Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 04, 2024, 08:58:13 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 72
  Tisk  
Autor Téma: Nápady a návrhy  (Přečteno 353731 krát)
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #315 kdy: Listopad 04, 2009, 02:56:43 pm

Take si prispeju do teto debaty, ale neni nahodou nabozenstvi prave o zakonnosti? Kazdy knez ktery je schopen zalozit cirkev a viru v nejakeho boha by mel prave byt zakony vzhledem ke svemu bohu, ktery treba uz muze byt ve svem jednani chaoticky. Pokud se bavime o cirkvi jako takove je zakonnost kneze na miste, preci nemuze byt klerik ktery je vzhledem ke svemu, treba i chaotickemu bohu nezakonny. Zvazil bych zpis moznost zakladat jine viry npriklad pomoci druidu, prirodnich bozstev.
To už tu je, ne? Vždyť druidi před wipem měli nejsilnějšího boha, nicht wahr?
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #316 kdy: Listopad 04, 2009, 03:03:21 pm

Take si prispeju do teto debaty, ale neni nahodou nabozenstvi prave o zakonnosti? Kazdy knez ktery je schopen zalozit cirkev a viru v nejakeho boha by mel prave byt zakony vzhledem ke svemu bohu, ktery treba uz muze byt ve svem jednani chaoticky. Pokud se bavime o cirkvi jako takove je zakonnost kneze na miste, preci nemuze byt klerik ktery je vzhledem ke svemu, treba i chaotickemu bohu nezakonny. Zvazil bych zpis moznost zakladat jine viry npriklad pomoci druidu, prirodnich bozstev.
To už tu je, ne? Vždyť druidi před wipem měli nejsilnějšího boha, nicht wahr?
Pravda to uz tu je Úsměv
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #317 kdy: Listopad 04, 2009, 03:26:53 pm

Take si prispeju do teto debaty, ale neni nahodou nabozenstvi prave o zakonnosti? Kazdy knez ktery je schopen zalozit cirkev a viru v nejakeho boha by mel prave byt zakony vzhledem ke svemu bohu, ktery treba uz muze byt ve svem jednani chaoticky. Pokud se bavime o cirkvi jako takove je zakonnost kneze na miste, preci nemuze byt klerik ktery je vzhledem ke svemu, treba i chaotickemu bohu nezakonny. Zvazil bych zpis moznost zakladat jine viry npriklad pomoci druidu, prirodnich bozstev.
Pomocí druidů jde zakládat...

K tvému příspěvku, vem si ten příklad chaoticky zlého boha - ničitele, jeho stoupenec opět chaotik zlý - ničitel. Jeho vztah k bohu ovšem nezáleží na přesvědčení...
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #318 kdy: Listopad 04, 2009, 05:40:33 pm

Jasně. Přesvědčení církve přece nic netvdí o její struktuře a správě. Jde tam o její cíle a cíle jejích vyznavačů. To jak ta církev vypadá je přece vedlejší.

Příklad: Neutrálně zlý Velsharoon. Vyznavači jsou necromanceři, co usilují o nadpozemskou moc a nesmrtelnost, stejně jako samotný lich Velsharoon, který toho dosáhl. K tomu je třeba připočíst početnou skupinu všelijakých pošuků a nekrofilů. Ti všichni se rozhodli spolupracovat v církvi a pomocí toho dosáhnout svých cílů. Vztah vyznavače/klerika a církve je sňatek z rozumu. Jedno pomáhá druhému a nehledí přitom na odletující třísky.

Pokud by šlo o chaoticky zlou církev, tak by všichni spolupracovali pro svůj destruktvivní cíl a přitom by sami měli prostor pro seberealizaci. Já v tom fakt nevidím nějaký problém. Církve se liší jen metodou. Ale i v chaosu může být organizace.

Chaoticky dobrá církev zase může fungovat tak, že nemá pevnou strukturu ale např. jde o putující knšze, co konají dobro každý svým způsobem ve jménu svého boha a neradí se o tom na církevních synodech. Jen se vzájemně respektují.
Poslední změna: Listopad 04, 2009, 05:43:34 pm od Ludekk Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #319 kdy: Listopad 05, 2009, 12:01:01 am

Neusi nemáš v plánu nějaký větší zásah co církví a božstev?
Jde mi to o že když si projdeš statistiky tak jsou tam jen zákonné církve a to jen proto že 95% kleriků a druidů se jezdí s mnichem.
Nemáš v plánu s tím něco udělat?
Problém tudíž není v božstvech a systému k němu odpovídající, ale problém j v mnichovi, to se mělo před wipe upravit aby ty bonusy získával na vyššách level, např. unarmed na 1. Evasion na 5., Ten armor z WIS na 10 etc.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #320 kdy: Listopad 05, 2009, 12:04:41 am

Take si prispeju do teto debaty, ale neni nahodou nabozenstvi prave o zakonnosti? Kazdy knez ktery je schopen zalozit cirkev a viru v nejakeho boha by mel prave byt zakony vzhledem ke svemu bohu, ktery treba uz muze byt ve svem jednani chaoticky. Pokud se bavime o cirkvi jako takove je zakonnost kneze na miste, preci nemuze byt klerik ktery je vzhledem ke svemu, treba i chaotickemu bohu nezakonny. Zvazil bych zpis moznost zakladat jine viry npriklad pomoci druidu, prirodnich bozstev.
Ne, takový chaotický kněz klidně založí církev, protože bude mít své učení, které je chaotické. A bude hledat následovníky. Například takový budhismus mi přijde dost chaotický.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #321 kdy: Listopad 05, 2009, 02:58:43 am

No ono zrovna Budhysmus spojovat se slovem nabozenstvi a obzvlast cirkev je dost nesastne.  Mne nejde ani tak o stoupence cirkve jako zakladatele. Asi jedina moznost kdy muze byt zakladatel chaotik je pripad kdy bude chtit chaoticky knez zalozit cirkev, za nejakym jinym ucelem nez je samotna vira (ziskani moci, ovladani masy lidi, jejich mysleni), ale nejsem si jisty jestli by chaoticky smyslejisci jedinec byl schopny neco takoveho dat rozumne dohormady aby to fungovalo, podle mne tady uz zacina zakonne zlo.......Zakladatel cirkve vi co dela, chaoticky nemysli. Chaoticky zakladatel cirkve se hodi na nejakeho pseudoboha, takoveho toho blazna co vykrikuje na trzisti: "verte v mocneho XY, ten vas spasi," a vsichni co projdou si klepou na celo, protoze neni schopny dat dohromady jediny smysl davajici argument, proc verit prave v mocneho XY.
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #322 kdy: Listopad 05, 2009, 04:24:21 am

.....Asi jedina moznost kdy muze byt zakladatel chaotik je pripad kdy bude chtit chaoticky knez zalozit cirkev, za nejakym jinym ucelem nez je samotna vira (ziskani moci, ovladani masy lidi, jejich mysleni).....

A ty chceš říct, že na světě existuje nějaká organizovaná církev, která by existovala pro něco jiného než moc?  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
xxxMajkyxxx
Šampión
**
Příspěvků: 230



Zobrazit profil
Odpověď #323 kdy: Listopad 05, 2009, 10:45:10 am

.....Asi jedina moznost kdy muze byt zakladatel chaotik je pripad kdy bude chtit chaoticky knez zalozit cirkev, za nejakym jinym ucelem nez je samotna vira (ziskani moci, ovladani masy lidi, jejich mysleni).....

A ty chceš říct, že na světě existuje nějaká organizovaná církev, která by existovala pro něco jiného než moc?  Škleb Škleb Škleb
Škleb Škleb to rozhodne nechci, ale tady je svet fantasy.
Zaznamenáno

Neptejte se mě co mám za build, jaké má AB a AC, mne také nezajímá velikost vašeho penisu.

Sinae
Alyriia
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #324 kdy: Listopad 05, 2009, 01:05:30 pm

No ono zrovna Budhysmus spojovat se slovem nabozenstvi a obzvlast cirkev je dost nesastne.  Mne nejde ani tak o stoupence cirkve jako zakladatele. Asi jedina moznost kdy muze byt zakladatel chaotik je pripad kdy bude chtit chaoticky knez zalozit cirkev, za nejakym jinym ucelem nez je samotna vira (ziskani moci, ovladani masy lidi, jejich mysleni), ale nejsem si jisty jestli by chaoticky smyslejisci jedinec byl schopny neco takoveho dat rozumne dohormady aby to fungovalo, podle mne tady uz zacina zakonne zlo.......Zakladatel cirkve vi co dela, chaoticky nemysli. Chaoticky zakladatel cirkve se hodi na nejakeho pseudoboha, takoveho toho blazna co vykrikuje na trzisti: "verte v mocneho XY, ten vas spasi," a vsichni co projdou si klepou na celo, protoze neni schopny dat dohromady jediny smysl davajici argument, proc verit prave v mocneho XY.
Nastává zde zrada v překladu. Ty bereš slovo chaotický jako osobu co dělá něco náhodně.  To ale není vůbec pravda, chaotická osoba se sice neřídí nějakým kodexem a vlastně nemá ráda z vnějšku nastavovaná pravidla, ale to neznamená že nemůže mít osobní cíle a plány jak toho dosáhnout a jedním z plánů je třeba ovládnutí masy lidí.  To co píšeš dále o tom co by dělal už ale nezávisí na jeho přesvědčení ale na jeho inteligenci a moudrosti, teda spíše moudrosti.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #325 kdy: Listopad 05, 2009, 01:07:44 pm

Neusi nemáš v plánu nějaký větší zásah co církví a božstev?
Jde mi to o že když si projdeš statistiky tak jsou tam jen zákonné církve a to jen proto že 95% kleriků a druidů se jezdí s mnichem.
Nemáš v plánu s tím něco udělat?
Problém tudíž není v božstvech a systému k němu odpovídající, ale problém j v mnichovi, to se mělo před wipe upravit aby ty bonusy získával na vyššách level, např. unarmed na 1. Evasion na 5., Ten armor z WIS na 10 etc.
Tohle nejde - zrada je v tom že nemůžeš upravit něco co získává postava na 1. lvlu - protože první úroveň pro perzistentní svět vytváří nwn client, který se řídí podle základního nwn, až poté se nahrávají haky a úpravy daného světa.
To by musel být mnich prestižní povolání nebo by nesměl jít vzít na 1. lvlu....
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #326 kdy: Listopad 05, 2009, 01:57:35 pm

Neusi nemáš v plánu nějaký větší zásah co církví a božstev?
Jde mi to o že když si projdeš statistiky tak jsou tam jen zákonné církve a to jen proto že 95% kleriků a druidů se jezdí s mnichem.
Nemáš v plánu s tím něco udělat?
Problém tudíž není v božstvech a systému k němu odpovídající, ale problém j v mnichovi, to se mělo před wipe upravit aby ty bonusy získával na vyššách level, např. unarmed na 1. Evasion na 5., Ten armor z WIS na 10 etc.
Tohle nejde - zrada je v tom že nemůžeš upravit něco co získává postava na 1. lvlu - protože první úroveň pro perzistentní svět vytváří nwn client, který se řídí podle základního nwn, až poté se nahrávají haky a úpravy daného světa.
To by musel být mnich prestižní povolání nebo by nesměl jít vzít na 1. lvlu....
Přesně tak.
A stejně tak paladin, aby bylo vyrovnání vůči bg.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #327 kdy: Listopad 11, 2009, 07:32:57 pm

Ted mě tak napadlo, když sem si prohlížel palivcovu noclehárnu, co kyby se v hospodě umožnilo si najmout pokoj na delší dobu? že by ten cosi ho najme dostal klíče a mohl by tam jen on... IC by to bylo zajímavé spestření, a nepochybuju, že by se to neujalo, pokud by se nepřemrštila cena, třeba 50zl za den a noc (tzn den ooc cca 300 zl). Dotyčný by tam měl třeba knihovnu almaru a šatník, a zbytek by si musel dodělat sám. že jsou tam asi 4 menší pokoje a dva větši, tak by se pronajímali jen dva a dva   Úsměv

Co říkáte?
Zaznamenáno




Orathe
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #328 kdy: Listopad 11, 2009, 07:55:55 pm

Ted mě tak napadlo, když sem si prohlížel palivcovu noclehárnu, co kyby se v hospodě umožnilo si najmout pokoj na delší dobu? že by ten cosi ho najme dostal klíče a mohl by tam jen on... IC by to bylo zajímavé spestření, a nepochybuju, že by se to neujalo, pokud by se nepřemrštila cena, třeba 50zl za den a noc (tzn den ooc cca 300 zl). Dotyčný by tam měl třeba knihovnu almaru a šatník, a zbytek by si musel dodělat sám. že jsou tam asi 4 menší pokoje a dva větši, tak by se pronajímali jen dva a dva   Úsměv

Co říkáte?
najmout si muzes uz ted na delsi dobu
a vybavovat se to nebude, je to jen na majiteli uzemi co si tam da
Zaznamenáno
Kai.
Šampión
**
Příspěvků: 191



Zobrazit profil
Odpověď #329 kdy: Listopad 11, 2009, 08:06:06 pm

to jo, ale na delší dobu jako, že dostanu od toho pokoje klíče a nikdo jinej tam už nesmí po dobu mého nájmu?
Zaznamenáno




Orathe
Stran: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 72
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS