Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 18, 2024, 11:01:45 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 255 256 [257] 258 259 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2078005 krát)
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #3840 kdy: Únor 02, 2010, 09:43:34 am

udelat soud

to bylo prve na co jsem se ptal , ale bylo mi receno , ze u mne je soud ooc a ze mam cekat ... tak cekam
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #3841 kdy: Únor 02, 2010, 12:26:24 pm

Heh ,to mne teda rozesmalo, ze soud  u tebe je OOC, spis nekdo nema zajem ten soud udelat ne?. Podle mne ses IC provinil zabitim nejake postavy, tim ze jsi ji okamzite ozivil a bylo to omylem, bys mel byt IC souzeny za '' ublizeni na zdravi''
nebo si to nazvete jak chcete. Trest muze byt jen omluva s nejakou treba financni kompenzaci, ale zrejmne nokdo nema zajem na tom resit to.
Me by treba zajimalo, kdo rekl ze tvuj soud je OOC, na rp serveru se  to ooc zacina pouzivat nejak moc casto. Navic byste meli zabavu nahore a neotravovali dole zabijenim low lvlu  Mrknutí Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3842 kdy: Únor 02, 2010, 01:12:05 pm

soud je urcite IC
na lumpa se nahromadili nejaky udani, soudce je ma k dispozici a muze se do nich podivat
udela se soud, pri kterem muze sodce zprostit lumpa obvineni (jestlize to uzna za vhodny)
tim se uklidni lidickove a pri spatreni lumpa uz si budou rikat to je ten co byl nepravem obvinenej... to co se o nem povidalo jsou jen pomluvy

ovsem musi se to slusne zahrat, aby to nebylo jen tupe odklikani cudliku
Zaznamenáno
Krejtcha
Nováček

Příspěvků: 24



Zobrazit profil
Odpověď #3843 kdy: Únor 02, 2010, 01:22:46 pm

To sem byl já, protože Atlant nalognul asi po půl roce. Měl karmu a soudit ho IC, když už ani neexistujou postavy, kterých se jeho činy týkaly, a tudíž neni obžaloba ani svědkové, nemělo cenu. Jelikož se s karmou nedá normálně hrát, když na vás všude útočí stráže a tím vám karmu čím dál víc kazí (jediné řešení je někam se zavřít, což ovšem pro háče který půl roku nehrál není přijatelné řešení), sem navrhnul OOC řešení s tím že se nejprve domluvím s DM. Nevim jestli se něco řešilo na DM fóru nicméně sem se dozvěděl, že Atlant stále dělá bordel i když převážně v podtemnu a soud tedy nebyl povolen. Bohužel sem mu to zapomněl sdělit a navíc sem ho ani nezaregistroval ve hře, moje chyba.

To Neus:

Soud je sice IC záležitost, ale musí existovat reálná obžaloba a reální svědkové. To co se vypíše, když někdo klikne na soudní pult je podle mého OOC informace. Jak muže být někdo obviněn z vraždy, když zavražděný si to nepamatuje a nebyl u toho nikdo kdo by tu vraždu viděl. Jak muže být obviněn někdo z toho, že vyvraždil celé město, když vyvraždil opravdu celé město a nikdo nezbyl (OOC hlášení u správce) a i kdyby ho náhodou někdo viděl, tak pořád mohl být v převleku nebo jinak zamaskován takže IC soud neni zorvna shandná záležitost a v případě Atlanta po půlroční přestávce, podle mého názoru, věc naprosto nereálná.

Pokud by ty hlášky jak u správce tak u soudního pultu byly IC tak si tu zlo ani neškrtne.
Zaznamenáno

K'arr
Snekoun
Host
Odpověď #3844 kdy: Únor 02, 2010, 01:25:28 pm

Veskere prohresky se daji dohledat u patricneho spravce. Docela jsem koukal ze si to pamatuje hodne dozadu. Takze proc by mel byt soud ooc ?

Pokud vim tak se kdysi vsichni shodli ze hlaseni od spravce je IC. Toho bych se tedy drzel. A na zaklade toho udelal soud.
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #3845 kdy: Únor 02, 2010, 01:34:06 pm

No jako, rad pred ten soud prijdu.

A co se tyce toho bordelu , nikdy kdyz jsem byl v podtemnu sem nezabil postavu bez toho aby jsem ji ozivil !  Nikdy sem nenechal hrace jen tak lezet v ocistci.
To ze nekoho sejmu a chci to dal RP hrat , a mezitim mi ten hrac posle TELLEM ooc hlasky aniz by pockal co bude nasledovat a pak projde ocistcem muj problem neni
a ani ho nehodlam resit.

Co drow ceka, kdyz me potka v podtemnu ? Ze sem prisel na cajovy dychanek ? A to ze tam nemam co delat taky neberu. Nikdy nehraju se zaminkou skodit hracum , kdyby nekteri hned nejeceli tak zjisti ze si muzem bezva zahrat a nikomu se nic nestane a rozejdem se ve stavu (financnim , zkusenostnim) tak jak sme se potkali.

Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3846 kdy: Únor 02, 2010, 01:37:35 pm

hlaseni se daji povazovat za IC, protoze nevznikaji automaticky
ale vzdy se hazi kostkou jestli lumparnu nekdo videl (cim dal od civilizace tim nizsi sance)
Zaznamenáno
Laxus
GUILD-JEHO církev
Šampión
**
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
Odpověď #3847 kdy: Únor 02, 2010, 01:43:21 pm

Dobre ale jak to vyresi muj problem ? Nikdo me nechce soudit ani IC ani OOC ... co mam tedy udelat ? smazat postavu a zapomet na nwn ? Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #3848 kdy: Únor 02, 2010, 01:56:03 pm

Dobre ale jak to vyresi muj problem ? Nikdo me nechce soudit ani IC ani OOC ... co mam tedy udelat ? smazat postavu a zapomet na nwn ? Úsměv

Hlaseni od spravce je IC. At tva postava posle patricnemu spravci mesta kde jsi provedl zlocin dopis ze chces byt souzen. Pak s Tebou probehne soud. Nebo se nech zavrit do vezeni a odsoudit te musi na 100%.

Jinak co jsem Te pozoroval ve hre. Tak tve chovani vubec neodpovidalo tomu ze by jsi chtel byt souzen. Resis to az ted, kdyz si zjistil ze se spatnou karmou si v zadnem meste nevrznes. Je mnoho zpusobu jak to vyresit ve hre. Vubec neni potreba to tady resit na foru.
Jinak i caseve vyprchani je moznost ( pokud jsi zabil jen jednou jak tvrdis je to velice kratka doba, ale myslim si ze tech vroubku tam mas asi vic ). Sam jsem mel u sve postavy stejny problem a jedno zabiti vyprchalo za velmi kratkou dobu. Takze podle toho soudim ze to jedno zabiti byl ten chybejici pocet bodu k tomu aby te zacli pronasledovat straze za vsechny tve prohresky.
Zaznamenáno
Krejtcha
Nováček

Příspěvků: 24



Zobrazit profil
Odpověď #3849 kdy: Únor 02, 2010, 01:59:44 pm

Dobrá takže příklad:

V nějáké lokaci, která nemá stráže, se objeví postava s kapucí nakouzlená jak vánoční stromeček včetně stínovýho štítu, kamenky a kůry a zabije všechny PC postavy v lokaci. Nejsou tedy žádní PC svědkové, nemuže být tedy z tohoto činu obviněn ani za něj být odsouzen. Ale i kdyby PC svědkové byli, nebo za svědky počítaly i NPC, tak stejně nemohli poznat kdo to je, přez kouzla nebyl poznat a dejem tomu že měl i převelek. Podle těchto pravidel se tu hraje, nikdo ho nemohl poznat, nic tedy nespáchal.

Tento samý čolvěk pak příde do města zase v převleku třeb i jiném a zase nakouzlený a zabije pár prodavačů a ve výpisu u správce se napíše jeho méno a co valstně udělal. Jistě NPC svědkové jsou, ale jak ho mohli poznat když PC svědkové by ho nepoznali. dejme tomu že za tento čin ta postava dostala odpor na celý server odešla někam do ústraní a za 2 dny příde odhaléná v normálním oblečení a nechá se ve městě zatknout.

Podle mě:
Nemuže být z ničeho obviněna - ani u jednoho z činů jí nikdo nemohl poznat.

Podle toho že hlášení je IC:
Bude obviněna z toho, že zabila někoho ve městě ač ji nikdo memohl poznat. Měla by být souzena pouze za čim spáchaný ve městě - ovšem to nejde, musely by se ji smazat i ostatní činy o kterých nikde není záznam a nejsou svědkové.

Podle toho že soudní pult je IC:
Bude obviněna a odsouzana za všechny činy které spáchala - ač nejsou svědkové, nebo sou ale nemohli jí poznat.

A teď mi řekněte co je správně a podle čeho se mám řídit. Pokud podle jedné z posledních dvou možností, tak se tu zlo prostě hrát nedá.

Jak mám tedy řešit soudy?
Zaznamenáno

K'arr
Snekoun
Host
Odpověď #3850 kdy: Únor 02, 2010, 02:06:55 pm

Zadny system neni dokonaly. Berete to moc do dusledku. Prevleky nejdou resit. Uz se to tu resilo nekolikrat, dokonce se i testoval system prevleku a zmeny jmena.
Proste lump musi pocitat s tim ze to tak je a nest si sve nasledky.

Musime umet hrat s tim co je.



Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3851 kdy: Únor 02, 2010, 02:19:51 pm

jestli nekoho honi straze, tak to neni za 1 nahodne ujeti, ale delsi dobu provozovany lumparny

povest postavy se pocita tak, ze kdyz uz preroste urcitou (celkem vysokou) uroven, tak se ma za to ze tech lumparen bylo tolik a casto na verejnych mistech, ze uz lumpa nekdo poznal (i kdyz se nahodou maskoval)
a potom se to uz roznese, ze ten lump tenkrat, to podle popisu byl ten samej clovicek

takze:
- lidi po kterych uz jdou straze a automaticky se jim nastavuje odpor bych vubec neresil, uz jsou odhaleny
(kdyz nekdo nevyvrazduje NPC a PC jak na bezicim pase, tak se do tohodle stavu dostane jen tezko... spravny zlocinec si da po lumparne pauzu a nechodi na namesti a nebo se snazi lumparny delat nekde mimo civilizaci)
- hlaseni spravce, bych pouzival s rozvahou a rozumem, kdyz je tam 1 zaznam o nejake postave, tak bych primhouril ocko, ale jestli je v hlasenich zniceni 1/2 mesta a zabiti 1/2 posadky, tak uz bych si rekl, ze lumpa nekdo musel poznal (nehlede na to ze prodavaci se pri bojich okamzite daji na utek a da se rict ze vzdycky nejakej utece)
Zaznamenáno
Krejtcha
Nováček

Příspěvků: 24



Zobrazit profil
Odpověď #3852 kdy: Únor 02, 2010, 02:21:57 pm

Dobrá beru... takže návod pro zlouny:

Nesnažte se hrát skryté zlo a na veřejnosti se tvářit, že ste hodní. Nesnažte se při nekalých činostech maskovat do převleků, kapuc, či se zahalovat kouzly. Město převlek okamžitě prohlédne. Nesnažte se si dávat pozor na to, jestli nezanecháváte svědky. Jakmile se jednou dostanete před soud ať už se sami přihlásíte (z důvodů špatné karmy), nebo vás někdo chytí, budete odsouzeni za všechny vaše zločiny bez ohledu na to, co jste měli na sobě, a bez ohledu na to, zda vás někdo viděl čí vás vubec někdo obvinil. Méno nad hlavou vám nikdo neodpáře.
Zaznamenáno

K'arr
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #3853 kdy: Únor 02, 2010, 02:27:31 pm

ano,
ve meste lumpa "okamzite" po "nahodnem" zabiti 10-20 lidi na namesti poznaji Úsměv
jde to hrat a celkem jednoduse...
jen to nechce hrat lumpa psychopata bez inteligence. ty maji i v realnem zivoto hodne kratkou zivotnost
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #3854 kdy: Únor 02, 2010, 02:40:33 pm

Takže mi z toho vyplývá, že pokud mi někdo řekne, hele tenhle Ferda je hledanej, já ho nikdy neviděl, ale potkám ho někde na pláních, je červenej, nad hlavou má jméno Ferda, tak ho můžu normálně sejmout? Páč podle toho, co tady teď bylo napsáno, takhle by to udělala NPC stráž... To mi přijde hodně ujetý... A ano vim, že je rozdíl v tom, že já jsem PC a stráž by byla NPC, ale když se to vezme do detailů, tak třeba za svýho henchmana neručim, že si pro něj doběhne dřív, než ho stačim zastavit...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Stran: 1 ... 255 256 [257] 258 259 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS