Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Červen 03, 2024, 05:29:57 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 291 292 [293] 294 295 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2088140 krát)
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #4380 kdy: Duben 22, 2010, 08:52:10 pm

4 a 5 nejdou, ale mají všichni stejné už 0-3, se kterýma se dá jednoduše přežít a vybírat poklady.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4381 kdy: Duben 22, 2010, 08:58:34 pm

No to aby už byl Kandahár v troskách.
no taky je...
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #4382 kdy: Duben 22, 2010, 09:15:56 pm

4 a 5 nejdou, ale mají všichni stejné už 0-3, se kterýma se dá jednoduše přežít a vybírat poklady.

Mno nevim, neprijde mi,ze by recepty 0-3 byly stezejni a mely by byt kazdy jiny, ani ctverkove nejsou nijak slozite 20 komb neni zadny problem.

Spis se mi libi ta moznost zrusit pokladove veci. Mozna by nebylo od veci,  popremyslet jestli  nepredelat opravy u tovaryse tak aby nic nenicil, i kdyz nazor neuse nejspis tusim... Ja myslim, ze to, ze se snizuje durability s kazdou opravou je dostacujici a neni potreba jeste vyrobky nicit hodem pri oprave. Mozna ponechat hod u tovaryse a cizich remeslniku, ale remeslnik, ktery  konkretni vec vyrobil by mel automaticky uspech.

Mozna by pomohla i uprava proti prodavani pouzitych veci, zvlast pro low  remeslniky by to byla vyhoda. Vim ze by to byla OOC zalezitost, ale registrovani eq by krafterum pomohlo v obchodu.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #4383 kdy: Duben 22, 2010, 10:42:58 pm

Mno nevim, neprijde mi,ze by recepty 0-3 byly stezejni a mely by byt kazdy jiny, ani ctverkove nejsou nijak slozite 20 komb neni zadny problem.
vytřídíš ty co na to mají, ať suroviny nebo čas, pak vydělávají, jinak jedou čínské kopie bez vývoje a levně a hned. ale možná je to zcestná teorie.  Škleb
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #4384 kdy: Duben 23, 2010, 04:33:10 am

Nejde o to , že by trojkové recepty byly složité, jde o to, že v poměru vstup a výstup z nich získáš nejvíc. Třeba kráter El Ashallyů svého času financovaly trojkové lekvary. Stačilo jich mít v záloze hodně a doplnovat každý den...


JINAK RESTART SVĚTA, WIPE - říkejte tomu jak chcete, jen se musí ZRUŠIT současné spolky, jinak se nikam nedostanem Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #4385 kdy: Duben 23, 2010, 06:49:14 am

To aby jsi zrušil neaktivní spolky nepotřebuješ wipe, a jestli K2 má být server s odpočtem do wipe už při startu, tak tady moc lidí nepotkáš.
(odpočet do wipe při startu = server s každoročním mazáním rozehraných postav) Špatná cesta !!!

start 9.6.2008 - Startuje veřejný test modulu Kandelabrie II
mazání 30.3.2009 - Zahájen ostrý provoz
mazání? 23.4.2010
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4386 kdy: Duben 23, 2010, 07:20:24 am

no taky by slo delat male osobni "WIPE", kdo nepouziva postavu vic jak xxx dni, tak mu "umre"
ale jestli ma nekde nekdo v zasobe natrenovanou postavu, kterou vytahne jen aby pomohl svym novym postavam a nebo nekde neco natezil nebo vyrobil, tak na ty tenhle jednoduchy system neprijde (ale slo by to... jen my to prijde jako zbytecna prace)
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #4387 kdy: Duben 23, 2010, 01:04:36 pm

Osobně jsem  proti systému více acc a více postav v různých spolcích (asi vyjma církve – moc, omezující výběr přesvědčení ) a úplně mezi dvěma světy ( podtemno / povrch ).Důvodů je spousty – od volby účelového logování ,při bojí až po přehazování materiálních požitků .Dnes je asi fuk ,kolik postav mám u orků v podtemnu a kolik u žoldáků ,či v jiném vládnoucí klanu .

Řešení by myslím bylo docela elegantní a zamezilo tomu co popisuje Neus .
DM lokace ,ze které není uniku bez asistence DM .
Příklad
– mám postavu v žumpě a chtěl bych hrát za "ušouny" .Holt  bych postavu , ze žumpy musel ,zaparkovat a tahat postavu od melfů.
Pokud bych se rozhodl opět pro hru  za žumpu ,postava od melfů, by šla do příslušné DM lokace .Jistě by se dalo to i poladit nějakým časovým minimem ,příklad měsíc – aby DM netahal postavy jednoho PC každém den sem a tam.
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #4388 kdy: Duben 23, 2010, 02:12:19 pm

Já myslím, že už nad tím moc přemýšlíte. Wipe není třeba a žádný mazání postav taky ne.  Důmáte tu nad věcma, který podle mě nemaj žádnej význam. Parkování postav do DM lokace mi už příjde jako naprostá šílenost.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #4389 kdy: Duben 23, 2010, 02:16:51 pm

No ja si ted rozjel postavu na povrchu, protoze ho moc neznam, tak jsem trosku v kuzi novacka. Jelikoz nemam kolem sebe zadne zname, je to peklo. Start jsem si zvolil v chmelikove, protoze podle  forka, je tam soustredeno deni kolem kralem, takze jsem predpokladal, ze i spousta hracu. Mno  nebylo tak, tak hledam kde upravit hadriky,  nepochodil jsem, vyrazil jsem do kandaharu, tady jsem si koupil vecicku na upravu hadriku, upravil hadriky a remyslel co dal.  Jelikoz jsem nikoho nepotkal, pujdu na hrbitov expit,  po nekolika pruchodech ocistcem, a naexpeni  druheho lvlu, me to prestalo bavit. A dostal jsem tell ze jestli chci nekoho potkat musim do horske.

Presunul jsem se do horske, koupil stit s pohlcenim, ktery budu moct az na osmem lvlu, i kdyz lektvary na pohlceni jsou od druheho ci tretiho lvlu. ovsem ty jsem taky nesehnal. opravdu se mi uz nechtelo zase bezet  do krateru kde bych nejspis neco koupil, ale penize se rozkutalely za lekarny, brneni,  vec na upravu a zbran. tak jsem jsem zabijel kravy dokonce mi z jedne vypadlo i 90 zlatek.Kdyz me zabil byk, tak jsem zkusil dabla mel jsem stesti a dostal se na sedmy lvl. Rikam si tak ted se uz snad nekam dostanu, jenze me zabili skreti jezdci. pak jsem chvili kecal v horske jednim delnikem, ktery mi poradil at jdu trenovat na horske obry, no samozrejme fiasko. pak jsem jeste chvili pobihal po serveru, nez jsem odlogl znechucen.

Zadny novy hrac  nema sanci na servru  vydrzet,protoze nemuze delat vubec nic, jenom zmatene pobihat a umirat kdyz  se dostane na spatne misto, mozna bude mit stesti a nekoho potka. Uz jsem si vzpomel, proc jsme vytvareli odjakziva spolky,  bez kamaradu s kteryma se domluvim ze se potkame ve hre  nema cenu skoro ani logovat. Ted vim ze zadna uprava exp systemu, systemu mazani postav, znemoznovani  vice postav, nebo podobne veci nicemu nepomuzou. kazdy novy hrac narazi na totalne neprastelsky svet, z ktereho se nedozvi vubec nic. Najde staticky svet postaveny na kamradickovani, ovsem , neni se cemu divit, svet sam o sobe hrace ke kamaradickovani tlaci.

Neni tu zadna zabava, ktera by vyplnila cas kdy neni nikdo ve hre. Je potreba  co nejdriv  neco udelat, vykaslat se na lidi kteri nehraji a lognou jen proto aby  branili svuj pisecek kvuli jesitnosti a zbytek casu na to kaslou.OOC zasah je nezbytny to je vice nez jasne. Bude to i humani, protze IC ovladnuti kandaharu by melo za nasledek perzekuce a podobne veci. bez hratelneho prostredi server nema sanci. Mozna bych zavrel vechny mesta krome kandaharu a jednoho dalsiho, ktere by bylo utocistem pro neprispusobive, bez moznosti ovladat toto druhe mesto, podobne jak je na tom vesnicka uprchliku. Samozrejme by nebylo spatne kompenzovat domy ze zrusenych  mest nahradou za dium v kandaharu. zakazat vlastnictvi nekolika domu pro jeden spolek.

Vykaslat se na hrace, kteri nemaji zajem hrat na serveru, nebo hrat s jinymy hraci na serveru a zacit delat neco pro ty ostatni, je  podle me jedina moznost, jak to tady zvednout. server je postaveny tak, ze vsechno je na hracich, a pokud se hraci nemaji kde postkavat, je nesmysl  aby byla moznost bydlet ve ctyrech vesnicich na povrchu. S posemnem, je to pet vesnic a pocet hracu je kolem 10 v souscasne dobe, to vychazi 2 hrace na jednu ves, trosku spatne, ne?
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #4390 kdy: Duben 23, 2010, 02:32:00 pm


No, novým hráčům by mohli pomoc nainstalované NPC questy který by je nasměrovali do lokace pro ně v hodné. Pamatuju si, že na K1 byl hned takový quest v hospodě u Palivce v Kandaháru. Původně jsem myslel, že by takovej úkol mohly plnit questy od oligarchů,  ale jak je vidět, buď to není dostatečnej prostředek nebo se jim nechce. Pro jednoduchost bych dal jen jednu startovní lokaci, aby se tam potkávalo víc nováčků a mohli spojit síly. To by šlo si myslím provést již teď.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #4391 kdy: Duben 23, 2010, 02:52:29 pm

no zase tolik jich neloguje aby se mohli davat dohromady, ja si myslim, ze je potreba dostat lidi celkove na jednu hromadu.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #4392 kdy: Duben 23, 2010, 03:05:42 pm

na to kam jit se staci zeptat nejake npc... treba hostinskeho
funkce je zapnuta ale jen nekde, tam kde mi spravci uzemi dodali seznam, kdyz se funkce vytvarela
nemuzu mit v hlave vsechno a vyzkouseny zacatky na vsech uzemich
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #4393 kdy: Duben 23, 2010, 03:28:48 pm

Taky si myslím že OOC zásah je nutný, IC se to zkoušelo několikrát a bez viditelného úspěchu.
Souhlasíms formatorem že by mělo být ZAKÁZÁNO mít více postav ve více spolcích.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Orbi
Host
Odpověď #4394 kdy: Duben 23, 2010, 03:47:43 pm

No v prvom rade by si vsetky aktivne spolky mali spisat IC do wikipedie alebo do temy na to urcenej. http://kandelabrie.dontexist.net/chat/index.php?board=48.0

Potom sa mozu DM dohodnut a pripravit z vylozenych kariet nejaku hru. Tazko sa vytvara hra, ked clovek nevie ani s cim/kym hra.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 291 292 [293] 294 295 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS