Kandelabrie forum
0
   Domů   Nápověda Vyhledávání Skupiny Kalendář Přihlásit Registrovat  
Květen 05, 2024, 02:18:53 am *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  
Autor Téma: Pojďte pane, budeme si hrát  (Přečteno 40027 krát)
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #60 kdy: Květen 09, 2011, 05:21:40 pm

Nevim proč si mysliš že po zkušenostech s vedenim a problemi už jen s regulernim pravidly popsanym dobivanim mesta bych mel nejake ambice prosit nebo žadat o dalši uzemi.
Jednoznačne ne.

Jestli si z meho textu nevyčetl, objektom zajmu by byl prave Kandahar.

Hrače to neseparuje, prave je to ma nutit k interakci, nestojim o dalši lesni elfy.

Nevidim duvod pročby nemohl povrch jednotne postupovat proti Auril, Timpanii, Vetrovu, podtemnu...
A jsem neštastny z toho jak si to odepsal a nastinil, docela špatne... 
Pěkný ale nevím co by jste chtěli dělat s Větrovem a Timpanii momentálně jak to vidím tak není šance při tolika lidech nasbírat dost peněz na udržování města.
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Ludekk
K2-Testeři
Král
*****
Příspěvků: 1874



Zobrazit profil
Odpověď #61 kdy: Květen 09, 2011, 05:26:07 pm

A jen tak mimochodem, co pořád máte proti Auril jako hlavní bohyni na Kandelábrii? Koukněte se na statistky. Většina postav je zlých. A i znaší vlastní středověké historie máme ukázku toho, že hlavní náboženství (v té době Křesťanství a Islám) mohou být zlá (navzdory tomu, co se snaží tvrdit) a existovat v souznění se státem.
Zaznamenáno

Lukara
Nefastus
"Štíhlá žena"
Mrtví či ztracení: Vesper, Ascal, Smil Hvězdokuk, Belisar El Ashally - nad hrobem se tyčí rezavý meč
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #62 kdy: Květen 09, 2011, 06:36:22 pm

A jen tak mimochodem, co pořád máte proti Auril jako hlavní bohyni na Kandelábrii? Koukněte se na statistky. Většina postav je zlých. A i znaší vlastní středověké historie máme ukázku toho, že hlavní náboženství (v té době Křesťanství a Islám) mohou být zlá (navzdory tomu, co se snaží tvrdit) a existovat v souznění se státem.

Luďku a není to tak, že jsou zlé postavy proto, že půl hráčů je v podtem nu a tam jiný být nemůžeš a z té druhé půlky se podřídili nastavení světa a založili zlé postavy s ohledem na bohoslužby, světopříběh, atd. atd.?  Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
A&N s.r.o.
K2-DM
Král
*****
Příspěvků: 2213


Oinka oikna oinka why you awake?


Zobrazit profil
Odpověď #63 kdy: Květen 09, 2011, 06:52:13 pm

No... toliko k Amrasově snaze to někam posunout.

Ted to zachrání jen Shangai kola :-)
Zaznamenáno

Tichá dívka / Aluvian Ny'ton'iart, Ithil
Ragnarok Wanhalen, Zlato
Shar, Intriky
Amelor
Host
Odpověď #64 kdy: Květen 09, 2011, 10:16:59 pm

Amras:

V pořádku, já jen mám prostě v hrudi a mysli takové pnutí, kam to může jít. Jsem rád, že to takto nevidíš, jen mi zase na druhou stranu dobívání města a proti královské akce "zvenčí" města nesedí bez učasti DM. A na vytvoření příběhu a dění bez DM jsme se vcelku jasně a jednoznačně shodli.[/color]

Asi opet nedorozumeni, nechci dobyvat Kandahar, Timpanii ani Vetrov.  Úsměv
Protože jak jsem psal že nechci opet lesni elfy tak nechci ani "druidi ala Vetrov".

To že nechci čekat na podporu ze strany DM neznamena že o ni nestojim, klidne nejlip po domluve a upozorneni.
Jsou servery kde se o deni, život sveta staraj DM, proto svet žije a hrači se maji do čeho zapojit a ješte si mužou vybrat.
O tohle sem se jako DM snažil, podpora od ostatnich členu teamu plus minus žadna.

K2 je o skupinkach, když do nejake nepatrite, mate prakticky 0 šanci si zahrat.
Veškere deni se soustreduje dovnitr skupinky a ostatni hrači o nem nemaj tušeni.
Proto se navenek nedeje ale absolutne nic.


Já ano, Auril je hlavním bohem povrchu, podporovaná královstvím (pro mě nepochopitelné od počátku), Kandahár je hlavním městem království a střediskem víry pro obyčejný lid, tím pádem by nás to dle mých úvah stavělo do přímé konfrontace s královstvím a jeho lidem. Jak potom řešit nákupy atd. když opět dle mého po první vydařené záškodnické akci proti králi se ze spolku stanou hledané osoby, vyvrhelové. Je pravda, že by to byla nádherná zápletka, už to vcelku vydím v barvách, jen mám opět pocit, že se zlehka krůček po krůčku blížíme k modelu starých drujdů s vlastním územím či modelu lesních elfů. *pokrčí rameny a přemýšlí dál*

Žadna prima konfrontace s Kralem ani s Auril, pokud se nerozhodne srovnat les se zemi, nevidim duvod.
Ani legie nestoji proti Auril otevrene, nemuže si to dovolit.
Nechci z hraču udelat štvance.
Žadne kruček po kručku, razne sem to odmitl, nema to cenu.

Budu rad když bude skym hrat.


Amy:

Nechte elfy elfama. Udělali jsme se jen sami pro sebe, když už se to na povrchu nedalo jinak. Ve finále skočíte stejně, už jen proto, že někdo vaši snahu nepodpoří.

Zkoušel sem nadvazat, nejednou a myslim že sem nebyl prvni.
Pokud se nepletu, rovnež nejednou, to koncilo tvoji sabotaži Amy.
Ale maš pravdu, to sem nepatri.

Ludekk:

Do toho podsveti se mi nechce zrovna kuli tomu co se tu už probiralo, byli by sme v podstate odstrčeni a s nekym mimo skupinu by se hralo docela težko. (jinak si to sam nedokažu predstavit a dosud mi to nik jinak nevysvetlit  Úsměv)

Co maji druidi proti Auril?  Úsměv
Poslední změna: Květen 09, 2011, 10:20:16 pm od Amelor Zaznamenáno
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #65 kdy: Květen 10, 2011, 06:56:35 am

Přesně tak vždyť Auril je nehorázně hodný bůh který dává v zimě rostlinkám blahodárný spánek aby mohli najaře znovu vyklíčit v plné síle takovej bůh úrody Smích Co proti ní mužou mít druidi?  Porovnejte si to s Lloth ta akorát tak přidá nějakym drowům dalších 6 nožiček. Jediné co Lloth může dát je pavučina Smích
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #66 kdy: Květen 10, 2011, 07:49:05 am

V souziti druidu s jejich Dannan (moji milovanou Úsměv ) a mestske Auril nevidim zadny IC problem.
Hlavni mestkym bohem urcite, ale zustane Auril, protoze Dannan je pro bezneho mestkeho "tupeho" obcana asi nepochopitelna.
Auril si kral nemuze dovolit nastvat, protoze je to jeden z bohu co ma historicky nejvetsi vliv na denni na ostrove (stripky zrdcadla, zamrznuti ostrova, zavaleni vetrova, problemy v horsky, ...).
Druidy bych si predstavoval jako "moudre" pany (nevim jestli i pani), kteri si zijou v lesich, obcas se dojdou podivat do mesta mezi "potrhle" mestaky, ale dlouho tam nevydrzi a zase si jdou za svym. Budou bez mocenskych a majetkovych tuzeb a asi "poblazni" par lidi a konvertujou je na svoji viru Úsměv.
S kralem nemusi mit ani spory, nevim proc by meli mit... prizen dalsiho boha se vzdycky hodi, jetli budou druidi opravdu moudri (doufam ze jo Úsměv ), tak se muze hodit i rada. Navic dobrej "myslivec", ktery se bude starat o kralovske lesy taky nebude k zahozeni.

Cirkev Dannan se tak muze stat "hodnejsi" konkurenci Auril. Jeji clenove (bez druidu, ty to moc zajimat nebude) budou mit asi blizko k legiim, protoze ty maji chranit poradek a dodrzovani zakonu v celem kralovstvi... tj. i v lese.

Ale budou asi problemy s poctem hracu, protoze nam vznikne nekolik skupinek postav.
1) legie, clenove castecne neverici, castecne priznivci Auril nebo Dannan (bude se to tam hezky pretahovat o vliv Úsměv )
2) druidi, tvrde jadro viry, cast vericich bude asi v legiich (vsichni verici ani nemusi byt v cirkvi, kvuli obradum tam musi byt jen knezi/druidi, bezny verici se muze jen zucastnovat obradu)
3) Auril, zase tvrde jadro viry, ktere si vydrzuje a podporuje zlocinecke podsveti, podsveti bude asi cstecne infiltrovat legie (boj o moc a vliv musi byt ve meste na dennim poradku)
4) drowove a ostatni podtemnaci (vsechny bych je hodil do jednoho pytle)

na tohle bude potreba hromada hracu!!! budeme je mit?

dalsi vec: aby se to utahlo alespon castecne ekonomicky (tj. mit vybaveni a veci k zivotu), musi povrch drzet pospolu...
tj. zadne soukromniceni se zdroji a remeslniky, remesla musi zustat "neutralni", remeslnik je obchonik a chce vydelat, takze bude kaslat na to kdo je zakaznik
proste spolky a cirkve vubec do remesel nebudou fusovat... co delaji jejich clenove ve svem volnu je jejich vec

... to same v podtemnu, kdyz by vzniknul dalsi rod

kdyz uz bude "NAHODOU" vznikat dalsi spolek, tak to musi byt pekelne dobre promysleny, denni se nemuze roztristit do nezivotaschopnych drobecku
Zaznamenáno
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #67 kdy: Květen 10, 2011, 08:11:51 am

Tak z ic hlediska v pdotemnu nejde mít neutrálního řemeslníka vesměs řemeslo dělají otroci a ti prostě nemužou po pánovi který má jejich život v hrsti chtít peníze. A protože jsi nás jak říkajíc hodil do jendoho pytle tak spadaj všichni do jednoho rodu. Takže tu tvoje představa neklape. Ale tak nahoře nevidím důvod proč tam přidávat nějaké neutrální druidy vesměs druidy vždycky neměli a vždycky nebudou mít na serveru nějakej větší význam protože když se fakt chovaj neutrálně tak nemaj prakticky žádnou interakci s okolním světem teda kromě ničitelů lesa.
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #68 kdy: Květen 10, 2011, 08:57:07 am

Samozdrejme, ze v podtemnu se "neutralni" remeslnik musi brat s rezervou.
Ale je to temer podobne... rod nerod, vsichni zijou/prezivaji v jednom meste, kteremu "vladne" 1. rod a jeho matrona Valsharess.
Mesto ma spolecnou infrastrukturu, akademii, atd. proste globalni organizace, ve kterych jsou rody promychany a "spolupracujou".
Takze vecina remeslnickych zdroju bude taky "sdilena" (zalezi jak se to zahraje a co valsharess naridi), hlavni nepratelstvi rodu je v pretahovani o postaveni a moc.

Jj, neutralni druid to ma narocnejsi, ale ze by nemel co delat neni pravda... da se to uhrat a udelat zajimavy.
Nadruhou stranu, druid ma dost jasne predem dane zajmy a "nazory" (a jistou zazitou historii), takze hrac nemusi vsechno vymejslet od zakladu.
Zaznamenáno
Amras
Šampión
**
Příspěvků: 171


Zobrazit profil
Odpověď #69 kdy: Květen 10, 2011, 09:23:22 am

Tak já jsem vcelku s odpověďmi spokojen. Namasíroval jsem si pravou ruku, aby mě netlačila myška a jsem připraven to zkusit.
Neposuneme to dál? Popojedem?  Škleb
Zaznamenáno

Fidelgar Tvůrce run, Tagnus Perlík, Noirdin Zlatovlas - odešli a už se nevrátí, budu vzpomínat
Marwin Doin - strážce a nájemný meč, následovník ledové královny
Kerolus - lovec černokněžníků, nemrtvých a jiné havěti, strážce, ochránce a případný kat mladého elfího čaroděje Caldora
Amelor
Host
Odpověď #70 kdy: Květen 10, 2011, 10:19:10 am

Neusi, prosimte aby sis nic z toho co ted napišu nebral osobne nicmene:

Maš zajimavou schopnost, nevim asi choroba z povolani, z nekolika skutečnosti rozplanovat a nalinkovat co, jak, kde, kdy a proč musi byt a bude.
Nevim však jestli si už uvedomuješ kolik % z toho co napišeš se vubec nekdy odehraje a uskutečni, nezlob se ale mam pocit že mnoho to nebude.

Pro me a nebudu sam, v tehle chvili nejsou žadne legie a o Auril se da rovnež pochybovat, krome Twinkee a par zridka se vyskytujicich hraču prakticky nik.
Chapu že si to snažiš nejak usporadat a prirozene nekam nasmerovat, nelibi se mi však jak skupinu lidi, ktera ma chut snad aktivneji neco hrat, predem odsouvaš stranou a vyzvedavaš dopopredi neco prakticky neexistijici.

Nebylo by lepši dat prostor a podporu nečemu co ma ambice a snahu server nejakym spusobem oživit?

Pokud chceš reagovat, prosim.
Timhle však prosim nezainteresovane lidi aby se zdrželi prispivani do tohodle tematu a nechali prostor lidem ze seznamu.

Dekuju
Zaznamenáno
Tadomekaari
Hrdina
***
Příspěvků: 364



Zobrazit profil
Odpověď #71 kdy: Květen 10, 2011, 11:07:14 am

Jo to je taky věc člověk si nemůže užívat hru pokud je všechno naplánované. Prostě před nějakým naplánovaným dějem jen těžko mužete bejt passionate. Takže třeba zatrubte na lovecké rohy a jděte ulovit pár šneků na královskou hostinu. XD
Zaznamenáno

Glognar Jnory Romarryg - houževnatý duergaří válečník s dračí krvé
Ceelast Lialacago - chytrá drowí magička zabívající se lovem a nabouráváním myslí.
Neus
Administrator
Král
*****
Příspěvků: 5346


Zobrazit profil
Odpověď #72 kdy: Květen 10, 2011, 11:33:27 am

no ja mel za to, ze tohle tema, bylo zalozeno k tomu, aby se naplanoval dalsi vyvoj sveta... no asi jsem se splet.
uz mlcim a necham vsechno na schopnych hracich Úsměv
Zaznamenáno
Amelor
Host
Odpověď #73 kdy: Květen 10, 2011, 11:40:57 am

Ja zas myslim že tady se toho už naplanovalo dost.  Mrknutí
Zaznamenáno
Sideric
Lord
****
Příspěvků: 687


Zobrazit profil
Odpověď #74 kdy: Květen 10, 2011, 12:05:35 pm

Tema nastolene na pocatku je velmi jednoduche.Budou ti co

hraji na povrchu schopni se domluvit na spolecne hre proti podtemnu?






Zaznamenáno

Sid
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Tisk  
 
Skočit na:  

Theme by m3talc0re. Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC MySQL | PHP | XHTML | CSS