Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 05, 2024, 06:44:01 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 405 406 [407] 408 409 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2072159 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6090 kdy: Březen 22, 2013, 12:48:04 pm

No u toho bych se obával, že to skončí čistě OOC na základě "toho znam, to je kamarád, s tím hrát budu i když je z druhé strany" a "toho neznam nebo ten se mnou nesouhlasil na foru, takže toho poznam a sejmu".

Ale ok.

Dneska jsem se bavil s jedním hráčem a pro něj by to mohlo být zásadní.
Jak je to se zahalenou postavou, která je zároveň drow a zároveň nemrtvé PM?

Je poznat jeho drowitost nebo jeho nemrtvost. Smrdí jako drow nebo smrdí jako mrtvola?
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #6091 kdy: Březen 22, 2013, 01:04:01 pm

Já bych prostě ty nápisy nad hlavama zrušil... Přijde mi to fakt čistě OOC informace.
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6092 kdy: Březen 22, 2013, 01:05:43 pm

Já bych prostě ty nápisy nad hlavama zrušil... Přijde mi to fakt čistě OOC informace.

Bylo odpovězeno, že zůstanou, teď se chci spíš dobrat, jak s tou věcí vůbec hrát.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6093 kdy: Březen 22, 2013, 01:08:27 pm

Drow-PM smrdí jako drowí mrtvola Úsměv

Ale vážně, já bych asi preferoval variantu, že když je postava zamaskovaná, tak její původ  (povrch-podtemno)  na první pohled nepoznám. Sám ani nevím na základě čeho by to mělo být poznatelné. Jiná stavba těla, jiný zápach, rudě svítící oči? To mi připadá spíš jako takové chytání se stébla a hledání záminky, protože nic z toho není samo o sobě až tak výrazné, aby na základě toho šlo podtemňáka rozeznat.
Zaznamenáno
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #6094 kdy: Březen 22, 2013, 01:20:40 pm

Tak zalezi od situacie, ale ak si od neho tak blizko, ze sa zacnete rozpravat, tak to nemoze byt problem.
- podtemnacky styl oblecenia, zbrane, brnenie
- zahaleny od hlavy k pate, kde nesmies vidiet ani kusok koze inak vies o koho ide, ale samo o sebe to uz je poznavacie znamenie.
- podtemnaci nemaju prizvuk? Rodny jazyk maju uplne iny.
Zaznamenáno

Thorwulf
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6095 kdy: Březen 22, 2013, 01:55:22 pm

Tak zalezi od situacie, ale ak si od neho tak blizko, ze sa zacnete rozpravat, tak to nemoze byt problem.
- podtemnacky styl oblecenia, zbrane, brnenie
- zahaleny od hlavy k pate, kde nesmies vidiet ani kusok koze inak vies o koho ide, ale samo o sebe to uz je poznavacie znamenie.
- podtemnaci nemaju prizvuk? Rodny jazyk maju uplne iny.

No počkej, ale ty teď řešíš zase jenom drow x podtemno.
Mně jde o to, jestli tyhle věci nepřekreslí ta nemrtvost, resp. když je cítit podtemnem drwo, neměl by být nemrtvostí alespoň stejně nemrtvý?

Pokud bych dokonce odpovídal na ty tvoje otázky (to je jenom postraně, ne že to začnou ostatní rozebírat):
- Chceš-li získat nějaký intel, jako špeh si seženeš povrchňanské oblečení
- zahalený od hlavy až k patě musí být i PM, to znamená, že to může být poznavací znamení, ale ne toho, jestli je to podtemňák
- no, nemrtvý jak jsem já to pochopil už nepoužívají normální jazyk,ale spíš nějakou magickou produkci hlasu (třebas demilich už nemá ani jazyk), a tehdy prakticky záleží na tom, kdo přijímá, než na tom, kdo vysílá | a druhá věc je, že je tady systém řečí a pokud jsi schopen se naučit x řečí, jsi schopen se naučit i ten přízvuk - a teď nehájim nic svého, kdo se setkal s Maiev, ví, že ten 'velmi silný přízvuk' hraju tak, že je to poznat

Ale tady nejde o to, že bych chtěl udělat neodhalitelného drowa, i když si myslím, že možnost zahrát špeha by tu měla být. My tam dole taky jednoho necháváme hrát. Spíš mi teď fakt jde o to, kam patří drow-PM, jestli je to primárně drow nebo nemrtvý.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #6096 kdy: Březen 22, 2013, 02:11:10 pm

No u toho bych se obával, že to skončí čistě OOC na základě "toho znam, to je kamarád, s tím hrát budu i když je z druhé strany" a "toho neznam nebo ten se mnou nesouhlasil na foru, takže toho poznam a sejmu".

Ale ok.

Dneska jsem se bavil s jedním hráčem a pro něj by to mohlo být zásadní.
Jak je to se zahalenou postavou, která je zároveň drow a zároveň nemrtvé PM?

Je poznat jeho drowitost nebo jeho nemrtvost. Smrdí jako drow nebo smrdí jako mrtvola?


Preco to vobec riesis? Hrac co s tebou chce hrat, tak pristupi na hru a uz sa s tebou dohodne pri danej situacii. Ja napriklad ked som stretol niekoho od vas tak som mu pisal rovno whisp ci je na nom vidiet ze je drow. Povedal ze nie, tak som to tak bral a vybavene. Tak isto som sa nechal porazit aj postavou ktora bola 25lvlov podo mnou a to len preto, lebo to tak RP bolo logicke a jednak som si chcel zahrat a ne nechat sa viest systemom.

Ked s tebou niekto hrat nebude chciet alebo to bude hrat po svojom, aj tak si u neho nevynutis aby hral podla nejakych pravidiel... jedine co potom mozes je pisat si siahodlhe komenty na fore kde budes citovat kazdu vetu obhajoby dotycneho.  Úsměv
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Mek
Nováček

Příspěvků: 14


derpy derp


Zobrazit profil
Odpověď #6097 kdy: Březen 22, 2013, 02:33:45 pm

IMHO je to čistě o soudnosti - navíc v invisu, zahalený od hlavy k patě, v šatečkách a helmě (netuším kdo to byl ale pobavilo mě to), či třeba jen permanentně s kapucí/helmou tady běhá kde kdo, stačí chvíli zevlit po městě. Takže pokud se někdo z opačné frakce nechce nechat poznat, tak prosím. Já frakce beru jako systém a že je někdo červený ještě neznamená automaticky že mě chce dobít jak psa hned co mě uvidí.
Zaznamenáno
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6098 kdy: Březen 22, 2013, 04:38:37 pm

a že je někdo červený ještě neznamená automaticky že mě chce dobít jak psa hned co mě uvidí.

To je dobry nazor  Mrknutí kdo si chce zahrat zahraje , systemove veci jsou vesmes ooc informace postava taky nevi kdyz se ji nepredstavi protejsek jmeno aspon to tak 90% hracu hraje , ale je to na lidech jak k tomu pristupuji .
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #6099 kdy: Březen 22, 2013, 04:49:16 pm

Největší průser jsou henschmeni, kteří se neptají a rovnou útočí (když má poslední rozkaz:  napadnout nejbližšího nepřítele).   
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Dajardd
Host
Odpověď #6100 kdy: Březen 22, 2013, 07:51:12 pm

Jak je to s devastem? Funguje normalne? Diky.
Zaznamenáno
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6101 kdy: Březen 22, 2013, 09:50:24 pm

Pokud jsem to pochopil správně, tak zde je devast "naklikávací" podobně jako třeba sražení.  Počet použití je ovšem omezený v závislosti na složení tvé postavy (podle bojových classů). Nicméně v případě, že devastem zaútočíš a trefíš, tak se z útoku automaticky stane devast (nemusí padnout crit, je prostě automatický) a cíl si hází na výdrž - pokud nepřehodí, tak hebne. Pokud se pletu, tak mě někdo opravte.


Jinak web říká toto:

Ohromující kritický zásah
- neozbrojený boj a zbraně na blízko - 13 síla, 13 obratnost, drtivý útok+sekáček, kritický zásah zvolené zbraně
- střelné zbraně - 13 síla, 13 obratnost, míření, kritický zásah zvolené zbraně

Ničivý krtický zásah
DC = 10+[lvl válečnických povolání]/2+[bonus vlastnosti]
počet použití na den = 1+[lvl válečnických povolání]/6
- zbraně na blízko - 25 síla (nebo 25 obratnost u zbraní používajících finty), silnější sekáček, ohromující kr. zásah
- neozbrojený boj - 25 moudrost, silnější sekáček, ohromující kr. zásah, 15lvl mnicha zvýší počet použití rozkmytané dlaně
- luky - 25 obratnost (nebo 25 moudrost při zen střelbě), cílený útok, ohromující kr. zásah, 10lvl tajemného lučištníka zvýší počet použití smrtícího šípu
Zaznamenáno
Dajardd
Host
Odpověď #6102 kdy: Březen 22, 2013, 10:27:31 pm

Diky.
Zaznamenáno
ATM
Král
*****
Příspěvků: 1619


Zobrazit profil
Odpověď #6103 kdy: Březen 22, 2013, 10:39:21 pm

Pokud jsem to pochopil správně, tak zde je devast "naklikávací" podobně jako třeba sražení.  Počet použití je ovšem omezený v závislosti na složení tvé postavy (podle bojových classů). Nicméně v případě, že devastem zaútočíš a trefíš, tak se z útoku automaticky stane devast (nemusí padnout crit, je prostě automatický) a cíl si hází na výdrž - pokud nepřehodí, tak hebne. Pokud se pletu, tak mě někdo opravte.


Jinak web říká toto:

Ohromující kritický zásah
- neozbrojený boj a zbraně na blízko - 13 síla, 13 obratnost, drtivý útok+sekáček, kritický zásah zvolené zbraně
- střelné zbraně - 13 síla, 13 obratnost, míření, kritický zásah zvolené zbraně

Ničivý krtický zásah
DC = 10+[lvl válečnických povolání]/2+[bonus vlastnosti]
počet použití na den = 1+[lvl válečnických povolání]/6
- zbraně na blízko - 25 síla (nebo 25 obratnost u zbraní používajících finty), silnější sekáček, ohromující kr. zásah
- neozbrojený boj - 25 moudrost, silnější sekáček, ohromující kr. zásah, 15lvl mnicha zvýší počet použití rozkmytané dlaně
- luky - 25 obratnost (nebo 25 moudrost při zen střelbě), cílený útok, ohromující kr. zásah, 10lvl tajemného lučištníka zvýší počet použití smrtícího šípu

Chapes to spravne.
Zaznamenáno

Alter Gamer Ego's:
Mer'Aste Maivert
Rip
Nolwe La'Lyth Berio'Calad
Tahl'Fera La'Lyth Maern'Eplith
acc: D_estructo_R
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #6104 kdy: Březen 22, 2013, 10:50:56 pm

me by zajimalo jestli se u smrticiho sipu zvetsuje i TO nebo jenom pocet?
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Stran: 1 ... 405 406 [407] 408 409 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS