Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 18, 2024, 10:08:12 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 353
  Tisk  
Autor Téma: Odpadkový koš  (Přečteno 1671232 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2730 kdy: Únor 13, 2010, 05:26:21 am

...


http://www.academiaknihy.cz/domovina-temny-elf-1legenda-o-drizztovi-1.html
Toto si přečti a možná pochopíš.


Do té doby to vyznívá, jako by Homer Simpson přednášel o evropské historii.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2731 kdy: Únor 13, 2010, 06:32:14 am

Sorry, ale mám daleko zajímavější činnosti na práci.

A dost pochybuju o tom, že by četba brakové literatury o "nějakém" drowovi pomohla mému hlubšímu pochopení motivů hráčů na K2. Každý může mít jiné motivy, že? Stejně jako všichni kdo četli ságu o Malusovi nehrají ve Warhammeru za temné elfy a ne všechny hráče temných elfů zajímá Malus, tak asi nebudou všichni hráči drowů zuřiví čtenáři R.A.S.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #2732 kdy: Únor 13, 2010, 11:31:38 am

add Ludekk: LOL LOL LOL  no coment. Amina je velka holka ktera se dokaze branit sama a rozhodne lip nez co jsi dokazal vyblit ty...
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2733 kdy: Únor 13, 2010, 11:48:09 am


Jednu dobu jsem přemýšlel, že si to přečtu, ale nemám rád nekonečný ságy... . Chtěl bych upozornit, že Kandelabrie není Forgotten Realms.
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2734 kdy: Únor 13, 2010, 12:00:52 pm

Sorry, ale mám daleko zajímavější činnosti na práci.

A dost pochybuju o tom, že by četba brakové literatury o "nějakém" drowovi pomohla mému hlubšímu pochopení motivů hráčů na K2. Každý může mít jiné motivy, že? Stejně jako všichni kdo četli ságu o Malusovi nehrají ve Warhammeru za temné elfy a ne všechny hráče temných elfů zajímá Malus, tak asi nebudou všichni hráči drowů zuřiví čtenáři R.A.S.

Tak doufám, že potom, až zde budu já argumentovat 'nesprávnými historickými fakty' budeš akceptovat můj argument, že mam lepší věci na práci než číst něco z minulosti.
Navíc tvůj argument 'nemám čas', když hraješ onlinovou fantasy hru... ts ts ts.
Další věc je, že v tvé neobeznámenosti, která vychází z tvé omezenosti ve větším obeznámení se s tématem říkáš o 'nějaém drowovi', ale tato kniha především popisuje drowskou společnost (jako celek), o které tady rozhazuješ ty své 'moudra'.

To mě přivádí k poslednímu bodu, a to je pocit, že vůbec nerozumíš fantasy. Rozvášnit se o nemožnosti vzniku drowské společnosti ve světě, kde se běžně používá magie jako zubní kartáček mi dost připomíná shendonovu teorii o supermanovi.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #2735 kdy: Únor 13, 2010, 12:17:21 pm


Jednu dobu jsem přemýšlel, že si to přečtu, ale nemám rád nekonečný ságy... . Chtěl bych upozornit, že Kandelabrie není Forgotten Realms.

No ona stačí ta první kniha k pochopení drowské společnosti. Navíc fakt to neni tak dlouhé, dal jsem 2 a půl knih z té trilogie za týdenní dovolenou.

Jo a chtěl bych upozornit, že drowové jsou jedna věc z mála, která se opravdu domluvila, že se bude hrát podle FR.
Nemluvě o tom, že prostě drow je specialita FR, jinak jim můžeme říkat 'lojzové z dolní lhoty'.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #2736 kdy: Únor 13, 2010, 12:18:11 pm

Ach jo..Kdyby se tak všechen potenciál z fóra přetransformoval v RP ve hře to bychom mohly konkurovat lecjakým RP serverům ve světě  Kroutím očima
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Amelor
Host
Odpověď #2737 kdy: Únor 13, 2010, 12:39:26 pm

Ach jo..Kdyby se tak všechen potenciál z fóra přetransformoval v RP ve hře to bychom mohly konkurovat lecjakým RP serverům ve světě  Kroutím očima
Tak tak, amen bratre.
Zaznamenáno
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #2738 kdy: Únor 13, 2010, 12:42:12 pm

...
Tak, nechal jsem si to rochu lozlezet v hlave a tady mas moje motivy.

1. Proc jsem zacal hrat v podtemnu:
Povrch je nuda. Je fandni, nedeje se tam nic co bych nezazival v obycejnem svete kolem sebe. Nikdo si te nevsima, jsi nejaka nova cizi postava ve meste a pokud nejsi kamos nekoho z hracu, tak nedostanes z postav ani pozdrav nebo aspon poslani do onech mist. Zapojit se nejakym zpusobem do hry na povrchu pro mne bylo naprosto neprekonatelne az do doby nez jsem se svoji elfkou Aini potkal Theurega a Uriel na jejich svatbe. Po nekolika tydnech pokusu hrat s nekym neco, to byli prvni hraci, kteri vyvijeli nejakou aktivitu. Hra s temito lidmi mne bavila (timto jim musim podekovat, protoze nebyt jich tak bych z K2 odesel jako zpousta hracu, kteri se tu nekdy snazili hrat a nebyli zabehli se svetem K2), jenze nastal dalsi problem a tou bylo prvni seznamovani se s tim jak to na povrchu funguje. Vicemene rozvynuty kraft, par silnych spolku, ktere ovladaji vse. Sehnat nejakou vybavu neni prakticky problem a vesmes se nic nedeje. Svet mi pripomina nudnou rozmazlenou stagnaci vsedniho realneho sveta, zadne problemy, zadne zazitky, zadne prekvapive udalosti, zadne dobrodruzstvi.
Proto jsem se rozhodnul, ze se podivam do podtemna.

2. Proc jsem zacal hrat drowa:
Mel jsem par zkusenosti s drowy z predchoziho serveru na kterem jsem hral pred K2. A po pravde receno nejsem schopny hrat podrizeneho otroka, nebo lopatackeho duergara, nebo zahadneho svirfneblina. Drow je byl pro mne ze vsech podtemnackych ras nejvic lakavy.

3. Proc jsem zustal v podtemnu:
Hodne mi na zacatku pomohl Skurkaa a jeho Gabriel. Narazite jen na par postav, ale co se nedeje....ty postavy s vami neco hraji, povidaji si, chovaji se vicemene jak maji......Po zjisteni jak podtemno funguje, prijdete na to ze mu vladne jakasi skupinka patriarchalnich Drowu, nadherne mesto Yuethidrynn je pod nadvaldou driderichNPC, duergari se chovaji k drowum bez respektu, totalni chaos.....nadhera. Podtemno je prakticky hola pustina s otevrenyma moznostma, konecne misto kde se da neco vytvorit. Dostat se na nejblizsi odpocivadlo je pro nizky level jako vylezt na nejvyssi horu sveta, prakticky nemozne. Sehnat dlouhy luk.....pokud si ho nevyrobite nic nemate. O drowech tu hraci vedi malo.
Je to naprosto nepohodlne misto, misto pro dobrodruha.

4. Proc jsem zustal u drowa:
Kde zacit?......hmmm......Precetl jsem si neco o drowech, na ruznych webovych strankach, precetl jsem zaklad Forgotten Realms: Drow of the Underdark a vysledek je ze jsem drowama fascinovan.
Je to ciste, neskryvane zlo. Zlo takove jak ma zlo vypadat......i kdyz, je to opravdu zlo? Je to hrozne, ze ve spolecnosti preziji jen ti nejsilnejsi, ze nepovedene kreatury, slabi jedinci jsou odsouzeni k zahube.........hmmm, mozna ze to neni zas tak spatne jak to vypada, je to prirodni vyber, je to jedna z veci, diky ktere se drowove stali tak silni, nemuseji se zabyvat tim jak se postarat o slabochy, slabomyslne, nepovedene jedince. Nenechaji svuj vyvoj brzdit odpadliky.
Ted zkus nahlednout do toho relneho sveta kolem nas, do zkazene spiny, ktera primona lehky odvar drowi rise. Vsichni si jdou po krku, intriky, nenavist, touha po moci a penezich nic neobvykleho ze? Drowove jen reflektuji to co ma kazdy z nas schovane v sobe, jenze narozdil od toho realneho sveta je to neskryte. Kdyz jdes po ulici Prahy a potkavas smrdici bezdomovce v tramvaji jsi s tim spokojeny (ignorant)? Nebo si rikas, ze je to odpad, ktery si ani nezaslouzi na tomhle svete prezivat (drow)?
Jdes o kus dal a potkas bandu italu, kteri se vtiraji do prizne nekolika ceskych holek, ktere se v jejich pritomnosti chychotaji a krouti jak u tyce ve striptyzaci, mine je cesko-americky parecek, tluste oslizle hamburgrove prasatko s pohlednou ceskou manekynkou. Tvaris se jako ze je to v poradku (ignorant)? Nebo mas chut je vyhnat kam patri a nenechat si sahat na to co je tvoje (drow)? Rusove si kupuji byty, domy, pozemky na nasem uzemi. Mavnes nat tim jen rukou (ignorant)? Nebo se v tobe hne neco jako narodni hrdost a zere te to (drow)?
Drowove maji to co realne (ozvlaste te ceske, v ktere ziju a do ktere vidim) spolecnosti chybi a to je radikalni reseni problemu.
Dalsi vec co se mi na drowech libi je jejich noblesa, jsou kruti, sobecti, arogantni, na nic si nehraji, jsou zivocisni a pritom kultivovani, cisti, zeny byvaji casto nadprirozene krasne, jako elfove.

Nechci tim rict, ze se s drowy naprosto stotoznuji, ale vidim v nich dost inspirace a je to konecne rasa, kterou muzu "hrat". Hrat dobraka umi kazdy, to neni tezke a ani zabavne, je to fadni....je to muj kazdodenni postoj v realnem svete a tady jsem abych se toho odprostil.
Mohl bych pokracovat, ale uz mne boli ruka. Pocitam ze na tohle nejak zareagujes, tak to pak muzem treba jeste rovest Škleb.
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2739 kdy: Únor 13, 2010, 12:43:00 pm

Minimálně polovina těch citací nemá se sebevražedným chováním nic společného. Asi bys měl omezit tu vodku (no offence  Škleb ).
No tak se shodnem na půl cestě, ta druhá půlka je sebevražedné chování  Škleb . Vodku? Proč zrovna vodku? O kolik je omezit?
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2740 kdy: Únor 13, 2010, 12:45:54 pm


Jednu dobu jsem přemýšlel, že si to přečtu, ale nemám rád nekonečný ságy... . Chtěl bych upozornit, že Kandelabrie není Forgotten Realms.

No ona stačí ta první kniha k pochopení drowské společnosti. Navíc fakt to neni tak dlouhé, dal jsem 2 a půl knih z té trilogie za týdenní dovolenou.

Jo a chtěl bych upozornit, že drowové jsou jedna věc z mála, která se opravdu domluvila, že se bude hrát podle FR.
Nemluvě o tom, že prostě drow je specialita FR, jinak jim můžeme říkat 'lojzové z dolní lhoty'.

No ono jich je víc než tři ne? Já mám za to že snad 12  Úsměv. Trilogii bych ještě zkousl. Jak moc navazujou ty další, resp. maj ty první tři rozumě uzavřenej konec?
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2741 kdy: Únor 13, 2010, 12:55:47 pm

mají
http://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Anthony_Salvatore
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Erunamo
Hrdina
***
Příspěvků: 287


Zobrazit profil WWW
Odpověď #2742 kdy: Únor 13, 2010, 12:58:04 pm

Drowové mi zas nepřijdou tak moc velká "specialita" FR. V podstatě je to temný elf žijící v podzemí. A podzemní říše taky nejsou specialitou FR. Tyhle herní světy maj jeden takovej nešvar, je to puzzle složený z X obrazů, aby si tam každej našel toho svýho Tolkiena, Howarda, Jordana, Edingse, Leibra, Andersona a kdo ví koho ještě, asi bych těch jmen mohl jmenovat zatraceně dlouhou řadu.  Mrknutí
Zaznamenáno

Fajr Pyromil: "hehe ohnííček"  -  gnóm, koumátor, šílenec...
Sára Bušidó: mladá acroňanka hledající příležitost v novém světě

http://daniel-r.blog.cz/

tvrdá skála a těžkej kov
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #2743 kdy: Únor 13, 2010, 04:39:31 pm

....

WOW. Tak díky za náhled do hlavy drowího maniaka..... Měl bych k tomu hodně co říct, ale dneska fakt nemám tolik času. Možná později.


Tak doufám, že potom, až zde budu já argumentovat 'nesprávnými historickými fakty' budeš akceptovat můj argument, že mam lepší věci na práci než číst něco z minulosti.
Navíc tvůj argument 'nemám čas', když hraješ onlinovou fantasy hru... ts ts ts.
Další věc je, že v tvé neobeznámenosti, která vychází z tvé omezenosti ve větším obeznámení se s tématem říkáš o 'nějaém drowovi', ale tato kniha především popisuje drowskou společnost (jako celek), o které tady rozhazuješ ty své 'moudra'.

To mě přivádí k poslednímu bodu, a to je pocit, že vůbec nerozumíš fantasy. Rozvášnit se o nemožnosti vzniku drowské společnosti ve světě, kde se běžně používá magie jako zubní kartáček mi dost připomíná shendonovu teorii o supermanovi.

Myslí že, že jsem idiot a nedošlo mi, že ty knihy pojednávají o celé drowské společnosti? O nemožnoti drowské společnosti se nerozvášňju. To beru jako skutečnost. Zcela ti uniknul smysl mého dotazu o tom, proč vlastně lidi hrají drowy, ty jeden experte na fantasy.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
deion
Hrdina
***
Příspěvků: 412


Zobrazit profil
Odpověď #2744 kdy: Únor 13, 2010, 05:55:28 pm

mozna ludkku kdyby tvoje otazky meli opravdu informativni vyznam tak bys myslim dostal odpovedi proc to ti lide hraji ale bohuzel nikdy neopomenes hrace urazit tak se pak nediv ze dostavas oplaceno stejnou minci
Zaznamenáno

Tamba Englen - ochrance sirotku
Viola - sirotek
Stran: 1 ... 181 182 [183] 184 185 ... 353
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS