Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 14, 2024, 07:46:14 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2075126 krát)
Isidur
K2-Testeři
Lord
****
Příspěvků: 975



Zobrazit profil
Odpověď #6030 kdy: Březen 20, 2013, 09:34:38 am

Rekl bych normalní sabotaz vericich  Škleb
Zaznamenáno
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #6031 kdy: Březen 20, 2013, 09:39:41 am

To by si ale museli všímat  a ne slintat po foru a stěžovat si Smích
Zaznamenáno

-darkvision-
GUILD-Tovaryšstvo
Šampión
**
Příspěvků: 101


Zobrazit profil
Odpověď #6032 kdy: Březen 20, 2013, 09:43:27 am

Jasný, ber to tak že tu jsem novej a je to tu pro mě nový, všechno, takže se prostě budu ptát i na maličkosti.

Abych ti osvítil proč se ptám, tak co se mi přihodilo na jinačím serveru:

Byl jsem v dílnách s drowkou jiného rodu. Vjeli jsme si do vlasů a ona mě skoro zabila. Pro mága potupa, takže se na chvíli odplížil a pak přišel znova. Zabil ji, zabil ji Kvílením banshee v dílnách. Natož drowka podala stížnost. Z celé situace se vyklubalo to že krom ní jsem zabil i desítky otroků, kteří tam pracovali a 1/3 dílen byla zničena. Náš klan dostal 10mega pokutu a nemohl vstoupit na území klanu, kterému dílny patřily (což znamenalo že z města do města ses nedostala přes jednu lokací, ale muselas to obíhat přes 20lokací). Mág splatil 5mega ze svýho (rozprodal celý majetek), zbytek doplatil můj klan a nakonec jsem dostal permici (má první, celej večer trvala, nikdy nezapomenu).

A to vše jen díky tomu, že jsem nepočítal že tam kolem jsou i npc (i když je nevidíme), no a od té doby ty npc vidím na každým rohu skoro  Škleb Škleb Takže proto se ptám jak "blbeček" na všechno, pže nechci šlápnout vedle  Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #6033 kdy: Březen 20, 2013, 10:22:26 am

jestli sem na tebe zautočila tak promiň, ale už mne prostě dochází nervy. Člověk se tu o něco snaží a sklízí jen nespokojenost a kritiku. Promýšlela sem to několik dní, celou zápletku, jak to provést atd.. a když to konenčě udělám tak jak to udělám. Dostanu sprda že sem nestihla - kvůli malýmu - napsat IC. Nikomu sem nedala vědět. Hold ne každý má čas pařit od rána. Já myslela, že to někoho potěší.. když se začnou řezat dvě frakce ikdyž třeba jen takhle zatím bez PvP. No ale koukám že tady je to PvP vyžadováno.
Sprda si nedostala a kritiku iba drobnu a to este na fore, ktore vidia iba DM/WB. Pytal som sa rovnake otazky ako Darvision (a to asi nejsom uplny novacik) a to len preto aby som vedel, co s tym dalej. Rozhodne nie preto, aby som ta nervoval.  Ak by si mi dala o tom vediet dopredu, tak by sme to samozrejme vychytali. A napisal som ti to aj na tom fore, ze to povazujem za prijemne osviezenie, takze uz ta nebudem dalej trapit otazkami a vystacim si s tym, co mam.
Zaznamenáno

Thorwulf
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #6034 kdy: Březen 20, 2013, 11:33:43 am

No, jak se to tu vždycky hrálo je, že jsou okolo tato malá nevýrazná NPC, ale jako ve filmu, je to kompars, nikdy do příběhu aktivně nezasáhne, pokud to nezahraje nějaké DM. Tím chci říct, že si nemůžeš jen tak vycucat z prstu výpověď někoho, koho nemáš jak ukázat. Jediné, co je tak nějak v systému zavedené jsou hlášení u správce města, kde jsou všechny zločiny, jak je viděli právě tyto NPC postavičky.
Možná ano, chce to trocha feelingu.  Já bych třebas pokud se jedná o to znesvěcení NPC nepoužil, ale na druhou stranu, pokud něco napíšete v 'co se děje v ...' tak to beru, že to ví každé NPC a neni problém se k té informaci dostat.
Na druhou stranu, co píšeš s tou banshee, toho se tady bát nemusíš. Tady bánší používají i dobří, polopaladinští mágové uprostřed elfí, za dozoru druidů a nic se z toho nikdy vyvozovat nebude.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6035 kdy: Březen 20, 2013, 01:07:54 pm

Nikdo nikoho neviděl, a tak to prostě bude. Máte hledat kdo to byl, ne se zeptat npc jestli náhodou někoho neviděl, ten ukáže na viníka a hurá viníkovi setnout hlavu..
Jste moc pohodlní, až to hezký není. Buď hledejte a zkoumejte nebo se na to vyprdnu  Úsměv

Tákže když někoho sejmu uprostřed náměstí, kde zrovna jsou jen NPC a žádné PC, je to zcela v pořádku?
Nejsou svědci (protože NPC se nepočítají) a tudíž mi nic nehrozí?
Zaznamenáno
Arian
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 1122



Zobrazit profil
Odpověď #6036 kdy: Březen 20, 2013, 01:12:33 pm

Tákže když někoho sejmu uprostřed náměstí, kde zrovna jsou jen NPC a žádné PC, je to zcela v pořádku?
Nejsou svědci (protože NPC se nepočítají) a tudíž mi nic nehrozí?
Nie je tomu tak. S Twin sme rieseli prave ten problem, kde sa ukazalo, ze NPC to nevideli. Takze NPC sa pocitaju a vzdy sa pocitali a ak to urobis priamo pred strazami, tak ti hrozi ...
Zaznamenáno

Thorwulf
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6037 kdy: Březen 20, 2013, 01:31:57 pm

Fájn, alespoň, že tak. No nic, dotaz z jiného soudku.

Setkal jsem se s nějakýma knihama, které mi nejsou úplně jasné.
1) Příběhové - to jsou jen povídky, které si mohu přečíst s tím, že některé jsou  možná i založené na pravdě, ale jinak jsou zcela k ničemu?
2) Craftové (různé mistrovské krejčovství, kovářství, zlatnictvi...) - ty dají expy do craftu, případně odhalí nějaké plány na jednotlivé výrobky?
3) Magické (různá epická kouzla) - hádám, že tady mág epická kouzla nezískává jako featy, ale učí se je právě z těchto knih?
4) Bojové taktiky - tady vůbec nemám páru, k čemu ty knihy jsou.

Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #6038 kdy: Březen 20, 2013, 01:50:19 pm

Pribehove jsou vsechny pravdive tusim je to historie kandlabrie ;-) jinka kdyz sezenes vsechny casti tak je muzes v ostrovni pevnosto vymenit za penize a xp.
Craftove si pochopil spravne pridaji body do craftu.
Epicke knizky jsou pro kouzlici postavy.takze ano mag klerik zaklinac druid se epicke kouzla uci z knih.
A bojove taktiky ti pridaji xp kdyz je prectes. Vzdy polovinu kdyz najdes bojove taktiky 3 tak dostanes 1500xp atd.
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
1Rakosnicek1
K2-Oligarchove
Lord
****
Příspěvků: 565


Zobrazit profil
Odpověď #6039 kdy: Březen 20, 2013, 01:52:44 pm

Fájn, alespoň, že tak. No nic, dotaz z jiného soudku.

Setkal jsem se s nějakýma knihama, které mi nejsou úplně jasné.
1) Příběhové - to jsou jen povídky, které si mohu přečíst s tím, že některé jsou  možná i založené na pravdě, ale jinak jsou zcela k ničemu?
2) Craftové (různé mistrovské krejčovství, kovářství, zlatnictvi...) - ty dají expy do craftu, případně odhalí nějaké plány na jednotlivé výrobky?
3) Magické (různá epická kouzla) - hádám, že tady mág epická kouzla nezískává jako featy, ale učí se je právě z těchto knih?
4) Bojové taktiky - tady vůbec nemám páru, k čemu ty knihy jsou.


1-Přečíst zdroj historických informací  Úsměv a je možné je prodat výkup se mění ted 1500 za kus v schromaždišti pokud získáš celou sérii v ostrovní pevnosti prodáš a dostaneš i nějaké zkušenosti
2-Lze použít jen 3 na jedno řemeslo u nástrojaře 4 myslím a dají 100 bodů každá-pokud si dobře pamatuji kdyžtak někdo opravte  Úsměv
3-Ano a né jen mág i klerik a driud a zaklínač samozřejmě ostatní kouzlící povolání mají smůlu nemají 9 okruh kouzel
4-Přečteš a dostaneš určité množství zkušeností 500-1000-1500-2000-2500 podle knihy
A po přečtení se kniha většinou rozpadá kromě příběhovích, ale né vždy a tak ji lze prodat dále  Úsměv
Nejde číst craftovou knihu když se nerozpadne znova myslím-to nevím jistě
A epická kouzla jsou některá rozdělená podle povolání takže určitá jsou jen pro druidy, pro mágy a podobně
kdyžtak někdo doplnte opravte  Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #6040 kdy: Březen 20, 2013, 02:46:44 pm

Tákže když někoho sejmu uprostřed náměstí, kde zrovna jsou jen NPC a žádné PC, je to zcela v pořádku?
Nejsou svědci (protože NPC se nepočítají) a tudíž mi nic nehrozí?
Nie je tomu tak. S Twin sme rieseli prave ten problem, kde sa ukazalo, ze NPC to nevideli. Takze NPC sa pocitaju a vzdy sa pocitali a ak to urobis priamo pred strazami, tak ti hrozi ...

Jen doplním :
Pokud někoho zabiješ ve městě je to uložené v logu u správce města (NPC) a přidá ti to minusový bod do pověsti. PC které spravuje město si může u NPC ověřit co se dělo ve měste, když nebyl online. To co napráská správce (NPC) se bere jako IC informace. To znamená že tě za to mohou odsoudit. Bere se i ničení nábytku, dveří atd....

Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #6041 kdy: Březen 20, 2013, 02:49:33 pm

Jo, o tom jsem se už přesvědčil, že mohu v base skončit i za to, co nikdo nevidí a jen to bonzuje systém Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #6042 kdy: Březen 20, 2013, 03:05:17 pm

Jo, o tom jsem se už přesvědčil, že mohu v base skončit i za to, co nikdo nevidí a jen to bonzuje systém Úsměv

Ano a to co nabonzuje systém se bere jako IC informace. Alespoň se to takto dříve odsouhlasilo. Jinak zatýkání ze strany NPC se dá v některých případech vyhnout pomocí přesvědčování.
Proto pokud hraješ zloděje či vraha je dobré mít i v tomto skillu hodně bodů. Když se tě pak stráž zeptá přes dialogové okno zda půjdeš s nimi dá se pokusit o přesvědčování. Když uspěješ nechají tě a můžeš zmizet.
Pověst postavy se ti vymaže soudem (přes soudní pult). Proto je někdy dobré se nechat chytit a odsoudit.
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #6043 kdy: Březen 20, 2013, 03:12:31 pm

no ty informace od spravce mesta, bych uplne jako 100% IC informaci nebral
je to zaznam vsech podivnosti ve meste
hrac co to cte by mel ty udaje pouzivat s uvazenim
kdyz je tam ojedinela lumparna, tak bych to prehlizel, protoze to mohl videt nespolehlivy clovicek, postava mohla byt maskovana, atd.
ale jestli v logu uvidi, ze nekdo vyvrazdil co mohl, rozbil 1/2 vybaveni mesta, atd., tak uz by to bral za prokazanou IC informaci, proste to uz videlo vic lidi treba skvirkou v okenici a proti takovemu hraci bych vyhlasil patrani

kazda lumparna se postave muze projevit v povesti
pravdepodobnost ze lumparnu nekdo videl zalezi na miste, kde se stala, ve mestech je sance velka nekde daleko od mesta mala
kdyz je povest uz moc spatna, protoze byl viden v blizkosti moc vrazd, kradezi, atd. a proste se tim uz dostal do povedomi lidicek (NPC i PC), tak ji system prohlasi za zlocince
prestava tusim fungovat maskovani, jdou po tobe straze a doufam ze i PC Úsměv
Zaznamenáno
Snekoun
K2-Oligarchove
Hrdina
***
Příspěvků: 304


Tard O´brien


Zobrazit profil
Odpověď #6044 kdy: Březen 20, 2013, 03:30:56 pm

No vycházím z toho co se tady x krát probíralo a i v diskuzi odsouhlasilo
Zaznamenáno

Kráčím podle ní a šeptám: Tak Jarmilko, kdypak budeme mít svatbu? A ona odpovídá: Až pokvetou hovna!

Acount : Cili
Characters : Tard O´braien , Fren, Desur Tencklen
Stran: 1 ... 401 402 [403] 404 405 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS