Kandelabrie forum
0
  Domů Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 02, 2024, 07:55:51 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Kandelábrie II / PROBLÉMY A DOTAZY / Re: Výpadek serveru kdy: Leden 08, 2009, 11:49:41 pm
hm, tak to tím nebude... ati má problém s NWN, na démoně, když jsem hrál dřív tak mi to padalo skor furt
2  Kandelábrie II / PROBLÉMY A DOTAZY / Re: Výpadek serveru kdy: Leden 08, 2009, 08:23:12 pm
V lokaci Severni Kandahary u zelezne veze to porad pada.Nebyl jsem sam komu se to stalo ..... vcera me 2 x a unknownovi 1 x . Me jednou v boji a pak pri prechodu do dalsi lokace myslim ze se to jmenuje snehove udoli ( nebo tak nejak, jsou tam golemove a hrbitov ) a pri prechodu teto lokace i unknownovi stejny problem.
Muzete se na to nekdo juknout.
Diky.
nemuzeme pravdepodobne jedna ze zahad nwn...
s necim si tam neporadi klient

Hmm skoda .........

Nemáte náhodou grafiku od Ati  Šok
3  Kandelábrie II / IC SEKCE / Re: Duergaři kdy: Leden 08, 2009, 06:29:04 pm
Duergaři nejraději spolupracují se Svirfnebliny:

Tato rasa obyvatel Podtemna je dost houževnatá, aby přežila v nejnebezpečnějším prostředí jaké může být. Lze je nalézt rozseté po celém Podtemnu. Na rozdíl od svých bratranců kamenných gnomů, nemají přátelské sousedy, aby s nimi spojili až na Duergary, ikdyž jsou velice houževnatí a obratní obvykle je nejdeme v Duergarských městech jako pomocníky při nekonečné práci v dolech. Jen málo kdo si získá jejich plnou důvěru. Vědí, že jsou v mnoha ohledech např. sociální a umělecké tvorbě jako ostatní gnómové.

Podle Svirfneblinů se rubínu nic nevyrovná, proto převládá jako symbol jejich standart. Hluboká barva těchto kamennů Svirfnebliny láká a je pro ně posvátnou,z tohoto důvodu se nikdy nepoužívá pro pozemské praktiky jako je zdobení oděvů, zbraní či brnění. Rubíny jsou vyhrazena pro posvátné účely a jsou často ozdobou artefaktů, které jsou věnovány Svirfnebliny bohům. Jsou také upřednostňovány panovníky Svirfneblinů, takže Svirfneblinští králové nebo královny mají plný kruh rubínů okolo jeho koruny, ostatní druhy drahých kamenů jsou zasazeny do trůnů a žezla.

Svirfneblin je v průměru tři až tři a půl stopy vysoký, zřídka přesahující tuto normu o více než jeden nebo dva palce. Jsou to tvorové houževnatých svalů a tvrdých kostí, jsou hubenější než jejich bratranci z povrchu, ale mající tolik síly jako jakýkoli jiný gnóm.

Stejně jako jejich bratranci z ostatních skřítkovitých subras, Svirfneblin má velmi dominantní nosi. Jinak jejich tváře jsou mnohem užší. Mnozí muži jsou úplně bezvlasý a většina žen má pouze tenký a pevný cop, které nenosí delší než ramenní délky. Barva kůže je  převážně hnědá nebo šedá. Barva očí je obvykle šedá. Někdy je v Podtemnu taková tma, že se jejich zorničky roztáhnou natolik až by jste řekli, že mají jen černou barvu.

Kamenní gnomové z Povrchu se dožívají přibližně 250 let. Toto se však nedá říct o Svirfneblinech, zatím není žádný doložený důkaz o jejich délce života, jelikož obvykle umírají násilnou smrtí. Pvrní čtvrtstoletí života je považováno za dětství a v příštích dvou desetiletích v období disciplinovaného dospívání. Svirfneblinové berou dospělost někde kolem 45 nebo 50 let, i když tomuto milník nejsou vyznačeny žádné velké ceremonie jako je mají jejich příbuzní z Povrchu. Díky tomu, že žijí v Podtemnu nemůžou ani přesně určit svůj věk, tudíž neslaví žádné "narozeniny".

Nejpraktikovanějším řemeslem je hornictví asi s 75% dospělé populace mužů, kteří se věnují samotnému výkonu. Svirfneblinští horníci jsou mimořádně schopní, dokáží se prosekat přez nejpevnější kameny rychleji než Kammení gnómové nebo dokonce Trpaslíci. Zatímco těžba je rozdělena na obory, jako jsou kopáči (jsou určení samotnou ruční práci ), skauti (kterí lokalizují slibné místo pro výkop) a hauleři (kteří vykopanou rudu apod. odnášejí z místa výkopu). Svirfneblini jsou velice zdatní obchodníci. Nejvíce lákavým terčem pro Svirfneblinské horníky jsou přirozeně klenoty. Nicméně těží také rudy, včetně zlata a stříbra, a také někdy shromáždují zásoby uhlí a železné rudy.

Menší procento ze Svirfneblinů (asi 10%) se podílí na zpracování a povrchu a úpravu drahokamů vykopaných od horníků. Patří mezi ně leštiči, slévači, vyřezávači a kováři, i když jim chybí trochu výjimečný smysl pro detail jako mají Kamenní gnómové.  V ostatních oblastech jsou však přinejmenším stejně dobří jako jejich bratranci z Povrchu. Ve skutečnosti na rozdíl od Kamenných gnómů, Svirfneblinští kováři často mají mimořádné schopnosti. Jejich zbraně a nástroje vyráběné Svirfneblinskými řemeslníky,  jsou si téměř rovné s produkty na nejvyšší úrovni Trpasličího/Duergarského řemesla nebo Drowského kování zbraní.

Svirfneblinové jako ostatní rasy z Podtemna vidí do 120 stop ve tmě naprosto ostře. Ovládají základní druh telepatie díky čemuž nemusí na delší vzdálenosti komunikovat přez různé poslíčky, ale stojí je to dost usílí a soustředění. Mnozí starší a moudřejší Svirfneblinové mohou přivolat jednu elementární sílu, aby jim pomohla v případě smrti se závětí.

Svirfneblinové uctivají celý Pantheon bohů, ale jejich patron je Callarduran Smoothhands

Svirfneblinové mluví převážně gnomským a lidským jazykem.

kamenní gnómové=gnomové z povrchu
4  Kandelábrie II / IC : KNIHOVNIČKA / Ghonadarova Svatá Kovadlina kdy: Leden 06, 2009, 02:49:04 pm
*stará roztrhaná, promočená kniha*

Duergaří Legendy svazek I.

Ghonadarova Svatá kovadlina

V centru Elgcahl, duergařím městě se nechází Svatá kovadlina, dávno zapomenutého boha Ghonadára, který byl oživen po velké katastrofě s příchodem nových věků. Duergaři věří, že kovadlina vznikla za pomoci boha Deep Duerra, boha války. Přesné složení kovadliny je dodnes záhadou. Dle legendy na kovadlině Ghonadar vykoval mocnou zbraň. Zbraň, která i přez velikost byla výjmečně lehká, na zachovaných utržcích historických pláten je zbraň prezentována kladivem. Ghonadar se rozhodl, že s ní bude chránit své přisluhovače.

Blíže neurčené doby, tato doba se mezi duergary traduje jako doba "Dopadu Kladiva", se poblíž Elgcahl vyskytla hydra, která obtěžovala Duergary po staletí, při těžbě verdicitu. Jelikož hydra nebyla zabitelná normalní silou, začli Duergaři spoléhat na jinou možnost. Svého boha. Duergaři přez nepřetržité, temné a dnes již zapomněné ceremonie vyvolali Ghonadara do fyzické podoby, aby díky této zbrani, kterou vykoval, zabil Hydru a skoncoval tak s neznámým prokletím, které na ně bylo sesláno. Ghonadar bojoval s hydrou nepřetržitě pod dobu 10 lidských dní. Nakonec však Ghonadar zvítězil a Hydru skolil, avšak poslední, pro hydru smrtelnou ranou se Ghonadarova zbraň rozpadla na dvě části. Po boji byl však Ghonadar velmi oslaben a nedokázal fyzickou podobu udržet. Rozplynul se a Duergaři věřili, že již neexistuje v žádné formě díky tomuto upadl v zapomnění. Ony dvě části dle legendy daly vzniku nových kovů to mithrilu a adamantitu. Pro Duergary nejdražším majetkem co mají.

Po staletí byla kovadlina ztracena až jednoho dne duergaři kovadlinu našli při těžbě adamantitu. Poznali jí ze starých legend a zachovaných maleb. Nyní stojí Svatá kovadlina uprostřed Elgcahl a Duergaři začli znovu oslavovat svého jediného boha, který se pro ně nebál přijít o svoji božskou formu.

Legenda dále praví, že pokud na kovadlině vykove nějaký Duergar zbraň, která bude ze stejných materiálů jako bylo Ghonadarovo kladivo bude tato zbraň nesmírně silná a odolná. Téměř nic ji nedokáže zničit. Ten kdo odhalí prastaré tajemství, bude navíc právoplatným vůdcem všech Duergarů v podtemnu. Od té doby se všichni Duergaři v podtemnu předhání v kovařině a oddávají se každodenní tvrdé dřině... Kdo ví? Každá legenda má pravdivý základ...

-autor: Thogrim


//když se Vám tahle legenda bude líbit napíšu další.... prosím komentář, ale obsah neměním... díky... J Ghonadarova svatá kovadlina je k vidění na tržišti v elgcahl
5  Kandelábrie II / ŽÁDOSTI A STÍŽNOSTI / Editace účtů kdy: Červenec 17, 2008, 04:42:05 pm
mě to jde, ale nejdou mazat postavy, ikdyž jsem udělal jak jsi řikal lognul se za obě dvě co jsem chtěl odstranit
Stran: [1]
Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS