Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 12, 2024, 12:59:39 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2074488 krát)
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1485 kdy: Březen 18, 2009, 01:17:04 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika
Zaznamenáno
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #1486 kdy: Březen 18, 2009, 08:10:14 am

Aha tak potom ked mi zakazdym ked som robil s horsim nastrojom (0) (to co uz som vedel z lepsim(3) na 90%)  napisalo ze tvoje dovednost se zlepsila tak to bolo iba zavadzajuce??

Aha cize ked teraz pomocou zeleznych pilniku brusim nefrit stale iba na 50% vyrabam nekvalitny prach a kameny co pred upravom som robil na 90%???

A ktvojej najnovsie uprave za cely cas co tu hraju som vypocul vela rozhovorom roznych jazykoch a to inteligenci 12 a znalosti 20 a doteraz som este nicomu neporuzem a ani nic nenaucit.
Poslední změna: Březen 18, 2009, 08:22:55 am od MinoDL Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Snekoun
Host
Odpověď #1487 kdy: Březen 18, 2009, 08:18:25 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika

Sance klesla to je jasne ale tam kde uz neslo skillovat protoze mel clovek 99% tak mohl dal jet na stejnem vyrobku s horsim naradim.Protoze nejvice bodu sklillu pribyvalo od 30 -70 %.To ze bylo vice vadnych vyrobku vedel kazdy ale o to neslo.Stejne se to vyhazuje do kose.Je to tak nepochopitelne ?
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #1488 kdy: Březen 18, 2009, 08:31:47 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika

Sance klesla to je jasne ale tam kde uz neslo skillovat protoze mel clovek 99% tak mohl dal jet na stejnem vyrobku s horsim naradim.Protoze nejvice bodu sklillu pribyvalo od 30 -70 %.To ze bylo vice vadnych vyrobku vedel kazdy ale o to neslo.Stejne se to vyhazuje do kose.Je to tak nepochopitelne ?
Neus si myslí že to nejde, ale nechápe že my jsme tak craftili, výrobek jsem zvládli s nejlepším nářadím na cca 90% a pak jsme změnili nářadí šance klesla na 60% a relativně jednoduše jsme na tom ještě nějakých 20 nebo 30 bodů nacraftili.
Zaznamenáno
Eruruu
Lord
****
Příspěvků: 801

TRIPLE LOL!!! M-M-M-MONSTER LOL!!!


Zobrazit profil
Odpověď #1489 kdy: Březen 18, 2009, 09:58:28 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika

Sance klesla to je jasne ale tam kde uz neslo skillovat protoze mel clovek 99% tak mohl dal jet na stejnem vyrobku s horsim naradim.Protoze nejvice bodu sklillu pribyvalo od 30 -70 %.To ze bylo vice vadnych vyrobku vedel kazdy ale o to neslo.Stejne se to vyhazuje do kose.Je to tak nepochopitelne ?
Neus si myslí že to nejde, ale nechápe že my jsme tak craftili, výrobek jsem zvládli s nejlepším nářadím na cca 90% a pak jsme změnili nářadí šance klesla na 60% a relativně jednoduše jsme na tom ještě nějakých 20 nebo 30 bodů nacraftili.
On to chápe ale zkus si to spočítat... řekněme,že obtížnost výroby zbraně no. 1 je 100, no. 2 je 150.. a máš 500 skill bodů... 100/500=0,2, 150/500=0,3.. čili u pokročilejšího výrobku máš větší šanci získat skill bod... aspoň tak to chápu já to co napsal.
Zaznamenáno

Intel Xeon E3-1231V3, 8GB RAM, 120GB SSD + RAID 1 2x1TB, HD 5770, Fractak Design
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1490 kdy: Březen 18, 2009, 10:13:50 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika

Sance klesla to je jasne ale tam kde uz neslo skillovat protoze mel clovek 99% tak mohl dal jet na stejnem vyrobku s horsim naradim.Protoze nejvice bodu sklillu pribyvalo od 30 -70 %.To ze bylo vice vadnych vyrobku vedel kazdy ale o to neslo.Stejne se to vyhazuje do kose.Je to tak nepochopitelne ?
Neus si myslí že to nejde, ale nechápe že my jsme tak craftili, výrobek jsem zvládli s nejlepším nářadím na cca 90% a pak jsme změnili nářadí šance klesla na 60% a relativně jednoduše jsme na tom ještě nějakých 20 nebo 30 bodů nacraftili.
no tak to neni mozny Úsměv museli jste si to jen myslet

protoze jestli jste s nej nastrojem meli 90%
to znamena ze treba vyrobek byl narocny 200 bodu a remeslnik mel skill 190... tj. pri hodu k100 v 90% na vyrobek dosahne

jestlize jste (DRIV) vzali horsi nastroj
tak vyrobek porad byl 200, remeslnik porad byl 190... jen se jako hazelo treba jen k50... tj. sance na uspech je ted 80%
ale nikdy se na 200 vyrobku neda naucit 201 bodu... vzdy na tomhle ziskate max. 10 bodu

a sance na zlepseni se pocita z funkce(200-190) nezavysle na nastroji a nebo % uspechu (to plati i ted)
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1491 kdy: Březen 18, 2009, 10:44:42 am

ted se s (0) na konec dostanete... ale je to cesta pro silence
stale plati cim lepsi nastroj tim je vic prostoru na zlepsovani

a ke stare verzi... jak uz jsem mockrat psal
tim ze jste si vzaly horsi nastroj jste si sance na zlepseni nezvedly
jen bylo vic zkazenych vyrobku a zniceneho materialu

zlepseni se proste stale pocita z rozdilu narocnosti vyrabene veci a zkusenosti remeslnika

Sance klesla to je jasne ale tam kde uz neslo skillovat protoze mel clovek 99% tak mohl dal jet na stejnem vyrobku s horsim naradim.Protoze nejvice bodu sklillu pribyvalo od 30 -70 %.To ze bylo vice vadnych vyrobku vedel kazdy ale o to neslo.Stejne se to vyhazuje do kose.Je to tak nepochopitelne ?
Neus si myslí že to nejde, ale nechápe že my jsme tak craftili, výrobek jsem zvládli s nejlepším nářadím na cca 90% a pak jsme změnili nářadí šance klesla na 60% a relativně jednoduše jsme na tom ještě nějakých 20 nebo 30 bodů nacraftili.
no tak to neni mozny Úsměv museli jste si to jen myslet

protoze jestli jste s nej nastrojem meli 90%
to znamena ze treba vyrobek byl narocny 200 bodu a remeslnik mel skill 190... tj. pri hodu k100 v 90% na vyrobek dosahne

jestlize jste (DRIV) vzali horsi nastroj
tak vyrobek porad byl 200, remeslnik porad byl 190... jen se jako hazelo treba jen k50... tj. sance na uspech je ted 80%
ale nikdy se na 200 vyrobku neda naucit 201 bodu... vzdy na tomhle ziskate max. 10 bodu

a sance na zlepseni se pocita z funkce(200-190) nezavysle na nastroji a nebo % uspechu (to plati i ted)


Nikdo neříká že body se počítaly jen do toho výrobku ( materiálu ).Body skillu ti přibývaly směrem nahoru a měl jsi pak na další materiály větší šanci.Např. u těžby jsem takhle spousty materiálu přeskočil.U pomocných řemesel taky.Divím se že jsi to nikdy nezkoušel.Osobně si myslím že to takhle dělal každý.Tento postup ti totiž zajistil že jsi nezačínal řekněme na 20 % ale na 50 -70 % další materiál.Tuhle zkušenost mam jen pouze u těžby a pomocných řemesel.Hlavní jsem ještě donedávna nedělal.

Jako příklad můžu zase uvést tu zatracenou mandragoru.Se srpem (3) jsem jí měl na 99 % ( jako většinu lepších bylin ) a již jsem se nemohl na ničem zlepšovat cca 250 bodů.S (0) srpem jsem ji měl na 20 % proto jsem dale sekal (0) a můj skill dále stoupal nahoru na cca 278 bodů.Potom co jsem dosáhl 278 bodů jsem měl všechny lepší byliny s (0) srpem na 96-98 % a mandragoru na 76 %.Výtěžnost sice byla menší, ale zase jsem měl menší náklady na nákup srpů, protože jsem si kupoval (0) od Tovaryše.Takhle to funogovalo u většiny těžících a pomocných řemesel.
Po předělání procent úspěšnosti, se některým úplně zhroutil systém strategie craftu ( viz. např. formy), jelikož si dal body do některých těžících a pomocných řemesel body na úkor hlavního řemesla.Teď je mu to momentálně "nahovno" protože některé suroviny nezpracuje ani s (4) nářadím, ty které předtím běžně dělal.

Proto fakt že se převedou body z hlavního řemesla do nástrojáře, je pro někoho na nic.
Nástrojář je tak zásadní změna že aby to bylo spravedlivé pro všechny musel by se udělat wipe craftu.Vidím že na to záměrně neodpovídáš, protože většina těch závisláků na craftu by se ti na to vyprdla.
Ona už úprava pokladů pro nové hráče je dost nevýhodná ( viz spolky co si nahrabaly když se nacházely statisíce).
Aby jsi přilákal nové hráče a nastavil pro všechny stejný metr wipe serveru ( nebo jen craftu a peněz ) je nevyhnutelná věc.
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #1492 kdy: Březen 18, 2009, 10:49:51 am

Aby jsi přilákal nové hráče a nastavil pro všechny stejný metr wipe serveru ( nebo jen craftu a peněz ) je nevyhnutelná věc.

Přesně tak, zastavit změny, vyhlásit konec testu, spustit to naostro, udělat wipe a třeba se tu něco začne dít  Úsměv
Poslední změna: Březen 18, 2009, 10:52:11 am od ElkBucket Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Snekoun
Host
Odpověď #1493 kdy: Březen 18, 2009, 11:07:29 am

Aby jsi přilákal nové hráče a nastavil pro všechny stejný metr wipe serveru ( nebo jen craftu a peněz ) je nevyhnutelná věc.

Přesně tak, zastavit změny, vyhlásit konec testu, spustit to naostro, udělat wipe a třeba se tu něco začne dít  Úsměv

Jinak když nad tím přemýšlím tak kompletní wipe by pomohl vyřešit ekonomiku ( nemusíš vymýšlet jak vytáhnout peníze ze spolků ) a obchodování ( díky nástrojáři ).Přeci jenom ten kdo jel řemeslo bez nástrojáře měl velkou výhodu.To co napsal ElkBucket je také pravda novinky nelze uplatnit u tak rozjetého serveru.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1494 kdy: Březen 18, 2009, 11:11:30 am

to ze se daji preskakovat materialy vim (i ted to jde)
ale tim ze jste meli horsi nastroje jste si to jen komplikovaly

jen rikam s lepsim nastojem by to slo daleko rychleji

---

proc WIPE?
naskilovani ted neni o nic narocnejsi...
jen si kovar neudela sam nastroj (stejne jako ostatni)

podle statistiky je videt ze kvalitni nastrojar uz existuje, takze nastroje uz nebudou problem
jen trochu spolupracovat a (nedej boze) obchodovat
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1495 kdy: Březen 18, 2009, 11:14:15 am

jo a dobra zprava...
mozna se neco zacina dit a posledni doladeni zacinaji fungovat
mnozstvi penez nasyslenych na uctech klesa
Zaznamenáno
ElkBucket
Lord
****
Příspěvků: 703



Zobrazit profil
Odpověď #1496 kdy: Březen 18, 2009, 11:22:26 am

Jak říká Snekoun, vyřešilo by to spoustu věcí, odtok peněz, nahromaděné věci v truhlách, všichni by začali odznova a už by nikdo nemohl namítat že někdo na začátku nahrabal statisíce, že někdo kdo si náhodou dovolil hrát půl roku má level 40, dobrý vybavení a je schopnej dojít si sám do dolu...

Ale jde mi taky o ten ostrej start, nějaký rozumný updatovací období, třeba půl roku nebo rok, aby se řemeslo neměnilo každej měsíc apod... Stejně, a to se na mě nezlobte, ty změny nemaj žádnej pozitivní výsledek, ba možná naopak  Úsměv
Zaznamenáno

Niklaus - chodící stín
Falbert - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán
Blödhgarm - kdysi sebevědomý zaklínač a léčitel
Kal-El - kdysi nejvyšší představitel rodu El
Snekoun
Host
Odpověď #1497 kdy: Březen 18, 2009, 11:25:12 am

proc WIPE?
naskilovani ted neni o nic narocnejsi...
jen si kovar neudela sam nastroj (stejne jako ostatni)

podle statistiky je videt ze kvalitni nastrojar uz existuje, takze nastroje uz nebudou problem
jen trochu spolupracovat a (nedej boze) obchodovat


Jo tuhle odpoved jsem cekal tak se pak nediv ze nikdo novy nebude a ze jsou miliony u spolku, ktere nemaji za co utratit Škleb Novacek tu sam nema v teto konkurenci spolku a remeslniku sanci tak proc by jsem nekdo chodil.Kdyz tu bude za nicku.Poklady jsou male protoze je moc penez u hracu, craft delat nebude protoze skoro vsechny vyrobky jsou ve vitrinach a alespon 10 x a jedina jeho sance je se chytit spolku jiz rozjeteho.Ale cekam ze se co nejdrive objevi omezeni pro spolky jak jsi psal takze bude mit stejne utrum.

Nedavno jsem tu ve hre potkal asi dva nove hrace.Vse jsem jim ukazal ... byli nadseny.Ale zjistili ze kdyz budou delat remeslo nikdo nic od nich nekoupi, protoze vseho je prehrsel.Na pokladech nemeli sanci a kdyz jo tak maximalne tak par tisic.To jim nestacilo ani na najem.Protoze potrebovali nekam ukladat material.Nez jsem jim vysvetlil system craftu stravil jsem 2 hodiny povidani pres tell misto hrani.
Kdyz jsem jim rekl o foru a strankach rikali ze tam nikde nic popisneho neni.Jen obecne veci.

Hadej jak dlouho vydrzeli ve hre ?
1 týden pak uz jsem je zase nevidel Škleb

Myslim ze takhle to bude porad dokud se neco nezmeni.Stary hraci take odchazeji, nema to stavu ......¨
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #1498 kdy: Březen 18, 2009, 11:33:56 am

to ze se daji preskakovat materialy vim (i ted to jde)
ale tim ze jste meli horsi nastroje jste si to jen komplikovaly

jen rikam s lepsim nastojem by to slo daleko rychleji

---

proc WIPE?
naskilovani ted neni o nic narocnejsi...
jen si kovar neudela sam nastroj (stejne jako ostatni)

podle statistiky je videt ze kvalitni nastrojar uz existuje, takze nastroje uz nebudou problem
jen trochu spolupracovat a (nedej boze) obchodovat

Pořád někdo někoho do něčeho nutí, na tom je to celé postavené.
Aby ses jako hráč zabavil MUSÍŠ CRAFTIT.
U craftu MUSÍŠ PŘEMÝŠLET, pro ty co příjdou z práce nebo ze školy, to není zas tak růžové....
Aby jsi mohl něco vyrábět potřebuješ NUTNĚ MINIMÁLNĚ JEDNOHO DALŠÍHO ČLOVĚKA, POKUD HO NEMÁŠ TAK SE NIKAM NEPOHNEŠ.
Když něco vyrobíš stejně MUSÍŠ 99% vyhodit do koše, protože to nikdo nekoupí, a dokonce to ani zadarmo nikdo nechce.....
Takže vlastně 99% času které pro ten craft obětuješ je jakoby vyhozených do koše.

Když se chceš craftu věnovat a dělat trošku více MUSÍŠ mít dům.
Když chceš mít dům, MUSÍŠ PLATIT NÁJEM a stejně ten dům není tvůj protože můžeš být kdykoli vystěhován.
Když chceš zaplatit nájem MUSÍŠ chodit na poklady, protože jinak prachy nezískáš.
Když chceš chodit na poklady a nějak přežít když nemáš za sebou nějaký spolek tak MUSÍŠ mít co nejsilnější postavu, nejlépe PB.

A hlavně když se chceš bavit a odreagovat ve hře, tak dorazíš do hry která tě svou "jednoduchostí" zhnusí.
Takže místo aby ses bavil tak:
1) zůstaváš ve svém domečku sám a snažíš se nasyslit co se dá, craftíš jako o život (pokud tě to ještě baví) abys měl něco co bys mohl prodat
2) Vylezáš z domu jen na materiál nebo pro prachy na nájem.
3) A nakonec zjistíš že je úplně jedno jestli hraješ tuhle hru nebo chodíš do práce, protože je to úplně stejné. Pořád musíš makat a pořád schánět prachy, takže nakonec zjistíš že už nemáš důvod do "hry" vůbec chodit, protože stejný zážitek máš z reálného života....
Zaznamenáno
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #1499 kdy: Březen 18, 2009, 01:09:17 pm

Jak říká Snekoun, vyřešilo by to spoustu věcí, odtok peněz, nahromaděné věci v truhlách, všichni by začali odznova a už by nikdo nemohl namítat že někdo na začátku nahrabal statisíce, že někdo kdo si náhodou dovolil hrát půl roku má level 40, dobrý vybavení a je schopnej dojít si sám do dolu...

Ale jde mi taky o ten ostrej start, nějaký rozumný updatovací období, třeba půl roku nebo rok, aby se řemeslo neměnilo každej měsíc apod... Stejně, a to se na mě nezlobte, ty změny nemaj žádnej pozitivní výsledek, ba možná naopak  Úsměv

Wipe by bolel, ale překousnout se dá ledacos. A to s tím updatovacím obdobím je skvělej nápad. Mně osobně ty neustálý změny odrazujou (hlavně poslední dobou). Neus sice tvrdí, že se věci mění, aby se hráči nenudili, ale podle mě je takový myšlení HC extrémismus. Než stačím něco prozkoumat, tak je to jinak. Stabilita systému je dobrá věc. Spíš by se mělo měnit prostředí (migrace orků, nájezdy Acronů, pohyby ledovců atp.).
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Stran: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS