Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 15, 2024, 11:22:50 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Tisk  
Autor Téma: Zavedeni realii  (Přečteno 44336 krát)
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #45 kdy: Listopad 18, 2009, 03:40:09 pm

No dobe co sem na to koukal, vidím, že změn je tu najdednou dost, a chtěl sem se zeptat an dvě věci.

Ta první: Když tedy máš ted hráč postavu co ted má postih k XP a je nedoporučená nebo zakázaná, má kontaktovat DM ve hře? nebo PM a koho? případně napsat na forum?

a ta druhá: Co se týče světla a tmy už ted byly drowové ve výhodě a ted už budou tuplem, můžeme si to rozdělit, na povrchu je půl dne "tma" a půl dne "světlo" (šero ted vynechávám) a člověk tedy má jen půl dne kdy nemá postih za zrak. ale drowové mají dole celou dobu tmu, tudíž nikdy dole nemají postih, pokud jim tam něbude někdo svítit.. + na povrchu mají půl dne tmu... a tady je to 1 ku 3 pro povrch, + nějaké další bonusy jak tu zmínila Twinkee...
Takže si ymslím, že jestli jsi neusi chtěl nalákat někoho do podtemna udělal jsi dobře, ale aby někdo zůstal na povrchu... jediné co je na povrchu dobré, relativne "hodně" surovin, které se dole prý omezeli což teda vítám, prý živé věc jako kytky a stomy potřebují světlo a to když teda dole není neměly by být...

pak teda pár drobností co s emi nelíbili, že nějaká rasa nesmůže být zlá enbod obrá měl bych k tomu nějaké výhrady, ale uznávám to, že jsou nová pravidla, ale ten den a noc je podle mě ted v nepoměru... Jinak jedině palec nahoru, že se něco děje a věřím, že se to dotáhne a že opravy a nahrazování postav proběhne rychle a bezbolestně.
Zaznamenáno




Orathe
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #46 kdy: Listopad 18, 2009, 03:41:05 pm

Neusi, tak jsem ty postihy našel.
A doufám, že je rychle odstraníš, protože to je asi nejhorší věc, kterou jsi zatím udělal.
pardon ze to pisu sem,
ale ze jsi nic nenapsal, kdyz se to vic nez mesic dost aktivne probira a dava dohromady na foru oligarchu??
nikdo nebyl proti!
Zatim jsme neodhalil zadny vazny ulet. V kratkem povidani o rasach nemuze byt vsechno, ale jen nejdulezitejsi veci... kdo by potom cetl a vyznal se v nekolikastrankovem popisu 1 rasy.
Nikomu nic nebrani na wiki dopsat vic podrobnosti, stejna jako jsem udelal i bohu.

Jak proč jsem nic nenapsal? Protože jsem nevěděl, že chcete dát zabíjení.
S procentuálním postihem jsem přišel já a to !!!JEN!!! na přečiny proti RP. Jako například Drow-druid. Protože to je přímo proti přirozenosti. Případně na muže-kněze Lloth, protože by mu Lloth nedala svoji přízeň.
Ale nikde nebylo napsáno, že se postih bude mít každá postava, která trošičku vybočuje z normy.
Jako jestli mam mít postih za to, že mám zlého elfa, chotického trpaslíka nebo lawfull půl-orka, tak končim. Protože tohle už je penalizace za originalitu, ne penalizace za nelogičnost proti RP.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Snekoun
Host
Odpověď #47 kdy: Listopad 18, 2009, 03:45:05 pm

Pravidla byla dána dohromady pomocí DM,WB a oligarchů. Probíralo se to měsíc.
Snažili jsme se vycházet z částečně z různých realií systému D&D (různé světy nejenom FR). Vše se upravilo, tak aby byli realie pokudmožno originální pro K2

Než se to všechno spustilo, kontrolovali jsem kolik to postihne postav, dají se spočítat na prstech jedné ruky.

Všechno se to zavádělo pro zlepšení podmínek na serveru. Nemělo by docházet k úletům. Jakých teď bylo na serveru plno. Nedoporučené kombinace jsou řešeny pomocí postihů, které jste si přáli.

Přibilo i spousty jiných zajmavostí ( dobývání věžiček, RP předměty u vetešníka, předělání pout, realie bohů – silný bohové budou mít svoje NPC )

Věřim že se vždy najde někdo komu se to nebude líbit. Nejvíce mě fascinuje že největší rejpalové jsou ti, kterých se změny vůbec netýkají. Ty kterých se změny dotýkají o tom věděli předem a byli na to upozorněni ve hře DMteamem.

Proto vás poprosím aby jste jakékoliv dohady mimo téma směřovali do Hyde Parku.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #48 kdy: Listopad 18, 2009, 03:45:57 pm

a ta druhá: Co se týče světla a tmy už ted byly drowové ve výhodě a ted už budou tuplem, můžeme si to rozdělit, na povrchu je půl dne "tma" a půl dne "světlo" (šero ted vynechávám) a člověk tedy má jen půl dne kdy nemá postih za zrak. ale drowové mají dole celou dobu tmu, tudíž nikdy dole nemají postih, pokud jim tam něbude někdo svítit.. + na povrchu mají půl dne tmu... a tady je to 1 ku 3 pro povrch, + nějaké další bonusy jak tu zmínila Twinkee...
Takže si ymslím, že jestli jsi neusi chtěl nalákat někoho do podtemna udělal jsi dobře, ale aby někdo zůstal na povrchu... jediné co je na povrchu dobré, relativne "hodně" surovin, které se dole prý omezeli což teda vítám, prý živé věc jako kytky a stomy potřebují světlo a to když teda dole není neměly by být...
Neni pravda, že je zvýhodněno podtemno, protože neexistuje nic jako světlolap (oproti louči pro povrch). Naopak, nadtemno má stále v systému světlo/tma výhodu.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
PiAn0
Šampión
**
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
Odpověď #49 kdy: Listopad 18, 2009, 03:49:00 pm

Ježiš, tohle neřešte, jednoduše:
Druid - to se neslučuje s jejich přirozeností
Muž klerik - nemá podporu bohyně lloth
Sorc, bard, RDD, PM - nečisté
Wizard - jediný možný přístup k magii (doména spíše mužů, ženy bývají kněžky)

takže to znamená že Wizard tedy nebude nečistý? a postih na xp mu zustava?
nikde nikdy nikdo v realiich nenapsal ze carodej je necisty... nevim kde se to vzalo
postih ma zena-carodej, protoze by ji ostatni zeny-knezky sezraly za ziva, protoze urazi jejich nadrazene postaveni



ostatni zeny knezky sezrali? a proc teda tomu tak neni? Proc tam doted meli carodejky normalni i vyssi postaveni? Vpohode se snaseli s knezimi a ted najednou konec. Da se to vpohode brat tak ze ne kazda drowka muze byt knezim protoze neziska dostatecnou prizen boha a tak je carodejkou, nema postaveni vysoke jako knezka ale silna muze byt.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #50 kdy: Listopad 18, 2009, 03:55:31 pm

Ježiš, tohle neřešte, jednoduše:
Druid - to se neslučuje s jejich přirozeností
Muž klerik - nemá podporu bohyně lloth
Sorc, bard, RDD, PM - nečisté
Wizard - jediný možný přístup k magii (doména spíše mužů, ženy bývají kněžky)

takže to znamená že Wizard tedy nebude nečistý? a postih na xp mu zustava?
nikde nikdy nikdo v realiich nenapsal ze carodej je necisty... nevim kde se to vzalo
postih ma zena-carodej, protoze by ji ostatni zeny-knezky sezraly za ziva, protoze urazi jejich nadrazene postaveni



ostatni zeny knezky sezrali? a proc teda tomu tak neni? Proc tam doted meli carodejky normalni i vyssi postaveni? Vpohode se snaseli s knezimi a ted najednou konec. Da se to vpohode brat tak ze ne kazda drowka muze byt knezim protoze neziska dostatecnou prizen boha a tak je carodejkou, nema postaveni vysoke jako knezka ale silna muze byt.

jestli na tom jak podtemno vypadalo do ted, ukazujes ze je na reáliích něco spatne, tak to mas otoceny…

realie se prave zavadeli hlavne kvuli tomu jak podtemno vypadalo, aby se dalo dohromady… bohužel bylo plne druidu, paladinu, zen-caroredeju, … same „unikaty“, ale normálního podtemnaka by jsi lupou mohl hledat  Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #51 kdy: Listopad 18, 2009, 04:00:52 pm

Neusi, tak jsem ty postihy našel.
A doufám, že je rychle odstraníš, protože to je asi nejhorší věc, kterou jsi zatím udělal.
pardon ze to pisu sem,
ale ze jsi nic nenapsal, kdyz se to vic nez mesic dost aktivne probira a dava dohromady na foru oligarchu??
nikdo nebyl proti!
Zatim jsme neodhalil zadny vazny ulet. V kratkem povidani o rasach nemuze byt vsechno, ale jen nejdulezitejsi veci... kdo by potom cetl a vyznal se v nekolikastrankovem popisu 1 rasy.
Nikomu nic nebrani na wiki dopsat vic podrobnosti, stejna jako jsem udelal i bohu.

Jak proč jsem nic nenapsal? Protože jsem nevěděl, že chcete dát zabíjení.
S procentuálním postihem jsem přišel já a to !!!JEN!!! na přečiny proti RP. Jako například Drow-druid. Protože to je přímo proti přirozenosti. Případně na muže-kněze Lloth, protože by mu Lloth nedala svoji přízeň.
Ale nikde nebylo napsáno, že se postih bude mít každá postava, která trošičku vybočuje z normy.
Jako jestli mam mít postih za to, že mám zlého elfa, chotického trpaslíka nebo lawfull půl-orka, takončim. Protože tohle už je penalizace za originalitu, ne penalizace za nelogičnost proti RP.

Jinak než postihem to omezit nejde. Jinak by zase bylo plno vyjímek a nikdo by nehrál to co je klasické. Už jsem se o tom bavili na foru oligarchu, na tvoje doporučení jsme to ošetřili postihem na xp.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #52 kdy: Listopad 18, 2009, 04:04:13 pm

Neusi, tak jsem ty postihy našel.
A doufám, že je rychle odstraníš, protože to je asi nejhorší věc, kterou jsi zatím udělal.
pardon ze to pisu sem,
ale ze jsi nic nenapsal, kdyz se to vic nez mesic dost aktivne probira a dava dohromady na foru oligarchu??
nikdo nebyl proti!
Zatim jsme neodhalil zadny vazny ulet. V kratkem povidani o rasach nemuze byt vsechno, ale jen nejdulezitejsi veci... kdo by potom cetl a vyznal se v nekolikastrankovem popisu 1 rasy.
Nikomu nic nebrani na wiki dopsat vic podrobnosti, stejna jako jsem udelal i bohu.

Jak proč jsem nic nenapsal? Protože jsem nevěděl, že chcete dát zabíjení.
S procentuálním postihem jsem přišel já a to !!!JEN!!! na přečiny proti RP. Jako například Drow-druid. Protože to je přímo proti přirozenosti. Případně na muže-kněze Lloth, protože by mu Lloth nedala svoji přízeň.
Ale nikde nebylo napsáno, že se postih bude mít každá postava, která trošičku vybočuje z normy.
Jako jestli mam mít postih za to, že mám zlého elfa, chotického trpaslíka nebo lawfull půl-orka, takončim. Protože tohle už je penalizace za originalitu, ne penalizace za nelogičnost proti RP.

Jinak než postihem to omezit nejde. Jinak by zase bylo plno vyjímek a nikdo by nehrál to co je klasické. Už jsem se o tom bavili na foru oligarchu, na tvoje doporučení jsme to ošetřili postihem na xp.

Moje doporučení bylo dát XP postih na věci proti RP, ne proti originalitě.
Jak vůbec můžete srovnat to že je kněz Lloth a že je zákonný půl-ork?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
PiAn0
Šampión
**
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
Odpověď #53 kdy: Listopad 18, 2009, 04:04:19 pm

Podtemnak se pozna podle toho jak dobre ho umi hrat a ne podle toho co si v systemu nahodil za povolani.
A ze je plne unikatu, meli byste byt radi ze jste tam vubec neco meli.

A realie by se podle me meli stavet prave na tom jak svet fungoval doted.

(druidy, paladiny chapu. Zen-carodej, blbost omezovat)
Zaznamenáno
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #54 kdy: Listopad 18, 2009, 04:05:15 pm

A od kdy jsou elfove ve vetsine hodni? Smích Nedivim se Cagusovi, ze je fakt nastvanej.
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Snekoun
Host
Odpověď #55 kdy: Listopad 18, 2009, 04:06:28 pm

A od kdy jsou elfove ve vetsine hodni? Smích Nedivim se Cagusovi, ze je fakt nastvanej.

Caguse nestve jeho zly elf ale zakonny ork ktereho nema.
Zaznamenáno
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #56 kdy: Listopad 18, 2009, 04:07:04 pm

A od kdy jsou elfove ve vetsine hodni? Smích Nedivim se Cagusovi, ze je fakt nastvanej.

Caguse nestve jeho Zly elf ale zakonny ork ktereho nema.
Kazdopadne nechapu kde jste vzali ze elfove jsou ve smes hodni
Poslední změna: Listopad 18, 2009, 04:07:24 pm od Snekoun Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #57 kdy: Listopad 18, 2009, 04:07:49 pm

A od kdy jsou elfove ve vetsine hodni? Smích Nedivim se Cagusovi, ze je fakt nastvanej.

Já mám taky zlýho elfa a toho mi uplně rozvrzalo plány s ním, tak přemejšlim, o nový postavě a vůbec o podtemnu jelikož ted se zdá být zajímavější... ae povrch má něco do sebe, naneštětí ani envim co mám dělat pro to, abych co nejdříve mohl odstranit ztrátu XP a mohl hrát a ne jen sedět na místě a sbírat časovky...
Zaznamenáno




Orathe
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #58 kdy: Listopad 18, 2009, 04:16:37 pm

A od kdy jsou elfove ve vetsine hodni? Smích Nedivim se Cagusovi, ze je fakt nastvanej.

Caguse nestve jeho zly elf ale zakonny ork ktereho nema.

Ale jistě že mě štve i zlý elf, kterého mám, ale mě to štve z principu. Tímhle totiž nepenalizujete hráče -čuňata- kteří dělají Druidí zabijáky a podobně, ale i hráče, který prostě chce udělat ne-úplně typickou postavu.
A ano, mluvím o tom, protože takovou postavu mam.
Jako víte, že jsem člověk, který si věci nemusí ulehčovat, který dává návrhy na znesnadnění hry (tím i sobě). Který je pro omezování. Ale v rámci rozumné míry. Ne do momentu, kdy tím omezuju i solidního RP hráče.
A jako jestli myslíte, že je to ze zištných důvodů, tak jednu mojí postavu ze tří to ovlivní, ale je na 35 levelu, výš než většina postav tady kdy bude, má po expení, chtěl jsem s ní začít rozehrát to 'Nuesem milované manipulující tajné zlo', ale kašlu na to, nebudu s tou postavou hrát, protože je pavažovaná za nedoporučenou. Je to to samé, jako kdybych si založil kněze Lloth, což bych nikdy neudělal.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
PiAn0
Šampión
**
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
Odpověď #59 kdy: Listopad 18, 2009, 04:17:39 pm

proc by se mel kazdy stvat jenom nad tim co se tyka jeho? To ze tu hracum neco vadi aniz by se jich to tykalo na tom neco bude ze.

A ano ovlivni to predevsim vetsinu postav v podtemnu, coz znamena ze se vetsina hracu z podtemna na to vyprdne hrát tu.
a kazdy dalsi novy kdo by si chtel zahrat dole ho to rychle prejde, protoze si akorad muze sam behat po krajince, nema tam mesto kam by mohl jedine se nabyzi vesnice uprchliku ktera ma par vitrin se zakladnim zbozim a dole nejsou ani nikde verejne dilny.


Edit: jde mi proste o to ze tim zakazem navic zena-carodej znicite i tech poslednich par drowu kvuli kterym to tam jeste jakstak zije.
Poslední změna: Listopad 18, 2009, 04:26:14 pm od PiAn0 Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS