Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 12, 2024, 06:43:04 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 454
  Tisk  
Autor Téma: Běžné dotazy  (Přečteno 2074704 krát)
Oneill
K2-Testeři
Hrdina
***
Příspěvků: 421


DM...Kráterský kat


Zobrazit profil
Odpověď #1395 kdy: Březen 16, 2009, 08:42:40 am

Ja mam za to, že maximum pro těžící a pomocná řemesla je 260 bodů ne?

Mám dotaz, ostatní řemesla si stále mohou vyrábět svoje nástroje jako doteď?
Poslední změna: Březen 16, 2009, 08:58:50 am od Neus Zaznamenáno

Víno, ženy, zpěv .....ou jééé
.....člen skupiny scénického historického šermu Romantika

Andrej Drozd - Největší všivák pod sluncem

Plzeň rulezzz
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1396 kdy: Březen 16, 2009, 08:57:35 am

Po upravach remesla nastrojar mi klesla procenta na bylinach.Lepsi kytky jako jsou mandragora, athelas mam na 4 -5 % s obycejnym srpem.Mel jsem 76 a 97 %.Bodu ve sberu mam porad stejne 278.Ted vlastne 279.Pri zkouseni mi jedne bod pribyl.Nevim jestli to je zamer aby se muselo dat vice bodu do teziciho remesla, nebo to je jen chyba Co????
lepsi nastroj zvedne %
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1397 kdy: Březen 16, 2009, 08:59:01 am

Ja mam za to, že maximum pro těžící a pomocná řemesla je 260 bodů ne?

Mám dotaz, ostatní řemesla si stále mohou vyrábět svoje nástroje jako doteď?

max. u pomocnych je +/- 275 (nelze presne urcit)

nemuzou, ted uz jen nastrojari
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1398 kdy: Březen 16, 2009, 09:19:30 am

Podle testu na těžbě (dřeva ,bylyn ) ,jsi upravoval i výkonnost jednotlivých stupňů nářadí ??
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Snekoun
Host
Odpověď #1399 kdy: Březen 16, 2009, 09:44:17 am

Po upravach remesla nastrojar mi klesla procenta na bylinach.Lepsi kytky jako jsou mandragora, athelas mam na 4 -5 % s obycejnym srpem.Mel jsem 76 a 97 %.Bodu ve sberu mam porad stejne 278.Ted vlastne 279.Pri zkouseni mi jedne bod pribyl.Nevim jestli to je zamer aby se muselo dat vice bodu do teziciho remesla, nebo to je jen chyba Co????
lepsi nastroj zvedne %

No podle te upravy a jak jsem to vyzkousel tak procenta lezou jeste nahoru. Takze jsi musel posunout strop maxima.Sekal jsem vsechny kytky a v procentech jsem u nekterych mel jeste rezervu na zlepseni, ale pres 278 bodu jsem se uz nedostal.Dnes rano jsem se lognul a s obycejnym srpem jsem po sekani mandragory 4 % se zase zdokonalil o 1 bod.Mam ted 279 bodu.Pak jsem uz dal nesekal jelikoz jsem se bal ze to nebyl zamer tvurce se zdokonalovat.
Zaznamenáno
formator
Král
*****
Příspěvků: 1330



Zobrazit profil
Odpověď #1400 kdy: Březen 16, 2009, 10:46:51 am

Kdybych Tě léta neznal a neuznával Tvůj výkon,nasazení  a dílo ,domníval bych se ,že komplikuješ ( te ) ,již rozehranou hru a to bez wipe . Jsem v rozpacích Jsem v rozpacích Jsem v rozpacích
Takto se pouze domnívám,že jste přípravu a zavedení „nástrojaře“ ,jako teám ,pouze pěkně odflákli a nedomysleli  vzniklé variace a kombinace řemesel u jednotlivých postav.
Podle testu na těžbě (dřeva ,bylyn ) ,jsi upravoval i výkonnost jednotlivých stupňů nářadí ??
Tak nyní se už neptám ,ale konstatuji fakt , proto že příklad na vahách alchymisty (koupených u tovaryše )  ,neuvařím lektvar, který jsem dělal na 99% -což mne tolik nepálí ,nejsem s tím tak daleko .
U postav které jsou již v řemesle vysoko a nulovým nožem nestáhnu to, co jsem stahoval běžně ,neuseknu strom ,bylinu apod …Prostě jsem body rozdělil tak aby byla postava ,pokud možno soběstačná a takto nastavená úprava mne docela drtí …Nabízíš ,jediné řešení (kompenzaci ) :
Aby byla umožněna bezproblémová práce současných řemeslníků, bude dobrovolníkům umožněno převést si body z jiného hlavního řemesla do nástrojařiny.

Úpravou výkonnosti nářadí v podstatě odsuzuješ
a) body (cca 400 ) v kovařině ,lovení , sběrače ,broušení za vyhozené a bez náhrady ??!! Pláč Pláč
b) to co jsem běžně dnes vyráběl či hledal recepty ,na to si holt musím nějaký pátek počkat ,až se jiná postava (PC) dopracuje k lepšímu nářadí a modlit se ,aby je dal do prodeje ,o čemž silně pochybuji ,dle nabízeného sortimentu vitrín .


Netuším ,tedy krom dalšího „zpestření“ výroby ,co jste si od dodání dalšího řemesla a souvisejícího nastavení nářadí ,do rozběhnutého světa slibovali,ale nové hráče to zřejmě  nepřivede , ekonomiku nenastartuje , pouze to svět zkomplikuje (ještě více než je) se vším co k tomu patří (kamarád kamarádovi ,přehazování a pod ) .
Budou třeba další skladovací prostory ,tísíce zdělaných surovin a moře času na další a další postavy stejných hráčů .
Zvaž ještě jednou, celé nastavení a dopady na jednotlivé postavy  ,či řešení na přechodnou dobu ( kompenzaci bodů , prodej lepšího nářadí u tovaryšů a pod.) Variant je jistě spousty …Dík
Zaznamenáno

Solanne Thel
Darah Davis
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1401 kdy: Březen 16, 2009, 11:35:52 am

k tomu se da rict jen jedine:
doufam ze nikdo nebude sobestacny a lidi zacnou mit rozum a budou obchodovat....

vecina lidi se snazi vsechno si zaridit sama nebo spoleha na 2-3 kamarady (to je dost hloupe a kratkozrake reseni)
netusim proc nevyuzijete schopnosti vsech postav a nezacnete obchodovat

na to aby vse fungovalo je tu i v tomhle poctu dost hracu... jen vsichni nesmi delat vsechno a dohromady vlastne nikdo nic
byt sobestacny zere strasne namahy a casu, ktery se potom neda pouzit na nic jineho
daleko pohodlnejsi je delat poradne 1 (max. 2) veci a vysledek prace poskytnout vsem ostatnim za nejakou cenu
(napr. vcera jsem s peppem silene dlouho schanel zelezne ulomky... ze by neexistoval zadny slevac kteremu prebejvaji???)

vyhoda je ze se muzou zapoji do hry i novackove, kteri tu nemaji kamarady
pri soucasnem "pritelickovani" nemaji sanci se zapojit a pravdepodobne odchazi
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1402 kdy: Březen 16, 2009, 11:38:48 am

Posunula se ta hranice bodu u tezby nahoru ?
Podle me zkusenosti ano.( viz dotaz nize )
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1403 kdy: Březen 16, 2009, 11:52:21 am

Musim rici ze pokud bych mel postavu delajici hlavni remeslo a na zacatku dal body do tezicich a pomocnych remeslech s vedomim toho ze nikdy nedosahnu mistrovstvi v hlavnim remesle, asi bych byl taky nasraty.To je vec s kterou asi nikdo nepocital.Osobne si myslim ze nejlepsi reseni by byl kompletni wipe v craftu.Aby si clovek mohl jinak naplanovat sve body skillu.Bylo by to spravedlive pro vsechny.Ted ocekavam ze se na me spusti lavina narku  Škleb.


Poslední změna: Březen 16, 2009, 11:57:31 am od Snekoun Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1404 kdy: Březen 16, 2009, 12:22:17 pm

Posunula se ta hranice bodu u tezby nahoru ?
Podle me zkusenosti ano.( viz dotaz nize )

max. remesel je porad stejnej (u tezicich je +/- 275-285, nejde to presne rict, na uspesnou tezbu staci o neco min)
menil se jen vliv nastroje na uspesnost
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1405 kdy: Březen 16, 2009, 12:27:58 pm

Jsem tedy zvedav kam me to teda pusti  Co??? Potom budu referovat  Škleb
Zaznamenáno
Snekoun
Host
Odpověď #1406 kdy: Březen 16, 2009, 12:42:02 pm

k tomu se da rict jen jedine:
doufam ze nikdo nebude sobestacny a lidi zacnou mit rozum a budou obchodovat....

vecina lidi se snazi vsechno si zaridit sama nebo spoleha na 2-3 kamarady (to je dost hloupe a kratkozrake reseni)
netusim proc nevyuzijete schopnosti vsech postav a nezacnete obchodovat

na to aby vse fungovalo je tu i v tomhle poctu dost hracu... jen vsichni nesmi delat vsechno a dohromady vlastne nikdo nic
byt sobestacny zere strasne namahy a casu, ktery se potom neda pouzit na nic jineho
daleko pohodlnejsi je delat poradne 1 (max. 2) veci a vysledek prace poskytnout vsem ostatnim za nejakou cenu
(napr. vcera jsem s peppem silene dlouho schanel zelezne ulomky... ze by neexistoval zadny slevac kteremu prebejvaji???)

vyhoda je ze se muzou zapoji do hry i novackove, kteri tu nemaji kamarady
pri soucasnem "pritelickovani" nemaji sanci se zapojit a pravdepodobne odchazi


Jsem zvedav jestli bude nekdo neco kupovat.Vetsinou je to nahoda kdyz nekdo ode mne neco koupi (prodavam suroviny).Tady se spise musi obchodnik vnucovat, poptavka za nim sama neprijde.
Zaznamenáno
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #1407 kdy: Březen 16, 2009, 01:09:21 pm

k tomu se da rict jen jedine:
doufam ze nikdo nebude sobestacny a lidi zacnou mit rozum a budou obchodovat....

vecina lidi se snazi vsechno si zaridit sama nebo spoleha na 2-3 kamarady (to je dost hloupe a kratkozrake reseni)
netusim proc nevyuzijete schopnosti vsech postav a nezacnete obchodovat

na to aby vse fungovalo je tu i v tomhle poctu dost hracu... jen vsichni nesmi delat vsechno a dohromady vlastne nikdo nic
byt sobestacny zere strasne namahy a casu, ktery se potom neda pouzit na nic jineho
daleko pohodlnejsi je delat poradne 1 (max. 2) veci a vysledek prace poskytnout vsem ostatnim za nejakou cenu
(napr. vcera jsem s peppem silene dlouho schanel zelezne ulomky... ze by neexistoval zadny slevac kteremu prebejvaji???)

vyhoda je ze se muzou zapoji do hry i novackove, kteri tu nemaji kamarady
pri soucasnem "pritelickovani" nemaji sanci se zapojit a pravdepodobne odchazi


Jsem zvedav jestli bude nekdo neco kupovat.Vetsinou je to nahoda kdyz nekdo ode mne neco koupi (prodavam suroviny).Tady se spise musi obchodnik vnucovat, poptavka za nim sama neprijde.
a kde mas vitriny s prodavanym materialem?
jestli nekde jsou tak dobre schovany...
Zaznamenáno
Smrk
Mob
*
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
Odpověď #1408 kdy: Březen 16, 2009, 01:13:40 pm

Zdravím, jenom tak na okraj. Ekonomika je systém jako každý jiný, z toho vyplívá, že při změně na vstupu systému se výsledek projeví až za nějakou dobu. Nemá tady cenu rozebírat teorie řízení, ale Kandelábrie 2 bude mít tento čas enormně velký. Stálí hráči s maxlejma postavami více méně všechno mají, nových hráčů moc nepřibývá. Většina hráčů hraje metodou sysel, takže není problém mít 3000 úlomků toho a tam toho (jako důkaz lze brát problémy s počtem truhel v domě). Což je v podstatě nenutí nic kupovat ani prodávat. Takže oběh věcí je minimální, dovolil bych si navrhnout několik řešení na snížení počtu starých zásob a rozvíření ekonomiky. Aby se zabránilo deflaci, čeho jsme svědky.

1.)   Zvýšit šanci že se předmět trvale rozbije při opravě, když hráč nechá poškodit předmět, až na samou mez použitelnosti předmět se zničí sám (nebo s velkou pravděpodobností).

2.)   Zavést možnost prodeje výrobků NPC postavám, nemělo by jít o žádné závratné částky. Ruku v ruce s tím jde zvýšení nájmů, aby se přidané peníze do systému zase odčerpaly.(V podstatě by to mělo vést k odsátí hráčské práce ze systému, metodou práce na peníze, peníze na nájem, nájem na stráže a pryč)

3.)   Zavedení něčeho jako jídlo, trvalá spotřeba postav pokud jsou ve světě. Nejsem si jist, jestli by toto nepoškodilo hratelnost modulu zejména pro nováčky. Navíc naskriptování tohoto by bylo značně obtížné.

Tyto nápady by se musely podrobně rozpracovat, aby nepoškodily modul jeho hratelnost. Možná je to i blbost, ale myslím si, že něco by bylo použitelné s malými úpravami modulu.
Zaznamenáno

Morgan
Snekoun
Host
Odpověď #1409 kdy: Březen 16, 2009, 01:21:08 pm

k tomu se da rict jen jedine:
doufam ze nikdo nebude sobestacny a lidi zacnou mit rozum a budou obchodovat....

vecina lidi se snazi vsechno si zaridit sama nebo spoleha na 2-3 kamarady (to je dost hloupe a kratkozrake reseni)
netusim proc nevyuzijete schopnosti vsech postav a nezacnete obchodovat

na to aby vse fungovalo je tu i v tomhle poctu dost hracu... jen vsichni nesmi delat vsechno a dohromady vlastne nikdo nic
byt sobestacny zere strasne namahy a casu, ktery se potom neda pouzit na nic jineho
daleko pohodlnejsi je delat poradne 1 (max. 2) veci a vysledek prace poskytnout vsem ostatnim za nejakou cenu
(napr. vcera jsem s peppem silene dlouho schanel zelezne ulomky... ze by neexistoval zadny slevac kteremu prebejvaji???)

vyhoda je ze se muzou zapoji do hry i novackove, kteri tu nemaji kamarady
pri soucasnem "pritelickovani" nemaji sanci se zapojit a pravdepodobne odchazi


Jsem zvedav jestli bude nekdo neco kupovat.Vetsinou je to nahoda kdyz nekdo ode mne neco koupi (prodavam suroviny).Tady se spise musi obchodnik vnucovat, poptavka za nim sama neprijde.
a kde mas vitriny s prodavanym materialem?
jestli nekde jsou tak dobre schovany...

Prodavam v bazorovych vitrinach a pak snazim se oslovovat remeslniky.Dale davam do vykupu.Ale je problem ze spousty lidi ma sice vykup, ale uz se o nej nestara a nevyprazdnuje vitriny.Bazarove vitriny jsou zase nacpane vsim moznym ze misto na prodej moc nenajdes.Mam zkusenost tu ze kazdy chce jen top suroviny a obycejne vyhazuji do kose  Škleb.Na  foru mam v IC inzerat uz asi 2 tydny a zadna poptavka zatim neprisla.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 454
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS