya před Hayriye ukryla do neviditelnosti, a to pak jde interakce do… Úsměv
Zaznamenáno

Hayriye - "The reward for goodness is self-satisfaction, wherein also lies great danger."
Ephemere Tir´eivra - “Revenge may be wicked, but it’s natural.”
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5251 kdy: Listopad 29, 2011, 02:22:35 pm

...
ze si ten spolek spojuji s rodinou bude tim, ze mi to nekdy nekdo pred par mesici napsal, uz nebudu hledat kdo a proc

kdyz si nejakych "par" veci co jsi si koupil a uz jsi je nechtel prodavat, dal nekde do truhly, tak se holt muzou ztratit
a treba je proda nekdo jiny, kdo penize potrebuje vic Úsměv ... jako v realite

dilny se uz od prechodu na povoleni (posledni wipe) neplati, neni to 100% jisty, kodu co se o to vsechno stara je spousta, ale myslim, ze bych si toho za tu dobu vsimnul.. kral ma dilen hromadu, tak by to delalo asi hezkou sumicku

2x 10k zl Úsměv za dva klice, klidne dostanes... stejne si toho pri svem bohatstvi, ktere v souctu konkuruje kralovske pokladne ani nevsimnes

---

k vykradani domu:
vykradat muze kdokoliv kdo na to ma skill
riskuje odhaleni, to muze byt zpusobeno vice vecmi, nejdulezitejsi je cim vic zlodej krade tim veci sance na odhaleni (uz jsem to tu psal o par prispevku zpet)

kdyz to zlodej prezene, tak to ma za nasledek setkani s NPC strazema nebo dokonce s PC strazema
(tady si nejsem jisty jak se to chova, kdyz krade clen strazi Úsměv ... to muze byt nedostatek, kolegum to asi vzdy nejak vysvetli)

tady uz par mesicu mas nabidku na "ochranu", ale ne a ne zaplatit,
takze hadam ze uz dlouho tusis ze se ti muze neco ztratit a nebo znicit...

jina vec je ze Kinkin neni clenem podsveti Úsměv, takze by te zaplaceni pred nim neochranilo
ale zase by ho po stiznosti na spatnou ochranu, hledali nejen straze ale i podsveti

budu muset zapremyslet, jak Kinkina dostat mezi zlodeje, protoze straznymu se zlodej asi moc rad predstavovat nebude Úsměv
nooo, ale jestli se na nej tenhle lup provali, tak to asi bude snazsi Úsměv
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5252 kdy: Listopad 29, 2011, 02:29:17 pm

Je tu vůbec nějaká šance, že stráže (třeba i ty nejnamakanější) si takového mistra zloděje všimnou? Asi jo, jen aby to ale nebylo na jedničku Úsměv

sance tu je i u mistra remesla, kdyz to prehani, tak roste sance na odhaleni
kdo bere moc veci najednou, tak ma celkem jistotu, ze si toho nekdo vsimne

navic zlodeje muze potkat i ta smula, ze tesne pred nim (nebo s nim) byl v dome nejaky zlodej amater a straze na dum uz upozornil...
takze zlodej mistr v dome upusti jen spendlik a uz tam je poplach

(zlodejskymu mistrovi uz se to podarilo... kdyz by byl nenazranej a v dome jednou zustal o chvilku dele, tak se ve dverich srazil s PC strazi co tam bezela Úsměv )
Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #5253 kdy: Listopad 29, 2011, 04:10:59 pm

*** Omlouvám se zatvrdost v následujícím článku ***
Napíšu něco co zdánlivě nesouvisí s tématem jen ale zdánlivě.
 Miliony antiglobalistů ve světě bojují proti globalizaci. Bojí se toho že naši
 národní či společenští nebo státní vůdcové , když vkročí na cestu dějinami špatným
směrem , se neumí vrátit zpět a půjdou
(a jdou) tím špatným směrem až dokud se to totálně nepose.e 
 Pokud bude ten vůdce globální - nebude návratu, neuvidíme správný směr.
 Pokud si někdo myslí že ne , že se vůdcové seriozně vrátí na křižovatku kde špatně
 odbočili,tak asi nikdy nehrál Kandelábrii.   Mrknutí 
 *** ano je to silná nadsázka ale snad to pochopíte ***
1 - hlavní je systém , tady systém sám o sobě nefunguje a musí být nahrazován obětavostí
 a snahou DM, které se tak dostávají do nepříjemné situace (např Palivec) místo toho
 aby si v pohodě samy zahráli a nebo drobnými qestíky zpříjemnovali hru.
 Vloženo- Neusuv příspěvek "jo dnes (jako temer kazdou jinou noc uz min. 6 let) jsem opravil vitriny, ted uz by u nich melo jit nastavit vkladani hudebnich nastroju
no a radeji se taky odpojim, ale bez nadavani - manzelka a deti uz spi" 
 Ten system by měl byt takový aby jsi se nemusel honit. Kdyby takový system jak je tu měla Demona
tak už by po poslední krizi neexistovala.
2 - Prosím Vás řešíte-li nějaký problém řeště jej napřed OOC a pak teprve IC nebo RP .
3 - Zloděje a kradení jsme tu ale přece už dávno řešili - dokonce i Nani mi řekl (napsal)
 že to četl my jsme přece řešili i nájmy domů apod a další a další věci.
   Ovšem podotýkám že kradení je bud zakázáno a nebo silně omezeno na Demoně i na Thalii.
 A tak početně slabý server jako je Kandoška riskuje problemy kterým se daleko silnější servery vyhýbají?
 Na závěr - epizoda s okradením alchymisty na mne velmi ošklivě zapůsobila a jistě to čte více hráčů odvšad.
 Nedělá si tím Kandoška dobrou reklamu.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5254 kdy: Listopad 29, 2011, 05:17:37 pm

 Úsměv Už toho globalizování nechte, zloděj má krást a holt mohl být  nejmenovaný dotyčný chudší o 28k...takže by mu zbylo nějakých
   slabých 426 853,- zlatych......skoro sem se trefil nebo sem napsal spíš málo. Takhle bude mít 426 881..a všichni mu to přejeme.

Edit: ale podsvětí možná ne hihi
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5255 kdy: Listopad 29, 2011, 05:35:48 pm

1)
palivec je dobry napad sedostinky, uznal jsem to, pochvalil Úsměv a pridal do systemu, takze ted modul sam (bez zasahu lidi) vykupuje zbozi z vitrin, aby si s tim DM uz nemusel hrat
jen toho kupuje podstatne mene nez Palivec a to v mnozstvi, ktere je primerene poctu hracu a odehranemu casu hracu, tj. nerozhazuje to ekonomiku, ale taky se to nemusi libit hracu vyuzivajici vykup Úsměv

to ze se musim "honit" bude tim, ze jsem na vsechno sam (a ted v posledni dobe uz nemam totalne zadny cas... presto to bezi)
a spis se snazim udelat modul, ktery usetri praci WB (abych to nemusel delat) a zastupuje DM (jasne nema to tu fantazii jako clovek)
nevim jestli nekde na jinem svete existuji moznosti, jako hracsky menitelne nastaveni mest, strazi, najmu, soukromych obchodu postav, promenlivost sveta (bez predelavani modulu), dyn Q, .......
jak se tohle jednou (dobre) udela uz na to nemusim sahnout, napr. uz nekolik let jsem nic nemenil na mestech a presto jsou kazdou chvilku jine

to ze jsem ted musel "opravit" vitriny, je tim, ze vitrina v sobe nastaveni (pro PC nebo DM, ktere ji vlastni) jake zbozi do ni jde dat
bohuzel hudebni nastroje jsou novejsi, nez vitriny, takze je vitrina neumela rozlisit a kdo by si to vsechno pamatoval..

3)
kradeni je tu omezeno, problemy, ktere si zlodej muze zpusobit, zniceni povesti, vezneni, atd. zalezi jen na hracich jestli je chytnou a jak s nimi nalozi, moznosti existuji
to ze se alchymista ted probudil (chapu asi se toho ztratilo najednou moc) je trochu zvlastni, uz pred par mesici dostal IC par varovani ze jeho dum je v ohrozeni a ze by mel zaplatit vypalny...
nezaplatil, ted se neco podstatneho ztratilo a je prekvapeny
mozna toho na jednu loupez bylo opravdu moc... uz predtim se mu ztraceli veci, ale pomalu a "gentlemansky"
mozna budeme muset s tim Kinkinem neco udelat, straznej,kterej takkhle hnusne konkuruje podsveti Úsměv
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #5256 kdy: Listopad 29, 2011, 06:45:27 pm

kluci, mám na vás jen jednu prosbu.Chodíme si sem hrát, ne se trápit.
Myslete při svých akcích taky trošku i na to.  Mrknutí
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5257 kdy: Listopad 29, 2011, 07:34:15 pm

Do IC se nezapojuju od té doby, co jsem pochopil, že …
 

S tím OOC do party má alchymista pravdu a je to fakt špatný, dávejte si na to pozor. A to nejen bez lomítek, ale i s lomítkama Úsměv

A alchymisto, na RP určite nezanevři kvůli OOC v partě, byla by to škoda. Pokud si dobře pamatuji, v Chmelínkově se nedávno Tanya před Hayriye ukryla do neviditelnosti, a to pak jde interakce do… Úsměv
Já jsem na RP nezanevřel... čekam na správnou skupinu lidí ;-) možná v přístim životě... Smích
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5258 kdy: Listopad 29, 2011, 07:42:37 pm

Jen osvětlení mého účtu...
Tamara má tak 40k, Tomáš taky tak a Tanya možná 150k ... jestli je tohle víc, jak královská pokladna, tak to je mi Krále upřímně líto... a jestli databáze vyhazuje větší hodnoty, tak budu velmi rád, když se mi promítnou do hry, abych je mohl využít Smích

Ještě k dílnám... vážně nevím, jak je to napsané, ale možná to nejsou dílny. Dostal jsem nějaký dvě lejstra. Jedno bylo na ten ponk a to druhý už nevim. Možná na ty dílny... ale suma sumárum... řikam, že mi to odečítá 3k a to jakože přesně 3k... poslední 3 dny jsem si to zapisoval.
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #5259 kdy: Listopad 29, 2011, 08:15:09 pm

vypsal jsem si pohyby na tvych ucetech a pravidelne to je 1k za IC tyden

a s tim stavem tvych uctu to neni tak uplne pravda... ale zachovam bankovni tajemstvi Úsměv
Zaznamenáno
alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5260 kdy: Listopad 29, 2011, 08:37:09 pm

vypsal jsem si pohyby na tvych ucetech a pravidelne to je 1k za IC tyden

a s tim stavem tvych uctu to neni tak uplne pravda... ale zachovam bankovni tajemstvi Úsměv
no možná s tim výkupem, co byl teď, tak to je o něco větší,  ale 500k si vyprošuju, to je skoro 2x tolik, co mam...

edit: víš co, napiš sem ty částky, mě to zajímá, co ti tam ta tvoje databáze vyhazuje a nevadí mi, že to ostatní uvidí
Poslední změna: Listopad 29, 2011, 08:47:35 pm od alchymista Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5261 kdy: Listopad 29, 2011, 08:45:29 pm

Sakryš, co ten Kinkin dělá špatně a hlavně jak, dyž má pořád 500-2000, už v úterý. Ani krást už nepomáha  Úsměv
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
alchymista
Šampión
**
Příspěvků: 170



Zobrazit profil
Odpověď #5262 kdy: Listopad 29, 2011, 08:55:36 pm

Sakryš, co ten Kinkin dělá špatně a hlavně jak, dyž má pořád 500-2000, už v úterý. Ani krást už nepomáha  Úsměv

Mno jelikož já jsem tu začal až po vás a všichni jsme prodávali ve výkupu u Palivce (já dokonce později než ostatní) a ty si tam dávaj za nástrojáře (5) věci a já jen (3) a časem až doteď (4), tak bych řekl, že si měl o dost větší příjem pěnež, nez já...(50k oproti 40k) Takže otázkou je, kam ti mizej a né kolik jich kdo vydělal... Kdybych měl hádat, tak tipnu, že padly za materiál od překupníka na ty tvoje (5) recepty... to by bylo logický, protože ten obrovskej příjem by se schoval do receptů narozdíl ode mě, kterej jsem na (4) a mam o 200k víc (maminka a tatínek mě už od dětství vedli k hospodaření s penězi)

Takže rada zní... neutrácej a budeš mít taky 250k
Zaznamenáno

Čím delší podpis, tím kratší...
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5263 kdy: Listopad 29, 2011, 09:12:25 pm

Njn trefa, ale když ty recepty na sety jsou už tak blízko, nemůžu tomu odolat
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #5264 kdy: Listopad 30, 2011, 12:13:23 pm

Vykoupí se eště zbytek ůkolů v paláci? Zůstali mi tam 2 dodělané. Dík

Jakou úroveň má proboha ten Volog - vůdce orků v Podhorské ? - rozprášil mně jak malinu  Úsměv
Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Stran: 1 ... 349 350 [351] 352 353 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS