Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 03, 2024, 04:57:45 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 353
  Tisk  
Autor Téma: Odpadkový koš  (Přečteno 1664189 krát)
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #3510 kdy: Listopad 12, 2010, 02:22:17 pm

Jak to vidíte se hrou o víkendu? Bude mít někdo chuť na nějakou menší akcičku? Pokládek, výpravička (třeba do dolu), vyvolávání mrtvých atp.?
Já se budu snažit být alespoň jeden večer o víkendu online. Teď jsem neměl moc času, tak abych to trochu napravil.  Mrknutí

Samozřejmě budu přijímat i hotové questíky. Kdybych nebyl online s kontaktní postavou, napište tell některé jiné (viz seznam v podpisu).
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #3511 kdy: Listopad 12, 2010, 07:24:48 pm

mozno sa mi bude dat cez vikend a le nic nezarucujem
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #3512 kdy: Listopad 13, 2010, 11:28:25 pm

No, dneska večer nikdo nikde, byl jsem online asi hodinu. Zítra nic neslibuju.... Ale když mi do toho nic nevleze, tak to zkusím taky.

Buď jste hrozné lemry nebo jste si zařídili nějaký real-life a nebo šuchrujete na jiném serveru. Ostudy..... 
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #3513 kdy: Listopad 14, 2010, 07:43:28 am

A vidis duvod kterej by tady udrzel hrace? Smích

Za vsechno jen penalizace a tresty
Zaznamenáno

Orbi
Host
Odpověď #3514 kdy: Listopad 14, 2010, 11:43:08 am

Svoje napady a zmeny mozete pisat do temy na to urcenej. Úsměv
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #3515 kdy: Listopad 14, 2010, 04:12:29 pm

A vidis duvod kterej by tady udrzel hrace? Smích

Za vsechno jen penalizace a tresty

Jinými slovy: "Podvádím a oni mě za to potrestali.... Šmejdi!"  Mrknutí
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Orbi
Host
Odpověď #3516 kdy: Listopad 14, 2010, 04:31:51 pm

Vystihol si to presne. Úsměv
Zaznamenáno
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #3517 kdy: Listopad 16, 2010, 05:37:01 am

A vidis duvod kterej by tady udrzel hrace? Smích

Za vsechno jen penalizace a tresty

Jinými slovy: "Podvádím a oni mě za to potrestali.... Šmejdi!"  Mrknutí

Jinými slovy, nejsem tady protože se tady nic neděje. Nic. Neměli jste, Vážená vrchnosti, nechat umřít lesní elfy.
 Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #3518 kdy: Listopad 18, 2010, 02:38:09 am

A vidis duvod kterej by tady udrzel hrace? Smích

Za vsechno jen penalizace a tresty

Jinými slovy: "Podvádím a oni mě za to potrestali.... Šmejdi!"  Mrknutí

Jinými slovy, nejsem tady protože se tady nic neděje. Nic. Neměli jste, Vážená vrchnosti, nechat umřít lesní elfy.
 Vyplazuji jazyk

Moje rakce na Twinkee se omezila hlavně na ten poslední řádek. Asi jsem to měl líp citovat.

Nicméně pokud jde o lesní elfy, podívejme se na to bez obalu:
Lesní elfové byli možná lehce opomenuti co se týče rozvíjení příběhu, ale popravdě řečeno, z větší části si to způsobili sami. Pokusím se o jakousi analýzu ovlivněnou i tím, že jsem se toho všeho účastnil v roli jednoho z lesních elfů. Vzhledem k tomu, že celá ta věc je už mrtvá, nemyslím, že bych tím nějhak ublížil příběhu.

1. Lesní elfové byli od počátku vymyšleni jakožto nepřátelský element vůči všemu ostatnímu. To značně omezilo normální interakce mezi nimi a ostatními postavami. Když není interakce, vzniká izolace a ponorková nemoc, případně nuda. Obzvlášť palčivé to je, když na serveru silně poklesne celkový počet hráčů. Pak ponorková nemoc a izolace silně narůstá.
2. Není pravda, že nebyly pokusy od DM a jiných subjektů o nějakou hru (ne nutně chronologicky):
        a) Pokusy Měsíčních elfů o zkoumání toho, co se děje v lese - později se to přetavilo v pokusy "inkvizice", která tak nějak měla s melfy cosi společného. Chcíplo to na tom, že odešli hráči protistrany.
        b) Pokusy několika jedniců o komunikaci s lelfy, které se více či méně dařily (Tropmor, Geralt, či pár dalších), ale pak zhebly, protože zase odpadli lidi (z obou stran).
        c) Pokusy "krále" a jeho establishmentu o lesní akce - to bylo iniciováno tou takzvanou "vrchností" - konkrétně Neusem a Šnekounem. Bohužel, nikdo se na ty akce neukázal s výmluvou, že by všechny lelfy pobili. Později se dostanu k tomu, jaká je to blbost...
        d) Pokusy Krvavých orků o akci skončily flamem.
        To by mohly být ty hlavní body.
3. Mnohé z předchozích bodů spočívá v tom, že většina hráčů lelfů (včetně mě a vás, Neileeene a Amy), brala příliš drsně svůj xenofobní RP postoj. Do něčeho takového, jako je multiplayer RPG takovým způsobem jako NWN je třeba přinést trochu hráčské (ano, tím myslím ty za kompem) moderace. Když prostě někdo řekne, že nebude za žádnou cenu dělat kompromisy s "firimar", tak nemůže čekat, že si nějak moc zahraje. Zvlášť když k tomu započítám tu nudu a ponorku. A proč by se pak ostatní hráči a DM měli zajímat o ty, co moc nechtějí hrát? To byla narážka na bod 2c.
4. To zase souvisí s tou nudou a ponorkou.... Když se místo pěti lidí na domluvenou akci připojí dva a ještě k tomu se sami sobě záměrně vyhýbají, tak se není čemu divit, že se skupina rozpadne. Ono, kdo by se taky připojoval, když se pořád hraje s těmi samými lidmi a omílá se pořád dokola to samé, aniž by se ve skutečnosti něco dělalo.

Abych to shrnul: Nemůžeš křičet, že ti "někdo z vrchnosti" nechal umřít herní skupinu, když se na jejím zániku podíleli zejména samotní její členové tím, že se vyhýbali jakékoliv činnosti iniciované buď DM, nebo jinými hráči či dokonce samotnými členy skupiny! Lesní elfy jsme si podělali sami, tak už to přestaň rozmazávat a házet vinu na někoho jiného. Nejlepší by bylo se z toho poučit a přístě vymyslet třeba něco jiného a životaschopnějšího, než bandu xenofobů, co se zašívaji před ostatními i sami před sebou na řídce obsazeném serveru.

Pokud jde o životaschopnost takových skupin, je to určitě problém. Na K2 jsme mnohokrát viděli, jak něco podobného vzniklo a později zaniklo. Myslím, že takové skupiny jako "lesní elfové", "žoldáci" (ještě k tomu laxně vedení) apod. nemají šanci přežít. Je pár formátů, které podle mě šanci měly a mají. Z těch minulých by se dali uvést El Ashally (Ti určitě neskončili, protože bysme se nudili, ale kvůli tomu, že jsme narazili na jinou skupinu, která nechtěla ustoupit ani o krok - a my jsme jim to zrovna moc neulehčili.),  či Kal-Elova banda (ta asi skončila kvůli blížícímu se wipu), když už mířím do vlastních řad. Z těch současných si myslím, že šanci má jakási vládnoucí skupinka byrokratů kolem krále, která by mohla žít z aktivit kolem (třeba i dlouhodobě neživotaschopných) vznkajících a zanikajících skupinek kolem "šlechticů" či cechů - které se hodí těm, co se rychle unudí a pořád přicházejí a odcházejí. Nevím co na jiných serverech, ale tady by to mohlo fungovat. Akorát by to chtělo místo kňourání nad minulými křivdami vzít do hrsti poučení z toho a zkusit něco nového. Co tak vím, tak užší vedení se poučilo a plánuje spolu s novinkami i nezanedbatelně změnit přístup k celkovému příběhu.

Ufff, to jsem zase vyplodl dlouhý žvást.   Škleb
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Twinkee
K2-Oligarchove
Král
*****
Příspěvků: 1025


Nevím, která bije, ale dost to bolí.


Zobrazit profil
Odpověď #3519 kdy: Listopad 18, 2010, 06:55:38 am

Me je fuk ze me chytli jak ty rikas.
Neni tu s kym a co hrat.
Zaznamenáno

ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #3520 kdy: Listopad 18, 2010, 04:47:20 pm

Je pár formátů, které podle mě šanci měly a mají  .... Kal-Elova banda

No ne of asi course Valím oči! Super! Taková poklona, díky  Škleb

Jinak naprostej souhlas s tím co si napsal. Myslím že základem všeho je umět dělat kompromisy... Nevytvářet uzavřenou skupinu, ale naopak ani partu, jejíž existence závisí jen a pouze na interakci s ostatními... Prostě se nehrnout do extrémů, které dlouho nikdy nevydrží...
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #3521 kdy: Listopad 18, 2010, 05:35:43 pm

Nu, spíš je to, můj milý Belisare,  Úsměv v tom, že vize interakce byla jiná. DM mělo možnost naši hru otevřít prostřednictvím Matky - Dannan, ale to je zřejmě otázka pohledu. Každopádně, vše upadne do stereotypu a prozatím si K2 (vedení, systém) s tímhle neumí poradit.¨

Amy.
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Vip
Hrdina
***
Příspěvků: 280


Zobrazit profil
Odpověď #3522 kdy: Listopad 21, 2010, 10:36:26 am

Kdyz tak krasne povidate o tom jak je to tu vse na figu .. tak my jako Greyovci jsme meli vlastni fungujici system ktery fachal na zaklade odpadlickych drowu kteri nemeli radi Lloth.
Dokazali jsme se zabavit sami, obcas jsme si sami domluvili akce s hracema na povrchu, obcas za pomoci GM ci kdyz jsme Gm vypomahali a prislo mi ze vse jede dobre. Hraci vedeli ze je tu urcite nebezpeci stran podtemna, ale ze neni tak fatalni. Da se s nimi jednat, obchodovat a kdesi cosi. Rozvijeli jsme i vlastni politickou scenu kterou jsme chteli hybat na povrchu. Klasicka manipulace 2-3 frakci povrchnanu proti sobe , co na tom bylo nedrowskeho nevim, nicmene prisli restrikce zvouci se RP vize sveta a ta nasilne prerusila funkcni uskupeni.

z meho uhlu pohledu i s odstupem casu to proste byl zasah GM proto aby mohli vytvorit podtemno dle sveho obrazu a my jim tam neprekazeli nebot diky tomu jak jsme hrali, jsme byli prilis silni a jejich drowsti drobeckove by se nemohli chovat tak arogantne jak chteli.

podle toho co vim tak podtemno se nekolikrat zase rozpadlo a nikdo tam zatim nevytvoril dlouhodobe fungujici skupinu jako my.

budu jen rad, pokud se mylim. nicmene informace zde na foru i jinde to zatim jen bohuzel potvrzuji. Ambiciozni projekt K2 zabili nasilne zmeny na ukor hracske volnosti. Kazde zvire v kleci se po case zacne nudit, ztloustne a chcipne. Nebo si najde cestu pryc.
Zaznamenáno

s uctou
Vip
Amelor
Host
Odpověď #3523 kdy: Listopad 21, 2010, 12:44:44 pm

Nechapu co tady porad rešite a analyzujete a co vas k tomu vede...  Úsměv

http://www.youtube.com/watch?v=Gb1TMPXi_Ss
Zaznamenáno
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #3524 kdy: Listopad 21, 2010, 09:14:50 pm

řečí tvého pitomého kmene je to tohle  Škleb
http://www.youtube.com/watch?v=UzOAno4Jl5E
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
Stran: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 353
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS