Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 02, 2024, 08:56:28 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 48
  Tisk  
Autor Téma: Hlášení chyb  (Přečteno 231422 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #570 kdy: Únor 20, 2013, 10:04:12 am

No tak to prrr.. 4 roky v popelu? To bude spíš 2, ne-li míň.

Jinak znovu dávám v popud, abyste doplňovali wiki, pokud budete s něčím pomoci, ptejte se.

A vzhledem k tomu, že Geralt je takový znalec, má dost času a rád si sobecky vychutnává takovéhle příspěvky, tak ho požádám, jestli by nechtěl doplnit sekce kouzel na wiki. Já na to fakt teĎ mít čass nebudu, a on se zdá být jako ten pravý pro tento nelehký úkol  Kroutím očima
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #571 kdy: Únor 20, 2013, 10:21:34 am

... manuál ... odkaz.
Uč se dítě moudrým býti.
...

Jako prvotní informace by mohlo posloužit toto
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #572 kdy: Únor 20, 2013, 10:27:22 am

Jinak znovu dávám v popud, abyste doplňovali wiki, pokud budete s něčím pomoci, ptejte se.

Uz som to sice pisal aj vo wiki vlakne, narazal som na to aj v tomto vlakne. Tak sa opytam oficialne. Ake zbrane vie pouzivat shifter v premene na drowa? Mne fungovali len male - dyka. Je to tak v poriadku? Nie je to bug? Drowovia sa ohanaju aj s vacsim kalibrom ako dykou.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #573 kdy: Únor 20, 2013, 10:36:34 am

hadam ze vsechny zbrane, ktere muze pouzit potvora jejich rozmeru (stredni velikost) tj. asi vse
zalezi na tom co menavec drzi v ruce pri promene... tzn. je to limitovany i velikosti postavy bez promeny
napr. hobit-menavec nemuze tahnout obourucni mec, tj. nedostane ho ani do promeny
Zaznamenáno
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #574 kdy: Únor 20, 2013, 10:50:13 am

No tak to prrr.. 4 roky v popelu? To bude spíš 2, ne-li míň.

Jinak znovu dávám v popud, abyste doplňovali wiki, pokud budete s něčím pomoci, ptejte se.

A vzhledem k tomu, že Geralt je takový znalec, má dost času a rád si sobecky vychutnává takovéhle příspěvky, tak ho požádám, jestli by nechtěl doplnit sekce kouzel na wiki. Já na to fakt teĎ mít čass nebudu, a on se zdá být jako ten pravý pro tento nelehký úkol  Kroutím očima

Asi jsme se trošku nepochopili, nefunkční byla tak dva roky, ale to, co je teď obnovené, je z toho pahýlu z Wayback Machine ne? A tam je krásně vidět letopočet 2009, měsíc duben, jestli si správně vzpomínám.

A dost času nevím kde jsi vzal, teď mám poslední ze tří naprosto horrorových dní, kdy jsem musel vybírat, co prostě může počkat posun někam dál a co už je opravdu potřeba udělat. Kroutím očima Dneska v práci mám konečně chvilku času sepisovat s přestávkami IC, už se blíží dokončení první díl.
Ale jinak ano, mám v plánu doplnit na wiki mnohem víc, než jen kouzla, jen to je zrovna věc, o které jsem usoudil, že ji klidně můžu posunout dál. Mrknutí
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Kinkin
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 813


Až uslyšíš můj řev...


Zobrazit profil
Odpověď #575 kdy: Únor 20, 2013, 10:55:15 am

ohohóóó  Škleb oči jednoho elfa se konečně probouzejí...


edit\\ včera, tak kolem 21:30 /před koncem směny/, jsem v práci tvořil "psaníčka" IC  až tak, že jsem zapomněl vyplnit výkazy             
          práce, na další den...to už není prdel. Šok
Poslední změna: Únor 20, 2013, 11:08:09 am od Kinkin Zaznamenáno

To víš ...... že ..... JO !
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #576 kdy: Únor 20, 2013, 10:58:20 am

hadam ze vsechny zbrane, ktere muze pouzit potvora jejich rozmeru (stredni velikost) tj. asi vse
zalezi na tom co menavec drzi v ruce pri promene... tzn. je to limitovany i velikosti postavy bez promeny
napr. hobit-menavec nemuze tahnout obourucni mec, tj. nedostane ho ani do promeny


V tom pripade je tam chyba. Uvediem priklad.
Mam cloveka a nic s nim nedrzim.  Zmenim sa na drowa AB 30
Vezmem do ruky dyku +3.  Zmenim sa na drowa AB 33
Vezmem do ruky scimitar +3. Zmenim sa na drowa AB 27 !!!  

Toto iste mi robilo pri koboldovi, kde vsak chapem, ze kobol asi neunesie scimitar. Ale drow? A nemenil som si ziadnu inu vybavu, ziadne modifikatory. To klesnutie AB je zapricinene prave nevhodnou zbranou. A to som si to vsimol opet len nahodou. Nikde o tom totiz ziadna zmienka. Ani o tom som sa nedocital, ze ked dam koboldovi inu zbran ako malu, tak nie len ze sa neprirataju AB, ale odrataju :/.

V manualy je napisane ze sa stit do premeny prenasa. Nemalo by sa preniest aj obranne cislo? Prenasaju sa len magicke efekty zo stitu.

Vie niekto ako funguje redukcia zranenia? Drow ma nejaku vrodenu, nepamatam si cisla. Kombinuje sa to s redukciou zo stitu? Ak ano ako?

Diky Úsměv
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #577 kdy: Únor 20, 2013, 11:41:57 am

hadam ze vsechny zbrane, ktere muze pouzit potvora jejich rozmeru (stredni velikost) tj. asi vse
zalezi na tom co menavec drzi v ruce pri promene... tzn. je to limitovany i velikosti postavy bez promeny
napr. hobit-menavec nemuze tahnout obourucni mec, tj. nedostane ho ani do promeny


V tom pripade je tam chyba. Uvediem priklad.
Mam cloveka a nic s nim nedrzim.  Zmenim sa na drowa AB 30
Vezmem do ruky dyku +3.  Zmenim sa na drowa AB 33
Vezmem do ruky scimitar +3. Zmenim sa na drowa AB 27 !!!  

Toto iste mi robilo pri koboldovi, kde vsak chapem, ze kobol asi neunesie scimitar. Ale drow? A nemenil som si ziadnu inu vybavu, ziadne modifikatory. To klesnutie AB je zapricinene prave nevhodnou zbranou. A to som si to vsimol opet len nahodou. Nikde o tom totiz ziadna zmienka. Ani o tom som sa nedocital, ze ked dam koboldovi inu zbran ako malu, tak nie len ze sa neprirataju AB, ale odrataju :/.

V manualy je napisane ze sa stit do premeny prenasa. Nemalo by sa preniest aj obranne cislo? Prenasaju sa len magicke efekty zo stitu.

Vie niekto ako funguje redukcia zranenia? Drow ma nejaku vrodenu, nepamatam si cisla. Kombinuje sa to s redukciou zo stitu? Ak ano ako?

Diky Úsměv

Redukce AB je naprosto v poradku, kobold i drow pojedou svoje utoky pres weapon finess, tzn. pres modifikator DEX. Kdyz tomu das scimitar, tak se zacne AB pocitat ze STR, coz ma kobold i drow nizsi, takze je vse naprosto v poradku a ta zbran se prevadi sravne. Musis pouzivat lehke zbrane...dyky, kratky mec, rapir...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #578 kdy: Únor 20, 2013, 12:21:22 pm

...
Redukce AB je naprosto v poradku, kobold i drow pojedou svoje utoky pres weapon finess, tzn. pres modifikator DEX. Kdyz tomu das scimitar, tak se zacne AB pocitat ze STR, coz ma kobold i drow nizsi, takze je vse naprosto v poradku a ta zbran se prevadi sravne. Musis pouzivat lehke zbrane...dyky, kratky mec, rapir...
/Seconded
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #579 kdy: Únor 20, 2013, 12:26:10 pm

O weapon finess som vedel ze tam posobi, ale netusil som ze funguje len pre lahke zbrane. No tak to je drsne. V tom pripade to samozrejme zmysel dava. O tomto asi nevie viac ludi lebo som sa pytal ingame a tiez mi nedokazali povedat.

Vies mi povedat aj preco mam v sheet listu pri premene na vzdusneho elementala +33AB a vo vypise +38AB? Ale je mi jasne ze ten sheet list je pri premenach bugnuty od hlavy po patu...

Este mi viete niekto povedat kde sa docitam o zmenach OC v ramci boja ked do mna strielaju z roznych uhlov? Spozoroval som totizto ze taky bandita lupic ma netrafi pri vyslednom hode AB40 ale potom ma zrazu trafi pri AB34 (v oboch pripadoch je vratany modifikator). Volakto mi povedal, ze je to tym ze zalezi ci do mna striela za behu ci je naproti mne ci za mnou.  Nebol som obkluceny, cely cas som len prebiehal.
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #580 kdy: Únor 20, 2013, 12:32:06 pm

O weapon finess som vedel ze tam posobi, ale netusil som ze funguje len pre lahke zbrane. No tak to je drsne. V tom pripade to samozrejme zmysel dava. O tomto asi nevie viac ludi lebo som sa pytal ingame a tiez mi nedokazali povedat.

Vies mi povedat aj preco mam v sheet listu pri premene na vzdusneho elementala +33AB a vo vypise +38AB? Ale je mi jasne ze ten sheet list je pri premenach bugnuty od hlavy po patu...

Este mi viete niekto povedat kde sa docitam o zmenach OC v ramci boja ked do mna strielaju z roznych uhlov? Spozoroval som totizto ze taky bandita lupic ma netrafi pri vyslednom hode AB40 ale potom ma zrazu trafi pri AB34 (v oboch pripadoch je vratany modifikator). Volakto mi povedal, ze je to tym ze zalezi ci do mna striela za behu ci je naproti mne ci za mnou.  Nebol som obkluceny, cely cas som len prebiehal.

vse odhledne mechaniky utoku/OC najdes zde:

http://nwn.wikia.com/wiki/Main_Page

co se tyce specifickych K2 veci je lepsi projit manual a forum
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #581 kdy: Únor 20, 2013, 12:37:20 pm

No, kdybys měl nějaké dotazy ve hře, tak piš geraltovi, atm nebo mně, když budeme mít čas, odpovíme. Potom doporučím nwn.wikia.com. Tam je k systému všechno. Zbytek jsou neusovo úpravy, které budou buď to v kandelabrie.wikia.com, nebo je nějak muusíš zjistit ze hry, no.

Ten sheet list, to je taková ta excelovská tabulka z vaultu?

K poslednímu dotazu.
Je několik modifikátorů AB.
Jednalo se o melee nebo lučištníka. Tady je k tomu info, co to mohlo ovlivnit.
Both melee and ranged
  • Attacker's size modifier. -2 to +2 AB
    Attacker is invisible or target is blind. +2AB (unless negated by the target's blind fighting)
    Target cannot be seen (hidden, invisible, or out of visual range). -4AB
    Target is flanked. +2AB (unless negated by the target's defensive awareness)
    Target is stunned. +2AB
The bonus for invisible attackers does not apply if the attacker can see through its own type of invisibility (a bug). Being out of visual range typically only applies to non-player characters making ranged attacks in response to being attacked (since players cannot target creatures outside their characters' visual range).
Melee only
  • Target is prone. +4AB
Ranged only
  • Attacker is mounted. -4AB (or -2AB with mounted archery)
    Target is moving. -2AB
    Target is prone. -4AB
    Target is within 3.5 meters of the attacker. -4AB (unless negated by point blank shot)

Ale problém bude možná v tvym AC, to se taky může měnit.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #582 kdy: Únor 20, 2013, 12:41:47 pm

O weapon finess som vedel ze tam posobi, ale netusil som ze funguje len pre lahke zbrane. No tak to je drsne. V tom pripade to samozrejme zmysel dava. O tomto asi nevie viac ludi lebo som sa pytal ingame a tiez mi nedokazali povedat.

Takhle Finty se zbraní prostě fungují i v základním NWN (viz. http://nwn.wikia.com/wiki/Weapon_finesse), spíš to nikoho nenapadlo (můj tip) Úsměv

Este mi viete niekto povedat kde sa docitam o zmenach OC v ramci boja ked do mna strielaju z roznych uhlov? Spozoroval som totizto ze taky bandita lupic ma netrafi pri vyslednom hode AB40 ale potom ma zrazu trafi pri AB34 (v oboch pripadoch je vratany modifikator). Volakto mi povedal, ze je to tym ze zalezi ci do mna striela za behu ci je naproti mne ci za mnou.  Nebol som obkluceny, cely cas som len prebiehal.

Úhel je nesmysl, neručím za správnost svého dalšího tipu, ale věřím, že je to tím, jestli jsi byl v bojovém módu nebo ne. Bonus do OČ za obratnost (podobně jako mnichův bonus za moudrost) se počítají jen pokud jsi v "bojovém módu". Jinak samozřejmě co psal Cagus.

Vies mi povedat aj preco mam v sheet listu pri premene na vzdusneho elementala +33AB a vo vypise +38AB? Ale je mi jasne ze ten sheet list je pri premenach bugnuty od hlavy po patu...

Tady mě teď vysvětlení nenapadá, i u jiných postav se stává, že mají výsledné AB o třeba +2 jinak, kdysi se to řešilo, ale už si nepamatuju, co se tam nezapočítávalo. Jen že to byla hardcoded záležitost NWN, třeba mě někdo doplní Úsměv

2Cagus: věřím, že myslel zobrazení tabulky charu ve hře po stistku klávesy "c"
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #583 kdy: Únor 20, 2013, 03:38:38 pm

Musím říct, že tahle představa mě náramně pobavila a tak jsem až doteď mlčel a užíval si to, ale ne, není. Mrknutí Anebo pokud je, tak se ten limit ještě nikdy žádné postavě nepovedlo objevit Škleb

Jako elf nebo trpaslík asi ten limit jen tak neobjevíš. Když hraješ člověka máš větší šanci že na něj přijdeš.
Hráčům se to nikdy neříkalo, aby se nehráli jenom "dlouhověké" rasy. Jelikož tu byl docela často wipe, tak to ani nikdo moc neřešil Mrknutí







Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #584 kdy: Únor 20, 2013, 03:43:21 pm

Musím říct, že tahle představa mě náramně pobavila a tak jsem až doteď mlčel a užíval si to, ale ne, není. Mrknutí Anebo pokud je, tak se ten limit ještě nikdy žádné postavě nepovedlo objevit Škleb

Jako elf nebo trpaslík asi ten limit jen tak neobjevíš. Když hraješ člověka máš větší šanci že na něj přijdeš.
Hráčům se to nikdy neříkalo, aby se nehráli jenom "dlouhověké" rasy. Jelikož tu byl docela často wipe, tak to ani nikdo moc neřešil Mrknutí


Aky to ma vlastne prinos do hry? Aby si hrac robil nove postavy?
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Stran: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 48
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS