Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 13, 2024, 11:53:44 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2075002 krát)
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2865 kdy: Září 08, 2009, 09:28:08 pm

To platí pokud bude stále platit to, že hráči musí VŽDY vyhrát.
Takhle to bude vždycky, protože DM se bojí následného flamu.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #2866 kdy: Září 08, 2009, 09:36:30 pm

A proč se potom Větrov dobýval na dvakrát? Úsměv
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2867 kdy: Září 08, 2009, 09:56:35 pm

To platí pokud bude stále platit to, že hráči musí VŽDY vyhrát.
Takhle to bude vždycky, protože DM se bojí následného flamu.
Hlavně to nemá být souboj DM proti hráčům. Má to být férová hra z obou stran, z jasným cílem na konci. A výsledek má být pro hráče VŽDY neodrazující.
Bez hráče není DM, bez DM hráči jsou.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Mad
Hrdina
***
Příspěvků: 290



Zobrazit profil
Odpověď #2868 kdy: Září 08, 2009, 10:05:38 pm

pěkně řečeno
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2869 kdy: Září 08, 2009, 10:18:45 pm

Hlavně to nemá být souboj DM proti hráčům. Má to být férová hra z obou stran, z jasným cílem na konci. A výsledek má být pro hráče VŽDY neodrazující.
Bez hráče není DM, bez DM hráči jsou.
Výsledek může být odrazující.
Proč bez hráče není DM? Právě že je.

Podle mě:
DM by měl být parchant, hrát co možná nejtvrději.
Nějaká výhra  - (např. město) - by něměla být za to že se pár hráčů jen sejde, pomlátí pár desítek npc, vyhází pár kouzlíček.

Má to být bitva a né šaškárny jako se tady ději. Jedinná pořádná bitva kterou jsem zažil byl epitheus v kráteru. Kdy se odevšak vanuli hordy npc.
Jako bitvy stylem že na skupinu běhají po jednom orkové nebo kostlivci, to se rovnou ty bitvy nemusejí dělat.

DM má prostě být parchant. Nejenže umístit pasti - ale trošku silnější než se ted dávají. Nejlépe třeba tekuté písky. Udělat minové pole. Postavit barikády. A postupovat takticky. Za barikády umístit lučišníky. Mít nějakou taktiku - třeba udělat past - nechat si útočníky nahnat do prostřed svého města a pak spawnovat skupinky bojovníků s jedním mágem jako by se teleportovali průchodem snů.

To by pak lidi donutilo něco dělat.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Amy
Host
Odpověď #2870 kdy: Září 09, 2009, 05:18:25 am

To byl pak ale nebyl konstruktivní.
Jak by si NPC mohli vůbec dovolit používat průchod snů Úsměv Vždyt by to bylo nefér Úsměv
Zaznamenáno
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #2871 kdy: Září 09, 2009, 05:44:30 am

To byl pak ale nebyl konstruktivní.
Jak by si NPC mohli vůbec dovolit používat průchod snů Úsměv Vždyt by to bylo nefér Úsměv
proč ne, když by byl dobrý NPC mág, tak proč by to jít nemohlo??
Zaznamenáno




Orathe
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #2872 kdy: Září 09, 2009, 05:58:23 am

Nejspíš protože kdyby hráči dostali na prdel, bylo by tu za chvilku 6 stránek flameů...
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #2873 kdy: Září 09, 2009, 07:28:12 am

Nejspíš protože kdyby hráči dostali na prdel, bylo by tu za chvilku 6 stránek flameů...

To by snad ani nemuselo, důležité je aby to DM dohráli do konce. Naznačím jen takový smyšlený příklad jež vyžaduje aby takové akce jako je např. obléhání města zúčastnilo více než 1 DM, protože v jenom se to nedá zvládnout.
Pak je klidně možné, že armáda útočících hrdinů dostane na budku. Jedno DM brání s NPC město a dává těm šmejdům PC dobrodruhům co proto, druhé DM mu do jisté chvíle vypomáhá a pakse zálohami přijde osvobodit obklíčené dobrodruhy a s raněnými či padlými je odtáhne do bezpečí obléhacího tábor, kněží všech vyznání se postarají o potřebné a na závěr tohoto Q pak generál odvede armádu hrdinů na kopec a se slovy "díky vaší odvaze a statečnosti dokázali trpasličí ženisté posunout obranou linii o sto yardů a vytvořili pro nás obranou předprseň ze které dá li bůh povedeme závěrečný útok a zaženeme ty psy" jim ukáže nově rozestavěné zátarasy a pěknou řádkou pastí za kterými bude stát několi gnómých obléhacích strojů. Takže sice hrdinové dostanou na prdel, ale na závěr se budou cítit jako vítězové.
Na další dohodnutý termín pak je možno nachystat protiúto, který hrdinové odrazí a vyhrají a přitom vlastně město pořád nedobili a pokud to bude v tomto duchu pokračovat dále a bude to mít spád, pak se o državu muže bojovat třeba několik večerů a věřím tomu, že spousta lidí bude chrochtat blahem a navíc během tohoto rozvíjet své charaktery a autoQ postav.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2874 kdy: Září 09, 2009, 09:28:59 am

Nejspíš protože kdyby hráči dostali na prdel, bylo by tu za chvilku 6 stránek flameů...

To by snad ani nemuselo, důležité je aby to DM dohráli do konce. Naznačím jen takový smyšlený příklad jež vyžaduje aby takové akce jako je např. obléhání města zúčastnilo více než 1 DM, protože v jenom se to nedá zvládnout.
Pak je klidně možné, že armáda útočících hrdinů dostane na budku. Jedno DM brání s NPC město a dává těm šmejdům PC dobrodruhům co proto, druhé DM mu do jisté chvíle vypomáhá a pakse zálohami přijde osvobodit obklíčené dobrodruhy a s raněnými či padlými je odtáhne do bezpečí obléhacího tábor, kněží všech vyznání se postarají o potřebné a na závěr tohoto Q pak generál odvede armádu hrdinů na kopec a se slovy "díky vaší odvaze a statečnosti dokázali trpasličí ženisté posunout obranou linii o sto yardů a vytvořili pro nás obranou předprseň ze které dá li bůh povedeme závěrečný útok a zaženeme ty psy" jim ukáže nově rozestavěné zátarasy a pěknou řádkou pastí za kterými bude stát několi gnómých obléhacích strojů. Takže sice hrdinové dostanou na prdel, ale na závěr se budou cítit jako vítězové.
Na další dohodnutý termín pak je možno nachystat protiúto, který hrdinové odrazí a vyhrají a přitom vlastně město pořád nedobili a pokud to bude v tomto duchu pokračovat dále a bude to mít spád, pak se o državu muže bojovat třeba několik večerů a věřím tomu, že spousta lidí bude chrochtat blahem a navíc během tohoto rozvíjet své charaktery a autoQ postav.
Tohle právě ne. Tomuhle se říká vítězství za každou cenu.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #2875 kdy: Září 09, 2009, 09:45:29 am

Tohle právě ne. Tomuhle se říká vítězství za každou cenu.

Jasně, protože se jedná o boj proti NPC a předpokládá se, že državy NPC jednou padnou. Frakční boje mezi PC državami jsou věc jiná. Ruku na srdce, koho baví prohrávat? Všichni chtějí vyhrát a náležitě si to užít. Proto spousta lidí hraje hry na hrdiny, né snad proto, že by chtěla být pokořována a ponižována, že by chtěli prohrávat a být nulou, ba naopak chtějí být na vítězné straně, proslavit se a zemřít hrdinou smrtí nebo v náruči náruživé prostitutky poté co vyplenili celé říše to je fuk, hlavně že zanechají stopu budou slavní atd. a toho se dosahuje úspěchy nikoli neúspěchy.
Kandelábrie II má neuvěřitelný potenciál a obrovskou zásobu zápletek vycházejících z konstrukce světa a stávajícího rozložení v něm jež mohou navodit velké množství zábavy.
Takže no a co že to je za každou cenu, kde je psáno, že za každou cenu zítra orkové stejným způsobem převálcují Větrovské a znovu neobsadí město nebo že se v Kráteru neusadí dračice jež ho bude považovat za svoje hnízdo nebo že Horskou napadnou okupanti a zaženou elfy a jejich spojence do zlaté hory. Příběh je potřeba rozvíjet za každou cenu, toť můj názor, jinak svět za chvíli omrzí a stane se umírajícím až mrtvým.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2876 kdy: Září 09, 2009, 09:55:34 am

Jasně, protože se jedná o boj proti NPC a předpokládá se, že državy NPC jednou padnou. Frakční boje mezi PC državami jsou věc jiná. Ruku na srdce, koho baví prohrávat? Všichni chtějí vyhrát a náležitě si to užít. Proto spousta lidí hraje hry na hrdiny, né snad proto, že by chtěla být pokořována a ponižována, že by chtěli prohrávat a být nulou, ba naopak chtějí být na vítězné straně, proslavit se a zemřít hrdinou smrtí nebo v náruči náruživé prostitutky poté co vyplenili celé říše to je fuk, hlavně že zanechají stopu budou slavní atd. a toho se dosahuje úspěchy nikoli neúspěchy.
Kandelábrie II má neuvěřitelný potenciál a obrovskou zásobu zápletek vycházejících z konstrukce světa a stávajícího rozložení v něm jež mohou navodit velké množství zábavy.
Takže no a co že to je za každou cenu, kde je psáno, že za každou cenu zítra orkové stejným způsobem převálcují Větrovské a znovu neobsadí město nebo že se v Kráteru neusadí dračice jež ho bude považovat za svoje hnízdo nebo že Horskou napadnou okupanti a zaženou elfy a jejich spojence do zlaté hory. Příběh je potřeba rozvíjet za každou cenu, toť můj názor, jinak svět za chvíli omrzí a stane se umírajícím až mrtvým.
Když pokaždé vyhráváš, neustále zabíjíš jednoduché nepřátelé tak si výhru moc neužiješ. Pokud se ti ale něco povede po několikatém neúspěchu, tak jsi o to víc štastný. Podle mě se nepředpokládá že NPC državy padnou - vše zavisí na počtu hráčů, zatím jich je tak málo že já osobně si myslím že by měla být dobita jedna, maximálně 2 vesnice.

Já jsem zatím neviděl vyhrát NPC útočníky.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #2877 kdy: Září 09, 2009, 10:01:47 am

Když pokaždé vyhráváš, neustále zabíjíš jednoduché nepřátelé tak si výhru moc neužiješ. Pokud se ti ale něco povede po několikatém neúspěchu, tak jsi o to víc štastný. Podle mě se nepředpokládá že NPC državy padnou - vše zavisí na počtu hráčů, zatím jich je tak málo že já osobně si myslím že by měla být dobita jedna, maximálně 2 vesnice.

V tomto si ele neodporujem, nejde o to zjednodušit nějaké dobívání či jinou zápletku, ale dát ji krom vlastního smyslu i smysluplný závěr daného okamžiku, důvod proč se znovu sejít a opakovaně se o něco pokusit, jinak celkem souhlas.

Já jsem zatím neviděl vyhrát NPC útočníky.

Tohle mi přijde taky škoda, tak snad příště.  Mrknutí
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2878 kdy: Září 09, 2009, 10:07:22 am

Jako mi jde o to že NWN je hra ve které se nabízejí obrovské taktické možnosti.
A dá se říct že dobíjení měst je vrchol všech bojů na K2.
Proto se mi zdá divné že všechny postavy vyřídí nepřítele extrémně snadno.
Pro příklad kouzlící povolání, oni neví jaký nepřítel je čeká, co umí atd...
Oni si naspí pár kouzel a tím ty npc extrémně snadno zabijí.

Chybí mi zde určité výpravy pro zjištování slabin NPC vojáků. Zkoumání jejich inteligence atd..
Tohle jsem zažil na jednom zahraničním serveru a bylo to velmi zajimavé.
Tady je systém spolků ještě dokonalejší a tím nabízí lepší možnosti. Jenže naopak obtížnost světa je extrémně nízká.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #2879 kdy: Září 09, 2009, 11:10:09 am

Taktické možnosti? Mě tu právě možnost udělat zajímavou bojovou taktiku chybí... : /

Obtížnost K2 je extrémně nízká? Jsi se asi zbláznil ne? Úsměv
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Stran: 1 ... 190 191 [192] 193 194 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS