Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 05, 2024, 08:22:17 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 412 413 [414] 415 416 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2072180 krát)
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #6195 kdy: Duben 02, 2013, 02:47:14 pm

Na druhou stranu, když v RL uvidíš policajty, jak někoho mlátěj a ty se k nim přidáš, tak půjdeš taky bručet Smích... Ale tohle je něco úplně jinýho. Zajímalo by mě, jak by se zachovali stráže dole v Elgu...
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #6196 kdy: Duben 02, 2013, 02:58:56 pm

Na druhou stranu, když v RL uvidíš policajty, jak někoho mlátěj a ty se k nim přidáš, tak půjdeš taky bručet Smích... Ale tohle je něco úplně jinýho. Zajímalo by mě, jak by se zachovali stráže dole v Elgu...
Normalne by reagovali. U Atlanta je problem ten, ze je v spolku A, ktory ma nepriatelstvo s drowakmi. Straze su v spolku B, ktory ma asi tiez nepriatelstvo s drowakmi a tam to zahaprovalo. U strazi Elgu toto nehrozi kedze maju nepriatelstvo ku kazdemu a ty patris k spolku strazi Elgu. Chnapes?
Zaznamenáno

Thorwulf
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #6197 kdy: Duben 02, 2013, 03:10:06 pm

OK, já jen abych věděl, kdyby náhodou se někdo vypravil k nám a já se do toho připletl, abych neměl pak problémy s našema strážema Kroutím očima
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6198 kdy: Duben 02, 2013, 03:46:53 pm

Ještě jedna situace mě napadla.
Napadneme věž nepřítele. Buší jeden a zbytek jde hlídkovat k místům od kterých mohou přijít nepřátelé. Přijdou. Běží kolem mě a já ho složim. Nebo mam čekat až on začne mlátit do toho, co napadá věž.

Hrál bych to tak, že pokud se napadne věž v nějaké lokaci, stává se z ní bojová zóna a hned se může útočit. Není totiž nic horšího, než takovéto čekání, jeslti vůbec můžu zaútočit nebo ne. Btw. proč se na to ptám, podle toho co jsem si psal s protistranou, tak prý taky nikdy neví, jestli mají útočit nebo ne. Jak potvrdila některá napadení a třebas ten provar v rudých dolech.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #6199 kdy: Duben 02, 2013, 03:54:00 pm

Asi bych taky byl pro automatické útočení, ale asi jen v nějakym rozumnym okruhu. Beru to z pohledu toho, kdo je zrovna v blbou chvíli na blbym místě. Jako samozřejmě, že nemůže nikdo po nikom chtít, aby ho nechal být s tim, že jen prochází... Jsme RP server, tak když potká lapka bohatýho kupce, tak ho prostě obere, i když s tím, co se děje v tý lokaci zrovna nemá nic společnýho. Ale třeba nějaký lowlvl jde na bylinky a náhodou se v té lokaci bude nacházet věž, tak bych byl pro to, aby nemohl být sejmut hned pro průchodu do lokace (btw tohle je ale asi obsažený v pravidlech, ne - že se nesmí čekat přímo na přechodech, kde nemůže napadený reagovat) Kroutím očima
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #6200 kdy: Duben 02, 2013, 03:55:59 pm

A nerešilo tak nahodou i tohle, hlašeni utoku?  Kroutím očima

Jinak myslim že se v tom nejak moc hrabete, je to hra, človek se k veci musi nejak postavit a nepremyslet jestli se ten a ten hrac zachoval jak se patri.
Proste hraju a nedelam z toho vedu, nemuzete si tu vysvetlit a vyrikat kazdou situaci.
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #6201 kdy: Duben 02, 2013, 03:56:51 pm

Asi bych taky byl pro automatické útočení, ale asi jen v nějakym rozumnym okruhu. Beru to z pohledu toho, kdo je zrovna v blbou chvíli na blbym místě. Jako samozřejmě, že nemůže nikdo po nikom chtít, aby ho nechal být s tim, že jen prochází... Jsme RP server, tak když potká lapka bohatýho kupce, tak ho prostě obere, i když s tím, co se děje v tý lokaci zrovna nemá nic společnýho. Ale třeba nějaký lowlvl jde na bylinky a náhodou se v té lokaci bude nacházet věž, tak bych byl pro to, aby nemohl být sejmut hned pro průchodu do lokace (btw tohle je ale asi obsažený v pravidlech, ne - že se nesmí čekat přímo na přechodech, kde nemůže napadený reagovat) Kroutím očima

To je řešeno pravidlem, přechody jsou chráněná věc a lapkové a přepady celkově by se měly dít někde dál v lokaci...
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #6202 kdy: Duben 02, 2013, 03:59:10 pm

A erešilo tak nahodou i tohle, hlašeni utoku?  Kroutím očima

Hlášení útoků na věže nikdy nebylo a nevím proč by se mělo zavádět... to není město a mechanika hry je na to připravena...strážní věž nelze napadnout pokud spolek, který ji vlastní, není zastoupen ve hře... NAvíc má vcelku solidní redukce + tuším že i nějakou regeneraci a trvá ji ulátat Škleb
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6203 kdy: Duben 02, 2013, 04:47:09 pm

Neřešim přechody do lokace, to je jasný, že nečekam hned za lokací, ale hrabu se v tom, protože potom vzniknout situace jako s Petrou. Navíc jak jsem psal, mám ohlas z druhé strany, že taky neví a rozpačitě na nás koukaj, jako my na ně, tak bych to rád měl vyjasněný.
A ohlašování taky neřešim, blbá situace vznikne ať už je to ohlášený nebo ne.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6204 kdy: Duben 03, 2013, 11:50:23 am

Mi teda přijde většina těch pravidel trochu přehnaná, ve většině případů pak útočník ztrácí moment překvapení a navíc se to ještě komplikuje tím "jako postava bych takto jednal, ale mohu jako hráč?". Jasně, nechcem z toho mít PvP server, kde se každý rube s každým, protože může, ale tohle už mi přijde vyhrocené moc. Je vtipné jak teďka Jehovisti hlásí "Milí drowové, naprdli jste nás a tak tedy buďte tehdy a tehdy připraveni, přijdeme za vámi a naším účelem je rozbít vám to a to".

Podle mě by bohatě stačily dvě pravidla:
- útok na jiného musí být IC odůvodnitelný (kryju záda jinému, co o kus dál škodí, je dle mého je dostatečný důvod)
- pravidlo, které zabrání "masivním akcím" v nesmyslné časy (tím myslím časy, kdy není obvyklé  - pro velké procento hráčů - být ve hře, tedy přes den a pozdě v noci)


Současná pravidla sice své odůvodnění mají, ale dle mého také hru ochuzují. Není nutno věnovat se běžným činnostem, od obyčejného patrolování a držení pohotovosti, přes výzvědnou činnost, až po nějaké klamné akce. Protože když se něco skutečně dít začne, musí na to protistrana upozornit.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6205 kdy: Duben 03, 2013, 12:12:02 pm

Jo jo, štestí, že se nemusí hlásit ty věže.

Jinak já to klidně budu hrát podle přesvědčení postavy a IC odůvodnitelné, ale čeho se bojim je, že mě tu zase někdo začne popotahovat.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #6206 kdy: Duben 03, 2013, 12:14:04 pm

Mi teda přijde většina těch pravidel trochu přehnaná, ve většině případů pak útočník ztrácí moment překvapení a navíc se to ještě komplikuje tím "jako postava bych takto jednal, ale mohu jako hráč?". Jasně, nechcem z toho mít PvP server, kde se každý rube s každým, protože může, ale tohle už mi přijde vyhrocené moc. Je vtipné jak teďka Jehovisti hlásí "Milí drowové, naprdli jste nás a tak tedy buďte tehdy a tehdy připraveni, přijdeme za vámi a naším účelem je rozbít vám to a to".

Podle mě by bohatě stačily dvě pravidla:
- útok na jiného musí být IC odůvodnitelný (kryju záda jinému, co o kus dál škodí, je dle mého je dostatečný důvod)
- pravidlo, které zabrání "masivním akcím" v nesmyslné časy (tím myslím časy, kdy není obvyklé  - pro velké procento hráčů - být ve hře, tedy přes den a pozdě v noci)


Současná pravidla sice své odůvodnění mají, ale dle mého také hru ochuzují. Není nutno věnovat se běžným činnostem, od obyčejného patrolování a držení pohotovosti, přes výzvědnou činnost, až po nějaké klamné akce. Protože když se něco skutečně dít začne, musí na to protistrana upozornit.

No zrovna útok na město se ti rozkřikne a navíc k němu mají mít možnost se vyjadřit všechny frakce, to je vcelku nutnost nějak ohlašovat...

Ale co se týče strážních věží a živelných akcí, tak to se ohlašovat nemusí a dělá se to na IC popud... jinak to, že některá pravidla svazují, to je jasné a souhlasím, ale nějaká pravidla tu být musí.... ale rozhodně není nutné abny to bylo komplikované, navíc brzo snad dojde k vyřešení lagů, tak předehra před jasně daným bojem nemusí být možná až tak košatá...viz vrah když chce zlikvidovat svou oběť či strážný na obhlídce potká drowa či známého lupiče....v těhle věcech se občas vic RP chovají NPC stráže... Škleb
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #6207 kdy: Duben 03, 2013, 12:18:33 pm

drowove maji jednodussi to ze kdyz prijdou na povrch nemusi jak cagus pise s nikym hrat predehru protoze IC je oduvodnitelne aby drow prisel povrchnana pozna vzdycky a proste ho sundal.odnesl si ho do podtemna tam ho pomucil a udelal si z nej treba otroka. proc? protoze drow to IC oduvodni.
za to povrchnan drowa nepozna takze kdyz ho potka tak musi rp zjistit ze to je drow nebo neco takoveho a az ho teda upozorni ze na nej teda mozna bude chtit zautocit se ho muze pokusit sundat...
celkem sranda
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #6208 kdy: Duben 03, 2013, 12:20:27 pm

Tu nejde o ziadny moment prekvapenia. Ja nechcem a ani to robit nebudem, ze budem tam nabiehat v hociktorom case, ked tam protistrana neni a zabijat im tam straze, alebo nicit im to tam. To sa proste nerobi. Ja chcem aby tam boli a ohlasenie utoku to zabezpeci a ver mi, ze je to vacsia zabava. Pred ohlasenim som si pisal aj s drowakmi, ci maju cas a podobne, takze sa jedna o dohodnutu akciu. Mame s tym prilis bohate skusenosti este z K1, kde sa bojovalo o artefakt.

Prekvapive akcie boli tiez, ale to nie je tato. Nappriklad sa stalo celkom nedavno, ze drowi znici vezu v temnom tabore. Tak sa zhufoval velky sik a islo sa tam hned, ale aj tak som uz po ceste pisal tell, ze na nich rutime. Nie je nic horsie ako robit nejake naschvali a zle, takto sa aspon psychicky pripravili. Nastastie drowaci odmietli reagovat OOC buffovanim a pockali si proste na nas, tak ako boli a s tymi, co tam boli.
Zaznamenáno

Thorwulf
Mek
Nováček

Příspěvků: 14


derpy derp


Zobrazit profil
Odpověď #6209 kdy: Duben 03, 2013, 12:33:23 pm

Trochu OT: k čemu jsou vlastně ty věže? (a potažmo i krmelec, když už jsme u zničitelných věcí - protože mi nepřišlo že by se kolem něj nějak srocovala zvěř nebo něco podobného Úsměv )
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 412 413 [414] 415 416 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS