Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 16, 2024, 08:46:34 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2076066 krát)
Bhaall
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 1038


Killing equals Honor!!!


Zobrazit profil
Odpověď #2655 kdy: Srpen 20, 2009, 08:33:53 am

Ono hlavně není moc velká možnost výběru Škleb
Zaznamenáno

Podporuji: http://Patreon.com/AndrewDark
Raghwarr Bloodspill  vykonavatel Zahredův - Slain by the vicious Cataclysm! Hněv
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #2656 kdy: Srpen 20, 2009, 09:58:06 am

Resite tu sprostosti K1 byl kdysi posledni prefektni modul kde este nebyli zadne takove debilni omedzeni a upravy jako na Equilibrii nebo Demone ted je to jen dalsi pracovni tabor kde expeni je temer prohresek a ta geopoliticka situace co tu je ho jen dal stahuji do podprumernosti, krasna elfi vesnice prazdne Kandahar prazdny a dal sem se zatim nedostal a ani se nedostanu protoze tu nema vyznam hrat.
A ty poklady a knihy v nich ... skoda reci.
Cau

Edit: jo este me napadli dalsi pitomosti, bazary plne haraburdi  ktere nikdo nekupuje a u logovani nevidno hrace tudis nemate sanci se s nekym spojit na expeni a dalsi me este nepadne Smích

Podívej se na mě, nikdy jsem nevzal, neberu a nikdy brát nebudu craft do ruky  Škleb Jsem zapřísáhlej anticrafter a myslím si, že to ničí každý svět, kam to přijde. Ale respektuju to. Když to někoho baví. Já bud hraju nebo občas jdu expit/poklady. Nemusíš vážně craftit, abys měl co dělat. Nevím, jeslti si tu byl před wipe, takže těžko soudit, co ti vadí. Ta současná geopolitická mapa má své důvody a je jen na hráčích, jestli se rozhodnou obnovit elfí vesnici, kterou dobyli ... či Kandl. Nemuší přeci vše dostat od DM/WB...  To by potom opravdu nebylo výhledově co dělat. Zatím DM vyšlo vždy hráčům vstříc a již bylo několik takových akcí za dobytím uzemí.

k pokladům... nevím, jestli si líný..či ignoruješ fakta. Poklady jsou udělané velmi chytře a líbí se mi to. Pokud chceš, abys tam něco skutečně měl, tak musíš chodit na poklady, které nejsou pro lowlvly (medvědi apod) a sebrat skupinku lidí (na poklad s tebou pujde většina postav, které potkáš - bez rozdílů lvlu) a jít na nějaký slušnější poklad. Je jich opravdu velké množství. Pak je bude v pokladu tolik předmětů, kolik je členů skupiny + peníze. Pak je důležitým faktorem, kolik času jsi mezi výberem stejného pokladu ingame. V čím kratším časovém rozpětí poklad vybíráš... tím je samozřejmě menší. Nemůžeš tam chodit každý den. Takže seber skupinku, jdete na poklad a na třeba týden si dej pohov a užívej si. A ty knihy... nevím, co ti na na nich připadé špatného. Neberme v potaz knihy s XP, což vždy hlavně na highlvlu velmi potěší Úsměv Tak ostatní knihy ať už s epic. kouzlem či kniha pro craftery.... kdyt je to lepší, než samotná částka ve zlatě, co je v pokladu. Co nemůžeš/nechceš použít přímo ty sám, tak prodáš na foru. Z každé knížky dostaneš několikanásobně více, než v takovém pokladu najdeš penez (ten podíl, který připadně tobě ze skupinky samozřejme). Dále bazary plné haraburdí... lhot.. kdo tam co dá ... to tam je. Já být majitel území, tak si v tom asi udělám pořádek.. ale to už je na hráčích. Mě spíše, než blbosti v bazarech mi vadí svinárca, co se čas od času někde objěví a to, že tam nějaký chytrák podává lekárna... část jich prodává za velmi dobrou cenu a pak tam hodí zase pár, třeba za 2000,-.. chvilka nepozornosti a zapláčeš... A že nevidíš v logu postavy a jejich lvly? A nechtěl bys, aby bylo umožněno ve hře používat "křik" " Jsem lvl 7, jsem v táboře v Temném lese... kdo chce jít na upíry... come on"... co se trochu snažit ve hře a nebrečet? Je to prakticky jediný způsob jak zamezotav nadměrnému PvP, protože nikdy nezná skutečný stav lvl "co, kdyby byl náhodou high lvl a dostanu přes hubu". K tomu tvému expení ti řeknu tohle... Jsem tedy lvl 27... 90%všeho expení, co jsem dělal jsem dělal sám.... nemuší mít nezbytečně skupinku pro expení. Možností na expení pro daný okruk lvlu není tolik, takže postavy s podobným lvlem potkáš někde tam s velkou pravděpodobností.
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2657 kdy: Srpen 20, 2009, 10:12:53 am

Jsem tedy lvl 27... 90%všeho expení, co jsem dělal jsem dělal sám.... nemuší mít nezbytečně skupinku pro expení. Možností na expení pro daný okruk lvlu není tolik, takže postavy s podobným lvlem potkáš někde tam s velkou pravděpodobností.
To bude nejspíš tím že jsi mág. Zkus hrát za bojovníka, hraničáře nebo zloděje..
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #2658 kdy: Srpen 20, 2009, 10:15:39 am

Jsem tedy lvl 27... 90%všeho expení, co jsem dělal jsem dělal sám.... nemuší mít nezbytečně skupinku pro expení. Možností na expení pro daný okruk lvlu není tolik, takže postavy s podobným lvlem potkáš někde tam s velkou pravděpodobností.
To bude nejspíš tím že jsi mág. Zkus hrát za bojovníka, hraničáře nebo zloděje..

Trpoše si můžou najmout, všechny povolání,že? Mrknutí Fajn, nedostane bufy ale zase takové povolání může samo bojovat. Takže do creepů řežou henchman a postava.... nebo mág stojí vzadu a expi hanchman je sam ale zase naboostovany... nevidim v tom nejaky zasadni problem. A je zajímavé, že henchamy vidím většinou jen magů... bojovníky, které zminuješ většinou vidím samotné, jak si to rozdávají bez problému s NPC.  Mrknutí
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Cendaa
Lord
****
Příspěvků: 952


3w.0v0cna.cz


Zobrazit profil
Odpověď #2659 kdy: Srpen 20, 2009, 12:06:19 pm

Podívej se na mě, nikdy jsem nevzal, neberu a nikdy brát nebudu craft do ruky  Škleb Jsem zapřísáhlej anticrafter a myslím si, že to ničí každý svět, kam to přijde. Ale respektuju to. Když to někoho baví. Já bud hraju nebo občas jdu expit/poklady.
No a mě se třeba nelíbí, že jen chodíš na poklady, beru to tak, že v pokladu jsou předměty které NPC někomu vzal, ale tady jsou dodávány do systému bez toho aby se někomu z invu ztratily  Šok . A výběr peněz z pokladů mi připomíná cikány na úřadě...
Zaznamenáno

K2 - LEGEN wait for it DARY
maku
Hrdina
***
Příspěvků: 308


ilythiirin er'griff


Zobrazit profil
Odpověď #2660 kdy: Srpen 20, 2009, 12:10:27 pm

Podívej se na mě, nikdy jsem nevzal, neberu a nikdy brát nebudu craft do ruky  Škleb Jsem zapřísáhlej anticrafter a myslím si, že to ničí každý svět, kam to přijde. Ale respektuju to. Když to někoho baví. Já bud hraju nebo občas jdu expit/poklady.
No a mě se třeba nelíbí, že jen chodíš na poklady, beru to tak, že v pokladu jsou předměty které NPC někomu vzal, ale tady jsou dodávány do systému bez toho aby se někomu z invu ztratily  Šok . A výběr peněz z pokladů mi připomíná cikány na úřadě...

Jenže pokud nebudu chodit na poklady, tak si ty jako crafter na dně, pač nekoupím tvé výrobky. Za co taky.
Zaznamenáno

unelador - zavražden
ilythiiri zhah l'er'griff ditronw dazzan jal phor l'tresk'ri !!!!!!
Snekoun
Host
Odpověď #2661 kdy: Srpen 20, 2009, 12:15:56 pm

Jo na tom neco bude. Jenze carfter bude hromadit ty penize od Tebe na ucte a tim padem se ti budou zmensovat neustale poklady az tam jednou najdes uplny h....
A co po tom ?
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2662 kdy: Srpen 20, 2009, 12:19:56 pm

poradne dane a najmy na ne Úsměv

potom se budou hromadit na uctech majitelu uzemi
ty by je meli roztacet mezi lidma, loteriema, turnajema, verejnyma zakazkama, atd...

kdyz to nedelaji, tak vzpouru na ne Úsměv
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #2663 kdy: Srpen 20, 2009, 12:35:27 pm

potom se budou hromadit na uctech majitelu uzemi
ty by je meli roztacet mezi lidma, loteriema, turnajema, verejnyma zakazkama, atd...
Neus to napsal špatně  Úsměv sociální dávky, dávky v nezaměstanosti, bytné, ošatné ... prostě charita.
*stoupne si před Žumpu a nastaví pravici dlaní vzhůru*

A teď vážně ... poprvé když jsem se připojil tak jsem se zděsil nad šíleným bincem ve vitrýnách, ve věcech pro začínající dobrodruhy byli vericidové a hematitové věci, obyčejné šipky za 500zl. toulec, 20 lékáren za 1200zl. atd. Jo to mě málem omyli, tady by to možná chtělo promyslet drobnou/zásadní úpravu .... třeba jako výrobu tří druhů vitrýny s různou max. hodnotou výrobku/věci co tam jde dát nebo nastavitelnou hodnotu max. výkupní/úložní ceny ve vitrýně nebo co já vím.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2664 kdy: Srpen 20, 2009, 01:01:16 pm

Abych řekl pravdu mě se tady kompletně ekonomika nelíbí.
Celkově si hráči moc žádají za své výrobky.

Všechno se mi zhnusilo když jsem si chtěl obědnat od Caguse luxusní krejčovský výrobek - mrknu do jeho ceníku a počítám - nakonec dojdu k částce cca 350 měšců. Hmm super, říkám si to budu strádat tak rok. Z pokladů to nenasbírám, čas na craft v takových rozměrech taky nemám. Hmm tak jsem si řekl že budu těžit. Celý den real jsem strávil ve zlaté hoře - naplnil jsem jednoho brouka zlatou rudou a že ji prodám někomu z povrchnanů. No jelikož 500 rudy je trošku moc, tak jsem nabídl 300. A ptal jsem se hráčů co by dali za 300 zlaté rudy - jedinná odpověd od Atlanta který mi za to nabídl 7 měšců. Hmm říkám 350 / 7 = 50, takže musím 50 dní real strávit v dole abych si mohl něco takového dovolit. Holt hnus.

Píšu druhému krejčímu co je na tom dobře abys zjistil ceny a hej, prý že vůbec nebude nikde dávat ceníky. Holt tak to je fajn.

A najde se nějaký krejčí který bude prodávát za rozumné ceny?
Zlatá krasotinka na K1, opravdu zlatá.

Když se nad tím ale zamyslím tak jak už jsem říkal hodně dávno peníze zde nemají žádnou hodnotu. A tok peněz je jen jednostraný - od těch co chodí na poklady k těm co vládnou území.  Ti co vládnou území nemají naprosto žádný důvod s penězma točit. A pokud to funguje jak neus píše tak se opravdu může stát že jednou z těch pokladů nebude padat nic.  Což mi příjde špatné.

Celkově poklady jsou zde řešeny nelogicky a značně uměle, jen aby dávali lidem dojem že zde funguje nějaká ekonomika, která ale naprosto nefunguje.

Ještě bych zkritizoval jednu věc a to všechny spolky co zde fungují. Spolky vždycky když začínají tak mají krásné IC pozadí, a skvělou hru, jenže pak se vykašlou na hru a podřídí ji craftu, poté craft je natolik ovládne že se snaží třeba i zapomoci RP získat dům popř. město kde mohou craft provádět, kde mají dost truhlic. Jakmile to získají spustí se masivní craftová výroba a pak už vůbec nejde o RP, ale o to aby mohli craftit.

Jsem hrou zhnusen, ale na druhé straně jsem rád že je server rozdělen na 2 světy - 1. kde tohle se děje, a systém je dementní - což je povrch, a druhý - podtemno - kde se to taky začíná dostávat ale pořád odoláváme. Tímto děkuji že máme možnost si vybrat...
Poslední změna: Srpen 20, 2009, 01:05:07 pm od Arash Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2665 kdy: Srpen 20, 2009, 01:31:02 pm

Musim se pochlubit, ze nas Rad Planouci Lilie nema zadne remeslniky (teda asi ma, ale remeslo delaji solove s radem se to nema nic spolecneho) a ani zadne dilny.
Vsechny radove potreby se resi dodavkou od nejakeho remeslnika.
Musim rict ze to neni sranda, prezivame jen tak tak Úsměv
Ale IC by to bylo hooodne divny, kdyz by se "pysny" magove ohaleli treba kladivem.

---

Zalezi na lidech jak to chteji hrat...

Cele to je hodne o vyspelosti a predvydavosti lidi co vlastni uzemi, maji velkou zodpovednost za beh sveta, nesmi videt jen sebe a sve zajmy.
Musi pouzit fantazii a nastavit pravidla a zakony tak, aby se neco stale delo, aby byly otevrene vratka i pro veci, ktere pujdou proti jejich zajmum.

Jestli nechaji stav ekonomiky dojit moc daleko, tak pojdou hlady i oni, ale az nejakou dobu po poddanych... Úsměv
Zadny opravdovy vladar by to tak daleko nenechal dojit, protoze ho pak drive nebo pozdeji lide sesadi!!!

Cele se me to nechce ridit z pozice WB, protoze je to moc pracne, nemam na to cas a vyzaduje to obcas OOC zasahy do hry, ktere zmeni skokove podminky. Radeji to nechavam na hracich...
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #2666 kdy: Srpen 20, 2009, 01:47:27 pm

Jo to ze vladnouci spolky nenakupuji od hracu je spatne. Proto bych zavedl opotrebeni veci (vybaveni domu). At umele ( zasah DM )nebo systemove. At se davaji penize do oprav, treba od tovarysu v dilnach atd ....Myslim ze uz jenom to ze tovarys v dilnach opravuje hure nez remeslnik je spatne. Ja bych ho naopak zvyhodnil. Dal bych mu i upravu veci za penize. To by myslim docela odcerpalo nejake penize. Vemte si barvire na K1. U nej byl porad take naval.
Nebo nejake jine sluzby od NPC. Proste neco .... povida se to tu porad dokola. Vsichni na serveru jsou skrblici a sedi si na penezich. Uz jen to ze pri zarizovani Vetrova se odhlasovalo ze vse si budou spolky delat sami, neni dobre. Na druhou stranuje to jejich pravo a chapu je.

Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #2667 kdy: Srpen 20, 2009, 01:49:13 pm

Pak ruzne zivelne pohromy : bourka zniceni lode, ulitla strecha pozary ..atd .....
To vsechno mohou byt Q od DM nemusi to byt jen mlaceni hlava nehlava priserek .....zapoji se do toho cely spolek ( spolky ).
A bude je to stat nejake penize.
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #2668 kdy: Srpen 20, 2009, 01:51:53 pm

Ještě jeden dotaz mimo...
Můžu jako podtemnák ooc požádat spolky na povrchu aby si na mě dali přátelství?
Ten odpor je naprosto ooc.
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #2669 kdy: Srpen 20, 2009, 01:53:42 pm

muzes poradat jen IC, ale asi to neprezijes
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 176 177 [178] 179 180 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS