Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 11, 2024, 07:44:04 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2074210 krát)
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1470 kdy: Březen 17, 2009, 01:49:17 am

Re Cagus:
Hele možná máš pravdu, možná nemáš, to já nevím a nevíš to ani ty. Já nevím, jestli ve svých názorech mám pravdu, proto snad vedeme tuto diskuzi ne? Jinak tvůj potažmo Neusův model počítá s velkým počtem hráčů online, což naráží na dvě věci: a.) Kde se vezmou? b.) Utáhne to připojení? Ani na jednu otázku odpověď neznám. Ale jaký model zvolit je na Neusovy a opravdu mu to moc nezávidím.

No samozřejmě jsem chtěl říct, že myslim, že ten systém je tak nastavený, a pokud by byli lidi, tak by měl šanci na to fungovat. Takhle je to úplně podle mě úplně jedno.
a) to je ten hlavní problém, pravděpodobně neřešitelný
b) mam pocit , že ze začátku tady bylo i padesát lidí a nějak to taky věželo.. už nevim jak. Kdo pamatuje může napsat.


Mino se blíží mému názoru. Místo toho, aby se hra udělala nějak zajímavou pro další hráče a aby se tu rozproudilo RP, tak se vymýšlí nástrojáři, nová monstra pro PB úchyly a pět typů krumpáče. Kdejaká vedlejší blbost dostává víc prostoru než onen avizovaný "příběh". A úplně nejlepší jsou kafralové typu Smrk nebo Eruru, co tu vlastně ani nehrajou a mají názor na všechno. Už mě začíná unavovat každé dva týdny řešit nějakou novinku v craftu, abych si vůbec vyrobil pitomý plášť +3 k síle. Kde že je ta Equilibrie?  Nevím co si myslet/Nerozhodný
http://equilibrie.cz/


A prosím vás, výraz PB znamená něco jiného, než co tady popisujete. Mam dokonce pocit, že PB je tu zakázáno (možná to bylo jinde), jak doufam.
PB není to samé jako silná postava. PB není cokoliv, než klikání na recommend (tak upravdu PB nedostanete).
PB je PowerBuild. Build postavy, kdy přehlížíme RP charakter postavy za účelem získání nejlepších 'čísel'. Silná postava tyto zákonitosti nepopírá, ačkoliv má lepší 'čísla' než ten naklikanej recommend nabo 'zfušovaná' postava. Uvedu příklad.
Pokud si dělam Sorcerera, uvažuju, že bych si tam dal level Paladina. Hurá, savy to neskonale zvedlo, mam 39sorc/1paladin. Tak a teď jde o to, jak ho hraju. Musim ctí věci jako paladin. Takže pokud mě někdo požádá o pomoc, neodmítnu. Chránim město/církev, nenávidim nemrtvé, netrpim v partě nekromancii (pokud ji rozeznám) . Pokud tohle vše dodržim, bude ot silná postava. Pokud se budu chovat jinak, jde o PB. Memůžu se spoléhat, že všechno ohlídá systém (ten hlídá monk/bard, paladin/PM a takové věci), ale PB neni cokoliv, co není single-class a není to každá postava, která má AC 70+.
A hlavně, nemůžete nikoho nutit, aby dělal slabé postavy. Ten kdo má silnou postavu, za to, že se naučil systém, že se v něm naučil chodit, že má kombinační schopnosti. To je jako třebas v šachu. Máte tam rošádu, máte tam braní mimochodem (en passant). Ne každý to zná, ale je to dle pravidel a on tím může získat výhodu nad ostatními. Není na tom nic špatného. Nebudete se snad zlobit na člověka, co dělá rošádu a říkat, že vás to znevýhodňuje, protože už jste udělali tah a nemůžete jí provést.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
MinoDL
GUILD-Tovaryšstvo
Lord
****
Příspěvků: 936


Zobrazit profil
Odpověď #1471 kdy: Březen 17, 2009, 08:17:59 am

hmm zrejme si nepochopil co som tym myslem. A sach sem netahaj.
Zaznamenáno

Kler T - chlapik iba s jednym cielom
Mino DurLomion - potulny bojovnik
Padli hrdinove - Aldaron  Laiqua - elfi druid, Mino El Ashally, maristen tvroskala, nech im je zem lahka.
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1472 kdy: Březen 17, 2009, 12:07:40 pm

hmm zrejme si nepochopil co som tym myslem. A sach sem netahaj.
Tak sem netahej výrazy, o kterých nevíš, co znamenají. Šach byl příměr čili podobenství.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #1473 kdy: Březen 17, 2009, 12:42:34 pm


To by mě zajímalo, jak IC vysvětlíš tu kombinaci Sorc/Pal. To není PB ale IC zhovadilost.

A mimochodem, nedělejte, jako by počítání PB byla nějaká věda a ti co to nedělají jsou na to příliš blbí. Kdejaká řepa si dá dvě a dvě dohromady. Ne všechny to ale baví.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Arash
Host
Odpověď #1474 kdy: Březen 17, 2009, 01:20:07 pm


To by mě zajímalo, jak IC vysvětlíš tu kombinaci Sorc/Pal. To není PB ale IC zhovadilost.

A mimochodem, nedělejte, jako by počítání PB byla nějaká věda a ti co to nedělají jsou na to příliš blbí. Kdejaká řepa si dá dvě a dvě dohromady. Ne všechny to ale baví.
Úsměv Sorc/Pal by se dalo zařadit mezi PB. Jde jen o to jak to postavíš....
A buidlování je jednoduché, každý sesmolí nějakou postavu, ale postavit power build, tzn. né postavu která bude v jedné věci opravdu učinná ale postavu která má všechny věci v takovém lepším průměru, to je PowerBuild....
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1475 kdy: Březen 17, 2009, 01:48:03 pm


To by mě zajímalo, jak IC vysvětlíš tu kombinaci Sorc/Pal. To není PB ale IC zhovadilost.

A mimochodem, nedělejte, jako by počítání PB byla nějaká věda a ti co to nedělají jsou na to příliš blbí. Kdejaká řepa si dá dvě a dvě dohromady. Ne všechny to ale baví.

Taková postava běhala na K1, všichni, kdo tam hráli y jí měli znát a na K2 má sochu a jsou o ní knížky. Je to epická postava, možná nejznámější na Kandelabrii. Nikdo nemohl nic říct, protože byla dobře hraná a ne jako PB.

To, že je to nebaví je ale jejich chyba. Jestliže nechtějí mít silné postvy, protože je to nebaví, tak potom holt musí zůstat ve městě, sedět v hostinci, a do dolů nemají co lézt.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1476 kdy: Březen 17, 2009, 07:12:28 pm

Zdravím ,po poslední  úpravě nářadí ,mám problém .
Alchimista na 451 bodech ,při výrobě vína O ,2* meduńka 1* esence malachitu a počátečních 54% úspěšnosti ,se po  200 pokusech s nářadím O zakoupených od tovaryše  nezlepšil ani o 1 % ,ačkoli víno do invu padá  v poměru k % úspěšnosti .
Pokud není chyba na straně „cikánky“  Kardalli ,dovolil bych si tímto požádat ,o navrácení surovin a finančních prostředků do kotle nasypaných .200* es .malachitu ,400 ks byliny meduńky a 130 zlatych za vahy,hmoždíř  a lahve .Kvalitní víno je v koši 
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
trepik
Hrdina
***
Příspěvků: 350



Zobrazit profil
Odpověď #1477 kdy: Březen 17, 2009, 08:03:41 pm

Zdravím ,po poslední  úpravě nářadí ,mám problém .
Alchimista na 451 bodech ,při výrobě vína O ,2* meduńka 1* esence malachitu a počátečních 54% úspěšnosti ,se po  200 pokusech s nářadím O zakoupených od tovaryše  nezlepšil ani o 1 % ,ačkoli víno do invu padá  v poměru k % úspěšnosti .
Pokud není chyba na straně „cikánky“  Kardalli ,dovolil bych si tímto požádat ,o navrácení surovin a finančních prostředků do kotle nasypaných .200* es .malachitu ,400 ks byliny meduńky a 130 zlatych za vahy,hmoždíř  a lahve .Kvalitní víno je v koši 


k tomu se taky přidám. Melkor dělal obvazy jak zbesilej. Měl jsem 5% šanci, tak jsem chtěl udělat asi tak 200 pokusů. Jednalo se o obvazy(Valím oči! Super!. Používal jsem tusim magnetitový váhy (2), verd(1) a železný (0). Může to být tim, že při použití mitrilových vah(4) to mám na 99%?
Zaznamenáno

Zabij to dřív, než to zabije tebe!

Belar'Dia

Milmar
Rilwen Pendragon



RIP - Rilwen La'Lyth Tulogail, Rilwen Pendragon
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1478 kdy: Březen 17, 2009, 09:06:05 pm

sance na zlepseni se nepocita z % uspechu, ale z toho co remeslnik uz umi a co prave dela
tj. jestli dela veci, ktere ho uz nicim neprekvapi (s dobrym nastrojem je zvlada na 99%),
ale nejde mu to jen protoze ma mizernej nastroj, tak nic nedostava

tak to bylo uz pred zmenou a nastrojarem

zmena udelalo jen to ze kvalita nastroje ted vice ovlivnuje % uspechu
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1479 kdy: Březen 17, 2009, 09:28:16 pm

sance na zlepseni se nepocita z % uspechu, ale z toho co remeslnik uz umi a co prave dela
tj. jestli dela veci, ktere ho uz nicim neprekvapi (s dobrym nastrojem je zvlada na 99%),
ale nejde mu to jen protoze ma mizernej nastroj, tak nic nedostava

tak to bylo uz pred zmenou a nastrojarem

zmena udelalo jen to ze kvalita nastroje ted vice ovlivnuje % uspechu

Sry ale moc to nechápu .
Před změnou to fungovalo  tak ,že v okamžiku kdy jsem našel recept na nejakém 80%  uspěchu (lepší nářadí příklad 3 ) jsem jel na stejném nářadí (3 ) do 85 % .Pak jsem nařadí o 1 ponížil (2 )  a skilloval jsem dál .
Po změně se vracím diky O nářadí o pěknej kus zpět ,( bez zlepšování  ) a body na základním receptu neziskám ,používám li O nářadí?!
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1480 kdy: Březen 17, 2009, 09:40:37 pm

sance na zlepseni se nepocita z % uspechu, ale z toho co remeslnik uz umi a co prave dela
tj. jestli dela veci, ktere ho uz nicim neprekvapi (s dobrym nastrojem je zvlada na 99%),
ale nejde mu to jen protoze ma mizernej nastroj, tak nic nedostava

tak to bylo uz pred zmenou a nastrojarem

zmena udelalo jen to ze kvalita nastroje ted vice ovlivnuje % uspechu

Sry ale moc to nechápu .
Před změnou to fungovalo  tak ,že v okamžiku kdy jsem našel recept na nejakém 80%  uspěchu (lepší nářadí příklad 3 ) jsem jel na stejném nářadí (3 ) do 85 % .Pak jsem nařadí o 1 ponížil (2 )  a skilloval jsem dál .
Po změně se vracím diky O nářadí o pěknej kus zpět ,( bez zlepšování  ) a body na základním receptu neziskám ,používám li O nářadí?!

to byla tvoje predstava Úsměv
tak to nikdy nefungovalo
tim jsi si spis ublizil, protoze sance na zlepseni byla stejna, ale s veci sanci jsi driv skoncim neuspechem
Zaznamenáno
Arash
Host
Odpověď #1481 kdy: Březen 17, 2009, 09:45:43 pm

sance na zlepseni se nepocita z % uspechu, ale z toho co remeslnik uz umi a co prave dela
tj. jestli dela veci, ktere ho uz nicim neprekvapi (s dobrym nastrojem je zvlada na 99%),
ale nejde mu to jen protoze ma mizernej nastroj, tak nic nedostava

tak to bylo uz pred zmenou a nastrojarem

zmena udelalo jen to ze kvalita nastroje ted vice ovlivnuje % uspechu

Sry ale moc to nechápu .
Před změnou to fungovalo  tak ,že v okamžiku kdy jsem našel recept na nejakém 80%  uspěchu (lepší nářadí příklad 3 ) jsem jel na stejném nářadí (3 ) do 85 % .Pak jsem nařadí o 1 ponížil (2 )  a skilloval jsem dál .
Po změně se vracím diky O nářadí o pěknej kus zpět ,( bez zlepšování  ) a body na základním receptu neziskám ,používám li O nářadí?!

to byla tvoje predstava Úsměv
tak to nikdy nefungovalo
tim jsi si spis ublizil, protoze sance na zlepseni byla stejna, ale s veci sanci jsi driv skoncim neuspechem

To je nějaké divné. Když já jsem craftil nedávno krejčovinu, tak jsem s 5-kovou jehlou se vycraftil u předmětu na 95 %, pak jsem si vzal nulovou tam jsem měl mín než 60 a craftil jsem dál až mi to s nulovou stouplo na 95 %, a takhle jsem se komplet vycraftil. Proto jsem nepotřeboval tak moc materiálu.
Zaznamenáno
Cagus
Král
*****
Příspěvků: 2206



Zobrazit profil WWW
Odpověď #1482 kdy: Březen 17, 2009, 10:23:41 pm

sance na zlepseni se nepocita z % uspechu, ale z toho co remeslnik uz umi a co prave dela
tj. jestli dela veci, ktere ho uz nicim neprekvapi (s dobrym nastrojem je zvlada na 99%),
ale nejde mu to jen protoze ma mizernej nastroj, tak nic nedostava

tak to bylo uz pred zmenou a nastrojarem

zmena udelalo jen to ze kvalita nastroje ted vice ovlivnuje % uspechu

Sry ale moc to nechápu .
Před změnou to fungovalo  tak ,že v okamžiku kdy jsem našel recept na nejakém 80%  uspěchu (lepší nářadí příklad 3 ) jsem jel na stejném nářadí (3 ) do 85 % .Pak jsem nařadí o 1 ponížil (2 )  a skilloval jsem dál .
Po změně se vracím diky O nářadí o pěknej kus zpět ,( bez zlepšování  ) a body na základním receptu neziskám ,používám li O nářadí?!

to byla tvoje predstava Úsměv
tak to nikdy nefungovalo
tim jsi si spis ublizil, protoze sance na zlepseni byla stejna, ale s veci sanci jsi driv skoncim neuspechem

To je nějaké divné. Když já jsem craftil nedávno krejčovinu, tak jsem s 5-kovou jehlou se vycraftil u předmětu na 95 %, pak jsem si vzal nulovou tam jsem měl mín než 60 a craftil jsem dál až mi to s nulovou stouplo na 95 %, a takhle jsem se komplet vycraftil. Proto jsem nepotřeboval tak moc materiálu.
Taky jsem měl za to že to takhle funguje, kraftil jsem furt na jednom výrobku a číslíčka vždycky víc lítali na menším procentu.
Zaznamenáno

Veldriss Maiev
Pětkový hadry s ozdobením: 49000,-
Mitrilové prsteny s amuletem: 22000,-
Divinový kordy: 36000,-
Pohled plyšáka při odhipsnutí: K nezaplacení!
Snekoun
Host
Odpověď #1483 kdy: Březen 17, 2009, 11:08:11 pm

tak to ja mam stejnou zkusenost jako ostatni  Škleb
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1484 kdy: Březen 18, 2009, 12:18:09 am

Sry ,ale stále postrádám odpověd :  S nářadím od tovariše ( O ) ,dojdu na konec skillu , či nikoli ??

PS: Z reakcí jiných vidím ,že nejsem sám kdo tak do úprav skiloval ,a jasný příklad ,že to tak fungovalo je ,lépe řečeno ,byl ,na těžbě  .Kopu rudu na 90 % snížím krumpač a jsem na 55 ,mohl jsem skilovat vesele dál .To samé bylo i u truhláře na pile a pod .Jedinej kdo ,je asi překvapen jsi  ty ..
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Stran: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS