Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 04, 2024, 01:14:59 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 72
  Tisk  
Autor Téma: Nápady a návrhy  (Přečteno 353667 krát)
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #510 kdy: Březen 02, 2011, 06:48:49 pm

jo jo je to mozny myslim ze sa tezba o neco stizila ak som dobre vypozoroval.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #511 kdy: Březen 02, 2011, 08:27:42 pm

Neusi, přikláním se k Amrasovi.

Pokud jsem nový hráč, který kandelábrii neznám a nechci ostatní otravovat OOC, pak nemám šanci peníze sesbírat. Jedná možnost je hrát v týmu více než tří lidí, což je v tuto chvíli kdy sedm je maximum až moc. Je to prostě moc. Spočítej si, kolik času potřebuješ na třetím levelu aby jsi si sám vydělal potřebné zlatky. (Pouze sběrem základních bylin to jen odrazuje)

Začátek má navnadit, ne odradit přece.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #512 kdy: Březen 03, 2011, 08:05:31 am

Zkuste chvíli hrát a ne si hned na třetím levelu stěžovat  Škleb Já jsem sám vyexpil na 5 level úplně bez problémů... tedy tím bez problémů myslím, že neočekávám od hry, že budu mít 20 level za týden... Je zvláštní, že když se systém testoval, nikdo neměl připomínky a teď když je ostrá hra, tak je tu najednou zpousta nápadů - pozdě  Škleb Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #513 kdy: Březen 03, 2011, 08:43:36 am

Tak tedy, včera večer .... ani jeden úkol k dispozici, hra charakteru + výprava přes kanály až k pokladu u "Plíživé dýky". Parta 3 dobrodruhů, poklad 7800, boty pro desátý lvl horalovy +2 OČ +2 Int. (krásný, věřím že někomu udělají velikou radost), kniha 1/3 o rudých dolech, hůlky kámen na maso, odstraň strach, plamene a ? (omlouvám se vypadlo mi to). Poklad moc hezký (myšleno naprosto vážně). Tak tedy po rozdělení financí připadlo na 1 osobu cca 2600 zl. z doby před výpravou jsem měl 980 zl. v součtu po výpravě zhruba 3600 zl.. Z těchto financí jsem uhradil vyučení nerozděleného 4 lvl. (neměl jsem na to) za 1500. S hrůzou jsem zjistil, že mám nakecáno a nabojováno bez dvou tisíc exp. na 5 lvl. tj. v nejbližší době mě čeká výdaj 2000 zl.. Vzhledem k tomu že jsem si koupil 4x balík lékárny po 60 zl. (240 zl.) a dvakrát spal po 20 zl. (40 zl.) mi nyní zůstává cca 1800 zl.. Z toho vyplývá, že na další platbu opět nebudu mít, snad tedy budu mít dnes večer více štěstí a nějaký ten pověstný Q seženu. Je pravdou, že jsem v rámci zvědavosti vyzkoušel kostky (jsou super a skoro bych řekl, že pro někoho to může i návykové  Škleb) a prohrál jsem 480 zl. (moje blbost, ale ....), do dneška jsme prozkoumali hřbitov (bez hrobek), katakomby 1. patro, sklepy pod hostincem, kanály a sídlo Plíživé dýky, cestu z Kandaháru do horské vesnice (kde na nás bafli orci  Úsměv - všiváci nás slupli jako malinu - to se mi líbilo a cestu z Kandaháru přes les do Kráteru, tam už jsem se načapat nenechal a takticky ustoupil (zdrhnul jsem až se mi za patama prášilo) a nikde v těchto lokacích jsem kro plíživé dýky nenašel nic z avízovaných 100 pokladů, všechny "truhly, těla atd." byly prázdné nikde ani zlaťáček. Do kraftu se pořád ještě nechytám, snad to není nutností a podmínkou, doufám? Takže budu doufat v přízeň osudu, jinak jsem asi odsouzen žebrat.  Škleb

Nový návrh: navýšit počáteční obnos při vzniku postavy z 2000 zl. na např. 5000 zl..

Co se mi líbí: kostky, sbírání šípů vystřelených do obludy, zamoření světa nepřáteli, stráže na cestách

Dnes večer pokračování v průzkumech .... uvidíme se.

Jinak
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #514 kdy: Březen 03, 2011, 09:26:23 am

Oni do těch kanálů lezou asi skoro všichni. Takže tam toho pak určitě spoustu najdou.  Mrknutí
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #515 kdy: Březen 03, 2011, 09:28:25 am

Jestli dobre pocitam a ctu, tak ted mas cca 1800zl a za chvilku budes potrebovat 2500zl na 5lvl.
Na to ze jste nasli 1 poklad to je dobry... meli jste ale stesti ze jste narazli na (2) poklad, to je pro takovehle male lvl vyhra v loterii.
Penize na to ze "bezcilne" bloudite jsou myslim ok, nez ziskate zkusenosti na dalsi lvl, tak jeste nejake sezenete (je to jen 700zl). Uvidime... pro dlouhodobou zabavu je myslim lepsi byt ve financni tisni, nez si porad kupovat vsechno co se uvidi.
Zatim nenakupujete vybaveni, ale hadam ze cena nakupu od nejakeho remeslnika nebude prehnane velka, protoze bude v podobne financni tisni jako vy. (ale to jeste chvilku potrva, nez nekdo neco natrenuje)

Podle toho jak popisujes cestu, tak jsem okolo nekolika potencionalnich pokladu sli, jestli tam zrovna neco bylo to vam nereknu... je faij ze ani ja nevim co kde je, alespon si taky zahraju.

Pri zalozeni postavy se dava myslim neco kolem 3000zl.
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #516 kdy: Březen 03, 2011, 09:44:05 am

Jestli dobre pocitam a ctu, tak ted mas cca 1800zl a za chvilku budes potrebovat 2500zl na 5lvl.
Na to ze jste nasli 1 poklad to je dobry... meli jste ale stesti ze jste narazli na (2) poklad, to je pro takovehle male lvl vyhra v loterii.

Jak jsem psal, poklad byl pěkný.  Je dobré vědět, že jsme měli štígro po těch počátečních peripetiích.  Smích

Penize na to ze "bezcilne" bloudite jsou myslim ok, nez ziskate zkusenosti na dalsi lvl, tak jeste nejake sezenete (je to jen 700zl). Uvidime... pro dlouhodobou zabavu je myslim lepsi byt ve financni tisni, nez si porad kupovat vsechno co se uvidi.
Zatim nenakupujete vybaveni, ale hadam ze cena nakupu od nejakeho remeslnika nebude prehnane velka, protoze bude v podobne financni tisni jako vy. (ale to jeste chvilku potrva, nez nekdo neco natrenuje)

O to se s tebou nechci přít, přijde mi to rozumné, ale z mého pohledu mi to přijde právě ze začátku, kdy jsou výdaje vzhledem k možnostem výdělku nejvyšší, přiškrcené hodně.

Podle toho jak popisujes cestu, tak jsem okolo nekolika potencionalnich pokladu sli, jestli tam zrovna neco bylo to vam nereknu... je faij ze ani ja nevim co kde je, alespon si taky zahraju.

Budu se těšit ve hře.

Pri zalozeni postavy se dava myslim neco kolem 3000zl.

Nechci kecat, ale nafasoval jsem asi 2100zl., které jsem proinvestoval do zbroje, róby, štítu a zbraně + již výše zmíněné lékárny, spaní v hostinci a jednoho kola pokru  Škleb, rozhodně to není tak, že bych to kvůli tomu zabalil, jen mi to přijde pro začátečníka trošku těžké a v jistých ohledech drobet demotivující.

Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #517 kdy: Březen 03, 2011, 10:11:07 am

Pravděpodobně teď budu zase vypadat jako advokát Neusova "Velkého plánu"....

Taky jsem si nejprve řekl, že to je hrůza, jak je to ze začátku těžké. Lognul jsem, koupil nějaké mizerné vybavení a byl jsem na nule. teď mám xp na cca 4. level, ale ještě jsem nesehnal prachy ani na 2. Teda, možná jo, čert ví, ještě jsem se toho šupáka neptal, kolik bude chtít. U té převedené postavy (level dejme tomu v horní třetině možného spektra) jsem dostal o něco málo víc, ale to my vyšlo tak akorát na deku (tu jsem nedostal), helmu,róbu, dýku a kit na úpravu a srp na houby (nedostal jsem ani jídlo). Tak tak jsem se prosmýkl do města, protože mi nad hlavou bliká nápis (nemrtvý). Teď ještě najít nějaké ty houby, abych vůbec mohl naspat kouzla. Sice mi zůstal nějaký arzenál záviděníhodné potence, ale je napůl vyplácaný a jestli potkám bandity (testoval jsem je na levelu 15 s bojovým knězem a dali mi těžce na prdel), tak asi zhebnu.  Škleb

Ale pak jsem se nad tím zamyslel a řekl jsem si, že to zas tak špatné není: Všichni musí zuřivě shánět peníze - tj. donutí je to něco dělat. Nebudou tu žádné přehnané rychlokvašky. A navíc, aby si vydělali, budou někteří sbírat alespoň ty základní materiály, což postupem času pomůže i crafterům. Obecně se mi líbí takové ty začátky, kdy se člověk musí snažit a pak má radost z každé maličkosti.

Akorát tedy nevím, co ty poklady. To jsem ještě nezkoušel, protože tu jedničkovou postavu mi zabije kdejaký goblin a na to abych se přidal do nějaké party jsem se doposud lognul na moc krátko nebo v nevhodnou denní dobu. Tak uvidím  Mrknutí
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #518 kdy: Březen 03, 2011, 11:03:25 am

Prevedeny postavy jsem promazal... delat kvuli postavam co spocitam na prstech, nejake jednorazove zazraky se mi nechtelo.
Doufam, ze se se svoji bojovou/remeslnickou silou a znalostni sveta, po prvnim probehnuti a sehnani zasob rychle vzpamatujou. Maji strasne moznosti ve srovnani s ostatnimi, doufam ze je vyuzijou rozumne.

Nemrtva verbez Úsměv to ma jeste o neco horsi, musi rychle sehnat helmu.

Na poklady jsem taky zvedavej, ve 2 a 1/2 lidech co pomohli testovat se dynamika testuje spatne... uvidime jak se bude vyvijet prijem penez a pravdepodobne "vytlacovani" pokladu od obydlenych oblasti.
Ted statiskiky rikaji za na 1 postavu je ve hre cca 4k zl.
Zaznamenáno
Scoffi
Mob
*
Příspěvků: 98



Zobrazit profil
Odpověď #519 kdy: Březen 03, 2011, 05:16:35 pm

Jinak když už je teda ten wipe, tak možná by nebylo od věci smazat nebo přesunout někam IC sekce tady na foru, aby v tom byl pořádek.
Zaznamenáno

Ogren - Kapitán Kandelábrijské legie !
Pelien Kley - Trpaslík co se vrátil domů...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #520 kdy: Březen 03, 2011, 06:42:24 pm

to az bude ces, vecina veci v IC ale stale plati...
svet v pribehu navazuje na to co bylo pred WIPEm a pred tim minulym a ....
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #521 kdy: Březen 04, 2011, 01:01:21 am

k pokladum a penezum, napadlo me jak "presne" urcit kolik je potreba mit ve hre penez a udelal jsem si statistiku...
secetl jsem u vsech hrajicich postav naklady na prestup na dalsi lvl
secet jsem vsechny penize u techto postav
a vysledek... postavy maji cca o 25% vic penez nez potrebuji k zvednuti lvl
co to znamena?
sehnat penize asi neni problem
a to statistika nepocita s tim, ze postavy jeste nemusi mit na povyseni ani nastradane xp a mohou tedy jeste nasetrit penize nez se k zvednuti lvl dopracuji
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #522 kdy: Březen 04, 2011, 07:41:55 am

Včera jsme (ještě než jsme byli pracovně odvoláni) dobili mraveniště, vypadla nám jedna kniha (kronikového tipu), dvoje lektvary jedna hůlka a cca 4800zl.. Deratizátorské výpravy jsme se zúčastnili dva, tj. +- 2400zl. na hlavu, takže OK.  Pokud všechny zlatky ušetřím ušetřím (nekoupím si nic hezkého a potřebného) tak mohu pohodlně rozdělit 5 a 6 lvl. Takže vesměs vše v pořádku. Těžší začátek, ale s rostoucí úrovní postavy to vypadá už lépe. Stav konta +- 5000zl. což je nejspíše dobré.

Teď mě ale trápí  trošku jiná obtíž ... jak jste kdo na tom s lagama před podvečerním restartem? Včera jsem měl tu výpravu více adrenalinovou než by nutně měla být díky až dvousekundovým zámrzům .... je to někde u mě nebo je to u všech? 
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Xixaocze
Šampión
**
Příspěvků: 213


Zobrazit profil
Odpověď #523 kdy: Březen 04, 2011, 08:05:43 am

Me se to taky stava
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #524 kdy: Březen 04, 2011, 09:10:43 am

to muze byt tim, ze vse je pripojene jen pres obyc. adsl (a je tu i jiny provoz)
ale musim rict, ze me se to obcas taky stane, ze se to tak na 1s zastavi (a to jsem pripojenej primo k serveru)
takze v tom bude asi i neco jineho... nevim, mozna je malo pameti ("jen" 1gb), ale koupit dalsi, aby se zjistilo, ze to tim nebylo... nevim
mozna to muze delat i router v adsl modemu, ktery neni mozna staveny na hromadu maleho provozu
mozna... Úsměv
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 72
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS