Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 08, 2024, 02:21:07 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Qesty  (Přečteno 11390 krát)
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #15 kdy: Únor 04, 2014, 12:54:28 am


Asi každý očekáváme jiný standard. Spawnout monstrum a udělat grafickej efekt umí každý debil. Proto tuhle hru určitě nehraju.

Prostě nepochopím jak někdo může sedět 6 hodin u obrazovky a čučet z DM klienta na ostatní. To mi hlava nebere.

Naštěstí se to začíná zlepšovat díky Bhaallovi, kterej má poměr počet questů/den  násobně větší než všichni ostatní dohromady.


Co by jsi tedy očekával, že pro "tvou" zábavu má DMko udělat?

Bože já snad píšu čínsky. Chápeš vůbec koncept RPG? Tak to bych očekával.

PS: a ano i DM je jenom člověk, ale jestli ho to nebaví tak ať jde dělat hráče, a ať questy dělají lidé které to baví.
Zaznamenáno

Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Únor 04, 2014, 07:51:28 am


Bože já snad píšu čínsky. Chápeš vůbec koncept RPG? Tak to bych očekával.

PS: a ano i DM je jenom člověk, ale jestli ho to nebaví tak ať jde dělat hráče, a ať questy dělají lidé které to baví.

V podstatě ano. Píšeš čínsky. Chtít na bojově laděném serveru od DM, aby vedli RPG hru je tak trochu mimo mísu. Jsou tu servery, které jsou jen pro HCRP hráče (EQ), pro RP hráče (Thalie), pro příležitostné RP hráče (K2), a zbytek - vesměs servery jen na honění ega (Demona, Arkhalie atd).

Když jsem tu byl v druhé polovině loňského roku, rozhodně bych K2 nezařadil ani do serverů pro příležitostné RP hráče, ale čistě bojově laděný. O RP jako by hráči slyšeli jen jako nadávku, kanál "družina" se využíval k rozboru sportovních utkání, slušně laděné postavy spolu rozmlouvali na veřejnosti tak, že by se i dlaždič musel stydět. K tomu se připočte rychlý spawn potvor, zisk expů založený na pokladech a hodnocení je na světě. To se naštěstí dost změnilo, ale přesto se tu většina hráčů jen honí za poklady, protože je to rychlý a snadný způsob, jak přijít k penězům a zkušenostem (osobně bych aspoň ten zisk expů omezil třeba na 1/10 ale rozhodně ne na 1/2)

Takže se opět můžu zeptat, co očekáváš, že v takovém prosředí pro tvou zábavu bude DM dělat z RP hlediska?
Zaznamenáno
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #17 kdy: Únor 04, 2014, 09:35:52 am

Fajn, pokusím se ti to napsat co nejvíce polopaticky.

1) Vůbec mě nazajímá jak to mají jinde. To že jinde to mají také blbě nebo ještě hůř není omluva. Tak mi přestaň vnucovat svojí Thalii, Demonu já nevim co všechno.
2) Jsem DM. Mám dvě možnosti. Lognout jako hráč a bavit se s ostatními nebo dělat jinou činnost. NEBO Lognu na DM klienta a udělám quest protože to JE alpha a omega RPG.
3) Máme takový server jaký si ho uděláme a já i touhle diskusí chci vrátit RPG koncept do původní podoby.
4) Říkáš snad že v tomhle může být nějaký myslitelný problém? Spíš to vidím na blok v hlavě že jinde to mají také tak či onak a že to nedejbože... Nejde  Pláč a navíc v těhle podmínkách  Pláč

Já říkám: šlo to v minulosti s DMs jako Arian nebo Lyciidas, a když je vůle půjde to znova. Důkazem pro všechny nový DM Bhaall kterej s tím nemá problém. Pro ostatní: učte se od něj a koukejte.

Jeslti to pořád nechápeš tady už odpovídat nebudu můžeš mi poslat PM. Protože tu ostatním děláme dobrou zábavu.


Zaznamenáno

Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Únor 04, 2014, 09:42:15 am

V podstatě ano. Píšeš čínsky. Chtít na bojově laděném serveru od DM, aby vedli RPG hru je tak trochu mimo mísu. Jsou tu servery, které jsou jen pro HCRP hráče (EQ), pro RP hráče (Thalie), pro příležitostné RP hráče (K2), a zbytek - vesměs servery jen na honění ega (Demona, Arkhalie atd).

Když jsem tu byl v druhé polovině loňského roku, rozhodně bych K2 nezařadil ani do serverů pro příležitostné RP hráče, ale čistě bojově laděný. O RP jako by hráči slyšeli jen jako nadávku, kanál "družina" se využíval k rozboru sportovních utkání, slušně laděné postavy spolu rozmlouvali na veřejnosti tak, že by se i dlaždič musel stydět. K tomu se připočte rychlý spawn potvor, zisk expů založený na pokladech a hodnocení je na světě. To se naštěstí dost změnilo, ale přesto se tu většina hráčů jen honí za poklady, protože je to rychlý a snadný způsob, jak přijít k penězům a zkušenostem (osobně bych aspoň ten zisk expů omezil třeba na 1/10 ale rozhodně ne na 1/2)

Takže se opět můžu zeptat, co očekáváš, že v takovém prosředí pro tvou zábavu bude DM dělat z RP hlediska?
   
Barbare - prosím neskač tu z témata do témata . Ty píšeš o snižování odměn expů za truhly ale přitom tvá postava lítá po truhlách  jak s motorem vzadku (má také)  , ale o to tu nejde - jde o to že největší bolest K2 je moc změn a nedůslednost myslím nyní když změním A musím změnit i B atd atd.     Barbare ty by jsi sundal zisk expů na 1/10 ?? Hm a zavedl časovky jo? Nebo jak jenom by jsi sundal zisk na 1/10   Smích  No dobře kolik je na te Arkhalii jak píšeš kolik je tam za zabití jenoho Zombíka (je jich tam hooodně a maš ho za 2 sekundy zabitýho) Za zabití Zombíka je 27-30 exp a 17 zl ti automat skočí do měšce.  Tady máš za většinu potvor 1 exp.  ne opravdu lidi zamýšlejte se nad tím co píšete a neměňte v každým přízpěvku konecept celé K2 .
 Co se tyče že se většina hráčů honí za poklady - tak po té co náklady na zakoupení surovin drasticky klesli nemá moc cenu se honit za sekáním či kopáním a je lepší si to koupit - čímž jsme odpráskli jednu důležitou činnost postav a truhly zustavají jedinou lukrativní.
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Únor 04, 2014, 02:04:04 pm

Barbare - prosím neskač tu z témata do témata . Ty píšeš o snižování odměn expů za truhly ale přitom tvá postava lítá po truhlách  jak s motorem vzadku (má také) 
To byl jen povzdech, než abych se za to rval jako vlk. Krom toho, po truhlách s postavou nelítám. Jednak bych už dávno měl tak řádově epickou postavu bez jakýchkoliv problémů a jednak mě to zas až tak moc nebere. Sem tam jednu vybrat, nu proč ne, že? Ale stejně bývají prázdné, takže proč se snažit.
Barbare ty by jsi sundal zisk expů na 1/10 ?? Hm a zavedl časovky jo? Nebo jak jenom by jsi sundal zisk na 1/10   Smích  No dobře kolik je na te Arkhalii jak píšeš kolik je tam za zabití jenoho Zombíka (je jich tam hooodně a maš ho za 2 sekundy zabitýho) Za zabití Zombíka je 27-30 exp a 17 zl ti automat skočí do měšce.  Tady máš za většinu potvor 1 exp.
To platí k té první části příspěvku. tj. 1/10 zkušeností z pokladu a ne polovinu. Nenarážel jsem na zisk bojových zkušeností i když i těch je zde požehnaně. Max. expů je nějakých 100, spawn je tak rychlý, že nestihneš projít dung tam a zpět, aby nespawnuly potvory znova.
ne opravdu lidi zamýšlejte se nad tím co píšete a neměňte v každým přízpěvku konecept celé K2
Nebudeš tomu věřit, ale zamýšlím se nad tím, co píšu a co se snažím světu říct. Celé toto téma je o questech na serveru, jakým je K2. A proto tu zkráceně ukazuju věci, o kterých jsem přesvědčený, že je nutné se zamyslet. Jiné questy budou bavit lidi, kteří jsou HCRP, jiné ocení přípežitostní RP hráči a jiné ti, kteří si piplají postavu pro dosažení nějakých bojových schopností tj. pro nechápavé. Právě proto jsem zmiňoval v minulém příspěvku ostatní servery. Quest, který by DMko udělalo na EQ by totálně propadlo na Arkhalii a obráceně. Tam jsou zase statistiky zabití bossů, což by připadalo směšné hráčům na EQ. Takže se opět vrátím jen k tomu, co jsem napsal, že je nutné vědět, pro jakou sortu lidí má DMko udělat quest (...a přitom jsem zhodnotil hráčskou populaci zde na serveru)
Co se tyče že se většina hráčů honí za poklady - tak po té co náklady na zakoupení surovin drasticky klesli nemá moc cenu se honit za sekáním či kopáním a je lepší si to koupit - čímž jsme odpráskli jednu důležitou činnost postav a truhly zustavají jedinou lukrativní.
Neus sám řekl, že čím častěji se truhly budou obíhat, tím větší "prd" v nich bude. Problém surovin je v tom, že je velká nabídka a malá poptávka. Co tak ještě suroviny na nějakou tu omezenou výrobu či trénink, to se koupí, ale ti krafteři nemají tu zpětnou vazbu, jak zpětně přijít k penězům. Výrobky se nekupují, ale suroviny se ničí. No, suroviny jsou ale už dost daleko od původního tématu.
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #20 kdy: Únor 04, 2014, 02:07:03 pm

Fajn, pokusím se ti to napsat co nejvíce polopaticky.

1) Vůbec mě nazajímá jak to mají jinde. To že jinde to mají také blbě nebo ještě hůř není omluva. Tak mi přestaň vnucovat svojí Thalii, Demonu já nevim co všechno.
2) Jsem DM. Mám dvě možnosti. Lognout jako hráč a bavit se s ostatními nebo dělat jinou činnost. NEBO Lognu na DM klienta a udělám quest protože to JE alpha a omega RPG.
3) Máme takový server jaký si ho uděláme a já i touhle diskusí chci vrátit RPG koncept do původní podoby.
4) Říkáš snad že v tomhle může být nějaký myslitelný problém? Spíš to vidím na blok v hlavě že jinde to mají také tak či onak a že to nedejbože... Nejde  Pláč a navíc v těhle podmínkách  Pláč

Já říkám: šlo to v minulosti s DMs jako Arian nebo Lyciidas, a když je vůle půjde to znova. Důkazem pro všechny nový DM Bhaall kterej s tím nemá problém. Pro ostatní: učte se od něj a koukejte.

Jeslti to pořád nechápeš tady už odpovídat nebudu můžeš mi poslat PM. Protože tu ostatním děláme dobrou zábavu.


zeptám se tě velmi jednoduše. Stačí jednoslovná odpověď.

Jsi a nebo jsi byl někdy plnohodnotné DMko?
Zaznamenáno
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #21 kdy: Únor 04, 2014, 02:16:33 pm

Fajn, pokusím se ti to napsat co nejvíce polopaticky.

1) Vůbec mě nazajímá jak to mají jinde. To že jinde to mají také blbě nebo ještě hůř není omluva. Tak mi přestaň vnucovat svojí Thalii, Demonu já nevim co všechno.
2) Jsem DM. Mám dvě možnosti. Lognout jako hráč a bavit se s ostatními nebo dělat jinou činnost. NEBO Lognu na DM klienta a udělám quest protože to JE alpha a omega RPG.
3) Máme takový server jaký si ho uděláme a já i touhle diskusí chci vrátit RPG koncept do původní podoby.
4) Říkáš snad že v tomhle může být nějaký myslitelný problém? Spíš to vidím na blok v hlavě že jinde to mají také tak či onak a že to nedejbože... Nejde  Pláč a navíc v těhle podmínkách  Pláč

Já říkám: šlo to v minulosti s DMs jako Arian nebo Lyciidas, a když je vůle půjde to znova. Důkazem pro všechny nový DM Bhaall kterej s tím nemá problém. Pro ostatní: učte se od něj a koukejte.

Jeslti to pořád nechápeš tady už odpovídat nebudu můžeš mi poslat PM. Protože tu ostatním děláme dobrou zábavu.


zeptám se tě velmi jednoduše. Stačí jednoslovná odpověď.

Jsi a nebo jsi byl někdy plnohodnotné DMko?

Ano
Zaznamenáno

Sonofdark
K2-DM
Šampión
**
Příspěvků: 131


Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Únor 04, 2014, 03:55:37 pm

Rizzen len nezabudaj ze RPG znamena Rolepaly game cize hrania postavy (pribeh postavy)a nie len Q.
a rňhrat ho do prveho lvl a nie ked si nakoleckujes zopar lvl apotom ides nieco hrat. ja s kazdou postavou (nikdy inem as viac ako 3 no vacsinu mam len 2) sa nszim hrat od prveho levela jeho pribeh
A tiez ma kazdy vlastne zmyslanie a predstavy tak prosim nenut njikomu svoje predstavy o tom ma vypadat DM mi tiez ti nenutime hrat podla nas
Poslední změna: Únor 04, 2014, 04:05:05 pm od Sonofdark Zaznamenáno
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Únor 04, 2014, 06:18:10 pm

Mno když, už jste se oba chytli pojmu RPG tedy hry na hrdiny...HRDINY a ještě jednou HRDINY Úsměv ono to jde těžko srovnávat, na české NWN scéně se to rozmohlo do takové míry, že lidi nehrajou roli postavy, ale simulují její reálný život, jak by asi vypadal...mno hrdinské to asi není, ale když to někoho baví, jeho věc... Valím oči! Super!

Jde mi o tohle...neškatulkujte se. Hrajte si jak vás baví, nehodnotťe ostatní (stejně na to nemáte patent) a prostě se bavte ;-)

Crowley out...
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Rizzen
Mob
*
Příspěvků: 60



Zobrazit profil WWW
Odpověď #24 kdy: Únor 04, 2014, 09:14:51 pm

Rizzen len nezabudaj ze RPG znamena Rolepaly game cize hrania postavy (pribeh postavy)a nie len Q.
a rňhrat ho do prveho lvl a nie ked si nakoleckujes zopar lvl apotom ides nieco hrat. ja s kazdou postavou (nikdy inem as viac ako 3 no vacsinu mam len 2) sa nszim hrat od prveho levela jeho pribeh
A tiez ma kazdy vlastne zmyslanie a predstavy tak prosim nenut njikomu svoje predstavy o tom ma vypadat DM mi tiez ti nenutime hrat podla nas

Ok, řekněme že založím postavu na lvl 1.

Řekněme příklad pro ilustraci, že mám čas 3 hodiny denně hrát a nebudu obíhat truhly kvůli xp (což JE ic nesmysl) ani kolečkovat potvory (expit což je také z části IC nesmysl)

Klidně si vem kalkulačku a pověz mi, za jak dlouhou dobu dosáhne ta moje postava 5. 10. 20. a 40. úroveň když je tu normální dělat maximálně jeden pidiquest za měsíc, za který dostane postava pár ušmudlaných tisíc XP. (někdy pouze ohromující časovku Škleb)

počítej mi to Mino  Mrknutí
Zaznamenáno

Sonofdark
K2-DM
Šampión
**
Příspěvků: 131


Zobrazit profil
Odpověď #25 kdy: Únor 04, 2014, 09:32:52 pm

pocitat nemusim ja som tak priemera 9 12 mesiacov som dosiahol 40 lvl a to som hral menej
Ak mas dobry pribeh a narazis na dobry ludi co ti ho pomozu rovijta tak i obycajnym kecanim dost nahras. Twin by ti mohla povedat i Amy s nimi mam dost nakecane. i dalsi hraci.
Ale tebe zrejme ide dosiahnut cim skor top a potom rozmyslat co s ou budes robit dalej.
Pre mna vzdy bolo NWN o pribehu danej postavy a o to co v nom zaziva o jeho rozhodnutiach
.
Zaznamenáno
Barbar321
Nováček

Příspěvků: 48


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Únor 04, 2014, 09:58:44 pm

Mno když, už jste se oba chytli pojmu RPG tedy hry na hrdiny...HRDINY a ještě jednou HRDINY Úsměv ono to jde těžko srovnávat, na české NWN scéně se to rozmohlo do takové míry, že lidi nehrajou roli postavy, ale simulují její reálný život, jak by asi vypadal...mno hrdinské to asi není, ale když to někoho baví, jeho věc... Valím oči! Super!

Jde mi o tohle...neškatulkujte se. Hrajte si jak vás baví, nehodnotťe ostatní (stejně na to nemáte patent) a prostě se bavte ;-)

Crowley out...

Tak já nehodlám nikoho škatulkovat. Jsem opravdu rád, že zde i "představitelé autority" na serveru nikoho neškatulkují. To, proč tato debata vznikla je nespokojenost jednoho hráče s nastavením questů. Takže jsem se snažil říct svůj názor, že jeto podle mě dost obtížné pro DMka nastavit nějakou obtížnost při současném pojetí serveru
Zaznamenáno
Jachym
Hrdina
***
Příspěvků: 321



Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Únor 05, 2014, 04:01:27 am

Mno když, už jste se oba chytli pojmu RPG tedy hry na hrdiny...HRDINY a ještě jednou HRDINY Úsměv ono to jde těžko srovnávat, na české NWN scéně se to rozmohlo do takové míry, že lidi nehrajou roli postavy, ale simulují její reálný život, jak by asi vypadal...mno hrdinské to asi není, ale když to někoho baví, jeho věc... Valím oči! Super!
Jde mi o tohle...neškatulkujte se. Hrajte si jak vás baví, nehodnotťe ostatní (stejně na to nemáte patent) a prostě se bavte ;-)
Crowley out...
Ahoj. Jsem rád že jsi to začal brát takto - takže malé odbočení.  V mladším věku jsem byl aktivní horolezec spíše řečeno skálolezec. Lezl jsem po skalách, stěnách a horách od 8 do 4000 metrů.  V případě nebezpečí života tělo uvolnuje adrenalín , což je vlastně droga, tak poznáte tedy že už se vlastně ohrožujete a nyní jak moc že . Naše známá ale neoblíbená horolezkyně Dína Štěrbová jednou nesvéprávně vyřkla větu , že na horách je to 50/50 o přežití.  Samozřejmně - není to pravda. Váš mozek Vám umožňuje uvěřit technickým vymoženostem - jako je lano a karabina , a pustit se tam kde by bez nich šlo o hazard ale i tak se stale pohybujete někde okolo 90% přežití.  Drtivou většinu z nás by mozek na 50% vůbec nikdy nepustil.  Viděl jsem , sundával jsem ze stěny člověka kterého ovládl panický strach a už se nepohnul . Starší ženy (50a více) v Tatrách na řetězech občas kolabovali.   
  Ale co - vezmeme pro ilustraci - NEJVĚTŠÍ HAZARD V DĚJINÁCH LIDSTVA - LET NA MĚSÍC -  řekněte si v duchu napřed kolik přiznali američané % ohrožení žívota - že se prostě Ti astronauti nevrátí.   Takže ano amici přiznali že na 26% byli astronauti tutově mrtví a 74% na to že přežijí (někteří uváděli i 50/50 ale třeba rusi odmítli k těmto číslům komentář pokud vím)  Toto číselné vyjádření 26/74 je pro mne již číslo HRDINŮ - při takovém poměru jít do akce vyžaduje už od člověka velkou dávku vůle , schopnost silné koncentrace , vůle po životě , klidu i za silného ohrožení života.  Jinak je to čistý hazard a sebevražda .
           Většina hráčů zde - jak píše Bhaal - se chová jak v životě - ctí svou vlastní zkušenost.  Takže dostali od nás osvědčení o psychycké normálnosti. Ano Vaše vlastní zkušenost je pro každého normálního člověka základní premisa (toraději škrtám) základní kámen jednání.  Bhaal má ale pravdu , měli by jsme mít asi více touhy " Zabít Démona, vysvobodit  slečínku a zachránit svět "  Tak nějak to říkal ten mladej cvok ve filmu Mumie.  Takže dobré brzké ráno Smích
Zaznamenáno

Pik El Ashally
Nové: Nadar z udolí, Floor Jansen, Rudovous, Rotona.
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Únor 05, 2014, 05:47:22 am

Fajn, pokusím se ti to napsat co nejvíce polopaticky.

1) Vůbec mě nazajímá jak to mají jinde. To že jinde to mají také blbě nebo ještě hůř není omluva. Tak mi přestaň vnucovat svojí Thalii, Demonu já nevim co všechno.
2) Jsem DM. Mám dvě možnosti. Lognout jako hráč a bavit se s ostatními nebo dělat jinou činnost. NEBO Lognu na DM klienta a udělám quest protože to JE alpha a omega RPG.
3) Máme takový server jaký si ho uděláme a já i touhle diskusí chci vrátit RPG koncept do původní podoby.
4) Říkáš snad že v tomhle může být nějaký myslitelný problém? Spíš to vidím na blok v hlavě že jinde to mají také tak či onak a že to nedejbože... Nejde  Pláč a navíc v těhle podmínkách  Pláč

Já říkám: šlo to v minulosti s DMs jako Arian nebo Lyciidas, a když je vůle půjde to znova. Důkazem pro všechny nový DM Bhaall kterej s tím nemá problém. Pro ostatní: učte se od něj a koukejte.

Jeslti to pořád nechápeš tady už odpovídat nebudu můžeš mi poslat PM. Protože tu ostatním děláme dobrou zábavu.


zeptám se tě velmi jednoduše. Stačí jednoslovná odpověď.

Jsi a nebo jsi byl někdy plnohodnotné DMko?

Ano

 Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Stran: 1 [2]
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS