Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 02, 2024, 10:11:48 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36
  Tisk  
Autor Téma: Pár návrhů  (Přečteno 196352 krát)
Goro
Mob
*
Příspěvků: 59


Zobrazit profil
Odpověď #480 kdy: Říjen 22, 2009, 06:04:21 pm

Teď mě tak napádá, pro ty co neumí počítat. http://www.gustaver.se/nwn/
Stačí zadat co chcete a popř. trochu upravit pro server. Hrozně složitý.
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #481 kdy: Říjen 22, 2009, 06:12:54 pm

Teď mě tak napádá, pro ty co neumí počítat. http://www.gustaver.se/nwn/
Stačí zadat co chcete a popř. trochu upravit pro server. Hrozně složitý.
Celkem nevhodné, z toho nic nevykouzlíš.
Když to shrnu tak samotné propočítání buildu je asi pětina úspěchu buildu.
K tomu musíš ještě připočítat:
- itembuild (možností předmětů jaké jdou na serveru získat) - tohle postavu ovlivnuje asi stejnou mírou jako samotné rozdělení classů
- aktuální situace ve světě (třeba to že na povrchu je zakazaná nekromancie)
- monstra ve světě, každý svět je jinak stavěnej co se týče NPC, někde je mnoho npc s imunutama
- skill hráče - tohle je důležité třeba u tajemných lučišníků

Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #482 kdy: Říjen 22, 2009, 06:15:03 pm

Vždyť hlavní je zábava! Smích
Jistě. No právě, mě vůbec nebaví postavu hrát ale ji tvořit.

Třeba týden v testu s otevřenou wiki, manuálem a spoustou excelovských souborů pro výpočet mě zabaví více než týden hraní na serveru
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #483 kdy: Říjen 22, 2009, 06:22:33 pm

Vždyť hlavní je zábava! Smích
Jistě. No právě, mě vůbec nebaví postavu hrát ale ji tvořit.

Třeba týden v testu s otevřenou wiki, manuálem a spoustou excelovských souborů pro výpočet mě zabaví více než týden hraní na serveru
Tak úplně nerozumím, jak tě to může bavit, ale jestli tě to baví, pak je to dobře a vystihuje to smysl mého příspěvku Škleb
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Goro
Mob
*
Příspěvků: 59


Zobrazit profil
Odpověď #484 kdy: Říjen 22, 2009, 06:28:43 pm

Teď mě tak napádá, pro ty co neumí počítat. http://www.gustaver.se/nwn/
Stačí zadat co chcete a popř. trochu upravit pro server. Hrozně složitý.
Celkem nevhodné, z toho nic nevykouzlíš.
Když to shrnu tak samotné propočítání buildu je asi pětina úspěchu buildu.
K tomu musíš ještě připočítat:
- itembuild (možností předmětů jaké jdou na serveru získat) - tohle postavu ovlivnuje asi stejnou mírou jako samotné rozdělení classů
- aktuální situace ve světě (třeba to že na povrchu je zakazaná nekromancie)
- monstra ve světě, každý svět je jinak stavěnej co se týče NPC, někde je mnoho npc s imunutama
- skill hráče - tohle je důležité třeba u tajemných lučišníků

Ale vykouzlíš. Stačí hledat.


Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #485 kdy: Říjen 22, 2009, 07:09:28 pm

Vždyť hlavní je zábava! Smích
Jistě. No právě, mě vůbec nebaví postavu hrát ale ji tvořit.

Třeba týden v testu s otevřenou wiki, manuálem a spoustou excelovských souborů pro výpočet mě zabaví více než týden hraní na serveru
Tak úplně nerozumím, jak tě to může bavit, ale jestli tě to baví, pak je to dobře a vystihuje to smysl mého příspěvku Škleb
Pro mě hra jen investice času do zábavy ktera je dočasná. Když tvořím postavu tak začnu na nějaké alfa verzi a pak ji neustále vylepšuju což mě baví hodně pak získám finální verzi kterou si založím a v pak poskytnu dalším lidem, a víš jak potěší když potkám ve hře postavu která vzešla z mé tvorby?
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #486 kdy: Říjen 22, 2009, 07:16:23 pm

A jak bys chtěl technicky podobnost tříd kontrolovat, tohle by mě teda zajímalo?

Tak to je přesně cesta, kterou bych se naubíral. Ať si to mají na Thalii. Je to z důvodů, kdy odpadá jeden aspokt hry a to je buildění. Upřímně řečeno mam k postavě daleko vřelejší vztah, když jsi sám prošpekuluju, než když klikam rekomend (k čemuž tato omezení dost nabádají).

Raději bych se vydal jinou cestou.
Každé kombinaci tříd dát ohodnocení (0,15-0,9), jež by udávalo procentuální penalizaci na expy přijímané, závislé na podobnosti tříd (Paladin-CoT jsou si podobnější než Paladin-Zloděj a nebo hůř Paladin-Wizard).
Takže, při single class expim na 100%. Při dualclass mam jednu penalizaci a při tripl class se mi sčítají ty dvě.
Pokud by se udělala tabulka těch specifických penalizací (někde už jí mam), tak by se docílilo systému, kde při triplclaasu např. Zloděj/Assasin/SD by byl počet dostávaných expů 85%, kdežto u prasobuildu typu Paladin/Sirc/Mnich by to bylo 15%.
Výhoda: Sice ti hráči umožňuje postavit úplně cokoliv, ale může se stát, že to budeš expit 8x tak dlouho. Čili se lidem začne vyplácet dělat singlclaasy, ačkoliv je vlastně neomezujeme. Bude to ve finále jejich rozhodnutí  Valím oči! Super!
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #487 kdy: Říjen 22, 2009, 07:23:50 pm

A jak bys chtěl technicky podobnost tříd kontrolovat, tohle by mě teda zajímalo?

Tak to je přesně cesta, kterou bych se naubíral. Ať si to mají na Thalii. Je to z důvodů, kdy odpadá jeden aspokt hry a to je buildění. Upřímně řečeno mam k postavě daleko vřelejší vztah, když jsi sám prošpekuluju, než když klikam rekomend (k čemuž tato omezení dost nabádají).

Raději bych se vydal jinou cestou.
Každé kombinaci tříd dát ohodnocení (0,15-0,9), jež by udávalo procentuální penalizaci na expy přijímané, závislé na podobnosti tříd (Paladin-CoT jsou si podobnější než Paladin-Zloděj a nebo hůř Paladin-Wizard).
Takže, při single class expim na 100%. Při dualclass mam jednu penalizaci a při tripl class se mi sčítají ty dvě.
Pokud by se udělala tabulka těch specifických penalizací (někde už jí mam), tak by se docílilo systému, kde při triplclaasu např. Zloděj/Assasin/SD by byl počet dostávaných expů 85%, kdežto u prasobuildu typu Paladin/Sirc/Mnich by to bylo 15%.
Výhoda: Sice ti hráči umožňuje postavit úplně cokoliv, ale může se stát, že to budeš expit 8x tak dlouho. Čili se lidem začne vyplácet dělat singlclaasy, ačkoliv je vlastně neomezujeme. Bude to ve finále jejich rozhodnutí  Valím oči! Super!
Hmm statické řešení nemá cenu. tím že by se nastavilo takové omezení tak by se našli kombinace s trošku menšíma výhodama a co by se udělalo pak?

Já osobně zastávám jiný názor.
Ve hře by měl existovat systém který kontroluje buildy postav a monitoruje je. 
Pak vypracuje statistiku kombinací které jsou nejčastější a ty penalizuje. A tento proces znova opakovat po týdnech - tzn. změní se rozložení postav tak postavám co měli postih ho zruší a udělí ho nově. Takhle by se dalo zajistit aby na serveru běhali originální postavy a ne jen kopie osvědčených buildů.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #488 kdy: Říjen 22, 2009, 07:24:44 pm

uf.. trochu dost slozity Úsměv

a co jen takhle: vyzadovat hrani presvedceni a vlastnosti postavy
chovani postavy nejvic ovlivni modrost(asi rozvaha a prehled) a inteligence(asi prizpusobivost a napady)
je to celkem snad pravidlo a vyresi vecinu problemu i v PvP

napr.
moudrej zakone neutralni mnich by asi tezko mohl byt nahodne a nevyrovnane se chovajici jedinec, spis bude s nadhledem prehlizet nedokonalosti v chovani ostatni postav... nekdo mu rekne ze je blbec, on s usmevem odpovi ze uz to vi davno a ze mistr pri vycviku mu nadaval daleko vic

Tohle je o přístupu.
Ty zastáváš názor že tvrdší pravidla tohle vyřešili. Ale já osobně si myslím že jen pravidly nic nezměníš alespon podle svých zkušeností.

Jedinná možnost jak si něco vynutit je přímo technicky systémem.

Je to smutné, ale musím souhlasit, to je taky odpověď na to co píšete o pár postů výše. Pokud tady nebude většina hráčů opravdu za něco stát (tím myslím většinu věcí házet kostkama, opravdu řešit psychologii postavy dle tříd, útočit ne podle červené, resp. modré barvy - tím myslím na měňavce v proměně v něco přirozeně nebezpečného) tak mě osobně taky bude bavit víc buildění. Jak už jsem někde psal, člověk potom má k postavě vřelejší vztah, jako by se jeho malé dítko vydávalo do světa. Ne jako naklikaný recommend - instant z pytlíku.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #489 kdy: Říjen 22, 2009, 07:29:56 pm


Výhoda: Sice ti hráči umožňuje postavit úplně cokoliv, ale může se stát, že to budeš expit 8x tak dlouho. Čili se lidem začne vyplácet dělat singlclaasy, ačkoliv je vlastně neomezujeme. Bude to ve finále jejich rozhodnutí  Valím oči! Super!

A po nejakem case vyjde najevo ze tudy cesta taky nevede  Škleb dalsi omezeni PvP nuceni systemem k necemu co nechci .... chci hrat XXX , ale bohuzel system me penalizuje tak musim hrat co chce system ?

Špatně jsi pochopil systém. Systém by tě v ničem neomezoval (krom standartů jako Paladin = Lawfull good; PM <= wizard etc.). Jde o to, že by jsi si mohl postavit co chceš, akorát, že udělat tu postavu by ti netrvalo 4 měsíce, ale 2 roky. Proč ne, tu možnost máš, ale záleží na tobě, jestli se pro ni rozhodneš.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #490 kdy: Říjen 22, 2009, 07:31:40 pm

Uvědomujete si že se bavíte uplně mimo puvodní tema navíc tyhle změny by zabraly docela dost práce a vyžadovalo by to wipe
Neboj, tady tohle nikdy neprojde, tohle Neus ode mne nikdy nevezme.
Je to jenom takové plácání.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #491 kdy: Říjen 22, 2009, 08:33:07 pm

Porad dokola. Tohle je silne zrusime. Tohle taky, tak to zrusime, zmenime. Jedina moznost jak to udelat spravedlive, je povolit systemove treba jen 6 nejakych zakladnich buildu, kdy si na zacatku kazdy vybere ten svuj a jen si ho vyexpi. Pak uz bude pvp skutecne a pouze o hernim skilu. Jenze to odpadne to, co je na nwn zajimave - buildovani. Nehlede na to, ze i pak zacnou rvat plechovky, ze je pojizdi prskove a ze jsou moc silni na pvp, coz kupodivu v kazde RPG. Upravime  no. :-).  A nakonec tu bude behat kupa plechovak a nic z toho.  Reknu vam jednu vec. Ja krasa hrat na serveru, kde plati "takhle to je, tak se prizpusob" a ne tam, kde nekdo zafnuka a cely server si musi kvuli par hracum zvykat na nova pravidla.

Tohle podepíšu. Celé to začalo jenom proto, že jistá "nesmrtelná postava" dala jisté jiné postavě hrdě "30 ran, protože ona je prostě nesmrtelná" , jenže zřejmě smrti se nebojící hrdina z podtemna nepočítal se blesky, kterého potupě omráčili Úsměv
Takhle to začínalo na Demoně, pak na DH, doufam že tady se tomu vyhneme.
Svoboda!  Úsměv
Úsměv Ne  tohle mi nevadí  ty blesky jsem už ošetřil, tvoje pomsta khales už fungovat nebude Úsměv ono jsi měl štěstí že mi zbejvalo ještě 1k do toho lvlu  ale mě spíš vadí to jake při těch kuzlech vznikaj lagy. Jinakl tym i něco povidej o postavě moje postava je 100* líp propracovaná jak tvoje  já nehraju stylem  toho co se m ihodí do krámu taky tu svoji postavu hraješ ročně na 1000 zpusobu každej den  ji obměníš cca 3* charakter .Proč hrát několik druhu postav když to všechno zvládneš s jednou. To je cca tvuj pohled kdybych to měl vypočítat viděl jsem tě hrát zapálenou "paladinku",na vše utočící utlačovatelku podtemnáků, potom  na  na vše utočícího "bersekera", potom na  pomáhající kněžku, čas nemající obchodnici, neochotnou pocestnou, rozzuřenou fanatickou kněžku, lstivého zloděje atd no vypis je hold dlouhej Úsměv
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #492 kdy: Říjen 22, 2009, 08:36:03 pm

Spousta z vás píše, že vás nebaví buildovat a že to omezuje hru. Tak co tady sakra děláte? Fakt nechápu.

Taky to moc nepobíram. Na nebuildění je tu wowko, ne? Úsměv


Jinak teď to ještě trošku osvětlím celý systém, protože tohle je z něj jen výňatek.
Celý systém je postavený na 3 typech EXPoints:
  • Bojové - creeping, mlácení potvůrek
  • Časové - něco jako jsou časové tady
  • Interakční - expy za mluvení, něco jako bonus tady, akorát že započítává vlastnosti, řeč, classy druhých, úroveň mluvy, množstí informací

Každá i základní classa má jistý poměr těchto 3 typů EXPointů, každá se tedy expí jinak. Příklady budou od oka, někde to mam, ale jsem línej hledat.
Příklady: Fighter 80% bojové - 10%časové - 10%interakční (získává zkušenosti především bojem, kecáním a stárnutím se sekerou máchat nenaučí) - rychle se dá udělat 40 bojovník, ale pravděpodobně proti jiným postavám nebude tak účinný.
Bard 65% Interakční - 15% časové - 20% bojové (Bard se zlepšuje především utužováním svých společenských aktivit - píseň etc. a trošku i bojem)
Zaklínač 70% časové - 10% interakce - 20% bojové (Zaklínač získává zkušenosti zvládáním svých schopností, které jsou mu vrozené a částečně je usměrňuje v boji)
Je to takový hrubý nástin.
Samozřejmě penalizace při multiclassu se počítají zvlášť.



P.S.: Předesílám, že ho tady nechci navrhovat na implementaci, takové věci se měli řešit před wipe, ale bohužel práce kvapná, málo platná.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #493 kdy: Říjen 22, 2009, 08:39:20 pm

Spousta z vás píše, že vás nebaví buildovat a že to omezuje hru. Tak co tady sakra děláte? Fakt nechápu.

Taky to moc nepobíram. Na nebuildění je tu wowko, ne? Úsměv


Jinak teď to ještě trošku osvětlím celý systém, protože tohle je z něj jen výňatek.
Celý systém je postavený na 3 typech EXPoints:
  • Bojové - creeping, mlácení potvůrek
  • Časové - něco jako jsou časové tady
  • Interakční - expy za mluvení, něco jako bonus tady, akorát že započítává vlastnosti, řeč, classy druhých, úroveň mluvy, množstí informací

Každá i základní classa má jistý poměr těchto 3 typů EXPointů, každá se tedy expí jinak. Příklady budou od oka, někde to mam, ale jsem línej hledat.
Příklady: Fighter 80% bojové - 10%časové - 10%interakční (získává zkušenosti především bojem, kecáním a stárnutím se sekerou máchat nenaučí) - rychle se dá udělat 40 bojovník, ale pravděpodobně proti jiným postavám nebude tak účinný.
Bard 65% Interakční - 15% časové - 20% bojové (Bard se zlepšuje především utužováním svých společenských aktivit - píseň etc. a trošku i bojem)
Zaklínač 70% časové - 10% interakce - 20% bojové (Zaklínač získává zkušenosti zvládáním svých schopností, které jsou mu vrozené a částečně je usměrňuje v boji)
Je to takový hrubý nástin.
Samozřejmě penalizace při multiclassu se počítají zvlášť.



P.S.: Předesílám, že ho tady nechci navrhovat na implementaci, takové věci se měli řešit před wipe, ale bohužel práce kvapná, málo platná.
System pěkný. Ale soustředil bych se spíš na změny které  zlepší hratelnost a nebude k tomu potřeba wipe.
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #494 kdy: Říjen 22, 2009, 08:43:55 pm

Co takhle upravit kouzlo bouře odplaty aby nešlo seslat několikrát na stejné místo? Prakticky je to bugování ic nemužešm ít několik bouřek na sobě, takhle jenom násobí počet hodu na To jak nejvíc to jde. Nebo by to chtělo aspon  pozměnit ten grafický efekt aby se  při tomhle stylu sesáílání hned nezalagovala lokace.

Copak, snad jsi nedostal na prdel od Samotné Khaless Smích



Jenom dotaz, myslíš tu samou khalles, co má asi 20 bodů ve statistikach?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Stran: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS