Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 07, 2024, 10:57:24 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 324 325 [326] 327 328 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2072582 krát)
Orbi
Host
Odpověď #4875 kdy: Duben 16, 2011, 03:22:30 pm

Veď sa len pýtam čo je na tom také nejasné, že by to malo byť stanovené ako pravidlo. Mozno to len zle chapem, preto ma zaujima ako by si to pravidlo zformulovala.
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #4876 kdy: Duben 16, 2011, 03:32:10 pm

Občas tě podezírám, že jsi jenom Neusův druhý účet  Smích Smích Smích

Ok, když to chceš vědět: Já jsem si totiž přeměnu nepřála a vzhledem k tomu, že bytost do které se měním má naprosto odlišné přesvědčení než má postava, chtěla jsem se zeptat, zdali tahle skoro-mikrosoftí fičura byla připravena s určitým záměrem a tudíž pravidlem použití, nebo byla jen tak (jak překvapivé) vystřelena do světa - Ostatně tak je dneska u IT přeci zvykem.

Ještě že drazí IT nevyrábějí auta. To by prodávali vozy bez motoru a strašně by se divili, že v nich nikdo nechce jezdit :-)

Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
cz.Maxik
Nováček

Příspěvků: 23


Zobrazit profil
Odpověď #4877 kdy: Duben 16, 2011, 03:34:50 pm

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda tu máte v provozu zbraně z cep 2.1, tedy konkrétně mercurial longsword a mercurial greatsword. Zda se dají běžně vyrobit v craftu, najít v pokladech atd.
Zaznamenáno

Aryion (alchymista) - Dobro ho vždy povede kupředu
Orbi
Host
Odpověď #4878 kdy: Duben 16, 2011, 03:45:53 pm

ahoj, take mece sa tu nenachadzaju
Zaznamenáno
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #4879 kdy: Duben 16, 2011, 03:47:36 pm

jo pač tady je z toho cepu leda tak prd,ani ty efekty magnetitu na zbranich nefungujou  Vyplazuji jazyk Kroutím očima
Zaznamenáno

Orbi
Host
Odpověď #4880 kdy: Duben 16, 2011, 04:11:59 pm

jo, efekt magnetitu by bol super ... i ked je to taky maly indikator presvedcenia
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4881 kdy: Duben 16, 2011, 06:35:05 pm

vsechny prehozene veci se prokleji
nejsnadnejsi zpusob jak ziskat kvalitni vec je koupit to od cizich remeslniku
vim, ze je nadherne, lakave, pro lenochy idealni, atd... vyrobit vec "nahodou" ji dat do vitriny, prelognout a "nahodou" si ji kopit, ale to si moc lidi nezahaje...

tezko se posuzuje co je a co neni spravna cena
existuje zpusob, jak si koupit "vlastni" vec, ale je treba nevyrabet ucelove jen pro sebe, ale hlavne pro ostatni (remeslo je kseft a ne zasobovani jen svych postav)
vyrobky, ktere lezi nekolik real dni ve volne pristupnych vitrinach, ve kterych nakupuji i cizi postavy, jsou z prokleti vyrazeny

dusledek:
remeslnik od hrace co nerad nakupuje od cizich Úsměv, musi dostatecne zasobit trh vyrobky za realne ceny, tak aby na jeho jine postavy neco po par dnech zustalo
Neusi ,nenapadám tu myšlenku (opatření ) jako celek ,ale proto že většina z nás ví, že to neplatí pro všechny řemesla. Což ,jak jistě uznáš, je špatně .
Na jedné straně přez překupníka umožňuješ ,si nakoupit vlastní suroviny a což je pro mne paradox za „diktované „ceny NPC překupníkem ( bez možnosti je okamžité zvednout ,či snížit) a na druhé straně se omezí pouze skupina PC ,která si volila povolání bez těhto  informací – nemluvím teď o sobě, ale všeobecně .
Pomineme  li log ,který to možná ještě hlídá i u ostatních řemesel ,přehazování věci a kde tedy možná hrozí hráči nějaký ten trest ,budeš li ovšem mít čas a chuť to dohledávat .

Věci co se štosují na sebe – vrhaci zbraně ,šípy atd , to podle mne pustí jako neprokleté (mám vyzkoušeny střely do praku ) .Logicky sem tedy padají i lektvary a trochu nelogicky nástroje + věci co mne momentálně nenapadají .K čemu je tedy opatření které neplatí pro všechny bez rozdílu stejně ?

tezko se posuzuje co je a co neni spravna cena
existuje zpusob, jak si koupit "vlastni" vec, ale je treba nevyrabet ucelove jen pro sebe, ale hlavne pro ostatni (remeslo je kseft a ne zasobovani jen svych postav)
vyrobky, ktere lezi nekolik real dni ve volne pristupnych vitrinach, ve kterych nakupuji i cizi postavy, jsou z prokleti vyrazeny
Chápu li tvou radu správně ,abych si koupil od sebe neprokletou věc ,musim nasypat do vitríny 15 povolených ks stejného výrobku + je pěkně cenově nadsadil a pak vyčkal třeba týden , než se z ní stane neprokletá?!
To mne budou kováři mít moc rádi ,když nebudou mít kam svůj sortiment dávat .

dusledek:
remeslnik od hrace co nerad nakupuje od cizich Úsměv, musi dostatecne zasobit trh vyrobky za realne ceny, tak aby na jeho jine postavy neco po par dnech zustalo
Nejde o kupování od jiných ,tedy pokud to není paladin a pod ,ale o čekání na někoho ,kdo je schopen to či ono vyrobit ,tedy pokud jej nechci spamovat tellem ,či otravovat jiným způsobem .Kdepak jsou Ty stížnosti před wipem ,že jsou vsici zalezlí v barakách a pod a že není s kým hrát ,nebejt vsichni na jedný hromadě ,nepotkáš tu taky nikoho ,pač vsici neco schaní ,prachy ,surovina apod ...Podle mne  ,nedostatkem peněz a porodníma problémama světa směruješ obyčejné suroviny k překupníkovi – což je asi dobré,ale postupem času se překupník změní jen v legální přehazování surovin . Upřimně ,kdo by prodal přiklad ,surový kámen diamantu obchodníkovi za 1 k ,když jej případný kupec – zlatník ,vybrousí ,naskiluje na něm  a ještě prodá prach po 1 k + kameny po 1 k což je dejme tomu 500 zl výdělek pro zlatnika bez rizika . Tím ,nechci schazovat překupníka jako  myšlenku ,dobře zatím nahrazuje skladníka ,po kterém se tu už volá roky a jednou se ho třeba dočkáme .….



Nejsem si zcela jist, že tě chápu. Třeba se Neus chytí líp.

Ale pokud jde o prodávání pod cenou, je to jednoduché:
Opravdu ,kdy bereš tu jistotu ,když nikdo a zdůrazňuji nikdo ,nedokáže stanovit cenu výrobku jako takovou .
Možná jsi ekonomický expert ,či finanční poradce strany a vlády  ,tak mne ,nás pouč .
Na jedné straně máš vstupy – suroviny ,nástroje ,neměřitelný skill  ,klíče od dolu a pod ….
Na druhé tedy vstup + přirážku příslušného obchodníka pro město ( daně )
A na konci zákazníka ,který je ochoten či neochoten tu věc koupit ,či zaplatit a má li na to hotovost .Slintalů na sklo je tu dost a bohu žel k nim patřím i já ,nemám na to .

Nejsem si zcela jist, že tě chápu.
A) Pokud na tom nevyděláš, tak jsi buď blb nebo jde o support. Pokud prodáváš jiné své postavě, supportem to silně smrdí na míle daleko. Pokud je tvým problémem ingorantství (a něříkám, že to tak nutně je, jen že by mohlo), měl bys s tím něco dělat. Napříkald se podívat do vitríny a udělat si obrázek podle cen ostatních prodávaným předmětů. Je to tak těžké nebo potřebuješ vodit za ručičku?
Nepochopil jsi evidentně nic a předpokládám ,že nemáš ani info oč konkrétně šlo ,ani přehled o cenách či sortimentu výrobků .To že je ve vitríně např. sekera +1 za 4 k,neznamená to, že ji někdo koupí tak že obrázek si udělá pouze visionář tvého typu .
Netřeba myslím komentovat dále ,proto že vezmu li to dle cen surovin u překupníka + cenu  nástroje (v příslušném poměru ) vychází mi stále zisk +-250 zl-tedy v mém případě .Je to ale stejně jedno ,páč dle slov neuse by to bylo prokleté stejně ,byd by byla cena jakákoli ..

B) Pokud prodáváš pod cenou záměrně a přesto na tom pořád vyděláváš, je třeba si zase položit otázku, proč to děláš. Nechceš vydělat? Cheš být kamarádský ostatním postavám? Chceš zničit ostatní prodejce? Jsi líný zjistit si ceny? Máš potřebu nabourat už tak chatrnou ekonomiku K2? Težko ti někdo může odpovědět na otázku ohledně tvé vlastní motivace. To musíš nejlíp vědět sám.
Je to na mne moc chytré a nedomnívám se ,že jsou li na trhu výrobky +3 a já si prodám +1,který tam v prodeji není že bych cokoli nabourával .

BWT ,jakej pak je rozdíl dle tebe ,mezi prodejem ( a tedy suportem ) surovin přez překupníka z  postavy na postavu (jednou prodám,druhou koupím ) a prodejem výrobku přez vitrínu .Asi moc velkej ne ,že .U překupníka to jde hned a bez rizika a v obchodě se věc změní na prokletou ,ale peníze z prodeje (a ted odhaduji  nekontroloval sem to ) přistanou výrobci na účte .A platí toto opatření u kováře ,krejčího ,zlatníka -pročpak asi neplatí u lektvarů nástrojů atd,atd ...
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Orbi
Host
Odpověď #4882 kdy: Duben 16, 2011, 06:43:24 pm

Čo navrhuješ a ako by si to spravil?
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #4883 kdy: Duben 16, 2011, 07:28:20 pm

Čo navrhuješ a ako by si to spravil?

Orbi, už prosím tě mlč  Smích Smích Smích
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Orbi
Host
Odpověď #4884 kdy: Duben 16, 2011, 07:33:09 pm

.. bez odpovedi na tie otazky sa to asi tazko zmeni
Poslední změna: Duben 16, 2011, 07:40:34 pm od Orbi Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #4885 kdy: Duben 16, 2011, 08:19:14 pm

.. bez odpovedi na tie otazky sa to asi tazko zmeni

Taky čekame na odpoved? Do fronty, ja sem tady prvni!

Kde mame to deni na kterem se tak pracovalo? Pracuje?

Nepochopim proč človek pokažde vymejšli neco tak komplikovane, když pak nema čas aby to melo potencial byt aspon jen pro minimum hraču zabavne či zajimave.
Když je tolik možnosti udelat neco primejši co nenaročne pobavi lidi a na tom pak stavet.

 Mrknutí
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #4886 kdy: Duben 16, 2011, 09:22:06 pm

Tvoje otázka nebyla řečnická?  Smích
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4887 kdy: Duben 16, 2011, 11:43:12 pm

Čo navrhuješ a ako by si to spravil?
Pokud se ptáš mne ?
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Patejl
Nováček

Příspěvků: 33



Zobrazit profil
Odpověď #4888 kdy: Duben 17, 2011, 07:58:10 am

Ja bych jeden navrh mel. Zvysit prisun penez do ekonomiky. V soucasne dobe tady nikdo nema skoro ani na levely, natoz aby si neco kupoval od remeslniku. Ergo prachy na rozhazovani nemaji ani remeslnici. Ekonomika K2 neni ani tak vratka, jako neexistujici :-(

Zvyseny prisun penez do ni, by ji mel rozhybat. A jak to provest? Idealne asi zvednou prijem ze zabitych potvor (nasobne oproti soucasnemu stavu) a zaroven zvednout vyrazne vykupni cenu u prekupnika, pripadne zavest tezici povolani bez omezeni (aby si lowici mohli vydelavat sberem surovin pro zkusene remeslniky). Ale jsou to jen navrhy.
Zaznamenáno
Orbi
Host
Odpověď #4889 kdy: Duben 17, 2011, 10:25:53 am

Čo navrhuješ a ako by si to spravil?
Pokud se ptáš mne ?

jj teba

Ja bych jeden navrh mel. Zvysit prisun penez do ekonomiky. V soucasne dobe tady nikdo nema skoro ani na levely, natoz aby si neco kupoval od remeslniku. Ergo prachy na rozhazovani nemaji ani remeslnici. Ekonomika K2 neni ani tak vratka, jako neexistujici :-(

Zvyseny prisun penez do ni, by ji mel rozhybat. A jak to provest? Idealne asi zvednou prijem ze zabitych potvor (nasobne oproti soucasnemu stavu) a zaroven zvednout vyrazne vykupni cenu u prekupnika, pripadne zavest tezici povolani bez omezeni (aby si lowici mohli vydelavat sberem surovin pro zkusene remeslniky). Ale jsou to jen navrhy.


myslim, ze niesom jediny co ma na ucte cez 50k, samozrejme tiez som mal obdobia, kedy som bol na mizine  Nevím co si myslet/Nerozhodný .... ak chces, tak ma kontaktuj v hre a nieco vymyslime
Poslední změna: Duben 17, 2011, 10:42:56 am od Orbi Zaznamenáno
Stran: 1 ... 324 325 [326] 327 328 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS