Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 06, 2024, 06:45:24 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 409 410 [411] 412 413 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2072373 krát)
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6150 kdy: Březen 30, 2013, 08:22:09 pm

Imho tohle je věc, co nepatří na fórum, to by si církve, zákonodárci a nekromanceři měli řešit IC.
Tohle nemá nic společného s pravidly serveru, tohle je věc IC zákonů a vyhlášek.

Jinak teda mám odehráno mnoho systému a settingů jak na kompu tak na papíře a nevybavuju si žádný svět, kde by byla nekromancie všeobecně nějak extrémně stíhána (ano, vyskytly se místa, či spolky, kde to bylo jinak, ale nic v globálním měřítku). Pokud teda nepočítám se světy, kde bylo celkově užívání magie nějak striktně postihované. On je to totiž docela hloupý přístup.

Ale tak proč ne, fandím fanatickým odpůrcům nekromancie, jen se pusťte do všech těch nekrů... bez death wardy  Škleb
Zaznamenáno
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6151 kdy: Březen 30, 2013, 09:26:26 pm

Omyl tohle patri na forum , bylo to domluveno mezi hraci co a jak , a pitvat jake kouzlo patri do jake tridy je zbytecnost bylo domluveno ze dobra postava nebude pouzivat vyvolavani nemrtvych a pokud tak udela musi nest nasledky pokud ji u toho nekdo nacapa.


Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #6152 kdy: Březen 30, 2013, 09:40:19 pm

To znamena ze kvileni sansi muze dobra postava pouzivat normalne?jen pro jistotu se ptam..
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6153 kdy: Březen 30, 2013, 09:49:49 pm

Hele, nezlob se na mě, ale pokud zde chceme hrát nějaké RP, tak svět potřebuje nějaký "politický model" a do toho patří i zákony a další věci.
Je přeci nesmysl trestat v IC rovině za porušení nějaké OOC dohody (a naopak, nedám přeci někomu např. ban, za pytláctví).

Zkrátka si myslím, že kouzla (a nejen ty) by měli být zakotvené v nějakých zákonech určitého území a pak dává smysl za jejich "nesprávné použití" trestat. Pro mě za mě, ať se ti do hráči dohodnou v OOC rovině někde na foru, když toho nejsou schopni IC, ale měla by existovat nějaká IC forma. V opačném případě to totiž budí dojem, že se soudí "jak se soudce vyspal", bez nějakého systému.


Z mého pohledu tohle není zbytečnost, naopak věc, která může přínést pěkné podněty ke hře. Zbytečnost je, řešit to v ooc rovině.

//EDIT: může někdo dát link na tu dohodu, co je vlastně špatné a co je tolerované?
Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #6154 kdy: Březen 30, 2013, 09:54:39 pm

Ani nevim jestli sou nekde napsane zakony elfi vesnice. Myslim ze zakony zanikleho kralovstvi uz asi neplati...
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6155 kdy: Březen 30, 2013, 09:55:38 pm

Také jsem je nikde neviděl Úsměv
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #6156 kdy: Březen 30, 2013, 10:17:17 pm

Už jen krátce
...Zkrátka si myslím, že kouzla (a nejen ty) by měli být zakotvené v nějakých zákonech určitého území a pak dává smysl za jejich "nesprávné použití" trestat... Zbytečnost je, řešit to v ooc rovině...

S tímhle naprosto souhlasím, to tvrdím od začátku.

Ani nevim jestli sou nekde napsane zakony elfi vesnice.

A tohle se taky řeší Mrknutí bohužel je málo času, ale snad to brzy bude
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6157 kdy: Březen 31, 2013, 12:03:32 am

Kdyz uz jste nakously tema pravidla a dohody , existovala dohoda podle kterejch se treba poznaval drow a nebylo to cuchem  Mrknutí ani neexistovalo sytemove ooc /podtemnak/ tohle vzniklo na popud hracu kvuli urcite skupine cuniku a vecnemu flejmu na foru coz znacne omezuje hru.A dalsi raci napisou zemru nez aby sehraly co jde, protoze v postave ma podtemnak  Co??? nehajim jejich postoje ale kazi to hru jako takovou.Uz v pravidlech sevru je ze konfliktu ma predchazet IC predehra.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6158 kdy: Březen 31, 2013, 08:34:55 am

Nevím, kde jsi byl za K1, kdy se tohle dohodlo a několik let se podle toho hrálo.
Nevím, kde jsi byl za K2 a éry měsíčních elfů, kdy se v tétradici pokračovalo.
Ale co já pamatuju, tak tohle platilo na tomhle serveru vždycky.

Na forum to patří, protože podle pravidel je forum součást hry.
Nikde nemáš zakotveno mnoho věcí, které prostě vyplynuly z tradice a historie serveru, což každý server dělá unikátní.

Paladin/Sorc, kterej vyvolává nemrtvé, proklívá ostatní, vyrvává jim duše z těla pomocí banshee... potom teda běžim udělat Druid/Wiz/PM. Proč ne, že jo. Nikde to ukotvený neni a navíc na foru by se takové věci řešit neměli.

Být nekromantem, nemrtvým nebo paladinem není OOC, ale IC záležitost. Paladin a druid by měl po takových věcech jít.
Poslední změna: Březen 31, 2013, 08:43:58 am od Cagus Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6159 kdy: Březen 31, 2013, 09:18:09 am

Paladin/Sorc, kterej vyvolává nemrtvé, proklívá ostatní, vyrvává jim duše z těla pomocí banshee... potom teda běžim udělat Druid/Wiz/PM. Proč ne, že jo. Nikde to ukotvený neni a navíc na foru by se takové věci řešit neměli.
Být nekromantem, nemrtvým nebo paladinem není OOC, ale IC záležitost. Paladin a druid by měl po takových věcech jít.
A na co neni praviddlo to je povoleno  Mrknutí proto jsem psal ze kazda postava musi vedet co dela a nest za to  popripade nasledky.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6160 kdy: Březen 31, 2013, 09:30:43 am

Tak jasně, že nikdo nedostane ban, když bude s paladinem bojovat po boku nemrtvého kostlivce.

Ale právě proto máme forum, abychom se dohodli, jak to vlastně spolu chceme hrát.
Kdyby se do toho furt nezatahovali zbytečný emoce a deprimované ego, dalo by se dohodnout na čemkoliv.



P.S.: Ještě mě napadl ale jeden příměr. Za to, že když pro nás někdo něco udělá se děkuje taky nikde ukotvený neni. Je to z nějaké tradice. Ale následky si neseme.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Tropmor
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 206


Zobrazit profil
Odpověď #6161 kdy: Březen 31, 2013, 10:18:20 am

Když jsem si nedávno vytvořil sorce-paladina, ani jsem nepřemýšlel o tom, že bych měl nekromantský kouzla. Je to samozřejmě jistá ztráta pro build, ale tohle na Kandelábrii platilo od nepaměti (teda co já pamatuji) - vždy existoval nějaký zákon, ať už za dob Stráží na K1, tak Měsíčních Elfů na K2. S tím, že by to mělo být zakotvené například v zákonech (nebo na webu nějakým obecným povědomím dobrodruhů) souhlasím. Brzy to snad bude zakotvené i v zákonech elfí vesnice, pokud v dohledné době nějak projdou schvalovacím řízením - tohle ale musí napravit správce vesnice Úsměv
Zaznamenáno

Hayriye - "The reward for goodness is self-satisfaction, wherein also lies great danger."
Ephemere Tir´eivra - “Revenge may be wicked, but it’s natural.”
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6162 kdy: Březen 31, 2013, 11:15:25 am

tohle ale musí napravit správce vesnice Úsměv

Hehe, tak s tím bych moc od nekromanta nepočítal Úsměv
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6163 kdy: Březen 31, 2013, 11:37:09 am

tohle ale musí napravit správce vesnice Úsměv
Hehe, tak s tím bych moc od nekromanta nepočítal Úsměv
Elfi je pokud se nepletu jedina neutralni startovni lokace , tudiz bych ocekaval neutralni postoj  Mrknutí
Zaznamenáno
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6164 kdy: Březen 31, 2013, 11:45:21 am

Cagusi, tak jasně, že ČÁST fóra je součástí hry, ale dokud ty "zákony" nejsou někde jednoznačně sepsané tak to stěží mohu brát za fakt, podle kterého se mé postavy budou řídit (tuplem když ani nevím, co všechno jste si kde dohodli). Je to asi stejné, jako kdybych tvé postavy lovil na základě tvého názoru v topicu o hudbě  "fórum je přeci součást hry a mě se nelíbí jeho názor".

Je fajn, že se soudí na základě NĚČEHO, co si NĚKDO, NĚKDE, s NĚKÝM domluvil, ale vzhledem k tomu, že to nikde není jasne sepsáno (alespoň základy okrajově), tak to nelze brát jako nějaký funkční trestní řád a IC to prostě vypadá, že se soudí na základě toho co si soudce umane. Klidně mohu být zítra odsouzen k smrti, protože jsem ze dveří vykročil levou nohou.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 409 410 [411] 412 413 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS