Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 03, 2024, 09:00:31 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36
  Tisk  
Autor Téma: Pár návrhů  (Přečteno 196408 krát)
Snekoun
Host
Odpověď #105 kdy: Březen 16, 2009, 10:17:39 pm

Jedni o koze ,druzí o voze další o PB .
Nic se nezměnilo ,jen  hráči ubývají .
Jak tu ,či jinde poznamenal Arasch ,deion a jiní,vše je komplikované  a podmínky očividně nerovné .


To je presne ono kazdy si mele tu svou  Škleb tenhle kocourkov asi uz nikdo neda dohromady. Co se tyce navrhu padlo jich tu myslim dost.At uz na veci co by prodavalo NPC atd.......... mozna by stalo za to si k tomu sednout a cist cist a cist.Obcas si prochazim stare forum a divim se ze se tu porad opakuje to same.Navrhu je tu spousty jde o to to jen odfiltrovat od tech vsech kecu mimo tema.Uz jsem ani nechci psat, protoze vsechno co jsem chtel rici je tu na foru napsano minimalne 10 x v jinych podobach.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #106 kdy: Březen 17, 2009, 02:17:14 am

tak jeste 1, ale ted bez uhybani od tematu, hadani se, ... proste k veci:

1) zahadne NPC s prodejem "divnych" veci a ruznych bonusu.... k tomu je treba vymyslet seznam bonusu a divnych veci (zatim moc navrhu nebylo)

2) nakupovani ruznych a rozsirovani mest, ktere jsou ted automaticky
napr. pobocka banky, moznost mit straze, moznost mit obchodniky u vitrin, moznost mit bazary, moznost mit ... (urcite se jeste neco vymysli)

3) "administrativni" poplatky matrikari za velikost spolku... neco jako dokoupeni moznosti zvetseni spolku
napr. 1-5 clenu zdarma
6-10 clenu xxxx zl
11-20 clenu xxxxx zl
21-50 clenu xxxxxx zl
atd.
(s tim by se musela pridat moznost vyhozeni neaktivni postavy)

pripadne dokupovani dalsi spolkovych funkci... ma nekdo napad jakych?

4) k prestupu na vyzsi lvl nutnost "zauceni" zkusenejsim PC nebo NPC (zkusenejsi postavou  myslim postavu s vetsim lvl v danem povolani)
NPC samozdrejme zaucuje za penize
zacaly by se proste pestovat vztahy ucitel-zak

5) za pruchod pres oltar zapomneni v ocistci se bude platit i nejaka penezni obet

6) ...

PS:
nejvic pouzitelne a snadneji realizovatelne se mi zdaji 2) 3)
tj. tahani penez z velkych spolku, ktere maji minimalni naklady na uziveni a vybaveni postavy (vecinou 3-5 hracu, ale 50 postav)
Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #107 kdy: Březen 17, 2009, 09:40:15 am

ad 1) už jsem se o tom bavil s několika lidma. Je to dobrej nápad. Mohl by prodávat nějaký předměty, který by mohl stát třeba 50k, s tim, že nikdy nevíš, co to bude. Řekne třeba, že tam má krásný botky a člověk by se pak musel rozhodnout, jestli je fakt chce. Maximálně by tam hol být nějaký lore nebo persuade check. Mohl by prodávat i nějaký užitečný informace. Třeba že se dozvěděl, že banditi ukořistili nějakej větší poklad a u postavy by se mohlo zapamatovat, že to ví a do dne IC by měl šanci získat větší poklad něž ostatní

ad 2) jak by se to řešilo teď. když už tam ty věci jsou? Dodatečný placení? Mrknutí

ad 3) mno proč ne. Aspoň by se opravdu muselo chtít třeba pro vstup zaplacení nějakýho příspěvku, nějaký členství

ad 4) Myslim, že tohle neni vůbec špatnej nápad. Třeba kdyby někdo byl klerika a chtěl si tam dát jeden lvl monka, tak by musel běžet do Větrova, aby ho to tam opravdu naučili... PM by zase musel někam do katakomb, atd...

ad 5) ta peněžitá oběť by mohla zůstat na místě místo postavy, aby si případně pro to mohla postava doběhnout nebo aby to mohl najít někdo jiný. I když najdete mrtvý tělo (myslim ve hře), tak na ni taky kliknete, aby jí to prohledalo. Tak takhle by to mohlo být taky dobrý. Najít jen tak u cesty řekněme 1K zlatých, tak to si lidi rozmyslej, jestli s sebou maj tahat prachy... Případně by z nich mohly padat i takový ty knížky na XP. i kdyby jen od 21lvl, nebo kdyby spadnul pod lvl. A třeba jen na 500xp. Sice věřim, že by to třeba vyvolalo vlnu hromadných vražd, ale přece nebudeme takovej mírumilovnej server, ne?  Škleb
Poslední změna: Březen 17, 2009, 09:42:38 am od trepik Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #108 kdy: Březen 17, 2009, 10:30:21 am

jooo, takhle jsem to myslel... napady, ktere se mozna pouzijou mozna ne...

1) hmm, to ze te nejake NPC nekam posle a mas nejaky cas na vyzvednuti pokladu, ktery bude potom o neco veci... zajimavy, treba se to nekdy zneuzije

2) myslel jsm to tak ze nektery sluzby meste zacnou byt placeny, spravce se bude moct rozhodnout jestli je chce a bude platit a nebo uz je nepotrebuje

3) mohla by to byt i otazka prestize... my jsme spolek XY a uz jsem takhle velky, mame umozne tyhle nastaveni (jen vymyslet jake rozsireni by mohly spolky mit)

4)  tak nejak... a nebo ukecat jine PC, ktere to umi, predpokladam ze to neude chtit zadarmo, kdyz zadately udestri cestu a pravdepodobne hromadu penez

5) hmm, cast zabavenych penizku a XP se bude valet na miste smrti... take zajimave, uvidime
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #109 kdy: Březen 17, 2009, 10:57:17 am

1) Zajimavé věci: Co třeba nějaké zvlášní polymorphy, nebo které např. dovolí postavě narůst ocas, rohy, prostě vizuální změny. 

2) Nakupování by bylo fajn ale co takhle to svazat ještě s druhým parametrem a to počtem aktivních hracu. Tzn. sestavit tabulku všech služeb a dát tam podmínku jak na prachy tak na počet aktivních členů vedoucího spolku. Ale ted nemyslím konkretně že by se ty prachy platili ale myslím celkově jako majetek na účtu.

Tzn. např. by na účtu spolku který ovládá danou ves byla částka 2 mega, tak by bankéř rozhodl že je to dodatečný základ na to aby mohl členům spolku poskytovat půjčky.

Nebo by bankovní účet spolku přesáhl částku 500 000 zl, a počet hráčů 5, tak by se do města přistěhoval handlíř..... atd.....

3) trojka mi příjde zbytečkná, je to nelogické a nepraktické

4)Zaučování je zajimavé, nicméně zde bych byl pro to aby se bud neprovádělo vůbec nebo na každém lvlu.

5) Průchod přes oltář za prachy, to je postavené celkem na hlavu, spíš bych byl pro to aby se celkově do očistce nedostali prachy ale aby zůstaly v útrobách postavy.
Zaznamenáno
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #110 kdy: Březen 17, 2009, 11:17:39 am

Kdo tady mluvil o převodu peněz za XP nebo opačně? já mluvil o tom, že si vy troubové můžete zaplatit třeba zdvojnásobení durability itemu nebo třeba amulet s imunitou na nějaký kouzlo nebo takovýhle věci...Samozřejmě tyhle itemy by měli malou durabilitu aby je neměl člověk navěky jako některý craftoový věci žejo...Těžko něco zdědíš..Navíc tyhle itemy by mohla nosit třebas jenom dotyčná osoba !!! a neřikejte že to nejde udělat když by to bylo za jeho XP....Takže těžko si někdo bude přehazovat něco z jiný potavy...ale mělo by cenu chodit nekam za XP a penize aby bylo co kupovat...
Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #111 kdy: Březen 17, 2009, 12:54:02 pm

Vpísnu to do citace modrou
tak jeste 1, ale ted bez uhybani od tematu, hadani se, ... proste k veci:

1) zahadne NPC s prodejem "divnych" veci a ruznych bonusu.... k tomu je treba vymyslet seznam bonusu a divnych veci (zatim moc navrhu nebylo)
Tady se nám to postupně roztrojilo.
A) Obchodník se záhadnými věcmi. S trepikem jsme se bavili, myslim ale bez toho persuade checku. Normálně, vzpomínáte na obchodníka s neidentifikovanými věcmi z diabla 2? Tak ještě jinak. Náš obchodník by měl jenom jednu věc. Vždycky by se nalosovala libovolná věc. On by v dialogu pouze oznámil 'za 50 tisíc t prodám botky, co tady mám'. Šup, koupim a dostanu boty, které mohou být +1 do hide, nebo třebas +4 constituce, +10 hide,+MS a já nevim, co se vlastně dá postavit. Prostě nikdy nevim, co mi tam padne. Můžu tak získat nejsilnější předměty ve hře, nebo taky šméčka, která hned hodim do koše.
B) To s těmi poklady... no nevim nevim. Jediné, co to podpoří bude single vybírání pokladů. Když už o nějakém budu vědět, tak se určitě nepodělim s jinou postavou o to, že já můžu támhle dostat větší poklad. Nelíbí se mi to, promiň te.
C) Ty polymorfy (čili změny vzhledu) jso zajímavý nápad, ale provedl bych je jinak. Určitě né prodávat je za peníze. Pokud y je někdo nabízel, tak leda ďábel, nebo ti bozi v očistci, co měli být. A pak je další věc, že by na tom přestalo být cokoliv zajímavého, protože by je měl každý. Chtělo by to, aby to mělo něco společného s vývojem postavy. Ne jenom tak si koupit vzhled tieflinga.

2) nakupovani ruznych a rozsirovani mest, ktere jsou ted automaticky
napr. pobocka banky, moznost mit straze, moznost mit obchodniky u vitrin, moznost mit bazary, moznost mit ... (urcite se jeste neco vymysli)
viz. bod 3
3) "administrativni" poplatky matrikari za velikost spolku... neco jako dokoupeni moznosti zvetseni spolku
napr. 1-5 clenu zdarma
6-10 clenu xxxx zl
11-20 clenu xxxxx zl
21-50 clenu xxxxxx zl
atd.
(s tim by se musela pridat moznost vyhozeni neaktivni postavy)

pripadne dokupovani dalsi spolkovych funkci... ma nekdo napad jakych?
Upřímně, taé se mi to zdá zbytečné, navíc oba body (2 a 3) se mi zdají, jako nadbytečné zatěžovaní spolků. Hra už jak někdo poznamenal je dost složitá. Bude 20 poplatků na všechno. Všechno se bude obíhat, a budeme mít byrokratický pumel jako na ouřadech Mrknutí

4) k prestupu na vyzsi lvl nutnost "zauceni" zkusenejsim PC nebo NPC (zkusenejsi postavou  myslim postavu s vetsim lvl v danem povolani)
NPC samozdrejme zaucuje za penize
zacaly by se proste pestovat vztahy ucitel-zak
Je několik možností, jak to udělat. Buď to, na každém levelu. Jenže.. nikdo nebude po každém levelu hledat PCčko s levely toho a toho, byl by NPC a stejně by se chodilo za nim. Takže žádná vazba učitel žák. Jenom navíc schánění peněz na to přejít na další level.
Potom jenom na přechodu na nové povolání. No... Je to vlastně v původním konceptu i schůdnější cesta, ale potom už vůbec nemůžeme mluvit o nějaké vazbě učitel žák.

Prostě myslím, že tady v tom návrhu se nesmí penalizova, resp. něco znemožňovat oproti stávající situaci. Takže mě napadlo, že asi vhodnou cestou (pokud už by se to chtělo opravdu zavádět) by bylo nějak zvýhodnit přikaždém přechodu na level postavu. A jak jinak, než nějakým posunem expů (logicky učitel žáka učí, což je v DnD symbolizováno expy. Takže, co kdyby na přechodu na další úrověň v přítomnosti učitele získala nějaký, třebas procentuální bonus z levelu do exp? Třebas 10%. ono to zas tolik neni, ale zase asi by to člověka donutilo, jestli má za 'shan-do' běžet.


5) za pruchod pres oltar zapomneni v ocistci se bude platit i nejaka penezni obet
Totální nesouhlas. Nechápu RP důvod. Vysvětli mi ho. A další věc, jak to chceš provést? Odkud platit? Co když mi mrtvolu někdo okrade? To si jako očistec bude brát peníze od bankéřů? a co když ani tam nic mít nebudu. Tak prostě neprojdu? Uříznou mi ještě hlavu a můžu založit novou postavu? Nesouhlasim všema deseti.
6) ...

PS:
nejvic pouzitelne a snadneji realizovatelne se mi zdaji 2) 3)
tj. tahani penez z velkych spolku, ktere maji minimalni naklady na uziveni a vybaveni postavy (vecinou 3-5 hracu, ale 50 postav)
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Snekoun
Host
Odpověď #112 kdy: Březen 17, 2009, 01:59:37 pm

tj. tahani penez z velkych spolku, ktere maji minimalni naklady na uziveni a vybaveni postavy (vecinou 3-5 hracu, ale 50 postav)

Kdo je úspěšnej bude odrbán  Hněv jediný spolky který tohoto charakteru jsou jsou cikáni a možná ještě Lioncourt.Já za sebe říkám že jestli se zase budou zavádět nějaké omezení pro spolky rovnou končim.Už takhle jsem přišli neustálýma změnama o 5 hráčů v našem spolku.Po poslední změně nikdo z nás ani nemá moc chuť hrát.Táhneme to už jen tří hráči.
Osobně už ani nemam sílu držet náš spolek, který běží jenom setrvačností.
Tenhle týden co návrh to perla.....


Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #113 kdy: Březen 17, 2009, 02:14:46 pm

1c)
u te zmeny vzhledu bych si to predstavovala treba takhle...
delal by to:
- kovar bohu: "levne", ukecal by jako za tu penezni obet nejake bohy
- dabel: "levne" ale s nejakym nahodnym efektem... muselo by se nekdy opakovat
- nejakej divnej knez co by se toulal po svete: hoodne draho

2)
rozsireni mest jsem myslet tak ze by kazde mesto nemuslo mit stejne moznosti
nebyla by treba "obchodni akademie" a tak by nebyli obchodnici => zadne obchody, ale nizsi najmy
nebyla by banka => stizeni zivota, ale nizsi najmy
atd.
proste by zalezelo na tom zo za sluzby by spravce mesta zaridil pro obyvatele a za kolik...

3)
"levelovani" spolku jsem myslel jako prestizni zalezitost a hlavne to da spolkum potrebu schanet penize!
ted par zajetych spolku uz nic neschani, hraci si zalozi novou postavu a jen si ji prime do spolku a ma pristup ke vsemu co nahromadily jeho predchozi postavy... a zadarmo!
takhle by bylo vybudovani velkeho spolku narocnejsi a bylo by i co budovat a postavy muzou mit nejaky cil
(poplatky za prestup se daji IC chapat jako sehnani lepsiho "spravce", ktery je schopny spolek uorganizovat)
napr:
1lvl: muze mit 1-5 clenu, maly dum, ...
2lvl: 100k, muze mit 1-10 clenu, stredni dum, ...
3lvl: 200k, muze mit 1-20 clenu, velky dum, nastavovat individualni vztahy, ...
4lvl: 300k, muze mit 1-30 clenu, vladnout vesnici, nastavovat spolkove vztahy, ...
5lvl: 400k, muze mit 1-40 clenu, vladnout mestu, ...
6lvl: 500k, muze mit 1-50 clenu, ...
...

4, 5)
me se to take moc nezda, ale je to 1 z moznosti... treba nekoho neco napadne, kvuly tomu tu schromazdujeme napady
Poslední změna: Březen 17, 2009, 02:16:40 pm od Neus Zaznamenáno
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #114 kdy: Březen 17, 2009, 02:40:25 pm


Kdo je úspěšnej bude odrbán  Hněv jediný spolky který tohoto charakteru jsou jsou cikáni a možná ještě Lioncourt.Já za sebe říkám že jestli se zase budou zavádět nějaké omezení pro spolky rovnou končim.Už takhle jsem přišli neustálýma změnama o 5 hráčů v našem spolku.Po poslední změně nikdo z nás ani nemá moc chuť hrát.Táhneme to už jen tří hráči.
Osobně už ani nemam sílu držet náš spolek, který běží jenom setrvačností.
Tenhle týden co návrh to perla.....

V tomhletom máš pravdu. Ono čím víc omezení, tím míŇ hráčů...  Nevím co si myslet/Nerozhodný  Kdyby se to dalo nějak jednoduše zjednodušit (divný spojení, co?), tak bych pro tu možnost zvednul všech 20.
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #115 kdy: Březen 17, 2009, 02:54:24 pm

no potom tu je jeste moznost vsechno povolit, vsechno umoznit
uctive poprosit hrace, aby i trochu obchodavali... dobrovolne tim podporily i ty ostatni
zrusit finty v remeslech (nemusi se hledat vyrobni postupy)
a co ja vim co jeste komlikuje zivot

a potom to bude jednoduchy, za 14 dni bude mit kdo chce 40lvl a lib. vybaveni,
2-3 postavy to bude zabava... a potom? pravdepodobne odchod protoze uz neni co ziskavat a zkouset
(leda se porvat mezi sebou)

ty komplikace ce se snazim(snazime) vymyslet, je proto aby bylo co prekonavat, kam mirit a o co se snazit
proste aby se stale dal najit nejaky cil hrani...
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #116 kdy: Březen 17, 2009, 02:58:51 pm

a potom to bude jednoduchy, za 14 dni bude mit kdo chce 40lvl a lib. vybaveni,
2-3 postavy to bude zabava... a potom? pravdepodobne odchod protoze uz neni co ziskavat a zkouset
(leda se porvat mezi sebou)

Jenže tohle vůbec nevadí, hráči stejně zůstavají na serveru ne kvůli serveru jako takovému ale kvůli ostatním hráčům co tam hrají....

Neusi ty jsi hrál na K1, pokud to teda ještě pamatuješ, tak víš že to fungovalo....
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #117 kdy: Březen 17, 2009, 03:20:54 pm

jo a utraceni penez, ktere ted stoji protoze vsichni chteji mit "pohodlny" zivot
ma za nasledek treba i male poklady... to uz snad nekomu vadi ne?
Úsměv je to hospodarska krize, ktera zabiji svet Úsměv

kdyz nekdo utrati penize, tak to zvetsi poklady (aby to nekdo zase mohl utratit)

ted temer vsechny herni penize lezi na uctech velkych spolku,
ktere do hry (az na vyjimky) temer nic neprinasi a soukromnici si
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #118 kdy: Březen 17, 2009, 04:00:42 pm

Když se podívám na poslední změny tak je celkem chápu, střádají peníze na horší časy, protože neví jaké další "dárky" od nových systému dostanou....
Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #119 kdy: Březen 17, 2009, 04:50:25 pm

ted temer vsechny herni penize lezi na uctech velkych spolku,
ktere do hry (az na vyjimky) temer nic neprinasi a soukromnici si
Napiš které to jsou ty velké spolky, kdo je vede a kolik to dělá, tipoval bych spolky DM a ty které začaly jako první a jako první chodily na poklady. A teď všechny návrhy jsou proto, aby to z těch velkých, prvních, ty prachy dostaly, ale ty malé spolky, a bezspolkové postavy teď založené, už ne to nemají a jsou a byly kurevsky znevýhodněné. Můj názor.
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 36
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS