Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 04, 2024, 03:43:49 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 72
  Tisk  
Autor Téma: Nápady a návrhy  (Přečteno 353717 krát)
MarwCZ
Šampión
**
Příspěvků: 121


Zobrazit profil
Odpověď #435 kdy: Březen 09, 2010, 10:06:22 am

kdyz by nebylo tohle zvlastni plynuti cas, kde cas pro nehrajici stoji a pro hraciji to vypada, ze vse bezi, tak by byli jen problemy
nekdo by na 14 dni odjel na dovolenou a po navratu by mel vsechen majetek v *pip*

Tady u tohoto se domnívám, že by se klidně mohlo hovořit třeba o měsích, pokud by se provedla tato úprava. Každý včetně mě jistě ví kdy bude odvelen mimo místo připojení na dobu delší než je 14 dní a v tom případě si může IC sehnat správce domu a to buď PC nebo systémového NPC. V případě PC správce je to na herní dohodě, v případě možného NPC správce by se vlastně jednalo o omluvenku a zakonzervování stavu po utracení peněz na účtě. Po návratu je pak nutno dluhy vyrovnat. NPC správce by se mohl dát najmout třeba na  3 měsíce a pokud by do této doby majitel nemovitosti neprojevil o dům zájem, nebo neuhradil dluhy stal by se ze správce exekutor.  Škleb

nezapomynejte ze to funguje i opacne!
kdyz nehraje majitel uzemi a najemnici hrajou, tak se penize jen ztraceji
tak to bezi od zacatky co existuje K2 a nikdy nebyl zadny problem!

majitel uzemi ma mechanismus, jak zjistovat kdo nehraje a pohodlne (kdyz by chtel) muze menit najemniky
kazdy dum si meri "zchatralost", tj. dobu po jakou v ni nebyl jeji najemnik (nebo najemnik)
jestlize "zchatralost" presahnenejakou miru, tak se dum rozpadne a majitel uzemi ho musi za penize znovu postavit...
takze jestli je dobry hospodar, tak se bude nakovych najemniku zbavovat


Při zachování tohoto systému a nezastírám že má svou logiku, ale jako vše to má své + a své - , bylo by tedy možno aby se schátralost kumulovala a nájemník musel jednou za čas dům opravit? Uvedu příklad, když je dům využíván je placen nájem přímou cestou nájemník - pronajímatel, zchátralost nenabíhá. V době neaktivity nájemníka pak zchátralost nabíhá např. 2% za den, přičemž po dosažení 100% je dům vybydlen a nájemník je zralý k vystěhování. Celková cena opravy vybydleného domu je např. 5000zl.. Každý nájemní může zkontrolovat stav zchátralosti a kdykoli "počítadlo" vynulovat zaplacením oprav přes vývěsku u domu ...... chcete zadat zakázku na opravu domu? v tuto chvíli je cena opravy 2400zl. (odpovídá 48%, tj. 24 dnům kdy nebyl nájemce přihlášen). Ano / Ne
Ano .... opraví se dům a nájemník začíná opět od 0% a má tudíž k dispozici 50 dnů kdy nebude logovat do hry
Ne .... zůstává opotřebení na 48% a za další dny nelogování naskakuje po 2% dál


---

dum a sklad nemusi mit nikdo... to je jen vysada a bonus pro pohodlne a zhyckane remeslniky

nic to však nemění z mého úhlu pohledu na tom, že by "sklad, trezor, skladník bo co" mělo spíše kladný efekt
domy by přestali mít spíše nynější efekt skladu a dílny, tj. lidé by díky lepší cenové bilanci využávalo skladníka a veřejné dílny, to by je do dílen přivábilo a vytáhlo by je to z domů
nemuseli by platit za výrobní prostředky v domě atd.
nejvíce se mi líbí asi model ala Kráter ... veřejné dílny venku, být u nich ten skladník považoval bych to za velmi účinný prostředek jak se potkávat, kousek o tam je tržiště, co si přát více


osobne jsem si vyzkousel ze kraft jde dotahnou do mistrovstvi i bez domu
a to tak:
to nejdulezitejsi mit schovane ve 3 nakladnich zviratech
mene dulezite veci prodavat pres vitriny a nebo jinym remeslnikum
prave chybejici veci nakupovat zpet z vitrin (treba i ty svoje drive prodane)

jde jen o to vyuzit spoluprace s ostatnimi a trochu planovat spotrebu

Souhlasím, jde to, sice jsem nebyl mistr, ale podobně jsem to dělal, nehezké ale opravdu bylo, když jsem si tři muly dotáhl do dílen a na jedné kovadlině jsme se střídali dva, předchozí návrh mi přijde velmi elegantní a navíc podporuje točení oběživa, což mi přijde také fajn.

Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #436 kdy: Březen 09, 2010, 10:21:33 am


dum a sklad nemusi mit nikdo... to je jen vysada a bonus pro pohodlne a zhyckane remeslniky


Prave tak jsem s tim pocital, dum je vysada pro zhyckane remeslniky,  proc by za ne mel platit najmy system?



to nejdulezitejsi mit schovane ve 3 nakladnich zviratech


Tak timhle jsi me donutil k dalsimu navrhu,  muze se nekam do podtemna dat prodavac nosicu? Jaksi tu zadneho nemame od te doby, co ho zrusili Greyovci v elgu.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #437 kdy: Březen 09, 2010, 11:25:09 am

Taky me napadl jeste jeden navrh, nebylo rozumne aby na RP serveru bylo zvihodnene expeni v parte? Prijde mi divne, prave na RP serveru je party postihovana  pri expeni, misto postihu nejaka vyhoda, napriklad 5% za kazdou postavu v parte k expum za moby, pocitano z expu ktere by dostavala postava, pokud by byla samotna.

Myslim si, ze tohle by taky hrace motivovalo k interakci a nenutilo je solovat.

Edit: nebo aspon zrusit postih za partu...
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #438 kdy: Březen 09, 2010, 11:27:41 am

Jn, to by nebylo do věci...
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
Snekoun
Host
Odpověď #439 kdy: Březen 09, 2010, 11:46:40 am

Pokud expite v parte mate preci bonus za mluveni.
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #440 kdy: Březen 09, 2010, 11:50:59 am

Ja nerikam ze ne, ale prijde mi  divne ze na RP serveru se hazou klacky pod nohy parte. Nemusi to byt hned zvyhodneni ale treba zruseni postihu, aby to nenutilo hrace solovat.

Cele dva dny premyslim jak zlepsit interakci a prilakat nove lidi a vsechno je problem jak se zda. pritom  by to podle meho nazaru neudelalo zadny bordel jen  zvedalo  interakci a vytahovalo lidi z baraku.

Me treba mrzi, ze je tu tak malo lidi  bo se mi kandoska libi... Ale vetsina  nastaveni  je spis proti vytvareni party, popripade  neprimo nabada hrace aby zalezli do domku
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Snekoun
Host
Odpověď #441 kdy: Březen 09, 2010, 12:07:56 pm

Jake znevyhodnovani v parte ? Prave ze kdyz jsi v parte mas same vyhody. Nepocitam to ze kdyz jsi prvni level a jdes se 40 nemas expy. To je osetreni prave proti zneuziti. Ale mas tu dost veliky rozdil do ktereho se vzdy vejdes ( cca 8 levelu ? ).
To stejne mas s poklady. Cim vetsi parta tim vetsi balik penez + mluveni v parte = vice xp.

Ja kdyz chodim v parte skacou casovy expy jako sileny a vubec kolikrat nevnimam jak to jde nahoru. To stejne o pokladech. Vetsinou chodim v parte a vzdy kdyz se deli poklad nikdy jsem si neprinesl mene nez 10k. Plus haldy itemu, ktere ted muzes jeste k tomu prodat u vetesnika ( cena neni nijak zavratna ale lepsi 1k-2k za vec nez nic).




Poslední změna: Březen 09, 2010, 12:11:32 pm od Snekoun Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #442 kdy: Březen 09, 2010, 12:11:49 pm

Nene expy klesaji s poctem lidi v parte, cim vic lidi (i na stejnem lvlu) tim expu. To ze kdyz je velky rozdil mezi postavama tak  je postih to je v poradku, o tom vubec nemluvim.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Snekoun
Host
Odpověď #443 kdy: Březen 09, 2010, 12:12:58 pm

Nene expy klesaji s poctem lidi v parte, cim vic lidi (i na stejnem lvlu) tim expu.

Jasne to je logicke protoze klesa obtiznost zabiti loba. Prece nechces dostavat stejne jako kdyz jdes sam, kde vice riskujes ze zemres.
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #444 kdy: Březen 09, 2010, 12:14:21 pm

A za dalsi kdyz jdete v parte mate vetsi spawn, takze zase tech priserek mas vic.
Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #445 kdy: Březen 09, 2010, 12:15:51 pm

Njn ale je to RP server, mno  misto aby melo vytvareni party vyhodu, tak je za ni postih. nemusi byt ta vyhoda... tim ze je  tu nastaveny pomer  time a mob expu  je osetreno to, aby se v parte nevyletelo rychle nahoru.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Orbi
Host
Odpověď #446 kdy: Březen 09, 2010, 12:18:49 pm

no tam nastava problem, ked chce nejaka "rp" postava bez bojovych schopnosti sa pripojit k parte na expenie ... priznam sa, casto som si pripadal ako piate koleso na voze Úsměv
Poslední změna: Březen 09, 2010, 12:24:56 pm od Orbi Zaznamenáno
Lubko
GUILD-JEHO církev
Hrdina
***
Příspěvků: 430


Zobrazit profil
Odpověď #447 kdy: Březen 09, 2010, 12:25:02 pm

krome pokladu se totalne nevyplati chodit v parte.i mag dava vsechno pac si muze najmout pomocnika toho nakouzli a nic neresi.
Zaznamenáno

Kdo seje vitr sklidi bouri.

Jednou přišla k trpaslikovi Smrt a chtěla si ho odnést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botama o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne.Tak Smrt zase odešla.

Acc; Lubizmi
Postavy:Ainur JEHO knez
               Herumor trpaslici kovar
Snekoun
Host
Odpověď #448 kdy: Březen 09, 2010, 12:45:43 pm

No ja tedy nevim asi kazdy hrajeme na jinem serveru nebo jste zvykly dostavat v partach asi nejake hory xp. Dost velika vyhoda mi prijde uz to udelovani vetsiho mnozstvi casovych xp. Coz prave podporuje to keceni mezi postavama. Pokud jen bezduse chodite a mlatite casove expy nedostavate to je jasne ( koukal jsem na spousty particek ktere nereknou ani slovo, proto nedostavaji casove xp ). Ale to uz nema nic s RP serverem spolecneho.

Jestli nekdo napise ze se nevyplati chodit v parte. Co tedy napriklad vetsi zabava ? Chodit mlatit sam priserky to nemusim hrat multiplayer?
Je to nedavno kdo si stezoval na presny opak. Ze kdyz je sam na serveru a nikdo neni pripojeny ze nemuze nic delat. Nic se nezmenilo a nejednou pisete ze se nevyplati chodit v parte  Co???

Poslední změna: Březen 09, 2010, 12:50:15 pm od Snekoun Zaznamenáno
Tashara
Hrdina
***
Příspěvků: 391



Zobrazit profil
Odpověď #449 kdy: Březen 09, 2010, 01:12:28 pm

Jop, expit se vyplati v parte dvou lidi, vic uz se moc nevyplati, nestuzujem si, ze neni co delat, jen jsem navrhl zvyhodneni, nebo zruseni postihu za expeni v parte. Byl to jen navrhl, zavrhl jsi ok.

BTW presne jak jsi rekl, je to o zabave, tak proc postihovat lidi za to ze si delaji zabavu a vytvori partu? No tohle je muj nazor a zda se mi lepsi nabize cukr nebo nehazet klacky pod nohy, nez pouzivat bic v podobe poplatku na vyhaneni lidi z domu. A to uz jen proto, ze to je o te zabave.
Zaznamenáno

Postava: Ragharr Obrobijec kovar a velecnik Moradinuv

The clash of honor calls to stand when others fall
Gods of war feel the power of my axe
Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 72
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS