Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 04, 2024, 11:49:51 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Knihy  (Přečteno 27540 krát)
Nurdu
GUILD-Tovaryšstvo
Hrdina
***
Příspěvků: 327


Zobrazit profil
Odpověď #15 kdy: Duben 03, 2013, 07:55:58 pm

Kdo kupuje knizky aby ich necital?  Smích
Inak chcelo by to vlakno pre knizky.

Cital niekto Kroniky havranu? http://www.fantomprint.cz/knihy/kroniky-havranu
Nejak po tom pokukujem.

Ja si treba kupuju aji knizky, ktere uz mam prectene a mel jsem je jen pujcene, proste to musi byt vsechno v me knihovne!

Kdyby nahodou nekdo mel prvni tri zaklinace, v bile meke vazbe, koupim hned a setrit nebudu Smích

Na panu Martinovi a jeho stylu psani se mi nelibi ze ma postavy kterym hrozne nadrzuje a pak ma postavy ktere strasne sikanuje, jinak Game of Thrones uz mam prelouskane vsechny, a nejaky patecek uz to bude ...
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #16 kdy: Duben 03, 2013, 07:57:06 pm

Mno, na druhou stranu je fajn, že se nebojí sejmout kde koho Úsměv Můj idol Úsměv
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Nurdu
GUILD-Tovaryšstvo
Hrdina
***
Příspěvků: 327


Zobrazit profil
Odpověď #17 kdy: Duben 03, 2013, 08:03:59 pm

Jako jinak tem kniham nemam co vytknout samozrejme, ale muj idol je Andrzej Sapkowski Úsměv

Jinak ted docitam Roberta Merlena dedictvi otcu, taky dobre poctenicko znate nekdo ?
Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #18 kdy: Duben 03, 2013, 08:19:41 pm

knihy od Martina jsou takove zvlastni obcas se to vlece a pak z niceho nic je cely rod vyvrazden... nicmene dost doufam ze si jenom delal srandu kdyz zabijel v jedne ze svych poslednich kapitol. abych nebyl uplny spoiler Smích
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Mok
Mob
*
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
Odpověď #19 kdy: Duben 03, 2013, 10:58:09 pm

Kdyby nahodou nekdo mel prvni tri zaklinace, v bile meke vazbe, koupim hned a setrit nebudu Smích
...
Na panu Martinovi a jeho stylu psani se mi nelibi ze ma postavy kterym hrozne nadrzuje a pak ma postavy ktere strasne sikanuje...
Tak přesně s téhle série jsem strašně dlouho měl všechny liché a nemohl sehnat ty sudé, nakonec jsem to za směšné peníze prodal s tím, že to mám komplet v pdf a další roky čekal, až bude nové vydání.

Co se týče Martina a jeho hýčkaných postav, tak mě přišlo, že o to "lepší" konec je nakonec čeká Úsměv Naopak mi připadá, že málokterá postava tam má něco zadarmo, buď začíná z bláta a nebo do něho nakonec spadne. Hýčkaná postava, fakt mě žádná nenapadá, uveď příklad (ideálně z got, nic jiného jsem zatím nečetl), docela mě to zajímá, spoilerovat ti pak nebudu, neboj.

Mno, na druhou stranu je fajn, že se nebojí sejmout kde koho Úsměv Můj idol Úsměv
Jo! Přesně, to se mi také líbí, člověk má své favority, jasnou představu kam děj směřuje... pak si začne říkat, takhle kapitola bude zajímavá, tohle je určitě nějaká zrada, ale bude zajímavé, jak se s tím poperou... šmik, všichni mrtví a čtenářovi jen spadne huba, jak "trapně" přišel o další partu svých z oblíbenců Úsměv Prostě život

Lubko: možná myslíme tu stejnou, jako taky to pro mě bylo trochu zklamání, ale na druhou stranu perfektní zvrat, který se často v knihách nevidí a fakt potěší.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #20 kdy: Duben 04, 2013, 12:10:25 pm

No neviem co su vsetci na vetvy z Game of thrones... citam prave 4ku a po nudnej jednotke, nudnej dvojke a nudnej trojke je to dalsi nudny diel. Nehovorim, su tam aj zaujimave pasaze ale vsetko je to popisane tak brutalne do podrobnosti az mi to pride zbytocne zdlhave a tazke citanie. Najma ked vytasi nejake to nezname meno z mnoziny 500 charakterov co tam ma rozpisanych...
No, že bych z toho byl na větvi bych úplně neřekl (jinak je to teď proslavený díky HBO, že jo). Ale to těžší čtení, jak říkáš mi asi nedělá problémy (moje nejoblíbenější kniha vůbec je Silmarillion, který mi hrozně lidí vrátilo, že je to těžký čtení), ale je pravda, že děj je hrozně rozváklý a pomalý. Ono je to spíše o těch dialozích, ale ty jsou naprosto skvělý (nejlepší špeky si evidentně nechává pro Tyriona). Spíš vidím problém, že ve asi čtvrtém díle (Feast of Crows, čísla neznam, mam nějakou edici, kde je to rozdělený na 7 knížek) jde ještě více do šířky a rozdělení na dvě části, jedna o veskrze nudných postavách a druhá o zbytku. Tam jsem měl fakt probléma  vyloženě mě to nebavilo v mnoha pasážích. Ale překonal jsem a chroupu to dál.

Kdo kupuje knizky aby ich necital?  Smích
Hlad má velké oči a občas se nakupí. A občas se nakupí, že rozečteš několik knížek najednou. A pak jsou tu NWN, které ti berou čas a nemáš čas je dočíst.

Hele, já běžně vyrazím pro jednu knížku, odnesu si pak tři a než dočtu první, tak se dozvím, že vyšla nějaká další, na kterou se mocinky moc těším a tak zase běžím pro ní... pochopitelně, odnesu i něco dalšího. A hle, mám jednu knížku rozečtenou, druhou v pořadí, na kterou se celý třesu a čtyři další, na které snad někdy dojde.

P.S.: tu změnu jména jsem si také hned spojoval s tou knížkou Úsměv
Přesně

Hihi, já čekala takový hodnotný odhad Cagusku - nikolvěk drahý příteli.
Amy četla naposledy právě pana Martina a to prosím pěkně všechno co vyšlo ku dnešnímu dni.

Obdivuji, že čteš paní Collinsovou, osobně jsem Jackie nikdy nepřišla na chut Smích
http://jackiecollins.com/

No moc toho o tobě nevíme, že jo, ale tak proč tedy ta změna jména a proč na tohle?

Collinsovou nečtu, zatím je v čekací frontě. Objednával jsem si to v nadšení z nově objeveného obchodu, když jsem objednával toho Martina a měl jsem klikací amok.  Ty jsi četla celou trilogii?
Mam si před ní dočíst to Icewind Dale nebo se to dá přelouskat rychle?

Jinak ještě jsi neodpověděla na otázku, jestli jsi četla to 50 Shades of Gray nebo jak se to jmenuje.  Škleb
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #21 kdy: Duben 04, 2013, 12:25:30 pm

Nie, preklad  Mrknutí

Jak překládají jména v tom překladu? Nechávají originál?

Jinak ted docitam Roberta Merlena dedictvi otcu, taky dobre poctenicko znate nekdo ?

Ne, přibliž.

Kdyby nahodou nekdo mel prvni tri zaklinace, v bile meke vazbe, koupim hned a setrit nebudu Smích
...
Na panu Martinovi a jeho stylu psani se mi nelibi ze ma postavy kterym hrozne nadrzuje a pak ma postavy ktere strasne sikanuje...
Co se týče Martina a jeho hýčkaných postav, tak mě přišlo, že o to "lepší" konec je nakonec čeká Úsměv Naopak mi připadá, že málokterá postava tam má něco zadarmo, buď začíná z bláta a nebo do něho nakonec spadne. Hýčkaná postava, fakt mě žádná nenapadá, uveď příklad (ideálně z got, nic jiného jsem zatím nečetl), docela mě to zajímá, spoilerovat ti pak nebudu, neboj.
Hele, taky by mě zajímala ta hýčkaná postava. Já mam pocit, že je nenávidí všechny.

A lehký spoiler k tomu jeho stylu psaní:
Jako Blood Wedding je taková kapitola, že na ní člověk nezapomene mnoho let. Dokonce bych řekl, že i po letech, když někdo řekne Song of Ice & Fire, mnohý čtenář si vzpomene právě na tuhle 'scénu', kdy začne převracet stránky v 'naději', že něco špatně přečetl, něco špatně pochopil, je to něčí sen, nebo do....le  co to mělo znamenat. Já jí četl dvakrát. Bylo to v knížkach něco tak výjimečného, takový útok na emoce. Víc než lekačka ze Scary movie.


Mno, na druhou stranu je fajn, že se nebojí sejmout kde koho Úsměv Můj idol Úsměv
Hej, tak to já už se teď taky nebudu ve hře bát sejmout kdekoho Úsměv Třebas to dotáhnu i na Amy idol  Škleb

Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #22 kdy: Duben 04, 2013, 04:50:32 pm

Nie, preklad  Mrknutí

Tak to mi nejde tych 50 do hlavy  Co???
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #23 kdy: Duben 04, 2013, 05:15:10 pm

Ten překlad bych si tipl byl na FR knížky...

Jinak co série "Meč Pravdy" od Terryho Goodkinda? Četli jste...pro mě dosud nejoblíběnější fantasy, možná i dílo vůbec...ikdyž Jeffery Deaver...od něj můžu přečíst cokoliv...

Heh, taky se mi docela líbí Ilona Andrews a jejich série o Kate Daniels...
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #24 kdy: Duben 04, 2013, 05:19:04 pm

Určitě překlad FR knížek Škleb A jsou přeložený anglický části jmen, jako příklad Bruenor Warhammer => Brueno Válečné Kladivo Mrknutí Catti zůstává Catti, není z ní Katka Škleb
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #25 kdy: Duben 04, 2013, 05:35:13 pm

Určitě překlad FR knížek Škleb A jsou přeložený anglický části jmen, jako příklad Bruenor Warhammer => Brueno Válečné Kladivo Mrknutí Catti zůstává Catti, není z ní Katka Škleb
To z něj udělali taliánského cimpajzlíka nebo jsi se jenom přepsal? Šok
A tý Catti(e) uřízli to brie?
Ale zajímal mě spíš překlad Icewind Dale. To jak tek hezký slovo v angličtině, že jestli to přepsali na údolí studeného větru, tak fuj.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #26 kdy: Duben 04, 2013, 05:39:06 pm

Ledová planina pokud si pamatuji...a mě vždycky zajímalo to Brie...kde to je? Jak k tomu přišla?
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Geralt z Rivie
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1132

Čokoláda


Zobrazit profil
Odpověď #27 kdy: Duben 04, 2013, 05:51:50 pm

Vypadlo mi tam 'r' Škleb Bruenor Válečné Kladivo Smích

Ke Catti - ano, brie jí uřízli, ale mám pocit, že občas používají nějaký způsob zdrobňování.. (?)
Ad. brie - ať se vyjádří někdo povolanější, já mám svoji domněnku, ale nevím nic jistě

A Icewind Dale je Planina Ledového větru Úsměv Celkově mi ten překlad přijde docela v pohodě, už jsem zažil hrozný zvěrstva, ale tady mě snad nic nerušilo a i ta česká jména dávají vcelku smysl..
Zaznamenáno

Yariel, Gaeldrin, Aluvian
~~~
"Vědění je síla"
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #28 kdy: Duben 04, 2013, 05:56:50 pm

Jo Planina Ledového Větru, správně Úsměv ad překlady...hh Matka Vyznavačka Neřeknu nic
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Michal[SK]
Hrdina
***
Příspěvků: 255



Zobrazit profil
Odpověď #29 kdy: Duben 04, 2013, 05:57:45 pm

Jojo Planina Ledového větru, podle me to ma stejnou melodii.

Ale 50 knizek z FR v cestine?
Zaznamenáno

mrazivé peklo a spálený raj
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS