Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 18, 2024, 08:27:49 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 353
  Tisk  
Autor Téma: Odpadkový koš  (Přečteno 1671142 krát)
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2760 kdy: Únor 16, 2010, 08:36:47 am

Ale já vážně nevěděl, co tim "svedi" myslí. Fakt jsem to v životě neslyšel. Jestli má ten dojem, že budu chápat kdejakou lokální podivnost, tak by se nad sebou měl vážně zamyslet. To je jako bych já někomu z Chebu vyčítal, že nezná význam slova "mechovák". A podivnosti mě zajímají, tak jsem se musel zeptat.  Přece jenom, ten pravopis a diakritika mají svůj význam a když někdo komunikuje v obskurních termínech, měl by si to uvědomit.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #2761 kdy: Únor 16, 2010, 02:38:11 pm

To je jako bych já někomu z Chebu vyčítal, že nezná význam slova "mechovák".
Já sice nejsem z Chebu, ale význam toho slova neznám  Jsem v rozpacích... Co to teda znamená?
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2762 kdy: Únor 16, 2010, 02:46:50 pm

že by hradečák?  Škleb
http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10169165930&day=1214690400&time=00:20&ch=2&id=1138&deid=1862
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2763 kdy: Únor 16, 2010, 02:47:11 pm

Mechováci se říká v Pardbicích těm z Hradce Králové, protože se proslavili mechem rostoucím v okapech na nádraží.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2764 kdy: Únor 16, 2010, 02:52:12 pm

tady typický mechovák
http://www.novinky.cz/koktejl/91311-pro-zmrzlinu-si-jel-na-namesti-v-hradci-transporterem.html
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #2765 kdy: Únor 16, 2010, 03:01:09 pm

aha, díky za vysvětlení Mrknutí
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2766 kdy: Únor 16, 2010, 05:15:48 pm

A co znovu zavést spřežky? To by se vám líbilo? Mimochodem v tomhle je naopak čeština narozdíl od jiných jazyků napřed. Tashara nadával jakej máme debilní jazyk, měl by spíš proklínat zaostalost ostaních...
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #2767 kdy: Únor 16, 2010, 06:18:45 pm

Proc myslis, ze nas jazyk je vepredu proti ostatnim? Ja v tom vydim jenom velke omezeni... Polaci dovedou napsat vsechny nase pismena s hackem bez nejake hloupe a nekompatibilni diakritiky.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2768 kdy: Únor 16, 2010, 06:36:23 pm

Jen se vymlouváš T. Jsi lenoch a jazykoprznič. Čeština se dá jen pár kliknutími nastavit v OS, na klávesnici se dají sehnat samolepky a na línou kůži se hodí devítiocasá kočka. I ti oturbanělí Turci, šikomocí Číňani či zafačovaní Arabové mají svoje znaky a může je používat každý. Kvůli pár neschopným blbcům, co neumí nastavit, případně naprogramovat pár technických prostředků (např. obskurní mailové klienty nebo textové editory) se přece nebudu omezovat. A jako poslední bod: Když někdo dobře ovládá jazyk a je schopen ho správně prezentovat, hned oproti těm ostatním vypadá o dost líp. Politikům a řečníkům to dává moc, spisovatelům oblibu a těm ostatním důstojnost.
 Smích
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Hejkal
Hrdina
***
Příspěvků: 269



Zobrazit profil
Odpověď #2769 kdy: Únor 16, 2010, 06:42:07 pm

Jen se vymlouváš T. Jsi lenoch a jazykoprznič. Čeština se dá jen pár kliknutími nastavit v OS, na klávesnici se dají sehnat samolepky a na línou kůži se hodí devítiocasá kočka. I ti oturbanělí Turci, šikomocí Číňani či zafačovaní Arabové mají svoje znaky a může je používat každý. Kvůli pár neschopným blbcům, co neumí nastavit, případně naprogramovat pár technických prostředků (např. obskurní mailové klienty nebo textové editory) se přece nebudu omezovat. A jako poslední bod: Když někdo dobře ovládá jazyk a je schopen ho správně prezentovat, hned oproti těm ostatním vypadá o dost líp. Politikům a řečníkům to dává moc, spisovatelům oblibu a těm ostatním důstojnost.
 Smích

Luďku si jedinej, komu to tady vadí. Tak toho laskavě už nech. Proste když nechce, tak nechce. Kdybys nechtěl ty, tak si taky najdeš důvody proč to prostě nepůjde... Tak jemu to prostě nepůjde protože nevím co a tobě to prostě jde protože nevím co. On možná mluví líp anglicky než ty protože nevím co, Chípeš to? Prostě když nechce tak ho nedonutíš...
Zaznamenáno

Hejky Kalle-Mala, rychla mrska
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #2770 kdy: Únor 16, 2010, 06:44:53 pm

Hele, brzdi skaute. Zrovna u tebe bych čekal, že tě vedoucí povedou k úctě k národu a jeho znakům. 
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2771 kdy: Únor 16, 2010, 06:48:35 pm

Proc myslis, ze nas jazyk je vepredu proti ostatnim? Ja v tom vydim jenom velke omezeni... Polaci dovedou napsat vsechny nase pismena s hackem bez nejake hloupe a nekompatibilni diakritiky.
Tak jejich přednost je v tom, že vyjádříš souhlásky pouze jedním znakem a ne dvěma.  Navíc každej jazyk ty spřežky má stejně jinak, takže to není nijak univerzální. Pokud jde o psaní na klávesnici nevidím v tom problém, právě naopak, je to méně úderů než v případě spřežek. Nauč se polské spřežky a uvidíme jak ti to půjde Smích. On je rozdíl psát s spřežkama nebo psát jako.... tydýt. Já jsem na češtinu pěkný prase, ale když napíšu, že "dívky žrali" tak je tam sice chyba, ale každej ví co jsem napsal než když napíšu že "divky zraly".  Řekl bych, že se za tou nekompatibilitou spíš skrývá alibismus.
Poslední změna: Únor 16, 2010, 06:55:16 pm od Erunamo Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Hejkal
Hrdina
***
Příspěvků: 269



Zobrazit profil
Odpověď #2772 kdy: Únor 16, 2010, 06:52:38 pm

Hele, brzdi skaute. Zrovna u tebe bych čekal, že tě vedoucí povedou k úctě k národu a jeho znakům. 

No to vedou a taky máme ve škole psychologii a ta tě učí to: Že když člověk neche, tak si pokaždý najde důvod proč to nepůjde.

A znaky čes. národa nejsou háčky a čárky:).
Zaznamenáno

Hejky Kalle-Mala, rychla mrska
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2773 kdy: Únor 16, 2010, 06:53:31 pm

No zjevně nejsem jedinej. Ale máš pravdu H., dál to už asi nemá smysl. Budu se muset smířit s bolestným úšklebkem a možnou víceznačností, když uvidím podobné výtvory.  Kroutím očima
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
deion
Hrdina
***
Příspěvků: 412


Zobrazit profil
Odpověď #2774 kdy: Únor 16, 2010, 06:53:47 pm

v tomhle je ludekk symbolem tolerance a velkorysosti a je usmevne kolik energie investuje do zmeny ktera stejne nenastane je to takovy nas kandelabrijsky sisyfos
Zaznamenáno

Tamba Englen - ochrance sirotku
Viola - sirotek
Stran: 1 ... 183 184 [185] 186 187 ... 353
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS