Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 15, 2024, 12:17:29 pm *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  
Autor Téma: Hierarchie Drowu  (Přečteno 37727 krát)
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #60 kdy: Listopad 23, 2009, 10:28:18 am


.............
a nuti nekdo nekoho, ten nudny a slozity kraft delat?
vsichni se do neho vrhaji samy a dobrovolne, tak si nestezujte... preci v norm. svete kazdy neni remeslnik
mas i nejake vojaky, politiky, atd.
............


Nezlob se na mě ale tohle je kec nad všechny kecy. Samozdřejmě, že nutí ... systém hry ... a NWN PW světů obecně. Co jiného dělat když hraji sám na opuštěném servru ve 4:00 ráno. Expit? Jak dlouho než budu mít za všechny potvory 1exp.? Někde sedět na židli? Tak kvůli tomu přece nemusím hrát na tomto světě. To rozhodně není zábava ... a o tu přece jde u her především.  Kraft je jediná možnost ja strávit čas na servru když nemáš s kým interaktivně hrát příběh. To že je craft tak náročný pak opravdu padá na hlavu tvůrce a měl by s tím být obeznámen, že pokud vytvoří takto obtížný a zdlouhavý craft tak potom se nezle zlobit na hráče že se tomu craftu věnují.
Bude-li jednodušší a nebude li třeba na něj takové kvantum materiálu zcela jistě se pak lidé snadněji odtrhnou od těžení a craftění.
Tohle je věčný boj a dle mého jsou správnou cestou NPC Questy - ty potom totiž dávají možnost i jiného řešení, ale to je již na delší debatu.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
PiAn0
Šampión
**
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
Odpověď #61 kdy: Listopad 23, 2009, 10:52:04 am

No tak treba nehraj ve 4 rano Úsměv, ale v dobe kdy muzes hrat s ostatnimi, nikdo nikoho nenuti byt na servru 24 hodin dene. Podle me nic do delani craftu nenuti, ale presto ho vsichni delaji a to ze dvou duvodu, protoze neznaji nic jineho a protoze si chteji veci vyrabet sami, tak proto obetovavaji vsechen svuj cas a snahu. Pritom myslim je ta moznost normalne hrat s ostatnimi, chodit po svete a vzdycky si najit nekoho s kym si neco zahrajes. Bohuzel kdyz vsichni budou tahle zavreni v dilnach tak se nemuzem divit, ze pak nekoho venku najit s kym by sis mohl zahrat je velice tezke.
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #62 kdy: Listopad 23, 2009, 12:19:37 pm

No tak treba nehraj ve 4 rano Úsměv, ale v dobe kdy muzes hrat s ostatnimi, nikdo nikoho nenuti byt na servru 24 hodin dene. Podle me nic do delani craftu nenuti, ale presto ho vsichni delaji a to ze dvou duvodu, protoze neznaji nic jineho a protoze si chteji veci vyrabet sami, tak proto obetovavaji vsechen svuj cas a snahu. Pritom myslim je ta moznost normalne hrat s ostatnimi, chodit po svete a vzdycky si najit nekoho s kym si neco zahrajes. Bohuzel kdyz vsichni budou tahle zavreni v dilnach tak se nemuzem divit, ze pak nekoho venku najit s kym by sis mohl zahrat je velice tezke.
Tohle je jednoduché pro člověka, který nechodí do zaměstnání na různé časy nástupů a má volný čas v čase kdy ostatní. Stejně tak pro člověka zdravého a netrpícího nespavostí. Možná by stálo za to pouvažovat, proč někdo hraje ve 4:00 a nechytnout se hned první idei, že je to magor co u her tráví 24 hodin denně.  Mrknutí
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
PiAn0
Šampión
**
Příspěvků: 166


Zobrazit profil
Odpověď #63 kdy: Listopad 23, 2009, 12:34:03 pm

No ale pak člověk který nema cas hrat normalni hodiny, si nemuze stezovat na to, ze nema skym hrat a nema co delat a pak musi jen craftit. A vubec kdyby se craft zjednodusil nicemu by to nepomohlo, u craftu by kazdy i tak stravil stejne casu jako predtim.
Zaznamenáno
Taita
Šampión
**
Příspěvků: 152


Zobrazit profil
Odpověď #64 kdy: Listopad 23, 2009, 12:36:07 pm

No ale pak člověk který nema cas hrat normalni hodiny, si nemuze stezovat na to, ze nema skym hrat a nema co delat a pak musi jen craftit. A vubec kdyby se craft zjednodusil nicemu by to nepomohlo, u craftu by kazdy i tak stravil stejne casu jako predtim.

Mnoo, mam pocit ze na K1 som u craftu stravil desatinu toho casu co tu a viac sa hralo RP, nakolko mal zrazu kazdy viac casu Úsměv
Zaznamenáno

Felis - alchymistka ako lusk (wipe)
Sollin Olath - "Co si to ke me dovolujes ty spino!" (wipe)
Amélia
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #65 kdy: Listopad 23, 2009, 12:37:50 pm

No ale pak člověk který nema cas hrat normalni hodiny, si nemuze stezovat na to, ze nema skym hrat a nema co delat a pak musi jen craftit. A vubec kdyby se craft zjednodusil nicemu by to nepomohlo, u craftu by kazdy i tak stravil stejne casu jako predtim.
Ale já si nestěžoval že musím craftit a ani na to že nemám s kým hrát. Ani osobně nevolám po změně craftu. Jen konstatuji fakta. To že by se čas craftění nezměnil je pravdou a bude to do té doby než bude k tomuto pro jednotlivce nějaká alternativa. Opět fakt. Případné úplné zrušení craftu by mělo zase za následek další efekty jež je klidně možno dopředu popsat. Nikoho nenapadám, nehájím ani nehaním, jen se snažím popsat fakta jež jsou příčinou systému světa a v nemalé míře náturou jednotlivých hráčů.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #66 kdy: Listopad 23, 2009, 12:40:11 pm

Udělejte to jako já. Nechte si postavu zavřít do vězení na 2 týdny reálného času a rozehrajte dění s vedlejší postavou  Smích  Smích  Smích
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Snekoun
Host
Odpověď #67 kdy: Listopad 23, 2009, 12:40:59 pm

No ale pak člověk který nema cas hrat normalni hodiny, si nemuze stezovat na to, ze nema skym hrat a nema co delat a pak musi jen craftit. A vubec kdyby se craft zjednodusil nicemu by to nepomohlo, u craftu by kazdy i tak stravil stejne casu jako predtim.

Asi to nechápeš ... Pokud hodně expíš na příšerkách přibývají ti xp míň a míň. Jsi nucen čas ve hře trávit jinak, aby se ti srovnal poměr xp a mohl jsi zase jít expit. Jelikož je většina postav zavřená v barákách a nebo jsi na serveru skoro sám. Musíš si najít jinou činnost. A ta jiná činnost je craft. Jsi donucen tedy jít trhat suroviny, pak z nudy začneš ty suroviny zpracovávat, potom když je maš zpracované, začneš dělat craft. Po nějakém čase můžeš jít znovu expit. To chtěl asi Amras říct.
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #68 kdy: Listopad 23, 2009, 12:43:19 pm

No ale pak člověk který nema cas hrat normalni hodiny, si nemuze stezovat na to, ze nema skym hrat a nema co delat a pak musi jen craftit. A vubec kdyby se craft zjednodusil nicemu by to nepomohlo, u craftu by kazdy i tak stravil stejne casu jako predtim.

Asi to nechápeš ... Pokud hodně expíš na příšerkách přibývají ti xp míň a míň. Jsi nucen čas ve hře trávit jinak, aby se ti srovnal poměr xp a mohl jsi zase jít expit. Jelikož je většina postav zavřená v barákách a nebo jsi na serveru skoro sám. Musíš si najít jinou činnost. A ta jiná činnost je craft. Jsi donucen tedy jít trhat suroviny, pak z nudy začneš ty suroviny zpracovávat, potom když je maš zpracované, začneš dělat craft. Po nějakém čase můžeš jít znovu expit. To chtěl asi Amras říct.
Díky, asi jsem vážně divný, tobě na to stačí 3 řádky. Budu se snažit být v popisech přesnější.
Ano tohle je jedn z akceptů, který jsem přesně takto myslel.
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #69 kdy: Listopad 23, 2009, 01:07:48 pm

Zdar. Sice je to tema o Hierarchii drowu, ale vypada to, ze uz je to jine tema (temata). Narocnost craftu povazuji celkem za primerenou, na trzisti v Kandaharu se zacinaji obevovat +5veci.
Ztrata xp za velke expeni u zrud se mi nezda tak velka, ze bych musel delat craft. Kdyz expim cca. hodinu (real time), zjistim ze za kreturu dostavam o 1xp mene nez pred hodinou (real time). Kdyz dve hodiny, tak stale dostavam mozna o ten 1xp mene. Pritom mam asi celkem primereny timeexping (jednou za cas rekneme 24hodin IC).
Priznam se ale, ze neusiluji byt na 40. levelu v kratke dobe. Nedavno jsem postoupil kombinací timeexpingu a prilezitostneho zabijeni za den (cca. 9 hodin real time hrani) z 17 na 18 level. Samozrejme, ze nemuzu, ani nechi travit tolik (real time) hodin ve hre. Ale ted uz mam dostatecnou vybavu pro expeni na primerenych zrudach, takze to pujde mnohem rychleji. Na svem levelu jsem schopny zvladnout orka nebo kamenneho obra cca. za 73 xp/kus.
Zaznamenáno
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #70 kdy: Listopad 23, 2009, 01:11:46 pm

A vcera jsem zazil uplne skvelou vypravu, ktere jsem se ucastnil jen ja. V Timpanii, v pyramidach jsem si pripadal jako v nejake singleplayrovce. Kdyz jsem se prokousaval k Osirisovi. Zkratka nekolik hodin kvalitni zabavy. Skoda jen, ze jsem v jeho hrobce neumel precist knihu ,,Tajemstvi nesmrtenosti,, Úsměv.
Zaznamenáno
ram
Šampión
**
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
Odpověď #71 kdy: Listopad 23, 2009, 01:30:10 pm


.............
a nuti nekdo nekoho, ten nudny a slozity kraft delat?
vsichni se do neho vrhaji samy a dobrovolne, tak si nestezujte... preci v norm. svete kazdy neni remeslnik
mas i nejake vojaky, politiky, atd.
............


Nezlob se na mě ale tohle je kec nad všechny kecy. Samozdřejmě, že nutí ... systém hry ... a NWN PW světů obecně. Co jiného dělat když hraji sám na opuštěném servru ve 4:00 ráno. Expit? Jak dlouho než budu mít za všechny potvory 1exp.? Někde sedět na židli? Tak kvůli tomu přece nemusím hrát na tomto světě. To rozhodně není zábava ... a o tu přece jde u her především.  Kraft je jediná možnost ja strávit čas na servru když nemáš s kým interaktivně hrát příběh. To že je craft tak náročný pak opravdu padá na hlavu tvůrce a měl by s tím být obeznámen, že pokud vytvoří takto obtížný a zdlouhavý craft tak potom se nezle zlobit na hráče že se tomu craftu věnují.
Bude-li jednodušší a nebude li třeba na něj takové kvantum materiálu zcela jistě se pak lidé snadněji odtrhnou od těžení a craftění.
Tohle je věčný boj a dle mého jsou správnou cestou NPC Questy - ty potom totiž dávají možnost i jiného řešení, ale to je již na delší debatu.


NPC questy bych rozhodně uvítal, a to v jakémkoliv mnozství Smích. Kde mám podepsat petici? Smích
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #72 kdy: Listopad 23, 2009, 05:11:40 pm

a nuti nekdo nekoho, ten nudny a slozity kraft delat?
vsichni se do neho vrhaji samy a dobrovolne, tak si nestezujte... preci v norm. svete kazdy neni remeslnik
mas i nejake vojaky, politiky, atd.
Systém nás nutí do craftu. Bez craftu totiž nemáš žádnou výbavu, pokud jsi sám a začneš craftit tak na tom většinou extrémně proděláváš. A bez výbavy neuděláš nic. Zajímalo by mě jak by ten tvůj politik zabil třeba ten přepad nějakého skřeta nebo horského obra.  Ano bez zabíjení se tady nikam nepohneš. Nebo snad můžeš třeba přijít ke skřetvědovi a použít zastrašení nebo snad se přesvědčit orka aby na tebe neútočil.... ?

ja uz treba hodne dlouho nemel remeslnika a jsem moc spokojeny, kdyz ovsem okamzite nepotrebuju nej. vybaveni
Neber si to osobně Neusi, ale vždycky když si založíš postavu, tak se kolem tebe začínají rojit všichni hráči, všichni tě berou vážně i kdybys byl ic Bůh všichni ti to sežerou.... , prostě tvůj pohled je hodně ovlivněný. Měl by sis vzít někdy jiné ACC a přijít mezi nás normální hráče bez toho aby tě obklopovali samí "vlezdoprdelkové". (omlouvám se ale myslím že to nejlépe vystihne podstatu věci).
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #73 kdy: Listopad 23, 2009, 06:15:02 pm

Měl by sis vzít někdy jiné ACC a přijít mezi nás normální hráče bez toho aby tě obklopovali samí "vlezdoprdelkové". (omlouvám se ale myslím že to nejlépe vystihne podstatu věci).
stalo se.... uz davno Úsměv
Zaznamenáno
Arash
Hrdina
***
Příspěvků: 415


Zobrazit profil
Odpověď #74 kdy: Listopad 23, 2009, 06:33:41 pm

Měl by sis vzít někdy jiné ACC a přijít mezi nás normální hráče bez toho aby tě obklopovali samí "vlezdoprdelkové". (omlouvám se ale myslím že to nejlépe vystihne podstatu věci).
stalo se.... uz davno Úsměv
A že je to rozdíl?
Zaznamenáno

Sbohem přátelé...
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS